Z zagranicy

Prezydent Duda: Wzywam do stworzenia zjednoczonej Europy jako etycznej wspólnoty wolnych państw i narodów

Prezydent Andrzej Duda wystąpił w ramach prestiżowego cyklu wykładów „The Churuchill Europe Symposium”. W wykładzie na temat przyszłości Europy podkreślał, że podstawę Unii Europejskiej powinny stanowić trzy filary: wspólnota równych, wspólnota etyki oraz wolność. 

W przemówieniu prezydent podkreślał potrzebę poszanowania każdego kraju i zaznaczenia równych praw wszystkich krajów.

– Zasada równości, za którą Polska się opowiada oznacza, że Europa nie może stać się ekskluzywnym klubem. Przez stulecia jedną z podstawowych doktryn polskiej kultury strategicznej było nihil novi sine communi consensus, czyli nic nowego bez wspólnej zgody

– mówił Andrzej Duda.

Polski Prezydent podkreślał również, że lojalność, solidarność i wybaczanie także powinno stanowić podstawę współpracy w ramach Wspólnoty Europejskiej. Andrzej Duda uważa, że bez debaty na temat wspólnych wartości nie będzie zjednoczonej Europy. Wyraził też przekonanie, że Unia Europejska po to, aby mogła przetrwać, musi powrócić do wartości. W przemówieniu wybrzmiało również, że „Europa może być zbudowana jedynie w oparciu o wolną wolę narodów”.

– Nie jestem jedyną osobą, która opowiada się dzisiaj za silniejszą Europą. Słychać wiele głosów z różnych krajów i z różnych ugrupowań politycznych, które powtarzają to samo: najwyższy czas, by uratować Europę. Józef Czapski, którego dzisiaj zacytowałam, był przekonany, że integracja europejska wymaga szerokiego kompromisu i ogromnego poświęcenia ze strony każdego. Dlatego też wzywam nas do stworzenia zjednoczonej Europy jako etycznej wspólnoty wolnych państw i narodów, zasadzającej się na równości wszystkich jej członków

– powiedział.

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Kwal

  10 października 2018 at 09:49

  Z namaszczenia Żydów na zjeździe Knesetu w Krakowie w Styczniu 2014 roku został prezydentem Polin. Już pokazał wszystkim kim jest i czyje interesy reprezentuje w Polsce…jest po prostu zwykłą sprzedajną świnią…

  • kibol

   10 października 2018 at 10:53

   Nikt mu kurwa nie uwierzy po tych przepraszaniach i sraniach na kolanach przed żydami i przed pusta ścianą Dworca Gdańskiego gdzie nie tylko nikt nie został zamordowany w 1968 ale gdzie wszyscy mordercy żydowscy stalinowskiego rodowodu spokojnie wyjechali w szeroki świat.
   Obżydliwy kłamca który znowu oszukał Polaków z niego jest.

   • GG.

    10 października 2018 at 12:14

    .
    BEATA SZYDŁO W RMF FM: „DOPÓKI PIS RZĄDZIĆ BĘDZIE, POLSKA BĘDZIE W UE”
    .
    „Przyszłość Unii Europejskiej jest niezwykle ważna, szczególnie dla nas, dla Polaków. Ostatnio często politycy Platformy Obywatelskiej zaczynają straszyć Polaków, że oto jest jakiś plan wyprowadzenia Polaków z Unii Europejskiej. Chcę jeszcze raz wyraźnie powiedzieć, że to jest wierutne kłamstwo. I DOPÓKI PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, I ZJEDNOCZONA PRAWICA, RZĄDZIĆ BĘDZIE, POLSKA BĘDZIE W UNII EUROPEJSKIEJ”.
    .
    Źródło: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-beata-szydlo-o-tasmach-to-jest-ewidentnie-proba-zmiany-wladz,nId,2641116 (06.10.2018).
    .
    .
    Donald Tusk: „UE to wolność i prawa człowieka, dobrobyt i pokój, życie bez lęku, demokracja i pluralizm”.
    .
    Źródło: „The Sun”, cyt za: Brytyjskie media o Donaldzie Tusku: „Protekcjonalny pacan” prawy.pl/80638-brytyjskie-media-o-donaldzie-tusku-protekcjonalny-pacan/ (06.10.2018).
    .
    .
    To mówią ludzie POPiS-u.
    .
    .

 2. klioes vel pislamista

  10 października 2018 at 10:46

  Sport, zdrowie, homoseksualizm

  „Sport, zdrowie, homoseksualizm!”
  Taki transparent i okrzyki
  Wznoszą tęczowcy. (A „socjalizm!”? –
  Nie trzeba krzyczeć, jest!) Wybryki
  Chcą faszystowskie bandy czynić.
  I kogo potem będą winić?

  Winą za przemoc chcą obarczyć
  Gejów małżeństwa, lesb rodziny!…
  A czas uznanie im dostarczyć:
  Adoptowanym dzieciom chrzciny
  Świeckie urządzać w spermie. (Tęcza
  Chrzcielnicę dobrze tu wyręcza.)

  Idą w paradzie ręka w rękę
  Rodziny gejów. Są normalne!…
  A z boku czynią im udrękę
  Faszyści. (Antropoidalne
  Bandy z tatusia i mamusi
  Złożone, bachor „też być musi”!)

 3. Jan

  10 października 2018 at 13:41

  Już dawno przestałem wierzyć w jego słowa.

 4. gość

  11 października 2018 at 11:09

  jeśli już, to wybaczyć może jedynie rodzina ofiary,
  nie słyszałem, aby sprawcy zwracali się z prośbą o przebaczenie do rodzin ofiar,
  jeśli Pan Prezydent wybacza, to w swoim imieniu, i pewnie wie za co,
  już mnie mdli, jak cały czas ktoś przebacza za kogoś, i co ważne, nie uwzględnia warunków przebaczenia, i tylko słyszymy przebaczamy, i przebaczamy w liczbie mnogiej, a nie szanujemy ofiar mordów i ich rodzin,

 5. Pingback: Michał Marusik | oficjalna strona

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra