Z kraju

Sąd: Szumełda z KOD-u ma przeprosić Młodzież Wszechpolską

Sąd w Gdańsku orzekł, że Radomir Szumełda, lider KOD-u na Pomorzu i zdeklarowany gej, ma przeprosić Młodzież Wszechpolską za twierdzenie, że działacze tej organizacji napadli na niego w 2016 r. podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”.

Przeprosiny nie będą kosztowne, bo mają być dokonane na Twitterze. Dodatkowo Szumełda ma zapłacić tysiąc złotych na rzecz organizacji charytatywnej. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa dotyczyła prowokacji z 28 sierpnia 2016 r., jakiej dopuścił się Szumełda wraz z innymi działaczami KOD, kiedy zakłócali uroczystości pogrzebowe Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” – żołnierzy AK, straconych na mocy wyroku komunistycznego sądu w 1946 r.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Witek

  3 października 2018 at 15:08

  Wojujący pedał naciął się na celną ripostę prawną MW. Brawo Młodzież. Pedale przepraszaj.

  • internet

   3 października 2018 at 17:58

   Niemcy: 14 – latka przedstawiła antyimigrancki wiersz w konkursie poetyckim.

 2. m

  3 października 2018 at 16:26

  Czy ambasada USA potępi podpalenie drzwi kościoła, tak jak potępiła wybicie szyby w synagodze?
  http://niewygodne.info.pl/
  Przypomnijmy – 20 września jakiś niezrównoważony facet wybił kamieniem szybę w gdańskiej synagodze. Już następnego dnia rano ambasada USA w Warszawie wydała oficjalny komunikat, w którym potępiła „ten pełen nienawiści, destrukcyjny akt”. Kilka dni później jakiś szaleniec wziął kanister z benzyną i podpalił drzwi do kościoła w Opolu Lubelskim. Jak do tej pory ambasada USA milczy. Nic nie wskazuje również na to, aby przy odsłonięciu nowych drzwi kościoła w geście solidarności miało dojść do podobnej ceremonii ekumenicznej, jak podczas odsłonięcia nowego okna w synagodze.

 3. Andrzej

  3 października 2018 at 16:59

  Bardzo dobrze.Chwała Młodzieży Wszechpolskiej.

 4. Piotrx

  3 października 2018 at 17:12

  Czy pojawi się pomnik nagrobny dla ludobójcy z napadu na pociąg w Zatylu?
  http://suozun.org/aktualnosci/i_czy-pojawi-sie-pomnik-nagrobny-dla-ludobojcy-z-napadu-na-pociag-w-zatylu/

  Ambasador Ukrainy zasugerował odbudowę pomnika nagrobnego na grobie, w którym oprócz członków UPA spoczywają bojówkarze Służby Bezpieczeństwa OUN. Ich bojówka – BSB OUN „Borysa” Iwana Pogoryśkiego wymordowała 16.06.1944 r. polskie kobiety i dzieci z pociągu w Zatylu.

  ….
  wiadomo już z całą pewnością, że to bojówka SB OUN Iwana Pohoryśkiego dokonała ludobójczego mordu na pasażerach pociągu w dniu 16 czerwca 1944 roku w lesie około 3 km za Bełżcem, w pobliżu wsi Zatyle.

  Dawni nazistowscy kolaboranci, uczestnicy Holokaustu organizowanego przez nazistów, tworzyli rdzeń bojówki, do której dokooptowano mieszkańców Starego i Nowego Lublińca, Werchraty, Starego Dzikowa oraz innych okolicznych wiosek.

  Ludobójczy mord miał miejsce w godzinach porannych. Wspomniana wyżej bojówka SB w zmowie z maszynistą parowozu Ukraińcem o nazwisku Zachariasz Procyk ze wsi Żurawne k. Lubyczy Królewskiej zatrzymała pociąg relacji Zamość-Rawa Ruska-Lwów w lesie. Ofiary były pasażerami pociągu, który z około 50 Polakami oraz nieznaną liczbą Ukraińców i jednym niemieckim żołnierzem wyjechał około godziny 7:00 ze stacji kolejowej w Bełżcu w kierunku Lubyczy Królewskiej. Gdyby pociąg nie zatrzymał się, Iwan Pohoryśkyj wydał rozkaz strzelania z całej posiadanej broni w okna wagonu, aby zabić wszystkich. Po zatrzymaniu pociągu BSB licząca od 20 do 30 nacjonalistów ukraińskich ubranych przeważnie w mundury niemieckie (częściowo w ubrania cywilne, w tym kolejarskie) zaczęła legitymować pasażerów, sprawdzając ich narodowość w kennkartach. Polaków oddzielano od Ukraińców. Polskie kobiety i mężczyzn bito kolbami karabinów. Zabijano kobiety i kilkuletnie dzieci. Ciężarną Polkę przybito bagnetami do ziemi, innej rozpruto brzuch i odrąbano dłoń. Kilkuletniej dziewczynce rozbito głowę. Ofiarom odebrano dokumenty, zegarki, pieniądze, kosztowności. Jednak paru osobom udało się ujść z życiem, wbrew temu, co wyznał dobrowolnie uczestnik mordu Petro Chomyn w 1993 roku: „Zlikwidowaliśmy wszystkich”. Wolno puszczeni zostali tylko Ukraińcy i znajdujący się wśród pasażerów żołnierz niemiecki (przypieczętowany libacją alkoholową 18. i 27.04.1943 1943 r. w Uhnowie pakt nazistowsko-banderowski o neutralności obowiązywał!). Po dokonaniu egzekucji pociąg odjechał. Pogrzeby odbyły się natychmiast – 19 ofiar zostało pochowanych w Tomaszowie, 27 w Bełżcu, zostało więc zabitych 46 osób – pięć osób ciężko rannych dogorywało później w szpitalu w Tomaszowie Lubelskim……

 5. Piotrx

  3 października 2018 at 17:17

  Billboardy upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej zostały zamontowane we Wrocławiu i w Opolu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/billboardy-o-ludobojstwie-na-wolyniu-we-wroclawiu-i-w-opolu-foto/?utm_source=notification&utm_medium=browser

  mają uświadamiać Polakom i przyjeżdżającym do naszego kraju Ukraińcom prawdę o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Środki zebrano w ramach internetowej zrzutki.

  Inicjatorką ich powstania jest pani Katarzyna Sokołowska. Na swojej stronie na Facebooku napisała:

  Chciałam zakomunikować Wszystkim, że rozpoczynam zbiórkę pieniędzy na billboardy listopadowe. Wszelkie szczegóły w poniższym linku. Przedmiotem zbiórki będzie dzierżawa billboardu przy autostradzie A4, dwa billboardy w centrum LUBLINA:-) oraz 1000 kompletów naklejek na samochód (w komplecie dwie naklejki). Kwotę zaokrągliłam …później ją nieco skoryguję:-). Zapraszam i zachęcam do wpłat w imię walki o PRAWDĘ I PAMIĘĆ dla naszych POMORDOWANYCH RODAKÓW !

 6. Ben Cryer

  4 października 2018 at 12:43

  Hello, you used to write excellent, but the last few posts have been kinda boring I miss your super writings. Past several posts are just a little out of track! come on!

  Free Courses: https://www.simpliv.com/free-courses/?seo

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra