PRAWY.TV

Liroy o współpracy z Korwinem i udziale w marszu proaborcyjnym [WIDEO]

Po konwencji wyborczej Wolności poseł Piotr Liroy-Marzec udzielił portalowi Prawy.pl wideo wywiadu, w którym wyjaśnił powody wspólnego startu z Korwinem w wyborach samorządowych. Jak deklarował, jest człowiekiem „centrum”. Opowiedział także o przyczynach udziału w marszu proaborcyjnym.

Zanim poseł Liroy-Marzec zdecydował się na wspólny start z Korwinem, w 2011 roku Liroy nawiązał współpracę z Januszem Palikotem, który zagrał w teledysku do jego utworu „Kampania”, nawołującym do legalizacji marihuany w Polsce. W 2013 roku zorganizował kampanię „Posadź Krzak”, mającą zachęcić Polaków do uprawy konopi na szeroką skalę i pokazać możliwości wykorzystania tej rośliny. W 2014 roku wziął udział w kampanii „1% dla fundacji Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO”, występując w serii spotów tej organizacji.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydował z pierwszego miejsca listy komitetu Kukiz’15 w okręgu świętokrzyskim. Otrzymał 22 614 głosów, uzyskując mandat posła VIII kadencji. Został członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. marihuany medycznej. W maju 2016 zrezygnował z członkostwa w stowarzyszeniu Kukiz’15, pozostając w klubie poselskim tego ugrupowania. W lutym 2017 roku powołał Stowarzyszenie Skuteczni, w którym objął funkcję prezesa. Jest związany z ruchem antyszczepionkowym. Od 2016 należy do Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. W 2018 Piotr Liroy-Marzec ogłosił, że wystartuje w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Kielc z poparciem partii Wolność oraz stowarzyszenia „Skuteczni”.

„Fundamentem Skutecznych jest idea obywatelskiej samopomocy i przekonanie, że polityka to działanie dla wspólnego dobra. Niezależnie od wyznawanego światopoglądu łączy nas Rzeczpospolita” – czytamy na stronie stowarzyszenia „Skuteczni”.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  8 października 2018 at 11:40

  PiS kupuje złoto i wywozi do Anglii cd…- Reakcja wyborców PISu.

 2. gazetawarszawska.com

  8 października 2018 at 11:49

  Liroy NIE WYTRZYMAŁ i totalnie OPIERD*OLIŁ Arłukowicza i całą zakłamaną oPOzycję w Sejmie.

 3. rychu

  8 października 2018 at 18:58

  kawał uja reszta dziada dla mnir tym jest ten cały liroy

 4. George

  8 października 2018 at 19:01

  Co to marycha robi z ludźmi… Najwyraźniej odbiera rozum.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra