Z kraju

Kaczyński: Będziemy w Europie wtedy, kiedy portfele Polaków będą równie pełne jak portfele Niemców

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP komentował bieżącą sytuację polityczną, ale także odniósł się do zarzutów opozycji, która mówi o niechęci rządów PiS do Unii Europejskiej. „Będziemy w Europie wtedy, kiedy portfele Polaków będą równie pełne jak portfele Niemców” – przekonywał Jarosław Kaczyński.

– Chcemy, żeby Polska była w Europie tak naprawdę. A tak naprawdę będziemy w Europie wtedy, kiedy portfele Polaków będą równie pełne, jak portfele Niemców. Kiedy na polskich ulicach będą nowe samochody, najlepszych marek. Ogromnie bym chciał, żeby wśród tych marek była także marka polska, ale to pewnie jednak odległy czas. Kiedy Polak, jako turysta na Bliskim Wschodzie, będzie mieszkał w takim samym hotelu co turysta niemiecki czy francuski

– mówił w TVP Info prezes Jarosław Kaczyński.

– Programy społeczne są bardzo potrzebne i my będziemy w tym kierunku iść. Jesteśmy partią prosocjalną i wcale się tego nie wstydzimy. Niektórzy mówią „jesteście socjalistami”. My nie jesteśmy socjalistami, ale jesteśmy ludźmi, którzy mają w sobie wiele empatii, także dla tych, którym jest gorzej. Nawet dla tych, którym się w życiu mniej udało

– podkreślał prezes PiS.

Źródło: TVP Info
Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

42 komentarze

42 Komentarzy

 1. GG.

  5 października 2018 at 10:53

  .
  No proszę, czyli Polacy-Słowianie mieli rację, postrzegając PiS jako partię POBOŻNYCH SOCJALISTÓW LIBERALNYCH !
  .
  .
  Nawiasem pisząc, portfele Polaków powinny być teraz przez kilkadziesiąt lat ZASOBNIEJSZE od portfeli Niemców, żeby wyrównać szanse ludności.
  .
  No, tego nie będzie, będzie tylko „ZMNIEJSZANIE NASZYCH OCZEKIWAŃ”, jak to w „Sowie i przyjaciołach” prognozował przyszły premier Morawiecki już w 2013 roku.
  .
  .

  • GG.

   5 października 2018 at 11:06

   .
   Co do samochodowych obietnic Kaczyńskiego, to już teraz samochodów jest w Polsce zbyt wiele, a przesiadanie się Polaków do najnowszych typów drogich samochodów jest zupełnie niewskazane.
   .
   .
   PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE – OTO POLACY W ABSURDALNIE GŁUPIEJ AKCJI:
   .
   Słowacja: Nowe fakty w sprawie tragicznego wypadku luksusowych aut z Polski. Mercedesem kierował polski dziennikarz [WIDEO]
   http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/582041,wypadek-na-slowacji-dziennikarz-polak-samochod-mercedes-porsche-ferrari-policja-wideo.html (03.10.2018).
   .
   ŻĄDAMY OGRANICZENIA MOCY SILNIKÓW SAMOCHODÓW OSOBOWYCH DLA KIEROWCÓW-POLAKÓW DO 90 KM !
   .
   ŻĄDAMY WPROWADZENIA MAKSYMALNEJ PRĘDKOŚCI 90 KM/H DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW-POLAKÓW !
   .
   ŻĄDAMY WPROWADZENIA ELEKTRONICZNYCH OGRANICZNIKÓW PRĘDKOŚCI W SAMOCHODACH OSOBOWYCH REJESTROWANYCH W POLSCE !
   .
   .
   Co rozwoju polskiej turystyki na Bliskim Wschodzie, to należy to wyśmiać, gdyż Polacy mają tyle pięknych miast i wsi w Polsce, że nie muszą jeździć na Bliski Wschód.
   .
   Dajcie Polakom tani wypoczynek w Polsce! (ewentualnie na Kubie).
   .
   Turystyka zagraniczna jest formą migracji drenowania kraju z kasy, a same migracje są bardzo złe.
   .
   Główną przyczyną zagrożeń epidemicznych jest OTWARCIE GRANIC RP PRZEZ RZĄDY SOCJALISTÓW LIBERALNYCH I ZAMIENIENIE PRZEZ NICH POLSKI W „KARCZMĘ ZAJEZDNĄ”.
   .
   Zamknijcie granice, niech ludzie siedzą na dupie i pracują na swojej ziemi, na swoich warsztatach pracy, a nie za granicą czy w zachodnich koncernach i sieciach handlowych zniewalających i gnębiących Polaków. Nie potrzebujemy aż tylu towarów z Ameryki, Europy Zachodniej i Chin. „Musimy obniżyć nasze oczekiwania” – jak mówił już w 2013 r. premier Morawiecki, a więc musimy KONIECZNIE obniżyć import towarów konsumpcyjnych i zmniejszyć turystyczne rozpasanie niektórych Polaków.
   .
   Nie wypuszczajcie mas Polaków z kraju i nie wpuszczajcie mas nie-Polaków do kraju. Ograniczenie ruchu lotniczego i kontrola stanu zdrowia na granicach (badania i kwarantanny) dla przyjezdnych. Tak robili w USA jeszcze 100 lat temu, gdy USA bawiły się w wielką imigrację, a medycyna była technicznie na znacznie niższym poziomie. Dzisiaj można badać wszystkich znacznie sprawniej i szybciej. Chcą wjeżdżać do Polski – niech za to płacą!
   .
   No, ale w takim wypadku rząd Polski musiałby mieć jednak jakąś porządną tarczę antyrakietową, a nie obietnice sprzedania mu jej fragmencików w odległej przyszłości, i to na dodatek przez właścicieli tych zachodnich koncernów i sieci handlowych, którzy nas wyzyskują, zalewają tandetnym importem i gnębią.
   .
   S-400, S-500? – A czemu by nie?!
   .
   .

   • GG.

    5 października 2018 at 11:35

    .
    Wspomniane wyżej wystąpienie J. Kaczyńskiego w programie „Gość Wiadomości” należy postrzegać jako rzucenie garści przedwyborczych „gruszek na wierzbie”.
    .
    Jest charakterystyczne, że Kaczyński rzucił Polakom zamkniętym w betonowych klatkach w wielkich miastach takie „gruszki”, jak:
    .
    – dużo kasiory,
    .
    – rozbijanie się drogimi samochodami, „nówkami”,
    .
    – zwiedzanie egzotycznych ciepłych krajów.
    .
    Natomiast nie rzucił:
    .
    – trzypokoleniowych domków na wsi (standard Polaka-Słowianina),
    .
    – odbudowy stanu chłopskiego i tradycyjnej gospodarki rolnej,
    .
    – odbudowy polskiego handlu, polskiego rzemiosła i polskiego przemysłu po 30 latach liberalistycznych zniszczeń,
    .
    – odbudowy i generalnego remontu zabytkowych starówek miejskich i obiektów uzdrowiskowych, rozsypujących się na naszych oczach w całej Polsce (podstawa krajowej turystyki i edukacji historycznej).
    .
    Ktoś Kaczyńskiemu doradził sypnięcie takimi, a nie innymi „gruszkami”.
    .
    Ten ktoś ma pewnie dobre rozeznanie co do poziomu umysłowości i pragnień współczesnych Polaków zamkniętych w betonowych klatkach w miastach.
    .
    Ale, jednocześnie, ma bardzo złe o Polakach, ich prawach i ich interesie ZDANIE.
    .
    .
    PS. Wątek Bliskiego Wschodu jest w tym najdziwniejszy – czy Trump potrzebuje może (np. w zamian za zezwolenie na „Fort Trump”) polskich żołnierzy do zabijania np. mieszkańców Iranu?
    .
    Od Bliskiego Wschodu także i w tym sensie Polska powinna trzymać się z dala. Wbrew temu, co twierdził niegdyś w sejmie J. Kaczyński, WOJNA NA BLISKIM WSCHODZIE NIE JEST NASZĄ WOJNĄ, tzn. nie jest i nie będzie wojną Polaków-Słowian.
    .
    .

    • GG.

     5 października 2018 at 12:55

     .
     Gdyby ktoś jeszcze wątpił, że partia PiS – partia nazywająca „POSTĘPEM” zalewanie Polski samochodami i samolotami, zabetonowywanie jej autostradami i drogami ekspresowymi, budująca wbrew woli mieszkańców typowo rolniczej Równiny Łowicko-Błońskiej wielkiego socjalistycznego „Misia”, czyli Centralny Port Komunikacyjny – że ta partia jest partią SOCJALISTYCZNĄ,
     .
     to przypominamy takiemu ktosiowi to, co napisał prof. Henryk Kiereś:
     .
     .
     „Jak każdy socjalizm, również liberalizm nie jest monolitem ideowym i ma swoją prawicę, tzw. konserwatyzm liberalny, upominającą się o tradycję i moralność w polityce, oraz lewicę, która lansuje „progres indefini” [„nieokreślony postęp”] (libertynizm, permisywizm) w każdej dziedzinie ludzkiego życia.”
     .
     .
     Rzeczywistą, a zupełnie fałszywą religią wszystkich socjalistów jest ich wiara w tzw. ROZWÓJ, rozumiany przez nich jako rozwój techniki i nieustanne zwiększanie stopnia uzależnienia ludzi od techniki, prowadzące do wielokrotnego podrożenia kosztów życia codziennego, kosztów utrzymania państwa i firm, A PRZEDE WSZYSTKIM DO CAŁKOWITEGO UBEZWŁASNOWOLNIENIA I PODPORZĄDKOWANIA SPOŁECZEŃSTW, RODZIN I JEDNOSTEK TZW. TECHNOKRATOM I ICH CHORYM SOCJALISTYCZNYM WYMYSŁOM.
     .
     .

    • prawyobywatel

     7 października 2018 at 20:01

     Kaczyński o tym wielokrotnie mówił od dawna, czy ma ciągle to wszystko powtarzać kiedy jest na wizji? A poszperaj sobie w internecie i znajdź odpowiedź, bo piszesz nieprawdę.

     • GG.

      8 października 2018 at 01:04

      .
      To ty poszperaj i daj linki, bo inaczej powiemy, że piszesz nieprawdę.
      .
      .

 2. ziemianka

  5 października 2018 at 11:40

  Z wypowiedzi JK wnosze, że jest poinformowany o tym, że: większość wyborców nie czuje się w Europie, za główny sposób żeby być w Europie uważa posiadanie najdroższych, nowych samochodów i rozbijanie się nimi
  poza granicami Polski, korzystanie z najdroższych hoteli na Bliskim Wschodzie i posiadanie portfeli równie wypchanych jak portfele niemieckie. Jeśli to jest prawidłowa diagnoza głównych potrzeb statystycznego wyborcy, to daleko nie ujedziemy.

 3. Matwiej Płatow

  5 października 2018 at 12:20

  I dlatego Ja Człek o poglądach Narodowych ,z braku partii Stricte Endeckiej głosuje na PiS jako Mniejsze Zło. I może pora by gazety,Internet przeprowadziły Akcje uświadomienia Polaków że: Faszyzm to NIE Nazizm ,Socjał to NIE Socjalizm,Narodowiec-Endek to nie Nacjonalista ,a Nacjonalista to nie Faszysta.

  • piotr p

   5 października 2018 at 12:28

   Głosowanie na mniejsze zło to też głosowanie na zło. Chrześcijanin powinien podążać za Prawdą i wybierać dobro.

  • malva

   5 października 2018 at 14:31

   Głosowanie na mniejsze zło to dalej ZŁO! PO=PiS jedno zło, z korzeniami w okrągłym stole! Czas zagłosować na nas, naród!!! Ja głosuję na narodowców! Dajmy im szansę!

  • PM

   5 października 2018 at 15:00

   Matwiej Płatow@
   Po pierwsze – pora zacząć głosować na większe dobro zamiast jak zwykle na mniejsze zło.
   Po drugie – należy zacząć używać rozumu i zacząć odróżniać obiecanki od programów mających na celu zwrócenie nam wolności w tym także gospodarczej.
   Po trzecie – realna ocena działań broniących naszych interesów od działania na rzecz interesów obcych sił wrogich Polsce.

   To nie takie trudne, minimum wysiłku umysłowego i otwarte oczy wystarczą.

  • swinai-daniels

   9 października 2018 at 19:10

   znaczy przyznajesz,ze jestes debilem i chcesz doprowadzic Polske do ruiny jak przed wojna zrobil to towarzysz ziuk?

 4. Edziu

  5 października 2018 at 12:34

  Brednie facecika co nie ma żony, konta w banku, normalnej uczciwej pracy, nie ma dzieci, tylko kota i jest homosiem.

  • iks67

   5 października 2018 at 12:45

   Skąd wiesz, że nie ma konta w banku w jakiejś egzotycznej republice? Jeśli nie on bezpośrednio to ktoś z rodziny. Konto na które anonimowo wpłacane sa okreslone kwoty przez wdzięczne międzynarodowe fundusze.

   • Tomek

    5 października 2018 at 15:07

    W egzotycznej republice? Pewnie na San Escobar?:)

 5. iks67

  5 października 2018 at 12:37

  Zamiast gadać niech działa. Może na poczatek reforma ZUS aby portfele emerytów pokolenia wyżu były pełne. Nic mnie tak nie wkurza jak czcze gadki sytego gbura. Nie ma nic konkretnego w działaniach PiS poza poulizmem społecznym i kontynuacją zadłużania Polski. Priorytetem powinno być zacisnięcie pasa w administracji, poluzowanie przedsiębiorcom w zamian za podwyższenie kar. Cxyli obniżka VAt do realnego poziomu przy którym nie będzie się opłacało kombinować. Jęsli tylko rząd pozwoli nam zostawić sobie więcej w kieszeni, to reczę za dziesięć lat takich swobód mamy Niemców za parobków. Tym bardziej, że u nich „imigranci” nie chcą pracować. Martwi mnie to, że zydowskie banki mają nasz rząd na pasku, a rząd łatwo pozycza w NASZYM imieniu!!! Przecież gdyby firma funkcjonowała w oparciu o permanentne pozyczki to poszłaby z torbami. DEFICYT powinien BYĆ USTAWOWO ZABRONIONY. Rozumiem jednak, że po to banki wydały kasę na Morasia, aby pilnował by do tego nie doszło. Deficyt to jest zwykłe złodziejstwo.Okradanie społeczeństwa z efektów jego pracy przez podwójne pasożytnictwo – Rząd (w obecnym wymiarze i międzynarodowe zażydziałe instytucje finansowe)

  • IGO

   5 października 2018 at 21:37

   IKS 67 masz rację, podzielam to co napisałeś tylko to są marzenia nie do zrealizowania. Polityczna i biurokratyczna klientela (wszelkiej maści „folksdojcze”)raczej zgodzą się na recydywę saską niż na gospodarczy rozwój Polski.Za żerowanie na narodzie i koryto ześwinią się za przysłowiową czapkę śliwek czy tam jakichś gruszek ( karton dolarów).

  • prawyobywatel

   7 października 2018 at 21:12

   To samo piszą Niemcy o swoim kraju, tak że to nie jest nic szczególnego i zarezerwowanego tylko dla Polski i Polaków. Powiem więcej: oni w tej tzw. „Jewropie” mają jeszcze gorzej niż my. U nas jest wolność słowa, której nie ma w Niemczech, Francji czy Anglii. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to baaardzo się myli.

   • GG.

    8 października 2018 at 01:13

    .
    Bzdura!
    .
    Wolność słowa to jest dla nie-Słowian, a dla Polaków-Słowian nie ma partii, telewizji, radia, internetu, gazet i wolności słowa.
    .
    Wszystko kontrolują i na różne sposoby cenzurują nie-Słowianie.
    .
    .

 6. gastarbeiter

  5 października 2018 at 12:46

  po blisko 30 latach mam pensję,którą mi zadrości wiele osób,tj.1200 euro netto miesięcznie na eksponowanym stanowisku,dla wielu Polaków nieosiągalną,a w Niemczech tyle zarabia sprzątaczka.
  mam kilkanaście lat do emerytury,jeśli do niej dożyję, wiem jednak, że przy tym tempie wzrostu płac, na zwiększenie o 100% swojej pensji potrzebowałbym drugiego życia.W tym czzasie, nie wątpie,pensje sprzątaczek w Niemczech też o tyle by urosły.Polacy są skazani na bycie parweniuszami Europy:nie mamy własnego przemysłu hightech,a ograniczenie wzrostu płacy spowodują miliony imigrantów oraz restrykcyjne podatki.

 7. antykosmita

  5 października 2018 at 13:38

  sz.p. Prezes chyba jednak cierpi na schizofrenie a leczy kolano,,,
  wg raportu NBP zarobki Polaków nie rosną ze względu na ukraińską emigrację zarobkową,,,

 8. bobik

  5 października 2018 at 14:59

  No to niestety niedługo rzeczywiście będziemy w Europie.
  Niemcy zamienią się w kalifat gdzie będzie rządziła dzicz, wszystko się tam rozleci i niedługo statystyczny Polak będzie zarabiał tyle co i Niemiec.
  Wszyscy będą się rozbijali podobnymi pokradzionymi 20-letnimi samochodami a na wczasach na Bliskim Wschodzie będą spali w podobnych przytułkach.
  Aż strach się bać.

 9. 123

  5 października 2018 at 15:06

  Po pierwsze – pora zacząć głosować na większe dobro zamiast jak zwykle na mniejsze zło.
  Po drugie – należy zacząć używać rozumu i zacząć odróżniać obiecanki od programów mających na celu zwrócenie nam wolności w tym także gospodarczej.
  Po trzecie – realna ocena działań broniących naszych interesów od działania na rzecz interesów obcych sił wrogich Polsce.

  To nie takie trudne, minimum wysiłku umysłowego i otwarte oczy wystarczą.

  Ruch Narodowy czeka na nasze głosy.

 10. Adam

  6 października 2018 at 06:40

  Prezes się pogubił w kryteriach przynależności do Europy https://www.youtube.com/watch?v=WJblUJojlSY .

  Albo przedwyborcza wyłącznie materialna po części słuszna ze sprawiedliwości podpucha.

  Gdy tym czasem mimo trzech lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, nienarodzone dzieci w Polsce nadal nie są objęte całkowitą ochroną prawną. Działania partii rządzącej na tym polu wydają się grą na zwłokę, podczas której opinia publiczna karmiona jest zapewnieniami i pustymi obietnicami. Jak ten okres wygląda pod względem danych?

  PiS rządzi już 3 lata, a obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” utknął w sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. 9 miesięcy temu posłowie PiS złożyli wnioski do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie niekonstytucyjności przepisów dopuszczających tzw. aborcję eugeniczną.

  W listopadzie 2017 r. do Sejmu trafił projekt „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 830 tys. osób i do dzisiaj nie wszedł on do sejmowej komisji. Według oficjalnych danych, w Polsce codziennie zabijana jest trójka dzieci. Również w tym samym miesiącu grupa 100 posłów złożyła wniosek o rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny przesłanki eugenicznej, na podstawie której dopuszcza na jest możliwość aborcji, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia dziecka.

  Aby przyspieszyć działania Trybunału, Instytut Ordo Iuris wystosował dwie opinie opracowane przez ekspertów instytutu jak i 38 organizacji polskich i międzynarodowych. Pierwsza z nich stwierdza niezgodność przesłanki eugenicznej z przepisami zawartymi w ustawie zasadniczej, w myśl której prawo do życia jest zagwarantowane oraz nie podlega żadnym ograniczeniom np. ze względu na stan zdrowia.

 11. zbyszek

  6 października 2018 at 07:59

  Ho ho hoooo! Jedziemy:

  – „Polski” zwykly dziennikarzyna popelnil przestepstwo w aucie za 150 tys € a dostal maksymalny slowacki mandat 150 €.

  – To zabiedzony Najsztub dostal 2 tys € kary za zwykle przewinienia a i tak gawiedz jest mocno zawiedziona.

  – W Niemczech kara – mandat (!) zalezna od wartosci auta spowodowalaby, ze musilaby do tych 150 tys € jeszcze drugie tyle doplacic.

  Wniosek:

  „Na tropach Smetka” – W Gdyni najwiekszy sprzedawca rowerow, bo tanie i duzy wybor swoja dzialalnosc opieral na kradzionych …..

  Jestesmy na dobrej prostej i jakos wszystko samo sie robi wedle naszej woli a pan Kaczynski powinien rano i wieczorem czytac Wankowicza – potem kandydowac na Prezydenta, aby nam sie dudus nie platal po polityce.pl.

  Pan Kaczynski ma jednak problem, gdyz zyje w Polsce i nie widzi, ze Niemcy z radoscia przyspieszaja opierajac sie na sredniej wzrostu regionu Niemcy-Polska:

  Jak my przyspieszamy to oni takze.

  Polak nie musi czekac na rozwoj wedle Wankowicza, gdyz moze miec wszystko u sasiadow + to co jest w Polsce, gdyz zna jezyk Polski i kazdy ma jakis kawalek ziemi.

  Niemcy majac kilka mln zawzietych niemozebnie pracownikow wiecej i za frico z dostawa na miejsce w odpowiednim czasie w kazdej dziedzinie, maja wzrost rowny dyscyplinie i etosowi pracy Polakow.

  W tych gospodarczych zawodach podazac za nimi, to mozna skonczyc jak ten w wielkim Porche, gdyz stosuja mnostwo sztuczek……… .

  Aby wyprzedzic potrzeba ogromnej pomyslowosci.

  Wyborcy dziela rzadzenie na 5 partii – zajmuja cala droge i decha gaz, ale nie wiadomo co jest za zakretem – moze roboty drogowe.

  Trzeba tak jak mowi GG – jechac za czolowka w peletonie, mozna zatrzymac sie na piwko przy kiosku, zapalic se i przedyskutowac sprawy – domy pomalowane na niebiesko maja w srodku panienke na wydaniu – taki zamojski zwyczaj – jak zbraknie socjalu Polskiego, to i tak polowa pracuje za granica np w Szwajcarii 32€ na godzine (prawie jak w Korei) wyplata co tydzien – lokal na wieczorne dyskusje 160 € za tydzien 600 na miesiac + reszta w tej wysokosci.

  Jak za blisko,a panienka przeistoczyla sie w zrzedliwa jedze, to w ochronie w Honkongu, Szanghaju,Tokio 10 tys € na miesiac, ale dla tych co maja juz staz w koncernie np DU Pond, BASF… itd. np Jobs – Öl Platform 14 tys € (2 tygodnie udawania pracy i miesiac wolnego a brakuje chetnych ) dla technika uczacego sie na majstra w jakims tam dziale i na politechnice.

  Rozproszyc sie po swiecie a Niemcy nawet nie zauwaza, ze ich wyprzedzamy i nadal beda sie cieszyc, bo jak w Polsce bedzie kryzys, to u nich dekoniunktura wylozy wszystko zaczynajac od polityki …

  GG ma wiec racje w 100 % bo w Polsce jest 2500 gmin a tylko 16 duzych miast – emigracja jest z malych osrodkow (138 malych miast), wiec polskie miasta sa biedne a nad nimi panuja biedni developerzy i patrzac na to pan Kaczynski ma slabe rozeznanie.

  Jezeli Niemcy, tak jak Francuzi zmniejsza oprocentowanie kredytow na mieszkania do 0,5 % przy inflacji ponad 3 %, to w Polsce bedzie Wielka Fala budownictwa na Prowincji – 2500 gmin x np 100 pieknych nowoczesnych pasywnych (!!!) mieszkan, domow rocznie – kazdy Polak potrafi budowac.

  O tyle bedzie wzrastac zamoznosc Polakow – tych ludzi bedzie stac na wynajecie drogiego mieszkania w zabiedzonych miastach w celu nauki dzieci.

  W Starej UE wiekszosc mieszka w biednych kosztownych miastach – np zywnosc cena podobna, ale jakosc to zdrowotna katastrofa (jakosc powietrza, wody, zywnosci, wypoczynku).

  Niech se GG lodpocznie po pisaniu, gdyz w ramach szkolenia pana Bodakowskiego na szefa jakies gminy przedstawie troche materialow…………….. jak sie wzbogacic bedac oszczednym w rozrzutnym panstwie.

  2500 gmin i w kazdej moze byc zalazek nowej partii – z duma bedzie mozna mowic Naszej Prowincji: pasywny supernowoczesny dom i 10 ha ziemi dla dzieciakow.

  Pan Morawiecki buduje drogi dla nas „biednych na prowincji”, abysmy korzystali z jego bogactwa jego wielkich chempionow zabiedzonych miast opartych na naszych funduszach emerytalnych OFE i nowe PPK a my to traktujmy, ze musi budowac te drogi aby korzystac z naszego bogactwa.

  Jedziemy?

  • zbyszek

   6 października 2018 at 08:52

   Troche na rozruch, bo jutro Niedziela Kosciol (w Krakowie buduja cala ulice wiezowcow a nie tylko Tower Nych wiec trzeba isc, ale myslec o gminie a nie, ze ksiadz powtarza to co wymyslili u gory) po kosciele knajpka u Zyda i potem poniedzialek – trzeba wyhamowac.

   – Pan Morawiecki wiele zyskal jezdzac po gminach a mowi, ze nam daja, ciekawa odwrotnosc.

   – Ostatnio mowia, ze musza dawac; „tym ktorym sie nie udalo”, ale nie mowia komu sie nie udalo i co? Nie udalo sie przemycac alkoholu w cysternach przez 4 dni wolne od podatku dane przez Balcerowicza? Nie udal sie handel nieruchomosciami tak jak np partii Centrum Kaczynskich? Nie wszyscy ozenili sie z Zydowkami i nie wszyscy brali majatek zamordowanych Zydow – nie wszystkim sie udalo?

   – Szydlo mowila, ze jestesmy „Ofiarami Niemcow” – po 25 Latach ich rzadzenia jestesmy Ofiarami a PIS i Szydlo co robia – czy nie maja wladzy za to, ze realizuja to co my chcemy??

   Czy rzeczywiscie Niemce sa winne, ze bylo 50 lat ruskiej okupacji – biedy i bolszewickiej nedzy okraszonej morderstwami w kazdym kregu?

   Niemce sa winne, ze jest UW przy wladzy a dudus kandydatem na prezydenta Polski??

   Kraje Starej UE sa nam winne odszkodowania, ale przecietny czlowiek w tych krajach nie bedzie dokladal do wielkich bogaczy z wielkich miast – zaledwie 7 % ludnosci Polski – oby Polski.

   Wlasnie sila Polski jest Prowincja, emigracja i powrot z tej swiatowej „uczelni”.

   Podniesienie zarobkow 70% ludnosci z 1500 zl na 1500 € daje miesiecznie 80 mld € – to jest sila i ona jest.

   Kazdy pomysl do powielenia w 2500 gminach daje taka mozliwosc zobaczenia tej sily.

   Pan Kaczynski sprawdzil sie doskonale jako opiekun polityczny zmian (jak na poczatku jw) sprawdzi sie takze jako Prezydent Polski, Prezydent Polakow w roli opiekuna politycznego tej sily Prowincji.

   To okreslenie „opiekun polityczny” pochodzi od taty Morawieckigo – Papa Morawiecki.

   Dlugo wahalem sie aby opisac to spostrzezenie, gdyz Niemcy czytaja nasze posty a z 600 tys narodzin 160 tys sa dziecmi z rodzin imigrantow i oni tez zywo dyskutuja na nasz temat.

   Po wypowiedzi GG mysle, ze musze napisac.

   „Jezeli w Niemczech skoncentruje sie dotacje do budownictwa uslug bytowych i zmniejszy oprocentowanie kredytow do poziomu francuskiego 0,5 oczywiscie za pomoca BHW Postbanku (Deutsche Bank – wgospodarce.pl jest opis – archiwum), to ozywi sie prowincja Niemiec – ozywi sie miejsce rozwoju rodzin – zmienia sie struktury mieszkalnictwa i zatrudnienia: u nas to widac w skali 50% brakujacych mieszkan, u sasiadow jest to za mgla roznych problemow – takie ladowanie we mgle na wyczucie (prognozy do roku 2040 ).

   Piszac to mam nadzieje, ze postbank, LBBW, KNW wypracuja calkowicie nowa technologie oszczedzania i kredytowania – dlatego pisze, gdyz pan Kaczynski jako Prezydent Polski bedzie mial wzor technologii z najwyzszej polki – mysle, ze bede w miare swoich mozliwosci wspomagal.

   W ten sposob bedziemy mieli nowa idee Miedzymorza – Wschodu UE z naturalnym rozszerzeniem o Bialorus, Moldawie ….. .

   Chyba pan Kaczynski wygra wybory jezeli bedzie staral sie sciagnac do pracy i zycia w Polsce Moldawian …..

   W tym ukladzie sil i spraw wybory samorzadowe PIS wspomaga abysmy my wygrali – znowu.

   W ten sposob my z kolei wspomozemy PIS w wyborach parlamentarnych.

 12. zbyszek

  6 października 2018 at 09:01

  Co do produkcji auta, to wystarczy kupno od Toyoty licencji na produkcje silnika hybrady na CNG – reszte sobie poslkadamy w gminach, wg wlasnych potrzeb, gdyz wlasciwie premier juz wszystko posciagal do kraju – np fabryka przekladni, baterii …. wszystko jest, ale skladanie wymaga zbyt duzo pracownikow a ci sa w Moldawii. Chyba w 2005 najlepsze wino w Europie bylo z Moldawii i wyprzedali za grosze.

  No i co dalej – jedziemy?

  Dlaczego nie moze byc V5?

 13. zbyszek

  6 października 2018 at 09:48

  Wybaczcie, ze wklejam nazwe baku spoldzielczego, ale jeszcze dwa lata temu ich marketing z moim w sprawie energetycznej modernizacji mieszkan na pasywne byl wrecz przeciwny – doslownie w wielu punktach same sie likwidowaly pozytywne rozwiazania.

  Teraz znowu, jak likwiduja sprzecznosci narobili takiego masowego wrecz czytania, ze nawet ja padam na poczatku.

  Jezeli te 3 banki zaczna informacje od

  „Kredyty mieszkaniowe Ab 0,5 %””

  to nasi mlodzi zaczna myslec i czytac reszte lacznie z moimi opisami – potem przyjdzie czas na: Wzory Uzytkowe, Patenty, Zapytania Patentowe w formie ogloszenia …..

  Wtedy automatycznie w zapytaniach mlodych pracownikow tego swiata zacznie sie rodzic Komercyjna Bankowosc z najwyzszej polki swiatowej ekstraklasy (latwiejsze niz siatkowka).

  Dodam, ze nie za Odra, ale dalej – to sa problemy opisywane w sondazach partyjnych.

  Dodam, iz mam nadzieje, iz wystawa OZE w Warszawie bedzie stala ekspozycja z oddzialami w duzych miastach, tak iz z gmin bedziemy wyciagac to co najlepsze dla gminy i wladzy – dla wyborcow.

  W ten sposob zamieni sie talze w wystawe Rewitalizacji Miast.

  Nadmienie, iz tych urzadzen, technologii, spolecznych strat i zyskow, potrzeb i eksportu jest tak duzo, ze nawet specjalisci zaczynaja przeglad od bolu glowy – po zimnych okladach zaczynaja sie wglebiac (swojego sposobu nie podam, gdyz polska wodeczka nie wymaga reklamy zewnetrznej, tylko dystrybucji zdecentralizowanej – zdyslokowanej jak rodacy od 200 lat.

  Jezeli BHW zmieni reklame. marketing to dla naszych gminnych aktywistow bedzie material na ulotki.

  Uwidoczni sie koniecznosc rewizji swoich pogladow na „Zdolnosc Kredytowa”.

  To potem.

  Jezeli ktos jeszcze nie wie dlaczego nie interesuje sie tymi sprawami – jak ktos chce wiedziec ile kosztuje szkolenie pana Bodakowskiego na prawdziwego samorzadowca z silna strona technologiczna, to niech nauczy sie calego archiwum wgospodarce.pl a potem stron BHW z reszta, korzytsajac z tego, ze jeszcze nie daja kredytow mieszkaniowych na o,5 % wzorem Kultury Babilonskiej z Francji.

  Chyba trza sie pospieszyc

  /Jezeli caly PIS wspomaga nas w gminach i pan Kaczynski chory jezdzi po gminach wspierajac madrych ludzi, to chyba oprocz radosci, wzruszenia trzeba takze dolozyc troche pracy …

  Moze zacheta bedzie, ze jak ktos wzial kredyt hipoteczny i splaca go, to jego zdolnosc kredytowa, jego rodziny powiekszona jest o wartosc kupionego mieszkania, a wiec o kwote tego kredytu – to widac dopiero, po poziomie oszczednosci rodziny razem z mozliwosciami finansowymi cioci z Niemiec.

  To pan Kaczynski moze wspomoc windujac „tych ktorym sie nie udalo” do poziomu tych ktorym sie k … udalo a wiec utopic ich w masie tych ktorym sie udalo nie udac – pozostali uczciwi i nie musza zyc na jachtach w portach Serbow.

  No to jedziemy??

 14. zbyszek

  6 października 2018 at 09:49

  Zobaczymy jak pan Bodakowski jest odporny na szkolenia

 15. zbyszek

  6 października 2018 at 14:07

  Osobny list musze zaczac od cytatu z cytatu – ladny kondensat.

  „”
  1 – A tak naprawdę będziemy w Europie wtedy, kiedy portfele Polaków będą równie pełne, jak portfele Niemców.

  2 – Kiedy na polskich ulicach będą nowe samochody, najlepszych marek.

  3 – Ogromnie bym chciał, żeby wśród tych marek była także marka polska, ale to pewnie jednak odległy czas.
  4 – Kiedy Polak, jako turysta na Bliskim Wschodzie, będzie mieszkał w takim samym hotelu co turysta niemiecki czy francuski””

  Koniec punktow cytatu – widze, ze pan Kaczynski punktuje i czyta wgospodarce.pl – do tego potrzeba cierpliwosci i jakiegos urlopu, bo najlepszy zespol redakcyjny w Europie a ma najgorsza forme poczty – taki egoista jak pies ogrodnika – szkoda, ze tacy egoisci, gdyz wiecej Polakow i nie tylko „bo Ukraina w oczach Europy jest dawna Polska tak jak Bialorus i Zmudz” a jest jeszcze Serbia, Bosnia, Chorwacja) czytaloby rozumiejac i konkretyzujac.

  No to jedziemy – na skroty wg punktow (moze GG sie wkurzy i okaze reakcje – ciagnie w Niemczech po 280 godzin x 16 € Netto do kieszeni i biedak siadajac do klawiatury nie moze mowic, pisze resztkami sil.

  1 – PIS jest traktowany jako partia populistyczna, ktora zdobyla bezwzgledna wladze dzieki korupcji w POPSL – inaczej Tuskowej.

  Dlatego, ze Polska jest krajem sprzecznosci: 10 % ma 50% dochodow Polakow, maja wszystko a 70% 500 € miesiecznie wyduszone calkowitym poswieceniem siebie i rodziny.

  Traktujac w rozwazaniach to jako konflikt wymagajacy tego, co na Ukrainie a wiec krwi i rewolucji Paryskiej conamniej gilotyny mamy beznadziejna sytuacje i nie wiemy co robic, kto ma byc naszym Prezydentem.

  Liczac to jako naturalna sprzecznosc znajdujemy sie posrodku i mamy dwie mozliwosci rozwiazania konfliktu: wybieramy na prezydenta pana Kaczynskiego (AD jak chce byc pozyteczny i zmazac winy moze sluzyc jako pomoc jezykowa i tak oprocz tlumaczy trzeba korzystac z wlasnej wiedzy z doradcow a tlumacze musza byc i to minimum 2 (podreczniki z USA dla poczytkujacych handlowcow), gdyz wychodza takie lapsusy jak Ad przy ustawie IPN.

  Liczac to jako sprzecznosc mozemy tlumaczyc na Polski pierwszy punkt wypowiedzi pana Kaczynskiego.

  W Starej UE 30 % juz w 2008 roku „nie musialo pracowac majac dostateczna ilosc gotowki”.

  Dokladnie to jest tak, ze od wiekszej kwoty zlozonej w Bankach trzeba placic podatki, oplaty za prowadzenie kasy, oplaty maklerom – cos takiego jak bylo przy OFE lub bedzie przy Funduszach PPK.
  W skutek tego na prace nie ma czasu.

  W Polsce jest zaledwie 7 % majacych wg GUS wieksza czesc dochodow ludnosci Polski a wiec tra zadbac o nich aby bylo ich 30 % nie personalizujac.
  Rola Prezydenta polegalaby na tym, aby dbac o nich z aprobata reszty – juz pan Kaczynski zapowiedzial ekstra pieniadze na ekstra Kliniki, tak aby sciagac reemigrantow i krztalcic w nich lekarzy z Moldawi.

  Prosze zauwazyc, ze udalo sie nam uniknac kryzysu hipotecznego a polskie gospodarstwa domowe zadluzone sa na okolo Biliona zl.

  Gdzies te pieniadze sa, moze u inwestorow z USA Nigerii, Hondurasu, Kolumbii a Polacy majac otwarty swiat sa wyplacalni – zdolnosc kredytowa wynosi wiec kilka Bilionow Zl Polskich.

  Warto wiec panu Kaczynskiemu zwrocic uwage na przedwyborcze wysmiewanie Tuska ambitnymi planami JK – eksperci bankowi, naprawde apolityczni i madrzy powtarzali w kolko, ze przeciez obcy kapital w Polsce w bankach to 1,5 Biliona Zl a wiec bilionowe plany PIS sa smiechu warte, gdyz nigdy takich kwot nie bedziema mieli – i co?

  Kolejny punkt – cytat:

  „”– Programy społeczne są bardzo potrzebne i my będziemy w tym kierunku iść. Jesteśmy partią prosocjalną i wcale się tego nie wstydzimy. Niektórzy mówią „jesteście socjalistami”. My nie jesteśmy socjalistami, ale jesteśmy ludźmi, którzy mają w sobie wiele empatii, także dla tych, którym jest gorzej. Nawet dla tych, którym się w życiu mniej udało”” Koniec cytatu….

  Komu sie „mniej udalo”?

  Mozna podzieli na 33%: bogacze, emigracja, pracownicy w Polsce, ktorych nie stac na mieszkania od bogaczy za milion z odsetkami.

  To jest wszytko OBROT pieniedzmi a nie posiadanie, gdyz np pasywny duzy dom z basenem lub pieknym jeziorem obok w przyjaznej okolicy na kilku ha swoja wartoscia przewyzsza caly najlepiej polozony blok z pokojami dla dzieci za 200 tys zl w kosztownym miescie.

  W Starej UE 6ß % zyje w wynajetych miszkaniach, domkach a wiec caly dla nas imponujacy zarobek jest tylko obrotem gotowka.

  Przyklad b DDR – same latyfundia, kupno ziemi, lub dziedziczenie – gdzie, co, jak?

  Juz wszystko pan Kaczynski zrobil – wystarczy, ze pod grozba dymisji zmusi nastepnego premiera do budowy np cementowni dajac SPOLDZIELCOM w wybranych gminach dlugoterminowe kredyty – kto powiedzial, ze musza byc z polskich bankow, jezeli 30% Polakow pracuje za granica??

  Jezeli nie ma Wielkiego Kryzysu (2006 rok) przy bilionowym zadluzeni Polakow, to polskie, gminne Spoldzielnie Bankowe moga dostac uprawnienia do sciagania inwestorow w dlugoterminowe kredytowanie.

  Czego jeszcze nie ma, jezeli wiarygodnosc naszych bankowcow stawia ich w szeregu najwyzej rozwinietych rynkow inwestycyjnych – jest taki gatunek inwestorow.

  Nie ma jeszcze tylko opieki nad tym wszystkim ze strony urzedu Prezydenta Polski wg tych punktow wymienionych na poczatku ogloszonych przez pana Kaczynskiego.

  Jezeli to nie jest prawda, to wszyscy hipoteczni sa juz na wieszakach u egzekutorow z Izraela.

  Jedziemy dalej?

 16. zbyszek

  6 października 2018 at 15:30

  Nastepne punkty skroce definitywnie i moze byc niezrozumiala rola jaka pan Kaczynski juz wypelnil, ze trzeba tylko dokonczyc – nie bede przekladal na przyklady z moich doswiadczen – do wyborow na Prezydenta Polski jest jeszcze czas, ale wyborcom w gminach polecalbym uwage, ze moga wypasc z obiegu razem z rzadzacymi gmina ukladami, jezeli nie zrozumieja, ze sami rzadza……………… .

  „”2 – Kiedy na polskich ulicach będą nowe samochody, najlepszych marek.

  3 – Ogromnie bym chciał, żeby wśród tych marek była także marka polska, ale to pewnie jednak odległy czas.””

  Dla 70% rodzin kupno duzego rodzinnego auta nie stanowi problemu. Problemem jest koszt eksploatacji – nie mozna splacac kredytu utrzymujac takie auto – to jest strata na repolonizacji kapitalow bankow w konsekwencji maly wzrost sprzedazy lub nawet spadek produkcji w Polsce a wiec znowu wola bankow, bankowcow i premiera – ktos kto mowi, ze marzy o tym powinien byc nadrzedna instytucja nad rzadem – ktos musi to przypilnowac, aby byl polski silnik na CNG – hybryda – premier kupil juz licencje na przekladnie?? Krok dalej i bedzie wszystko.

  Wystarczy uruchomienie programu IKM pani Szydlo – byc moze banki zachodniej UE zauwaza w tym interes dla siebie – wzrost sprzedazy Toyoty – hybrydy na CNG to ponad 20 % ……………………………

  Jak Niemcom uda sie zmniejszyc koszt kredytow hipotecznych do 0,5 % jak we Francji, to bedzie skrot tego sam z siebie, latwiej bedzie pisac…………

  „”4 – Kiedy Polak, jako turysta na Bliskim Wschodzie, będzie mieszkał w takim samym hotelu co turysta niemiecki czy francuski””

  Jezeli prezydent przypilnuje aby premier spowodowal nadazanie z polskimi reformami ubezpieczen za np IKK Südwest.
  Po co mam powtarzac jak sa w internecie – latwo wylapac bledy i poprawic w dalszych reformach pani Rafalskiej i jej zespolu.

  Uwzgledniajac wszystkie sprawy mozna na prezydenturze dolozyc sporo kasy, tym 30 % „tym, ktorym sie nie udalo”, dolozyc tyle, ze odczuja to najbogatsi.

  Dolozyc, ale poprzez gminy wspolpracujace z pania Rafalska………… .

  Jest duzo pytan, co bedzie, jak zachowaja sie wielcy menedzerowie – dwa wydaja sie teraz najwazniejsze:

  – Deutsche Bank mial 8 miliardow strat spowodowanych przez koszty energetyczne oddzialow (osobowe) – zwolniono 40 tys pracownikow ale powstal problem braku bezposredniego kontaktu szczegolnie ze starszymi potencjalnymi klientami a bank przeszedl na dzialalnosc komercyjna – stracila poczta i bank pocztowy a w tym BHW.

  Maja teraz mozliwosc poprzez BHW odwrocic ten krag i wynajmujac zmodernizowane – pasywne pomieszczenia zatrudniac spowrotem, ale obsluge wielojezyczna np Polakow (ponad 2 mln uczy sie niemieckiego a sa ambitni i z natury pracowici). Mozliwe, ze beda zatrudniac w roli „klienta” (PKO oddzial we Frankfurcie szuka agentow – spora roznica) szerszy opis i kontakty mozna znalezsc pod nazwa Agencje bankowe – ubezpieczeniowe /Sorry, ze od tego boli glowa, ale w zyciu cos z soba trzeba zrobic a jest okazja, gdyz w Polsce jest juz prawie 700 000 firm OZE, ale zostac na poziomie technika, ze wzgledu na koszty – inzynier musi miec wyzsze stawki, gdyz to wpisuje niejako ustawowo do kosztorysu – wiec technik ale na poziomie mistrza Rzemiosla – u nas nie ma rozroznienia: mistrz w konkretnej firmie – mistrz dla jakiejs branzy – mistrz rzemiosla mogacy krztalcic innych a szczegolnie mlodziez…………

  Przywracajac takie oddzialy DB wypracuje wzor dla naszego Prezydenta i dolaczy do polskich firm OZE – niezly partner.(maja wiecej wirtualnych pieniedzy niz nasze PKB a nawet niemieckie – blog pana Janusza Szewczaka.)

  – Czy Toyota sprzeda produkcje rodziny silnikow hybryd na CNG, gdyz samochody do 1 Tony wagi sa idealne dla tych „ktorym sie nie udalo” – glowna cena to koszt silnika i elektroniki a wiec gminnej produkcji – cos ala Slawojka.

  Chyba mam dosc – cos sie zblokowalo i nie mozna juz pisac a nie zajrzalem jeszcze na swe konto ani do wgospodarce.pl – potem bede przetrzepywal po nocach ich archiwum

  • GG.

   6 października 2018 at 17:52

   .
   Przeczytałem wszystko. Dziękuję. Najbardziej spodobał mi się fragment:
   .
   „pasywny duży dom z basenem lub pięknym jeziorem obok, w przyjaznej okolicy, na kilku hektarach – przewyższa swoją wartością cały najlepiej położony blok z pokojami dla dzieci za 200 tys. zł w kosztownym mieście.”
   .
   .

   • zbyszek

    7 października 2018 at 14:57

    To ja dziekuje – jakies zdanie pozwala zaczac temat w formie dyskusji.

    Zespol wgospodarce.pl jest bardziej reaktywny niz prawy.pl, ale uzyskalem to, ze nie cenzuruja wpisu z nazwa prawy.pl – naprawde goraco polecam na zimowe wieczory.

    Generalnie w ramach szkolenia pana Bodakowskiego, gdyz „Polska ma wystarczajace zasoby energii aby zaspokoic potrzeby Starej UE”.
    Problem w tym, aby uchronic je przed marnotrawstwem, jaki jest w Starej UE a bedziemy dwoma Krajami potegami w bogactwie.

    Z tym jest nastepny problem, ze wlasciwie wg umow stowarzyszenia z UE z 1995 roku jestesmy winni kary 40 mld $ za niepodjecie tego tematu, ktory mial nas wzbogacic.

    Dlatego uwazam, ze dzialalnosc bandy Tuska jest w interesie krajow, ktore nie chca powrotu sily Prus – maja sie czego obawiac – takze to cale trojmorze, przyjaznie to jest pic na wode, kontynuacja ubezwlasnowolnienia Polski.

    Tych zasobow energii dla UE wystarczy na 500 lat a wiec jest tylko problem, ze ich przemysl nie posiada umiejetnosci wykorzystania a wrecz odwrotnie potrafia ja skutecznie marnowac a wiec my jestesmy nadal biedni.

    Podziwiam wiec za cierpliwosc czytania …… .

    Musze wszystkie idee poprzewracac, uporzadkowac.

    Polska jest piekielnie bogata.

    Z tego wniosek, ze nie mamy problemow z bieda, lecz z przypilnowaniem niezmierzonego, nieskonczenie wielkiego bogactwa w dodatku ulotnego jak to energia.

    Stara UE jest taka „tepa”, ze mysla, iz jest na swiecie tyle energii, ze mozna ja sobie marnowac do woli i jak sie na nich wzbogacac??

    Hub Gazowy jest idea posrednia: sprzedaz importowanego gazu razem z naszymi zasobami energii – 80 % kosztow produkcji paliw w Orlenie to koszty energetyczne.

    Kazda gmina z 2500 moze wytwarzac jakies chemiczne komponenty, nawet proszki do prania, korzystajac z darmowej energii – w Hubie gazowym z LNG mozna wytwarzac wszystko – juz rozwoza to cysternami w duzej ilosci.

    Kazda gminna mafia nie jest tak glupia, aby nie ruszyc jakiejs produkcji, ale jest „glupia”, gdyz wlasnie te kraje niby trojmorza maja swoje wplywy i blokuja. Takie rozdrapywanie Rzeczplitej juz bylo.

    Potrzeba wzorcowych gmin, ale pan Bodakowsi cos za wolno sie uczy – jest przykladem jaki ja mam opor w Starej UE.

    Poprosze o pomoc………….

 17. zbyszek

  6 października 2018 at 15:33

  Daniols byl sierzantem w wojsku ale w propagandzie mowi, ze nas kocha a tej swojej tlustej biurowej d… nie ruszy i nic nie napisze dla polskich rodzin – nie lubie biurokratow

 18. Monika

  7 października 2018 at 20:24

  Kaczyński bredzi.Mija prawie 30 lat od niby odzyskanej wolności.Ta wolność jest śmiechu warta.
  PIS jest niewiele więcej warta niż PO,mówią mniejsze zło.To jest prawda.PIS poza rozdawnictwem poniósł same klęski,lub porażki.Poza tym kłamią jak Morawiecki odnośnie imigrantów.Nie zgadzał się , a w Marrakeszu podpisał tajny protokół dotyczący przyjmowania potencjalnych emigrantów.Hańba.Nie ma się co dziwić to podobno mason.Klęski to ustawa o IPN,terror szczepionkowy,nie sprowadzenie jako jedyny Naród swoich ze wschodu,żydowska lichwa.Zdecydowane porażki to reforma systemu podatkowego,
  repolonizacja mediów.Osobną klęską jest haniebna postawa Dudy,Morawieckiego,czołówki PIS wobec Żydów i nie tylko.PIS nie ma zaplecza politycznego skoro ściąga dziwnych, groteskowych ludzików.Jakby im ktoś kazał.PIS jest partią umoczoną w o.stolcu,gdzie dokonała się zdrada Polski i Polaków.Jedyną nadzieją Ruch Narodowy bez kretów.

  • zbyszek

   7 października 2018 at 21:34

   W Niemczech rzadza juz rowno 5 parti a byl taki beton dwupartyjny, jak u nas.

   PiS nie tworzy partii np narodowych, wolnosciowych, gospodarczych, emigranckich, gdyz robi chaos zamiarem ogarniecia 75 % wyborcow.

   Zamiar przeczy celowi – 30 mln albo nawet 40 liczac emigracje bedzie nalezalo do jednej partii nawet posrednio.?

   Polin tworzy sie sam z siebie, gdyz ludzie w to wierza – wierza ze nieprawdopodobna wielkosc 1 partii, jest mozliwe.

   Zamiar utworzenia wielkiej partii spowoduje jej marginalizacje.

   • zbyszek

    7 października 2018 at 22:31

    Wytlumaczenie tego zjawiska jest w teorii Chaosu – odmiana himalajskich mrowek rozwija sie bardzo szybko i nagle gina – wracaja do ilosci poczatkowej i tak stale w cyklach.

    Znalazlem okreslenie schematu w jakim USA mogly za pomoca teorii chaosu rozbic rzad Niemiec na 5 mitycznych bostw.

    Co zagraza PiS poprzez to rozprzestrzenianie sie jak mrowki?

    „”UE pozbawiła się środków by zrozumieć

    Gdyby akademie wojskowe UE spełniały swoją funkcję, to badałyby doktrynę swojego „dużego brata”, Stanów Zjednoczonych, w ciągu ostatnich 15 lat.

    Rzeczywiście, przez długie lata, Pentagon publikował wszelkiego rodzaju dokumenty o „teorii chaosu”, zapożyczone od filozofa Leo Straussa. Zaledwie kilka miesięcy temu, urzędnik, który powinien przejść na emeryturę ponad 25 lat temu, Andrew Marshall, dostawał budżet $10 milionów rocznie na badania na ten temat [1]. Ale żadna akademia wojskowa Unii poważnie nie badała tej doktryny i jej konsekwencji.

    Częściowo dlatego, że jest to barbarzyńska forma walki, a częściowo dlatego, że stworzył ją jeden z guru intelektualnej elity żydowskiej w Ameryce. A jak wiadomo, Stany-Zjednoczone-które-uratowały-nas-od-nazizmu nie popierają takich okrucieństw [2].””

    http://macgregor.neon24.pl/post/130755,thierry-meyssan-teoria-chaosu-w-militarnej-doktrynie-usa

    Program 500 + nie byl bezposrednia przyczyna wygranej PiS, ale zapobiegl dekoncentracji i Chaosowi

    Chaos moze byc tworzony specjalnie przez PiS w celu utworzenia polin lub jest tylko powielaniem bledow CDU?

    Tak czy tak maja problemy na ktore nie reaguja.

  • pidzio

   9 października 2018 at 22:56

   Monika
   Prof Jerzy Robert Nowak,którego wypowiedzi są na you tube powiedział,że Mama pana premiera jest pochodzenia żydowskiego. Wg. prawa izraelskiego pan premier chociaż ma obywatelstwo polskie to jest uważany przez nich za „koszernego”. Przypomnijcie sobie co pan premier z dawnej unii wolności czyni. Sprowadza w milionach tanią siłę roboczą i liczy na naiwność Polaków zachęcając ich do powrotu. Od nowego roku namawia ludzi do nazwijmy to „OFE BIS”. Polacy pamiętają jak nas w temacie OFE wydyma…. i przyklepał to trybunał konstytucyjny z panem Rzeplińskim na czele.
   Byłem wiele lat z rodzinom tzw. żelaznym elektoratem pisowym ale już nigdy więcej tego nie uczynię. Uważam, że trzeba utrzeć nosa tym kmiotkom w tych wyborach to może odzyskają rozum!!! Dla mnie cały sejm i senat należy pilnie wymienić na NARODOWCÓW.

   • GG.

    10 października 2018 at 16:46

    .
    Pidzio: „cały sejm i senat należy pilnie wymienić na NARODOWCÓW.”
    .
    Na tych?
    .
    Przemysław Witkowski, Żywot Mateusza http://krytykapolityczna.pl/kraj/zywot-mateusza-witkowski-piskorski/ (30.05.2018).
    .
    „Kluczem do gwałtownego upadku Mateusza Piskorskiego [maj 2016] zdaje się być fakt, że Jarosław Kaczyński nie lubi konkurencji. Nie po to rozbił i wchłonął LPR i Samoobronę, żeby tolerować kolejne ugrupowanie o rysie prawicowo-socjalnym, do tego z młodym, ambitnym liderem mającym wyraźne poparcie Rosji. Środowisk takich w Polsce zawsze było wiele, im dalej od Polski Ludowej, tym więcej – ale siedzi tylko Piskorski. Tylko ZMIANA natomiast zachowywała niezależność wobec Jarosława Kaczyńskiego. Można ją uznać za realizację koncepcji Jana Sowy: LEWICOWĄ PARTIĘ NARODOWO-PATRIOTYCZNĄ, która nie bawi się w prawa kobiet czy mniejszości i orientuje się na Rosję, nie na Stany. I tak być może znalazła się na celowniku służb. TYMCZASEM BEKIER, CHRUSZCZ CZY KORWIN, KTÓRZY W NICZYM PIS NIE ZAGRAŻAJĄ, HULAJĄ SOBIE PO ŚWIECIE.
    .
    „Gazeta Wyborcza” straszy już scenariuszami powstania socjalnego prorosyjskiego ugrupowania na bazie popularności Antoniego Macierewicza i Radia Maryja. Nie uważam tych wizji za nieprawdopodobne. W logiczny sposób ekstrapolują one trendy, które są od lat znane osobom zainteresowanym skrajną prawicą w Polsce. KTÓRAŚ OPCJA W KOŃCU SIĘ POJAWI, ALBO NARODOWO-SOCJALNA, ALBO NARODOWO-KATOLICKA. NA RAZIE POTENCJALNEGO LIDERA PIERWSZEJ KACZYŃSKI TRZYMA W TIURMIE, A DRUGIEGO WE WŁASNEJ PARTII.”
    .
    .

 19. Kwal

  8 października 2018 at 19:59

  Cytat: „Programy społeczne są bardzo potrzebne i my będziemy w tym kierunku iść. Jesteśmy partią prosocjalną i wcale się tego nie wstydzimy. Niektórzy mówią „jesteście socjalistami”. My nie jesteśmy socjalistami, ale jesteśmy ludźmi, którzy mają w sobie wiele empatii, także dla tych, którym jest gorzej. Nawet dla tych, którym się w życiu mniej udało”” Koniec cytatu…Za swoje Kurduplu, za swoje możesz pomagać to wtedy nazywa się Empatia a nie za cudze bo to nazywa się socjalizm Kurduplu…

 20. Damian

  9 października 2018 at 13:11

  Co za brednie.W większości Polki i Polacy zarabiają bardzo mało w stosunku do Niemek
  i Niemców.Od czasu odzyskania tzw. wolności żadna partia nic nie zrobił,aby poprawić
  nasze uposażenia.Nie ma się co dziwić.Wszystkie partie brały udział w zdradzie,która się dokonała przy okrągłym stole.Mija prawie 30 lat i poza kitem,oszustwem,zapowiedziami nic się nie dzieje.Nie ma co liczyć,że się zmieni.Naród Polski musi się obudzić i zająć się naszymi sprawami.Dokonania PIS to 2.5 miliona Ukraińców,dziesiątki tysięcy potencjalnych terrorystów.Zamiast wzmacniać własne siły obronne,PIS chce płacić 2 miliardy dolarów za jakiś fort Tramp.Co za głupota. Bankster Morawiecki,chce nas zadłużyć na kolejne lata.PIS utrzymuje obowiązkowe szczepienia naszych dzieci.Szczepionki zawierają trucizny.Hańba.Nigdy więcej PIS,PO,SLD,PSL,AWS.

 21. Przebudzcie sie!!!

  9 października 2018 at 18:56

  Caly PIS winien ustawic sie w kolejce do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra