Z kraju

PSL rozpędził się z tapetowaniem plakatami wyborczymi. Pojechali nawet po…

No właśnie, co może zrobić obecny i wieloletni już burmistrz Strzelna z PSL, żeby zostać włodarzem miejskim po raz kolejny? Rozjechać miasto plakatami? Jego ekipa poszła zdaje się o krok za daleko, a kompromitujące zdjęcie opublikował kontrkandydat ludowca, Dariusz Chudziński z komitetu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

„Tak wygląda uczciwość i szacunek pana Matczaka do naszego Miasta i jego Mieszkańców. Plan Strzelna, jego wizerunek dla gości nic nie znaczą wobec układanek wyborczych zaprojektowanych w obłąkanych głowach psl-owskich nieszczęśników. To jest zapowiedź wyborów i kolejnych 5 lat?”

– pytał Dariusz Chudziński na swoim profilu na popularnym portalu społecznościowym.

Do wpisu załączone zostało zdjęcie, gdzie widać dwie osoby wywieszające plakaty kandydatów PSL na radnych miejskich, przy których najwięcej miejsca zajmuje plakat Ewarysta Matczaka, obecnego burmistrza walczącego o kolejną już reelekcję w Strzelnie.

Problem w tym, że kampania ludowców zajęła także oficjalny plan miasta, co jest dla wielu komentujących sprawę Internautów nie tylko niesmaczne, ale stanowi złamanie prawa.

„Zgodnie z art. 63a kodeksu wykroczeń, każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”

– można przeczytać na Infor.pl

Wobec osoby łamiącej w ten sposób prawo można również orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1.500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Co na to „peeselowski” burmistrz Strzelna, jego zespół kandydatów na radnych i sztab odpowiedzialny za przeprowadzenie kampanii wyborczej?

Ewaryst Matczak nie skomentował jeszcze oficjalnie ujawnionej przez kontrkandydata sytuacji, ale naszej Redakcji udało się z nim skontaktować.

„Dobry wieczór, w sprawach kampanii wyborczej proszę o kontakt z wynajętą do tego celu firmą pod numerem telefonu (xxxxx – numer znany Redakcji). Pozdrawiam serdecznie Ewaryst Matczak”

– napisał nam Matczak.

Daria Kurzawa

(z-ca red. nacz. „Warszawskiego Wieczoru”, „Gdańskiego Wieczoru” i kilku innych pism regionalnych; dziennikarz serwisów wSensie.pl i Prawy.pl)

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. GG.

  8 października 2018 at 01:51

  .
  Poprzednia krytyka PSL-u to był tekścik M. Krajskiego:
  .
  Czy to koniec PSL-u? http://prawy.pl/80334-czy-to-koniec-psl-u/ (30.09.2018).
  .
  Co ciekawe, ten tekścik M. Krajskiego nie został nawet wrzucony na facebooka i twitter przez prawy.pl
  .
  Czy przyczyną była niska jakość tej krytyki, czy niepoprawność polityczna komentarzy – trudno powiedzieć.
  .
  Ja swój przypominam poniżej.
  .
  .

  • GG.

   8 października 2018 at 01:58

   .
   Pierwszym uderzeniem w PSL było poparcie przez PSL wotum nieufności dla rządu Olszewskiego 5 czerwca 1992 r., a wkrótce potem wywindowanie zupełnie niemedialnego Pawlaka na premiera bez rządu przez partie proamerykańsko-proniemiecko-prożydowskie typu Unia Demokratyczna (późn. Unia Wolności > PO), SLD i KLD (przewodniczący Donald Tusk).
   .
   O tym, jak trudna była wówczas sytuacja PSL-u jako – przynajmniej oficjalnie – partii reprezentującej interesy Polaków-Słowian, świadczy fakt, że rząd Olszewskiego popierała partia J. Kaczyńskiego Porozumienie Centrum, utworzona m.in. przez ugrupowanie Donalda Tuska Kongres Liberalno-Demokratyczny, którego posłowie wnioskowali razem z posłami Unii Demokratycznej 29 maja 1992 r. o wotum nieufności dla rządu Olszewskiego i rząd ten obalili.
   .
   Chronologia wydarzeń:
   .
   – 12 maja 1990 – konferencja prasowa J. Kaczyńskiego – oficjalna data powstania PC,
   .
   – 29-30 czerwca 1990 – krajowa konferencja założycielska KLD – „Do marca 1991 partia działała jako część federacyjnego wówczas PC”,
   .
   – 9 października 1990 – data formalnej rejestracji KLD,
   .
   – 2–3 marca 1991 – pierwszy kongres PC, po którym KLD wycofał się z udziału w PC.
   .
   Na dodatek, przywódcy PSL-u musieli być w pełni zorientowani, że popierający rząd Olszewskiego przywódca PC J. Kaczyński był w przeszłości silnie związany z ludźmi obalającej rząd Olszewskiego postKORowskiej Unii Demokratycznej (> UW > PO).
   .
   „Lewe” i „prawe” skrzydło wspieranego przez paryską Polską Lożę Macierzystą „Kopernik” i rozwiązanego w czasie pierwszego zjazdu „Solidarności” (23.09.1981) KOR/KSS KOR utworzyło natychmiast po samorozwiązaniu tej organizacji dwa nowe byty polityczne: Kluby Rzeczypospolitej Samorządnej Wolność-Sprawiedliwość-Niepodległość (tzw. lewica laicka) z korowcami: J. J. LIPSKIM, J. KURONIEM, A. MICHNIKIEM, J. LITYŃSKIM, Z. BUJAKIEM, J. ONYSZKIEWICZEM, oraz Kluby Służby Niepodległości (tzw. niepodległościowcy) z korowcami: W. ZIEMBIŃSKIM, A. MACIEREWICZEM, L. DORNEM, J. KACZYŃSKIM, a także ropciowcami: B. KOMOROWSKIM, A. HALLEM, S. MICHALKIEWICZEM, J. BARTYZELEM (zob.: W. Bogaczyk, Marzyciele i rewolucjoniści, „Uważam Rze” nr 45/2011 http://www.rp.pl/artykul/843225.html ).
   .
   Zatem, historia „POPiS-u” jest bardzo stara i nie ulega wątpliwości, że partia PSL – partia grupująca przede wszystkim chłopów, czyli Polaków-Słowian – była przez różne formacje (i kabareciki polityczne) „POPiS-u” konsekwentnie i zajadle zwalczana.
   .
   I tak jest po dziś dzień, choć PSL starał się akomodować do prounijno-proamerykańsko-proizraelskiej rzeczywistości politycznej.
   .
   .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra