Z kraju

Beata Szydło do Parlamentu Europejskiego?

Była premier była gościem Beaty Lubeckiej w Radiu ZET, gdzie komentując bieżące sprawy na polskiej scenie politycznej odniosła się również do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Od pewnego czasu, wielu komentatorów przymierza Beatę Szydło do instytucji unijnych, ale część widziałaby ją także… na fotelu prezydenckim.

– Dla mnie najważniejsze jest to, że są kontynuowane te wszystkie zmiany, reformy i realizowany program, który został w 2015 roku przez nas przyjęty jako program PiS, a potem rządowy. Tworzymy jedną drużynę i idziemy do przodu. To jest najważniejsze

– stwierdziła Beata Szydło w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

Była premier komentowała także kwestię taśm opublikowanych przez „Onet” i chętnie powielanych przez nieprzychylne rządowi media, mimo że ich treść znana była już od trzech lat.

– Uważam, że ta sprawa powinna być wreszcie zamknięta i wyjaśniona, dlatego że przy każdej kolejnej kampanii będą wylewały się różnego rodzaju przecieki do mediów. To śledztwo powinno się zakończyć wyjaśnieniem. Tak, jak powiedziała Beata Mazurek, jeżeli są jakieś nagrania to połóżmy je na stół

– stwierdziła Beata Szydło w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

W rozmowie z Radiem ZET premier Beata Szydło nie chciała jednoznacznie określić, czy będzie startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale zasugerowała, że jeśli zapadnie decyzja to okręgiem, z którego wystartuje będzie prawdopodobnie Małopolska.

– Być może wystartuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To będzie kolejny etap kariery politycznej czy drogi politycznej, którą realizuję od dłuższego czasu. Zbyt wcześnie jeszcze na te rozważania, ale jeżeli się zdecyduję wystartować, to pewnie będę startować z Małopolski

– stwierdziła Beata Szydło w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. ...

  11 października 2018 at 13:12

  Ta skończona idiotka i była premierzyca,co to w 2015 r. nie wiedziała kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej ma kompetencje, wiedzę i doświadczenie by kandydować co najwyżej do rady sołectwa w Pcimiu Środkowym albo na radną w Słupsku gdzie urzęduje inny ulubieniec ciemnego ludu – ciepły Robert – znany m.in. z tego, że będąc posłem POPiSywał się wiedzą na temat Konwentu Seniorów…

  • GG.

   11 października 2018 at 13:41

   .
   „POLACY Z GMINY BARANÓW ODRZUCILI CPK W REFERENDUM
   .
   Wola narodu została jasno wyrażona. Zobaczymy teraz, czy zostanie uszanowana.
   .
   Gmina Baranów (pow. Grodzisk Maz.) liczy ponad 5200 mieszkańców i ma 92 % ziem rolniczych (lasy: 0 %), jest więc typową krainą Polaków-Słowian, zajmujących się od wieków rolnictwem.
   .
   To tutaj PiS-owski rząd BEATY SZYDŁO ulokował swoją arbitralną i nieskonsultowaną z narodem decyzją KOLEJNE WIELKIE BETONOWANIE KOLEJNEGO FRAGMENTU ŻYCIODAJNEJ POLSKIEJ ZIEMI. Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów (XI 2017), na obszarze wokół dzisiejszej wsi Stanisławów ma być zbudowane gigantyczne lotnisko – Centralny Port Komunikacyjny o docelowej przepustowości 150-200 mln pasażerów rocznie (według informacji podanej przez prezesa LOT Rafała Milczarskiego w Radiu Maryja) [1].
   .
   Tylko „Pod samo lotnisko potrzeba 3,5-4 tys. hektarów. Trzeba wysiedlić 3,5 tys. ludzi z 1150 nieruchomości i 850 gospodarstw.” [2] A ma być jeszcze zbudowany węzeł i dworzec kolejowy przy lotnisku oraz 700 km nowych szlaków dla szybkich kolei, a także poważna infrastruktura drogowa i miejska wokół lotniska. [3] Oznacza to dramatyczną ingerencję w dotychczasowe życie nie tylko mieszkańców gminy Baranów, ale i gmin sąsiednich.
   .
   Któż z nas chciałby mieszkać wokół monstrualnego lotniska, nad którym dzień i noc, przez 365 dni w roku krążą, hałasują i smrodzą wielkie samoloty pasażerskie? (Które nierzadko spadają na domy.) Któż chciałby być mieszkańcem gminy, przez którą dniem i nocą przejeżdżają tysiące i miliony (!) samochodów dążących na lotnisko i tysiące pociągów poruszających się z prędkością 200-230 km/h? Rząd premier Szydło i prezydent Duda, który 2 czerwca podpisał specjalną ustawę w sprawie CPK – zgotowali tamtejszym polskim rolnikom prawdziwe piekło.
   .
   Dlatego mieszkańcy gminy Baranów postanowili się bronić przed tą absolutnie błędną – nie tylko z ich punktu widzenia – „socjalistyczną” inwestystycją, nazwaną już (bardzo słusznie!) „Centralnym Portem Komunikacyjnym im. Stanisława Barei”, i w tym celu zorganizowali 17 czerwca 2018 r. gminne referendum, do udziału w którym wójt Andrzej Kolek zachęcał tymi słowy: „Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że rozwój każdego kraju na poziomie globalnym rządzi się własnymi prawami i wszyscy chcieli byśmy aby także nasza Ojczyzna była krajem silnym ekonomicznie i bogatym, ale w sytuacji w jakiej w tej chwili wszyscy się znaleźliśmy trudno nie zadawać sobie najprostszych pytań: dlaczego właśnie TU, dlaczego właśnie TERAZ i czy naprawdę w obecnych czasach rozwój powinien odbywać się kosztem utraty zaufania obywateli do Państwa, poczucia bezpieczeństwa jego mieszkańców i kosztem niszczenia „małych ojczyzn”?” [4]
   .
   Polacy poszli na to referendum (frekwencja 47 %) i zagłosowali przeciwko budowie CPK. Na pytanie: „Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego na obszarze Gminy Baranów?” – aż 80,5 % biorących udział w referendum odpowiedziało „NIE”. [5]
   .
   Wola narodu została jasno wyrażona. Zobaczymy teraz, czy zostanie uszanowana.
   .
   Pamiętamy do dzisiaj wielkie, nie liczące się ze zniszczeniem urodzajnej ziemi i ludzi inwestycje socjalizmu komunistycznego w Polsce, Związku Radzieckim i innych krajach tzw. obozu socjalistycznego, które okazały się wielkimi błędami, a nawet katastrofami i nie przyniosły szczęścia Słowianom i innym ludom z tego obszaru.
   .
   Myśleliśmy, że ten zły czas już się zakończył, że teraz będzie się liczyć KAŻDY człowiek, KAŻDY Polak, KAŻDA jednostka – zwłaszcza żyjąca z ziemi i dla ziemi, i że obłęd wielkiego, arbitralnego, bezsensownego zabetonowywania Polski i towarzyszących mu przymusowych wysiedleń – został już skutecznie powstrzymany.
   .
   Niestety, patrząc na wielkie kontrowersyjne budowy PO (autostrady) i PiS (Stanisławów), ma się nieodparte wrażenie, że budowa słomianego socjalistycznego „Misia” i NISZCZENIE POLSKIEJ WSI wciąż trwa.
   .
   GG.
   .
   (18.06.2018)
   .
   [1] – [TYLKO U NAS] R. Milczarski: Wybudowanie CPK oznacza ogromne otwarcie się na świat radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-r-milczarski-wybudowanie-cpk-oznacza-ogromne-otwarcie-sie-na-swiat/ (04.06.2018).
   .
   [2] – D. Ćwiklak, Centralny Port Komunikacyjny im. Stanisława Barei http://www.newsweek.pl/biznes/gospodarka/centralny-port-komunikacyjny-im-stanislawa-barei,artykuly,428447,1.html (08.06.2018).
   .
   [3] – Gmina Baranów z nałożoną powierzchnią 3000 ha zabezpieczającą obszar koncepcji Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) pl.wikipedia.org/wiki/Plik:CPK_3000_ha_Baranów_location_map_2017.png
   .
   [4] – Apel Wójta Gminy Baranów do mieszkańców o udział w referendum gmina-baranow.pl/home/centralny-port-komunikacyjny/901-apel-wojta-gminy-baranow-do-mieszkancow-o-udzial-w-referendum (15.06.2018).
   .
   [5] – Wyniki Referendum Gminnego z dnia 17 czerwca 2018 roku gmina-baranow.pl/home/centralny-port-komunikacyjny/903-wyniki-referendum-gminnego-z-dnia-17-czerwca-2018-roku (18.06.2018).
   .
   .

   • GG.

    11 października 2018 at 13:52

    .
    Nowy Sącz: agresywny pitbull zagryzł psa, następnie pogryzł jego właścicielkę https://wiadomosci.onet.pl/kraj/agresywny-pies-pogryzl-mieszkanke-nowego-sacza/rmvmtz1 (02.08.2018).
    .
    „Na ulicach Nowego Sącza w piątkowy poranek doszło do dantejskich scen. 60-letnia kobieta oraz jej dwa psy zostały zaatakowane przez innego psa. Kilka godzin po zdarzeniu agresywny pitbull został skierowany na badania weterynaryjne. Podczas wykonywania czynności weterynaryjnych nie udało się załagodzić zachowania zwierzęcia, ponieważ tym razem przez psa został zaatakowany weterynarz. (…)
    .
    [Pies rasy pitbulterier] spacerował razem ze swoją właścicielką. Po spostrzeżeniu dwóch owczarków nadchodzący pies rzucił się na jednego z nich. Zaatakowany owczarek nie przeżył, a drugi z nich uciekł. Agresja pitbulla została skierowana także względem właścicielki owczarków, która została dotkliwie pogryziona. Na skutek poniesionych ran Sądeczanka została przewieziona do szpitala.”
    .
    .
    Na przestrzeni ostatnich lat miało miejsce bardzo wiele podobnych i nawet gorszych przypadków pogryzień dorosłych i dzieci przez psy.
    .
    Tysiące przypadków bezkarnej głupoty psiarzy.
    .
    Jak to możliwe, że pani Szydło nie rozwiązała tego problemu ani jako premier, ani wspólnie z premierem Morawieckim, jako wicepremier jego rządu i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów?
    .
    A w nagrodę ma być tzw. europosłem mającym reprezentować PiS za granicą?
    .
    .

 2. z-k

  11 października 2018 at 23:49

  Pani Beata Szydło to odważna i mądra Polka. Powinna startować w wyborach prezydenckich a mieli byśmy pierwszego po Mościckim Polskiego Prezydenta. Wyjazd do Brukseli i siedzenie w fotelu obok Boniego – Bauera, Lewandowskiego, Pitery ……a nawet Jurka to degradacja i obraza Wielkiej Polki.

 3. bzyk

  16 października 2018 at 23:42

  Bufetowej Unia śmierdzi i wstydzi się Unijnej flagi , pobieranie gaży z Unii śmierdzące już nie jest , ciekawe

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra