Z kraju

Kopacz: Będę namawiać Tuska do startu w wyborach prezydenckich. Trzeba przywrócić godność urzędu prezydenta

Jedna z najgorzej ocenianych premierów w historii Rzeczypospolitej w rozmowie na antenie Polsat News przekonywała, że będzie namawiała przewodniczącego Rady Europejskiej do startu w wyborach prezydenckich. Z opisu, jaki przedstawiała Ewa Kopacz wynika, że Polska za rządów Platformy Obywatelskiej była krajem „mlekiem i miodem” płynącym.

– Gdyby pani mnie zapytała, czy będą tą osobą, która będzie namawiać Donalda Tuska do powrotu do polityki, to odpowiem „tak”. Kiedy Donald Tusk był szefem partii i premierem przez 7 lat, to tego rodzaj rzeczy, co w tej chwili wyprowadzają ludzi na ulice, się nie działy. Ludzie wychodzili na ulice, były protesty. Tego nie można bagatelizować, tylko kwestia jak się rozwiązuje te protesty

– mówiła była premier Ewa Kopacz.

– Decyzję ostateczną musi podjąć sam, ale będę namawiać Donalda Tuska do tego, żeby wystartował w wyborach prezydenckich. Wtedy kończy się jego kadencja i będzie mógł spokojnie startować. Dzisiaj alternatywą dla prezydenta jakim jest Andrzej Dudy byłby niewątpliwie Donald Tusk, bo trzeba przywrócić godność urzędu prezydenta

– dodawała.

Źródło: polsatnews.pl
fot. Platforma Obywatelska RP, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. KARA ŚMIERCI dla QURRWY złodziejki kopacz i komorowskiego za przekupczenie Kasprowego Wierchu !

  11 października 2018 at 09:35

  Natychmiast aresztować QURWE złodzejkę biorąca łapówki Kopacz za jej aktywne uczestnictwo w spowodowaniu POTĘŻNEJ straty 300 milionów złotych polskiego podatnika w „transakcji” przekupczenia tzw. „prywatyzacji” w 2013r. gdzie Kopacz sprzedała bardzo rentowne Polskie Koleje Linowe SA za 215 mln zł, by teraz Morawiecki odkupił je pod presją społeczeństwa polskiego za 524 mln zł !!!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04577-Prywatyzacja-po-polsku-czyli-przypadek-PKL.htm

  Prywatyzacja po polsku: W 2013 r. sprzedali PKL za 215 mln zł, by teraz odkupić je za 500 mln zł?
  Państwowy Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosił wczoraj, że odkupił od prywatnego funduszu Mid Europa Partners 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych SA (PKL).
  Kwota transakcji nie została ujawniona, choć nieoficjalnie mówi się, że PKL wyceniono na ok. 500 mln zł. Wszystko byłoby fajne (nabywana spółka przynosi spore zyski), gdyby nie fakt, iż w 2013 roku państwowe PKP sprzedały PKL funduszowi Mid Europa Partners za kwotę 215 mln zł!
  Nie dziwne, że Matthew Strassberg (partner współzarządzający funduszem Mid Europa) uznał, iż było to „udane wyjście z inwestycji”.
  Polskie Koleje Linowe (PKL) to operator kolei i wyciągów górskich posiadający siedem ośrodków w Tatrach i Beskidach (w tym Kasprowy Wierch i Gubałówkę w Zakopanem oraz Jaworzynę Krynicką w Krynicy-Zdrój).
  Spółka ta została sprywatyzowana w 2013 roku.
  Wówczas to kontrolowane przez Skarb Państwa Polskie Koleje Państwowe (PKP) podjęły decyzję o sprzedaży PKL za kwotę 215 mln zł. Nowym właścicielem spółki został prywatny fundusz inwestycyjny z siedzibą w Londynie – Mid Europa Partners.
  Warto odnotować, że spółką PKP zarządzała wówczas ekipa ludzi kojarzonych ze Sławomirem Nowakiem (PO) i Leszkiem Balcerowiczem (UW).
  Prywatyzacja PKL budziła wiele kontrowersji. Na przeprowadzenie tej transakcji zgodę musiał wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a na formalne przejęcie nieruchomości znajdujących się pod infrastrukturą kolejek, wymagana była zgoda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Dodatkowo przeciwnicy prywatyzacji twierdzili, że PKP sprzedają „kurę znoszącą złote jaja” (podobne argumenty padały przy prywatyzacji PKP Energetyki funduszowi private equity CVC Capital Partners). Mimo to uznano, iż sprzedaż PKL to dla państwowego PKP dobry deal.
  Nie wiem czy dla PKP był to dobry deal.
  Wiem za to, że dobry deal zrobił fundusz Mid Europa Partners.
  Ze sprawozdania finansowego PKL za rok obrotowy zakończony 30 listopada 2017 r. wynikało, że spółka miała 83,9 mln zł przychodów, 26,3 mln zł zysku operacyjnego i 18,1 mln zł zysku na czysto. To oznacza, że nowi właściciele PKL mogli na tej spółce zarabiać przyzwoite pieniądze. W kontekście jej sprzedaży do PFR najistotniejsza była jednak aktualna wycena spółki.
  Z racji tej, że kwoty transakcji nie ujawniono możemy bazować na wycenie władz Zakopanego dokonanej na początku czerwca br. Wówczas to Zakopane dostało ofertę zakupu 45 tys. akcji PKL po 30,48 zł każda (wszystkich akcji PKL jest 17,2 mln).
  – „Gdyby to przeliczyć, to wyceniono PKL na kwotę ponad 524 milionów zł, co jest kwotą ponad dwa razy większą, niż zapłacono w 2013 roku” – zauważył wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk.

 2. Polski Obywatel

  11 października 2018 at 10:04

  Polscy obywatele kategorycznie rządajmy pełnego rozliczenia z „urzędu” retorycznej oszustki, gangsterówy złodzejki Ewy Kopacz za jej przywódczy udział w PRZEKUPCZENIU zagranicznym hochsztaplerom naszego wspólnego SKARBU Narodowego, naszego polskiego wspólnego bogactwa, naszej wspólnej WŁASNOŚCI czyli POLSKĄ PERŁE krajobrazową, którą jest Górę Kasprowy Wierch razem z Kolejka Linową oraz CAŁYM OKALAJACYM terenem Tatrzańskiego Parku Narodowego, czyli NAJPIEKNIEJSZEGO polskiego Parku Narodowego !!!

  To samo dotyczy KUPCZENIA polskimi kopalniami węgla i innymi POLSKIMI SKARBAMI przez tą łachudrę Kopacz i jej rozwydrzoną łapownicza bandę złodzeji przestępczego anty-polskiego gangu folksdojczy PO, wpychając polskich obywateli na pozycje kopanych PARIASZY przez OBCY KOLONIALNY kapitał.
  Zobaczcie koniecznie:
  “Bogusław Wolniewicz SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa”
  https://www.youtube.com/watch?v=YHHpL2K3DGo&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428

  Znana oszustka Ewa Kopacz dopuściła się do defraudacji polskiego majątku narodowego potężnej wartości na co NIE MA żadnego uprawiedliwienia i za tą ZBRODNIĘ ZDRADY na SZKODĘ Polskiego Narodu ona musi zostać rozliczona i ponieść karę.
  Za taką ZBRODNIE ZDRADY jest jedyna KARA – ŚMIERCI która MUSI być wykonana dla odstraszenia innych śmiałków, którzy systematycznie dopuszczają się takich potężnych przestępstw ZBRODNI ZDRADY polskich interesów na szkodę polskich obywateli i Panstwa Polskiego.
  W III RP największym problemem jest to, że straszne ZBRODNIE ZDRADY interesów polskich obywateli przez PRZEKUPIONYCH najwyższych urzędników administracji państwowej NIE jest ROZLICZNA, dlatego młodzi Polacy widzą dla siebie STRASZNE ZAGROŻENIE, boją się życ w takim squrwinym „kraju” gdzie systematycznie brutalnie rabowani ze wspólnego majątku wielkiej wartości.
  Taka sytucja zagraża KATSTROFĄ bytową całego Polskiego Narodu, dlatego ci ZBRODNIARZE ZDRAJCY MUSZĄ by ZLIKWIDOWANI, aby NIE szkodzili polskim obywatelom, a inni ich naśladowcy BALI się działać na tak potężną SZKODĘ Polaków!

 3. gość

  11 października 2018 at 10:43

  no to będzie wyborcza walka pomiędzy stronnictwem jerozolimskim a pruskim

 4. Robert

  11 października 2018 at 13:43

  Tusk jest w naszym kraju kompletnie skompromitowanym politykiem.Powiedział haniebne słowa,,Polskość to nienormalność”.Ponadto to sługus Niemiec.

 5. Iwona

  11 października 2018 at 13:45

  Tusk nie ma szans i on o tym wie.Z kolei poza panią Beatą Szydło nie widzę innej kandydatury ze strony PIS.

 6. Ireneusz

  11 października 2018 at 13:47

  Kopacz to kłamczucha.Wystawiając Donka platforma się skompromituje.

 7. Warszawiak

  11 października 2018 at 15:44

  Krwawy ludobójca bandyta Tusk był i jest inspiratorem krwawego zamachu w Smoleńsku 10-IV-2010r w zabiciu 96 osób i jego miejsce jest w więzienie ty zbutwiało bezkarna ZŁODZEJKO kopacz !
  Czas najwyższy zdelegalizować ten przestępczy anty-polski gang morderców i złodzeji o nazwie PO finansowany przez niemieckie BND.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra