Kultura i historia

Nie żyje Montserrat Caballe

Dziś zmarła Montserrat Caballe – znana, hiszpańska śpiewaczka. 

Montserrat Caballe, a właściwie Maria de Montserrat Viviana Concepción Caballé i Folch była znaną, hiszpańską śpiewaczką.  Nazywana była „Zdumiewającą”. Wynikało to  z jej umiejętności głosowych.

Zinterpretowała setki oper, czy koncertów na największych scenach na świecie. Na scenie pojawiła się prawie 4 tysiące razy.

Artystka zmarła dziś w Hiszpanii w wieku 85 lat. Rodzina poprosiła, by nie ujawniać przyczyny jej śmierci. Wiadomo, iż w szpitalu była od września.  Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Katalonii.


 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. banita

    6 października 2018 at 23:50

    Niech spoczywa w spokoju. Przepięknie śpiewała. R.I.P.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra