Z zagranicy

Złodzieje dzieci…

Oblicza wojny. Jedną z najstraszliwszych jej odmian jest los dzieci. Dziś i kiedyś. Niezmiennie. Najbardziej krwawą kartę zapisali tu Niemcy, w czasie II wojny światowej konstruując „wzorzec” postępowania wobec dzieci ze zniewolonych krajów. Pamięć o ich złowrogiej zbrodni trwa, dopóki żyją świadkowie – tamte dzieci…

Jednym z nich jest pan Jerzy Jeżewicz. O swoich wojennych losach opowiadał podczas trwającego od 29 września do 2 października Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Jako 2,5 letni malec trafił on do cieszącego się ponurą sławą dziecięcego obozu koncentracyjnego „na Przemysłowej” w Łodzi. Zgromadzono w nim dzieci zwiezione z różnych stron okupowanego kraju, ofiary łapanek i pacyfikacji; wśród nich nawet kompletnie maleńkie, liczące po 2 latka. Starsze, te od 8–go do 16 go roku życia musiały pracować od 6 rano do 18 tej. Młodsze, uznawane za bezużyteczne, skazywano na powolną śmierć z głodu i od licznych chorób.

Kiedy już – wspominał pan Jeżewski – nadeszło wyzwolenie, dzieciaki, którym udało się przeżyć piekło Przemysłowej, zbiły się w przerażoną grupę na placu obozowym, nie wiedząc co ze sobą począć a czasem nie mając pojęcia, kim są i czy przeżyli wojnę ich rodzice. Tragiczny obraz.

Niemcy mieli specjalny plan, związany w głównej mierze z dziećmi z Polski. Sprawę tę uważano za priorytetową dla Rzeszy. Nad realizacją planu czuwał osobiście sam Reichsfuhrer SS, Heinrich Himmler. Mówił o tym jesienią 1943 r.: Naszym zadaniem jest zabrać ich dzieci do nas, oderwać je od środowiska, choćbyśmy mieli dzieci zabrać albo ukraść. Albo zdobędziemy dobrą krew, którą możemy spożytkować u siebie i wprząc w nasze szeregi, albo zniszczymy tę krew!

Nie były tylko słowa. Szły za nimi czyny.
Pozyskiwaniem „dobrej krwi” z okupowanych krajów zajmowała się specjalna organizacja, diaboliczny Lebensborn. Po wstępnej ocenie wyglądu dzieci, obejrzeniu ich jak koni na targu, te o cechach bliskich rasie aryjskiej uznawano za wartościowy „materiał ludzki” i wywożono do Rzeszy. Nim jednak trafiły do którejś z niemieckich rodzin, dokonywano przedtem ścisłej selekcji rasowej i psychologicznej. Dzieci, które jej nie przeszły, dla uniknięcia kosztów likwidowano na miejscu.

Niemcy nie ograniczali się jednak do pojedynczych działań. Wiele tysięcy malców w „dobrym rasowo gatunku” ukradziono podczas wysiedlania Zamojszczyzny. Po przywiezieniu do Niemiec i po selekcji fałszowano ich metryki, na zawsze zacierając tożsamość i przeszłość. Takim sposobem wydarto polskim rodzinom prawie dwieście tysięcy malców. Zaledwie drobna część, szacowana na ok. 15 procent, wróciła po wojnie do swoich. Pozostali żyli i żyją wśród obcych, nie mając pojęcia o własnych korzeniach. Wielka zbrodnia.

Agresja Niemców, ochoczo poparta przez najeźdźców ze wschodu, skutkowała nie tylko wykradaniem malców. Pozbawiła życia dwa miliony dwieście tysięcy polskich dzieci. Jednego z rodziców straciło półtora miliona a sto pięćdziesiąt tysięcy zostało sierotami całkowitymi. Cztery miliony najmłodszych ofiar. Hekatomba. Liczby budzące grozę! Zapominane. Odsyłane w półistnienie. Jakby niewygodne. Czyżby dlatego, że to „tylko” polskie dzieci? Polskie ofiary.
Dobrze więc, że przypomina o nich dobitnie choćby wspomniany Festiwal i goszczący na nim świadkowie tamtych mrocznych czasów.

Na marginesie tej tragicznej historii można dodać, iż nie dziwi, że niemal za każdym razem, gdy niemiecki Jugendamt pod błahym często pretekstem wydziera kolejnym matkom ich dziecko – szczególnie „gustując” w malcach z żyjących w ich kraju rodzin nieniemieckich, zwłaszcza polskich – na myśl przychodzi porównanie ze złowieszczym Lebensbornem. Możemy natknąć się na to w różnych wypowiedziach internautów, interesujących się nieodległymi (wszak żyją jeszcze świadkowie) dziejami naszego kraju. Tkwi w tym daleko idąca przesada, Ale cóż, porównania nasuwają się same. Szczególnie, kiedy sąsiedzi zza Odry zaczynają nas umoralniać i wytykać błędy.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. GG.

  3 października 2018 at 12:52

  .
  „Trzyletnia Julia bawiła się kilka dni temu na podwórku jednej z kamienic w centrum Bystrzycy Kłodzkiej. Nagle podbiegł do niej kundel sąsiada i zaatakował ją. Ugryzł ją w twarz. Dziewczynka będzie miała oszpeconą buzię. Lekarze cudem uratowali oko.
  .
  56-letni właściciel psa twierdzi, że dziecko sprowokowało zwierzę. Czym? Tym, że jadło chrupka. Pies chciał go zabrać, dlatego rzucił się na dziewczynkę. Dziś prokurator postawi mężczyźnie zarzut narażenia trzylatki na utratę zdrowia i życia. – To jednak nie rozwiązuje problemu – mówi Beata Jelińska z Prokuratury Rejonowej w Bystrzycy Kłodzkiej. Tłumaczy, że podejrzany mieszka na parterze kamienicy i ma dwa psy, które zawsze biegały luzem po podwórku. Teraz, gdy doszło do pogryzienia, sąsiedzi boją się tych zwierząt. Mimo to właściciel nie potrafi albo nie chce ich dopilnować. – Otrzymał już dwa mandaty karne o wartości: 50 zł i 250 zł, a nadal zdarza się, że pieski biegają samopas – wyjaśnia prokurator Jelińska. Dodaje, że policja i prokuratura są bezradne.”
  .
  Źródło: Pies pogryzł trzyletnią dziewczynkę. Będzie miała oszpeconą buzię https://gazetawroclawska.pl/pies-pogryzl-trzyletnia-dziewczynke-bedzie-miala-oszpecona-buzie/ar/437290
  .
  To tekst z 2011 roku i od tamtego czasu miało miejsce bardzo wiele podobnych i nawet gorszych przypadków pogryzień dzieci przez psy.
  .
  Tysiące przypadków bezkarnej głupoty psiarzy.
  .
  Jak to możliwe, że pani Szydło nie rozwiązała tego problemu ani jako premier, ani wspólnie z premierem Morawieckim, jako wicepremier jego rządu i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów?
  .
  .

  • zbyszek

   3 października 2018 at 13:33

   Temat ochrona dzieci – list jak najbardziej na miejscu.

   Dlaczego karac psy -w takich przypadkach zwolennicy psow mogliby pierwsi starac sie o odszkodowanie i rente dla poszkodowanych przez wlascicieli psow.

   Wyplacanie renty nie jest nadmierna kara a w czesci likwiduje straty.

   Od Kosciola mozna?

   Moze Niemcy tez za kazde dziecko wyplaca po 50 zl??

   • GG.

    3 października 2018 at 14:50

    .
    Myśli pan nie po kolei.
    .
    Nie chodzi przecież przede wszystkim o to, by karać psiarzy po fakcie ugryzienia, TYLKO O TO, ŻEBY SKUTECZNIE UNIEMOŻLIWIĆ GŁUPKOM TRZYMANIE PSÓW, KTÓRE POTEM GRYZĄ I OKALECZAJĄ FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE NIEWINNE DZIECI.
    .
    Dlatego rząd powinien:
    .
    1. Zlecić jakiejś placówce skupiającej badaczy zdrowia psychicznego i dokumentującej wypadki odstępstw od normy OPRACOWANIE SCHEMATU BADAŃ KANDYDATÓW NA POSIADACZY PSÓW.
    .
    2. Badania te powinny odbywać się przed zakupem każdego psa i być ponawiane corocznie, a zamiast podatków od psa posiadacze powinni płacić corocznie opłatę za obowiązkowe badanie siebie i osobną opłatę za badanie psa.
    .
    3. Za egzekwowanie tego obowiązku powinni odpowiadać weterynarze wojewódzcy i powiatowi, którzy powinni mieć prawo cofania prawa do posiadania psa i fizycznego odbierania psa dotychczasowemu jego posiadaczowi, który w wyniku badań okazał się być głupkiem.
    .
    4. Umowy kupna-sprzedaży psa powinny być zawierane na piśmie, a transakcje te powinny być rejestrowane bezzwłocznie w wydziałach komunikacji (mają niezbędny system rejestracji i infrastrukturę).
    .
    5. Za brak dowodu rejestracyjnego psa i aktualnych badań posiadacza i psa – natychmiastowa konfiskata psa i surowa kara pieniężna dla jego posiadacza, oraz doprowadzenie b. już posiadacza i jego b. psa na przymusowe badanie – oczywiście na koszt uchylającego się b. posiadacza.
    .
    6. Wprowadzić (w ramach lekcji przyrody i kursów BHP) OBOWIĄZKOWY EGZAMIN W ZAKRESIE BEZPIECZNEGO OBCHODZENIA SIĘ Z PSAMI – OBCYMI i HODOWANYMI PRZEZ SIEBIE, W DOMU I POZA DOMEM, A TAKŻE W ZAKRESIE PROCEDUR POUGRYZIENIOWYCH I NATYCHMIASTOWEGO POZBAWIANIA LUDZI PRAWA DO POSIADANIA PSA.
    .
    7. Skoordynować działania szkoły, samorządu terytorialnego, służby zdrowia, służb porządkowych i wymiaru sprawiedliwości, służb weterynaryjnych w zakresie PREWENCJI i POSTĘPOWANIA POUGRYZIENIOWEGO, bo w tej chwili jest na tym odcinku TOTALNY BURDEL.
    .
    Co widać najlepiej po katastrofalnych skutkach: ATAKACH PSÓW NA DZIECI.
    .
    .

    • zbyszek

     3 października 2018 at 15:14

     GG – masz racje – miliony bezwartosciowych urzednikow a w niczym nie ma porzadku, tylko kosciol ma placic milionowe odszkodowania.

     Dodam – wlasciciel psa powinien byc ubezpieczony od odpowiedzialnosci cywilnej – wzrost z 5 € (np Huk Coburg) do 6 miesiecznie, ale odszkodowanie dla dziecka do miliona €. Razem z madatem 50 zl zawiadomienie do ubezpieczyciela i znaczna podwyzka oplaty.

     Ta Rada Ubezpieczycieli nie robi nic, gdyz sa obrazeni na nasz rzad za odsuniecie od parlamentu – za POPSL byli wrecz tworcami przepisow – dodam Idiotenprawa, np. ze samochod na ceglach na podworku musi takze miec OC

     No i wyszlo tak, ze trzeba ich wyrzucic z samorzadow – np wlasciciel kanalizacji w Gdynsku nie musial placic w Polsce za OC na ew szkody, ale wlasciciel auta na ceglach musi, „dlatego, ze ubezpieczyciele nie maja pieniedzy”

     Kiedy szlag trafi ta administracje bolszewicka z swiadectwami z bazaru rozyckiego – takich Gaworow, zurkow?

     Mam nadzieje, ze teraz po tych wyborach juz beda mniejszoscia w urzedach ………………..

 2. banita

  3 października 2018 at 14:03

  Żydzi w Izraelu wybudowali swym wymordowanym przez Niemców dzieciom ogromne mauzoleum, gdzie spokojny głos bez przerwy wyczytuje imiona z nazwiskami i wiekiem zamordowanych przez Niemców dzieci.
  Polacy nie zrobili nic absolutnie nic, za to nastawiali pomników i muzeów żydom, oraz przekazali setki milionów na żydowskie cmentarze. Tak państwo polskie czci swe dzieci pomordowane, wykradzione, zgermanizowane przez Niemców.

  • Janusz

   4 października 2018 at 12:41

   Bo to nie jest państwo polskie. Naród jest polski ale ma zarządców żydowskich i to zarówno w PiS jak i w PO. Trzeba to zmienić wyrzucając ich z zarządzania, tylko jak, jak się nie ma środków informacji wyborców w swoich rękach?

 3. zbyszek

  3 października 2018 at 14:05

  Ta sprawa ma rozne wymiary.
  – Odroznienie wynikow morderstw od strat z powodu wojny np Jakubiak podkresla, ze zginelo 14 tys Powstancow a 20 tys hitlerowcow – ocena, ze Niemcy w okrazeniu uzyli cywilow jako tarczy, bedacej elementem uzbrojenia wydaje sie byc kontrowersyjna, ale gyby nie mordowali a wypuscili cywilow straty woskowe mieliby wieksze.

  Brak odszkodowan, to takze straty moralne i kontynuuja to zamykajac krag strat – jestesmy za biedni aby placic odszkodowania – sa za biedni na wycofywanie wojny przemyslow i musza prowadzic NS2 – sa biedni i byli slabi wojskowo.

  Walki uliczne wyraznie pokazuja sile Moralna: Powstancow, takze dzieci a kryminalistow i ukrainskich esesmanow.

 4. zbyszek

  3 października 2018 at 15:21

  W innej podobnej sprawie jezdzenia PO do Niemiec – wrecz podpisuja sie publicznie po brak odszkodowan i jakby swoja niemieckosc.

  Nie moge sie nadziwic.

  Wybory do polskich samorzadow przeciez sa w Polsce a nie w Niemczech?

  Rownolegle:

  – slawia nas za patriotyzm, za narodowosc, za katolickie wartosci, konfliktami a wiec w najlepszy sposob wg podrecznikow Pablic Relations (mozna poczytac) wzmacniajac patriotyzm gospodarczy i naukowy – doslownie wymyslaja konflikty juz conajmniej dziwne osmieszajac nawet ustawodawstwo Niemieckie z ktorego przeciez sa bardzo dumni – codziennie, wrecz nie dadza odetchnac i zajac sie czyms pozytecznym np sprawami energii i „Termomodernizacja Morawieckiego” ( O tem potem i wczesniej wgospodarce.pl)

  – Zapraszaja oficjeli opozycji stawiajac ich oficjalnie na pozycji spalonej – moze ich potem wezma na front wschodni jak folksdojczow zaraz po podpisaniu listy.

  Wg nas Polakow w ich interesie byloby wyciszenie konfliktow – zmuszenie POPSL do przedstawiania programow i ich wspieranie ????

  Jaki Niemcy moga miec interes w postepowaniu odwrotnym do gloszonego??

  – Epoka pani Merkel jest Epoka PIS. To jest bezdyskusyjne!

  Walka z mafiami samorzadowymi w Polsce moze byc czescia walki w Niemczech, Francji i calej Starej UE.

  Moze byc warunkiem utrzymania koniunktury: wszyscy filozofowie tego swiata mowia, ze po koniunkturze musi byc dekoniunktura.

  Pytanie – no i gdzie jest ta dekoniunktura, jezeli UE moze uruchomic Polskie zasoby energetyczne wystarczajace dla calej UE ………………………………… lokalne mafie rozbija ta mozliwosc i bedac najbogatszym krajem staniemy znowu jako biedaki na zmywaku.

  Bezwzgledna walka o utrzymanie Koniunktury – wg prognoz niemieckich dekoniunktura zatrzyma rozwoj do 2040 roku i tak watpliwy.

  Wlasnie walka Starej UE – starej osi faszystowskiej o koniunkture daje Polsce najwazniejsza mozliwosc zadania rozliczenia moralnej odpowiedzialnosci.

  Tego chce takze czesc spoleczenstw panstw OSI – Slowacja milczy, Czechy milcza, Rosja milczy

 5. michu

  3 października 2018 at 18:48

  Wiadomo, że najbardziej wartościowi Niemcy to zgermanizowani potomkowie Polaków.;). Chociaż może też niejeden kieruje swoje działania przeciw Polsce nieświadom, że to kraj jego przodków, oraz autentycznych braci i sióstr ;).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra