Z zagranicy

Kim Dzong Un zaprosił papieża Franciszka do Korei Północnej

Kim Dzong Un prosi papieża Franciszka o pielgrzymkę do Pjongjangu. Informację przekazał rzecznik prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina, który w przyszłym tygodniu będzie wizytował w Europie i spotka się m. in. z głową Kościoła, gdzie oficjalnie przekaże zaproszenie.

Korea Północna oficjalnie zakazuje istnienia jakiejkolwiek religii poza ideologią dżucze. Nieoficjalnie, funkcjonują dwie grupy chrześcijan. Protestanci i komuniści, którzy przyjęli chrześcijaństwo. Tak naprawdę nie jest znana liczba wyznawców żyje w totalitarnym reżimie Kim Dzong Una. Korea Północna jest krajem ateistycznym. Prawdopodobnie to kolejny ukłon przywódcy państwa w stronę świata Zachodu.

W tle toczy się gra o denuklearyzację. Niedawno w Nowym Jorku odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, podczas której prezydent Andrzej Duda chwalił inicjatywę Donalda Trumpa wobec Kim Dzong Una.

– Widzimy, że rozwój następuje. Mówię tutaj o szczycie między Koreą Północną i Koreą Południową, ale także o spotkaniu przewodniczącego Kim Dzong Una z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem. To doprowadziło do zatrzymania wszelkich testów balistycznych i atomowych. Chciałbym podkreślić panie prezydencie, że jest to w ogromnym stopniu zarówno pana, jak i prezydenta Moona zasługa i sukces

– mówił polski prezydent.

– Pokój nie zostanie osiągnięty bez denuklearyzacji Korei Północnej, o ile to nie zostanie w sposób właściwy sprawdzone i przeanalizowane. Do tego momentu, społeczność międzynarodowa musi zostać zjednoczona i solidarna, po to, aby wywierać jasny nacisk na Koreę Północną

– mówił prezydent Andrzej Duda.

Źródło: rmf24.pl, sejmlog.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  9 października 2018 at 11:53

  LGBTZHP

  „Czerwona róża, biały kwiat…”
  Harcerce harcerz robi wsad.
  I harcerz harcerzowi też!
  A Ty, Polaku w „Kler” u-wierz!!!

  https://dorzeczy.pl/kraj/79759/LGBT-w-ZHP.html

 2. jan

  10 października 2018 at 00:57

  Sabat.
  Nie czas na dyrdymały!
  Naród Polski powinien w trybie pilnym Intronizować Jezusa Chrystusa na Króla Polski.

 3. Masażysta

  10 października 2018 at 15:19

  No i rozgrzeszenia Kim i tak nie dostanie, za dużo ludzi ma na sumieniu! Nic nie pomoże, Lucyfer czeka!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra