PRAWY.TV

Jan Bodakowski: Straszna PiSowska dyktatura?

Sprawy publiczne mnie interesują. Jestem magistrem politologii, absolwentem polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilkunastu lat opisuje między innymi życie polityczne. A od kilkudziesięciu lat biorę udział w demonstracjach i kontrmanifestacjach, publicznie wypowiadając swoje zdanie o wyzwaniach i problemach Polski. Uczestnicząc w zgromadzeniach publicznych prezentuje tekturę z hasłem adekwatnym do zgromadzenia.

Robiąc relacje z demonstracji narodowców i mecenasa Hambury, którzy przed ambasadą Niemiec (gdzie odbywała się feta z okazji zjednoczenia NRD i RFN) demonstrowali żądanie wypłacenia przez Niemcy reparacji za zbrodnie niemieckie na Polakach podczas II wojny światowej, byłem świadkiem kuriozalnej aktywności politycznej groteskowej opozycji.

Przeciwko demonstracji polskich patriotów demonstrował Arkadiusz Szczurek jeden z najbardziej znanych działaczy Obywateli. Obywatel Szczurek przeciwko polskim patriotom demonstrował z tabliczką „Jaki kłamie”. Kiedy zwróciłem mu uwagę, że tabliczka ta nie ma nic wspólnego z tematem manifestacji narodowców, i nie odnosi się ani do tematu roszczeń ani do narodowców, niezrażony przedstawił mi egzegezę swojego hasła. Według obywatela Szczurka Patryk Jaki jest z Solidarnej Polski, z Solidarnej Polski jest też Arkadiusz Mularczyk, i poseł Mularczyk wysuwa roszczenia wobec Niemiec, które wysuwa też Patryk Jaki. Dla obywatela Szczurka znaczenia nie miało to, że Jaki nie lubi narodowców, a narodowcy Jakiego. Ciekawe czy obywatel Szczurek będzie kont-manifestował przeciwko paradzie gejów z tabliczką „Jaki kłamie” z racji na to, że Jaki wybrał na wiceprezydenta Guziała, a Guział finansował z pieniędzy podatników tydzień kultury gejowskiej i był w komitecie honorowym parady gejów?

Symboliczne jest też to w aktywności obywatela Szczurka, że groteskowa opozycja sprzeciwia się żądaniom reparacji od Niemiec za nazistowskie zbrodnie na Polakach. Taka lojalność wobec Berlina powinna być doceniona, albo współczesnym odpowiednikiem żelaznego krzyża albo współczesnym odpowiednikiem tytułu honorowego Aryjczyka.

Arkadiusz Szczurek działacz Obywateli przeciwko manifestacji z żądaniami reparacji od Niemiec.

fot. Jan Bodakowski

Co zabawniejsze, nie było to moje pierwsze spotkanie z obywatelem Szczurkiem. Przed manifestacją spotkałem go bowiem jak protestował z tabliczką „Jaki kłamca” w Jaki Cafe. Jaki Cafe to lokal promujący Patryka Jakiego na ulicy Koszykowej w centrum Warszawy. Codziennie można w nim spotkać kandydatów PiS i podzielić się z nimi swoimi bolączkami. Atrakcją jest darmowa kawa i ciastka. Powodem obecności obywatela Szczurka w Jaki Cafe była obecność Patryka Jakiego. Obywatelowi Szczurkowi towarzyszyła ekipa wideo groteskowej opozycji nagrywająca jego bohaterski protest (panowie umijają sobie wolny czas niczym groupie – czyli fanki znanych muzyków podążające za swoimi idolami, wiedzione potrzebą bliskości z idolem – przybywają na każdy publiczny występ Patryka Jakiego).

Bohaterski protest obywatela Szczurka doskonale ukazywał czum jest straszna PiSowska dyktatura. Obywatel Szczurek nie niepokojony stał sobie bowiem w Jaki Cafe prezentując tekturkę z napisem „Jaki kłamie”. Sympatycy Jakiego ani działacze PiS nie zwracali na niego uwagi. Policja go nie zatrzymywała. Bez przeszkód obywatel Szczurek w Jaki Cafe udzielił mi (na portal Prawy pl) prawie 10 minutowego wywiadu, w którym miał za złe Jakiemu, że ten krytykuje transformacje ustrojowa (kłamał co do wielkości strat Polski z racji na to, że nie ma konkretnych wyliczeń), chwalił się tym, że sądy zapewniają mu bezkarne zakłócanie innych zgromadzeń, zarzucał narodowcom nazizm, i bagatelizował współprace swoich środowisk z komunistami. Cała sytuacja zdecydowanie odbiegała od tego co można było by uznać za prześladowania polityczne. Ciekawe czy politycy Unii Europejskiej kwestionujący polską demokracje, są równie tolerancyjni (jak PiS) dla swoich przeciwników politycznych?

Patryk Jaki w Jaki Cafe:

Arkadiusz Szczurek w Jaki Cafe:

Wideo rozmowa z Arkadiusze Szczurkiem przeprowadzona w Jaki Cafe „Straszna PiSowska dyktatura”:

Wideo zapis tolerancji PiS wobec swoich oponentów w Patryk Jaki w Cafe Jaki:

Wiele spraw w działaniach PiS mi się nie podoba. Uważam, że merytoryczna polemika z PiS jest niezbędna. Jednak groteskowość działań opozycji tylko wzmacnia PiS. Gdyby nie było groteskowej opozycji to PiS musiał by sobie ją wymyślić.

AUTOR TEKSTU I WIDEO: JAN BODAKOWSKI 

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. msn wiadomosci

  4 października 2018 at 20:45

  Miałam 12 lat. Kilka miesięcy później wywiózł mnie od rodziców i zgwałcił po raz pierwszy.

 2. msn wiadomosci

  4 października 2018 at 20:48

  Stanisław Piotrowicz grozi na sejmowym korytarzu: Poniesie pani konsekwencje.

 3. GG.

  4 października 2018 at 20:50

  .
  Panie Bodakowski, czy w Warszawie nie może pan znaleźć ani jednego Polaka-Słowianina na poziomie (szlachetna słowiańska fizjonomia i takaż umysłowość)?
  .
  Czy też pan specjalnie promuje tu p. Jakiego metodą kontrastu, zasłaniając się przy tym stwierdzeniami, że „Jaki nie lubi narodowców, a narodowcy Jakiego”?
  .
  Czy Polacy-Słowianie mają z tego zrozumieć, że p. Jaki to dla nich tzw. „mniejsze zło”?
  .
  Szczerze mówiąc, mamy już dosyć głosowania na „mniejsze zła”.
  .
  Chcemy Polaków-Słowian u władzy!
  .
  .

 4. internet

  4 października 2018 at 20:58

  Dania odmawia przyjęcia uchodźców w ramach programu ONZ

 5. internet

  4 października 2018 at 21:02

  Orban wyrzucił ukraińskiego dyplomatę. Rośnie napięcie.

 6. wolna-polska.pl

  4 października 2018 at 21:15

  Samobójstwo po niemiecku: Rodzice zamordowanej przez „uchodźcę” studentki, zostali nagrodzeni przez media.

 7. Piotrx

  4 października 2018 at 21:36

  Tajemnice pomników OUN-UPA na górze Monastyr w Werchracie
  http://suozun.org/warto-obejrzec-i-przeczytac/i_tajemnice-pomnikow-oun-upa-na-gorze-monastyr-w-werchracie/

  Mroczne tajemnice pomnika na górze Monastyr w Werchracie, czyli kto i dlaczego dąży do uhonorowania pomnikiem morderców ukraińskich dzieci i ludobójców ludności polskiej.

 8. lendzian

  4 października 2018 at 21:55

  Czy Bodakowski uważa ze UA winna zapłacić odszkodowanie żyjącym jeszcze, niektórym jakże już nielicznym ofiarom z Genocidum Atrox ?
  Chyba „wsio rawno” czy ludobójcą jest niemiecki nazista czy ukraiński?

 9. antykosmita

  5 października 2018 at 07:55

  „Gdyby nie było groteskowej opozycji to PiS musiał by sobie ją wymyślić.”
  i dokładnie chyba tak właśnie jest. moim skromnym PiS dopieszcza wszelkiej maści popaprańców żeby na ich tle błyszczeć
  co trudne nie jest,,,

 10. hania

  5 października 2018 at 08:01

  Pan Janek taki wykształcuuny a nie podejrzewa, że
  – PISowi na rękę taka opozycja
  Będą na nią dmuchać, chuchać żeby tylko się nie rozpadła
  Bo jakby Jaki dostał publiczne zestawienie co mówi, a co robi….
  ( od aborcji począwszy)
  Zrobiłoby się nieprzyjemnie!

  A tak stoi jakiś jegomość o twarzy skupionego ZOMOwca z głupkowatą tabliczką w łapach 🙂

 11. lendzian

  5 października 2018 at 15:39

  Strategia wynarodowiania Bratanków w UA.

  https://www.unian.ua/politics/10287948-konflikt-z-ugorshchinoyu-dosit-strilyati-po-derevah.html

  Polaków tak przy okazji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra