Z kraju

Polskie Koleje Linowe znów polskie! Zostały sprzedane za rządów PO-PSL

W 2013 roku Polskie Koleje Linowe zostały sprzedane za rządów PO-PSL w procesie prywatyzacji. Przypomnijmy, że to najstarszy i największy operator kolei i wyciągów górskich posiadający siedem ośrodków zarówno w Tatrach jak i Beskidach. Akcje PKL trafiły finalnie do spółki Altura zarejestrowanej w Luksemburgu. Dziś premier Morawiecki poinformował, że Polskie Koleje Linowe wróciły na własność polskiego państwa.

– Tak, jak Zamoyski 100 lat temu odkupił czy pond 100 lat odkupił Tatry z rąk ówczesnych handlarzy, tak samo my odkupujemy od tych funduszy zachodnich tę piękną część polskiej infrastruktury – Polskie Koleje Linowe wracają do domeny polskiej

– mówił szef rządu na antenie TVP Info.

– Dzisiaj mogę wyrazić ogromną radość i wdzięczność wszystkim, którzy walczyli o to, żeby Polskie Koleje Linowe wróciły do polskiej własności, bo zostały w roku 2013 przez naszych poprzedników sprzedane. Prezes Kaczyński w 2012 roku powiedział o tym, że te koleje wrócą do domeny państwa polskiego jako własność Polski. I to mogę tutaj dzisiaj oznajmić. Jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i po bardzo dobrej cenie dokonujemy transakcji. Dopełniliśmy naszego zobowiązania. PKL musi być w domenie państwa polskiego

– mówił na Kasprowym Wierchu premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: tvp.info

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Kwal

  10 października 2018 at 09:54

  Marawiecky ! Proszę podać za ile sprzedano i za ile kupiono tą kolej. Sami wywnioskujemy czy to dobry interes zasrany socjalistyczny pachole…

  • Endloesung

   10 października 2018 at 10:03

   • sarkazm

    10 października 2018 at 10:49

    Dziękuję z łącze. Bardzo ciekawe informacje.
    Dodam, że z tego wynika, że POwcy jak zwykle kłamali, rozgłaszając wszędzie, że zysk spółki był 10 mln rocznie. Był 2x wyższy tylko spłacali kredyt i stąd te 10 mln.

  • GG.

   10 października 2018 at 11:29

   .
   M. MORAWIECKI: POLACY SĄ TACY GŁUPI, ŻE NASZ REKLAMA DZIAŁA
   .
   „Postać Chucka Norrisa stała się w 2012 roku inspiracją dla reklamy banku BZ WBK, którego ówczesnym prezesem był Mateusz Morawiecki. Jak się okazało, postać popularnego bohatera filmów akcji była wyjątkowo przekonująca, bo bank Morawieckiego zyskał dzięki niemu rzeszę klientów. – LUDZIE SĄ TACY GŁUPI, ŻE TO DZIAŁA. NIESAMOWITE! – komentował wtedy chwyt reklamowy Morawiecki [„w restauracji „Sowa i Przyjaciele” wiosną 2013 r.”].”
   .
   Źródło: Morawiecki o reklamie banku BZ WBK z udziałem Chucka Norrisa: ludzie są tacy głupi https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-tasmowa-morawiecki-w-restauracji-sowa-i-przyjaciele/bdjsv6n (10.10.2018).
   .
   .

   • GG.

    10 października 2018 at 11:32

    .
    KLUB PINOKIA
    .
    Drogi Panie Mateuszu!
    .
    Cała Polska składa Panu najserdeczniejsze wyrazy podziwu z powodu zostania członkiem elitarnego Klubu Pinokia – osób, które sądowo zostały określone jako kłamcy [*]. Grono to szybko się poszerza, ale założycielami został Pan razem z Jackiem Kurskim (w roku 2007 w procesie ze mną Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał go za kłamcę).
    .
    Jak zwykle Panu życzliwy przygotowałem statut Waszego klubu, który darmowo może Pan skopiować przy rejestracji.
    .
    STATUT KLUBU PINOKIA
    .
    Klub Pinokia składa się z sądowo stwierdzonych łgarzy. Celem klubu jest kształtowanie poczucia dumy z faktu, że członkowie brzydzą się prawdą i gdy mogą to kłamią.
    .
    Klub ustanawia dekalog kłamstw założycielskich, które stanowią fundament dobrej zmiany. Oto ten dekalog.
    .
    1) W Smoleńsku był zamach, w którym Tusk, Sikorski wraz z Putinem zgładzili najlepszego w historii Prezydenta, a przy okazji kilkadziesiąt innych ofiar. Brak dowodów na powyższe jest najlepszym dowodem na spryt zamachowców i na perfidię zamachu.
    .
    2) W roku 2015 Polska nie istniała. Ruiny zarządzane przez zdrajców zostały ocalone przez Jarosława Kaczyńskiego i zbudowano domy, mosty, drogi, a także gazoport i prom.
    .
    3) Jeśli nawet przed 2015 rokiem coś istniało, to ponieważ było zbudowane na krzywdzie ludzkiej, to moralnie nie istniało. Dopiero zakończenie krzywdy ludzkiej (którą można utożsamić z krzywdą działaczy PiS) przywróciło określonym rzeczom ich moralne istnienie. A nawet jak ogłoszone przez Pana Panie Mateuszu rzeczy jeszcze nie istnieją (np. prom), to moralnie one już są, tylko ich nie widać.
    .
    4) Działacze PiS nie kradną. A jeśli nawet kradną, to robią to dla dobra Polski, gdyż dobro Polski można utożsamić z dobrem tych działaczy. Fakt istnienia stanu tej wyższej konieczności udowadnia to, że żaden z działaczy PiS nie ma zarzutów kradzieży postawionych przez prokuraturę. A przecież prokuratura jest niezależna.
    .
    5) Reforma sądownictwa ma uczynić sądownictwo bardziej niezależne i szybsze. To, że staje się ono wolniejsze jest spowodowane złośliwością sędziów, którzy specjalnie, na złość PiS, przedłużają działania. Natomiast istotą niezależności sądów ma być ich niezależność od wąsko pojmowanego prawa. Nad prawem zawsze musi stać interes narodowy, którego emanacją jest wola prezesa PiS.
    .
    6) Polska wstała z kolan. Na świecie nas szanują i się z nami liczą. Czego najlepszym dowodem jest albo brak kontaktów (wówczas szacunek u obcych pomieszany jest z lękiem), albo gdy kontakty już są, to wówczas ze strachu i onieśmielenia tak innym przywódcom drżą kolana, że nie mogą ustać przy naszych przedstawicielach i muszą szybko siąść, czego dowodem jest zdjęcie dumnie stojącego prezydenta Dudy z upokorzonym Trumpem.
    .
    7) Polska armia rozwija się doskonale, a Antek Macierewicz był najlepszych ministrem wszech czasów. Brak zakupu przez niego sprzętu wojennego wynikał li tylko z tego, że nie chciał on siać grozy wśród naszych sąsiadów, którzy i tak są przerażeni powołaniem Obrony Terytorialnej. Fakt otaczania go przez ludzi powiązanych z komunistycznymi służbami specjalnymi jest elementem jego kamuflażu.
    .
    8) Reforma edukacji jest dziejowa, a jej celem jest przywrócenie prawdy historycznej o wiekopomnych zasługach dla odzyskania niepodległości, które mieli Jarosław i Lech Kaczyńscy. Reforma ma uświadomić młodzieży, że naszą wolność zawdzięczamy Obojgu Wielkim Braciom, a podszywanie się pod przywódcę Solidarności przez niejakiego Wałęsę jest haniebnym spiskiem amerykańsko-papiesko-komunistyczno- noblowskim. Celem tego spisku było to, aby pozbawić należnych zasług Obu Wielkich Braci.
    .
    9) Prawda historyczno-polityczna jest głoszona dopiero od 2015 przez TVP i wspomagające je gazety. Te marne kilkadziesiąt milionów przelanych ze spółek Skarbu Państwa na gazety i miliardy na TVP, to nic w porównaniu do historycznej roli tych mediów w przywracaniu prawdy Polakom.
    .
    10) Jeżeli ktoś udowodni wam głoszenie nieprawdy, to kłamie. Jeśli przegracie głosowania w ciałach międzynarodowych (27:1), to mówicie, że wygraliście. Jeśli przegracie w sądzie, to mówicie, że wyrok był dla was korzystny. Jeśli cały świat mówi, że coś robicie źle, to mówicie, że świat się myli.
    .
    A uzupełnieniem dekalogu jest motto Waszego klubu czyli słowa prezesa Kaczyńskiego: „Nikt nas nie przekona, że czarne to czarne, a białe to białe”. A czasy, w których ludzie mówili, że kłamstwo ma krótkie nóżki, to czasy, gdy ludzie nie wynaleźli jeszcze drabinki. Teraz bowiem ciemny lud, wszystko kupi.
    .
    Zawsze Wam życzliwy,
    .
    Roman Giertych
    .
    PS. Nie napisałem w dekalogu, że celem waszych rządów jest odnowa moralna. Sam Pan Panie Mateuszu rozumie, że gdybym to napisał, to ludzie mogliby to potraktować jako szyderstwo.
    .
    Źródło: https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2420734734633534&id=215392231834473 (29.09.2018).
    .
    [*] – Sąd: Mateusz Morawiecki będzie musiał sprostować swoje słowa wyborcza.pl/7,75398,23971930,sad-mateusz-morawiecki-bedzie-musial-sprostowac-swoje-slowa.html (26.09.2018). Tamże:
    „W środę [26.09.2018] sąd apelacyjny zdecydował, że [Mateusz] Morawiecki będzie musiał sprostować swoje słowa. Sąd zobowiązał premiera do opublikowania w ciągu 48 godzin na antenie TVP Info i TVN przed głównymi wydaniami programów „Wiadomości” oraz „Fakty” oświadczenia o treści: „Nieprawdziwe są informacje podane przez mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego PiS w Świebodzinie, że w ciągu 1-1,5 roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne niż za czasów koalicji PO-PSL w ciągu ośmiu lat”.”
    .
    .

 2. antykosmita

  10 października 2018 at 10:04

  Mateusz nie chcąc zdradzi za ile odkupił zasłania się tajemnicą handlową,,, znaczy za swoje kupił czy publiczne ???

 3. Polski Obywatel

  10 października 2018 at 10:25

  Przestańcie kłamać wy ZŁODZEJE rozwydrzone squrwysyny PO-PiS !
  Wszystkie papiery z tej waszej wspólnej złodzejskiej tranzakcji MUSICIE NATYCHMIAST wyłożyć na stał, a jak tego nie uczynicie to WSZYSCY czy prędzej czy później WYLECICIE w POWIETRZE wy yebane SQURWYSYNY i QURWY PO-PiS-PSL!
  Ta złodziejskie QURWY Kopacz, Tusk, Komorowski i J.Kaczynski RAZEM wzięliście łapówki od zagranicznych oszustów, których sami osobiście wynajęliście też razem, aby nas polskich obywateli bezkarnie OKROŚĆ !

  My polscy obywatele NIGDY wam wy YEBANE QURWY złodzeje mafiozi PO-PS-PSL tego złodzejstwa NIE podarujemy i rzadamy KARY ŚMIERCI tej QURWY złodzejski Kopacz i tego SQRYWYSYNA złodzieja Komorowskiego !

  • Sarmata

   10 października 2018 at 11:30

   To państwo to patologia stworzona przez wywiad sowiecki w latach 1984-90. Wszyscy rządzący w PiS mają dusze nasiąknięte socjalizmem i komunizmem a ich kręgosłupy są przetrącone przez komunizm i jego operacyjne metody. To są chodzące szkielety i kompromisy z wszelakim złem. Dlatego nie nadają się do niczego poza wymianą. Trzeba nam Polaków – najlepiej tych od Brauna, z Ruchu Narodowego, ONR i Wolność JKM.
   To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkimi tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

   Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest ulokowana na szczytach państwa 6 000 000 spuścizna po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni IW, UB, KBW, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP, wywiadu PRL i WSI a nawet ZNP. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
   Dopóki nie wymrze ten sowiecki twór to zawsze będzie maił 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.

 4. malva

  10 października 2018 at 16:00

  A my po raz kolejny za to zapłaciliśmy! Ciekawe za ile została sprzedana a za ile znów odkupiona?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra