Z zagranicy

Arabia Saudyjska: Rosja i Chiny wycofają się ze światowego rynku ropy naftowej

Następca tronu w Arabii Saudyjskiej powiedział,że Rosja i Chiny najprawdopodobniej wycofają się ze światowego rynku ropy naftowej.

W ostatnim wywiadzie dla Bloomberg Salman bin Abd al-Aziz Al Saud powiedział, że liczba państw, które produkują ropę naftową będzie mniejsza.

„Niektórzy uważają, że po 2030 roku popyt zacznie spadać. Według naszych obliczeń wycofa się wielu producentów ropy naftowej.” – powiedział.

Dodał także, że z rynku wycofają się Chiny i Rosja, a Arabia Saudyjska będzie produkować jej więcej.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. banita

  7 października 2018 at 00:02

  Uważaj byś się nie przeliczył.

 2. Link

  7 października 2018 at 09:47

  Dokładnie

 3. bobik

  7 października 2018 at 10:01

  On dokładnie wie co mówi.
  Wycofają się ze *światowego* rynku bo będą handlować między sobą na zasadzie bilateralnych umów nie denominowanych w dolarach. Podobnie będzie prawdopodobnie z Iranem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra