Z zagranicy

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” z niemiecką nagrodą. Za śledztwo ws. Macierewicza

Chociaż książkę Tomasza Piątka, w której sugerował powiązania byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z Rosją, przyjęto w Polsce z lekką dozą politowania, to Fundacja Mediów niemieckiej Kasy Oszczędności postanowiła wyróżnić „dziennikarskie śledztwo”.

„Pomimo coraz trudniejszych warunków dla pracy dziennikarzy w Polsce Tomasz Piątek nie pozwolił się zastraszyć i kontynuował swoją pracę”

– uzasadnił prezes fundacji Stephan Seeger.

Podczas uroczystości wręczenia nagrody w wysokości 30 tys. euro, Piątek zapowiedział, że wykorzysta kwotę na „wsparcie niezależnego dziennikarstwa”, a także zaapelował do europejskich polityków o „nie przyjmowanie z honorami polityków, którzy dzięki kłamstwu doszli do władzy i wykorzystują ją, by tłumić prawdę”.

O jaką prawdę chodziło Piątkowi? Nie wiadomo. Bo przecież ciężko ją dostrzec przeglądając „Gazetę Wyborczą”. Niemal od razu po publikacji o Antonim Macierewiczu w sieci pojawiły się informacje o tym, że nowa gwiazda przeciwników rządu miała spore problemy.

„Alkohol, seks, inne dragi, jedzenie, szachy… Jestem uzależniony od jedzenia, chodzę po restauracjach jak oszalały, kocham wyrafinowane smaki i gotów jestem zapłacić za nie każdą kasę. Kiedy w knajpie nie dostaję tego, czego chcę, bywam strasznie niemiły. […] Jednak muszę przyznać, że wszystko to jest niczym wobec rozkoszy, które daje heroina. […] groziło mi wywalenie z domu, jak się naćpam, nędza, bruk. Problemu narkomanii nie rozwiązuje się filozoficznie, tylko wstrząsem. Zacząłem niebezpiecznie trzeźwieć. Przez pół roku siedziałem w pokoju u rodziców i myślałem o tym, że rozwaliłem sobie życie”

– pisał sam o sobie Tomasz Piątek cytowany przez portal pch24.pl.

Źródło: dw.com, pch24.pl
Fot. Jakub Hałun, CC BY 4.0, Wikimedia Commons

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. GG.

  9 października 2018 at 09:10

  .
  Przejdźmy teraz do sytuacji w jakiej znajduje się Ameryka:
  .
  „… the 140 million people who live in poverty in the US today.” („… 140 MILIONÓW LUDZI, KTÓRZY DZISIAJ ŻYJĄ W UBÓSTWIE W STANACH ZJEDNOCZONYCH.”)
  .
  Źródło: Reverend William Barber and Dr Liz Theoharis, America once fought a war against poverty – now it wages a war on the poor https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/apr/15/poor-peoples-campaign-systemic-poverty-a-sin (15.04.2018).
  .
  .
  .

 2. klioes vel pislamista

  9 października 2018 at 10:01

  Sędzia roztargniony

  Informacja to bardzo jest miła:
  „Sędzia nie kradł!” Mirosław Topyła
  Te pięćdziesiąt złotych tylko z lady
  Roztargniony no… wziął… Nie ma rady!

  Po tym czynie sąd dyscyplinarny
  Chciał sędziemu sprawić żywot marny.
  Lecz na szczęście Sąd Najwyższy – wiecie –
  „Jest ostoją państwa prawa” przecie…

  Sąd Najwyższy sędziego Topyłę
  Uniewinnił. To jest bardzo miłe!
  Uzasadnił zaś uniewinnienie
  „Przez sędziego znane roztargnienie”.

  Filmik każdy, kto chce, sam zobaczy:
  Nietypowo lewą ręką raczy
  Biedny sędzia do lewej kieszeni
  Zwinąć banknot… Dowód nic nie zmieni!

  Sąd Najwyższy broni demokracji!
  I sędziego… Jednak nigdy racji
  Mieć nie będą na światłach kierowcy:
  Roztargnienie?… To nie są pechowcy!

  Oni winni są łamania prawa!
  Nieuwagi! Jazda nie zabawa!!!
  Oj nie będzie werdykt dla nich miły…
  Prócz sędziego, gdy wjedzie, Topyły.

 3. Czesław

  10 października 2018 at 16:35

  Balcerowicz i Tusk też od Niemców dostawali ordery.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra