Z zagranicy

Grecja mówi „dość”! Będzie domagać się 280 mld euro reparacji od Niemiec!

„Der Spiegel” informuje, że Grecja będzie domagać się reparacji wojennych od Niemiec za zbrodnie popełnione na jej terytorium w trakcie drugiej wojny światowej. Jak piszą niemieckie media, chodzi o 280 mld euro!

Podczas uroczystości upamiętniających ofiary nazistowskich zbrodni, prezydent Grecji powiedział, że roszczenia Aten co do odszkodowania wciąż są uzasadnione. Kilka tygodni wcześniej podobną opinię wygłosił premier Aleksis Cipras, który nazwał to „historyczną koniecznością”.

Niemiecki tygodni mówi wprost, że to nie przypadek, że dwaj najważniejsi politycy, w tak krótkim odstępie czasu mówią o miliardach w ramach odszkodowań. „Der Spiegel” zwraca uwagę, że Grecja może żądać odszkodowania w wysokości 279, 8 mld euro (według greckiego raportu).

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. banita

  7 października 2018 at 10:46

  Niemcy rozpętają IV wojnę światową i znów będą bogaci. Ta trwająca III, nie przynosi takich profitów jak myśleli. Sojusznika za naszą wschodnią granicą mają, Turek też chętny.

  • Efekt Dudy

   7 października 2018 at 15:14

   E tam – nic z tego nie bedzie, dlatego, ze jest to przedsiewziecie wywolane bieda.

   Co innego gdyby zadali ustepstw w handlu w ramach rozwoju – w tym Niemcy maja co dawac, ale dadza z wlasna korzyscia i slusznie – dla nas byloby dobre, gdyz wtedy potrzebowaliby polskich technologow.

   Potrzebuja na dlugi i jak dostana to nadal nic nie bedzie – nastepne straty.

   Znalezsc druga armie Lisowczykow niech jada i zrobia porzadek tak jak tamci na Wegrzech – Grecy i tak zgina z lenistwa – slyszal, ktos o greckich technologach?

   • 123

    7 października 2018 at 19:11

    O Greckich technologiach? . Idź człowieku i kup w sklepie polską wiertarkę…
    Każdy kto robił w życiu coś poważniejszego niż wbijanie gwoździ, wie że Polska nie produkuje niczego, choćby troszkę bardziej zaawansowanego technicznie. Co zresztą ostatnio się nawet Morawieckiemu wymsknęło. Jesteśmy technologicznie i gospodarczo zwasalizowani i żaden rząd, łącznie z obecnym, nic z tym nie robi. Braki siły roboczej… Czyli realizm kapitalizmu posługującego się socjalizmem na drodze do… (czego tak naprawdę?)
    Czyli realizm wolnego rynku. Prawo podaży i popytu. Jeśli jest duży popyt, towar staje się droższy. Tak?
    Nie.
    Gdy praca staje się cenna, wystarczy przecież otworzyć granice. I szybciutko mamy prostą prawdę: państwo jest jedynie korporacją, podwykonawcą, działającym na rzecz wyższych korporacji. Jest korporacją dostarczającą tanią, posłuszną siłę roboczą.

 2. The Big E

  7 października 2018 at 22:08

  Znając grecki worek bez dna, to myślę,że starczy im na rok, dwa. Lepiej od razu zażądać przyłączenia do Reichu, a socjal będzie płynął cały czas.

 3. Next

  7 października 2018 at 23:58

  Trzeba zrobić tak: wyasygnowąć kilkanaście – max kilkadziesiąt milionów złotych. Przeprowadzić wykopaliska archeologiczne w miejscach masowych mordów.

  np. Las Borek w Chełmie czy teren szpitala psychiatrycznego tamże. Przekopać ponowni tereny masowych egzekucji polskiej inteligencji np. w Palmirach. Przekopać teren więzienia na Pawiaku, obozu „Gęsiówka” KL-Warchau. poszukać raz jeszcze instalacji do tłoczenia cyklonu-b w tunelach pod dworcem Warszawa zachodnia. Wygrzebać każde możliwie a przydatne zdjęcie wykonane zaraz po wojnie.

  Odnaleźć ciała/kości naszych przodków i krewnych. Dokonać identyfikacji za pomocą badań DNA. I kręcić o tym filmy dokumentalne – nie jeden – 50-75-100 i wrzucać w net z podpisami w fafnastu językach.

  odmienić słowa „niemiec” i „niemcy” w każdym ważniejszym narzeczu używanym na świecie. Wysyłać do każdej gazety na zachodzie gotowe materiały – by dziennikarze-lenie nie musieli się męczyć tylko przeklejali i zgarnialli wierszówkę. Drastyczne zdjęcia z wykopalisk + opis.

  i zdjęcia niemieckich zbrodniarzy – jak profesor spaner, czy dr. mengele – którzy uniknęli jakiejkolwiek odpowiedzialności.

  Robić wystawy w europarlamencie. Robić wystawy w ambasadach, domach polskich, wynajętych galeriach na wynajętych płotach.

  A dopiero po roku – dwu nieustannego intensywnego ostrzału medialnego, gdy każdy w Europie na słowo „niemiec” będzie miał przed oczyma widok kości Polaków w masowych mogiłach – wtedy dopiero zażądać twardo miliardów.

  Proste? Proste. Ale dla PiS za trudne…

 4. gość

  8 października 2018 at 12:02

  dziś to Niemcy mają technologie i potrafią coś wyprodukować. a my pracujemy na ich maszynach, kupujemy ich samochody i sprzęt. czy istnieje zakład w Polsce który nie korzysta z urządzeń made in Germany? a pytając o Grecję to jakie oni mieli straty w porównaniu z nami? mieli obozy i zniszczone miasta? rozstrzeliwano Greków i robiono łapanki na ulicach?

 5. jenny

  11 października 2018 at 19:03

  this is the way we can have the clash royale online. https://www.wattpad.com/630967299-clash-royale-hack-free-gems-cheats-free-clash

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra