Z kraju

Minister Piotr Gliński o filmie „Kler”

Wicepremier Piotr Gliński w najnowszym wywiadzie dla Rmf wypowiedział się na temat filmu „Kler.” 

Piotr Gliński – wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego w najnowszym wywiadzie wypowiedział się na temat filmu „Kler.” Stwierdził, że Wojciech Smarzowski – reżyser filmu, zrobił z tak ważnego tematu jakim jest molestowanie w Kościele karykaturę. Dodał, że nie podoba mu się to i jest mu przykro.

Zaznaczył, że film nie posiada w sobie obiektywizmu – co powinno być priorytetem.

„Chodzi mi o to, że to jest film jednostronny i przecież twórca też chyba nie powie, że to jest obraz obiektywny. On twierdzi, że to jest kreacja artystyczna, do której ma prawo, w związku z tym skondensował wszystkie negatywne zjawiska.” – powiedział.

Podkreślił, iż mimo, że nie czytał scenariusza zna jego streszczenie i relacje współpracowników.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Sarmata

  11 października 2018 at 21:12

  Smarzowski, zrób film o swojej matce jak … ty matole granatem oderwany od pługa i karmiony z procy. Co więcej to żyd Gliński nie dał grosza Braunowi na film o Objawieniach w Gietrzwałdzie a tego żydka obsypał milionami. Co do tej żydowskiej agitki „Kler” żyda Smarzowskiego to potwierdza się, że żyd to rasa podła i parszywa. Nie docenia nic i niczego. Gnany z krajów i miast nauki nie czyni sobie żadnej. Wstrętny, zachłannych i niewdzięczny. Jeśli pomożesz mu – to tego nie doceni. Dąsać się będzie żeś za niego nie umarł. To lud wybrany i inny żaden tak podły nie jest i Boga swego by nie zabił.
  P.S. Menel Więckiewicz to wizytówka „kultury” polskiej.
  P.S.2 A jeszcze jedno. Gliński z UD dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi Józefa Różańskiego na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze matoły odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich co chcieli zamordować asa lotnictwa polskiego Stanisława Skalskiego.
  Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  • GG.

   11 października 2018 at 22:15

   .
   Minister kultury Piotr Gliński (niedoszły poseł z listy Unii Wolności w wyborach 1997 roku, którego brat Robert Gliński vel Robert Lehman był rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w l. 2008-2012) został odznaczony w 2011 r. – jako przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego – Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, b. sekretarza generalnego Unii Demokratycznej/Unii Wolności.
   .
   Onże P. Gliński otrzymał w sierpniu 2016 roku list otwarty:
   .
   „BIBLIOTEKI W SŁUŻBIE POLAKOM! LIST OTWARTY DO MINISTRA GLIŃSKIEGO” fidespolska.wordpress.com/2016/08/15/biblioteki-w-sluzbie-polakom-list-otwarty-do-ministra-glinskiego/ (15.08.2016).
   .
   .
   Pan minister P. Gliński odpowiedział na to zaangażowane posłanie naiwnych w taki sposób: https://fidespolska.files.wordpress.com/2016/10/2016-09-29-odpowiedz-od-ministra-glinskiego-copy.jpg?w=656 – ze strony: Odpowiedź od Ministra Glińskiego w sprawie bibliotek fidespolska.wordpress.com/2016/10/25/odpowiedz-od-ministra-glinskiego-w-sprawie-bibliotek/ (25.10.2016).
   .
   Szczególnie piękny jest ustęp:
   .
   „Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie może ingerować w politykę gromadzenia zbiorów, realizowaną przez poszczególne biblioteki. Wzrost poziomu czytelnictwa i zainteresowania książką należą do priorytetów polityki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.”
   .
   Odwróćmy kolejność zdań z odpowiedzi P. Glińskiego:
   .
   „Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie może ingerować w politykę gromadzenia zbiorów, realizowaną przez poszczególne biblioteki [publiczne, organizowane i utrzymywane przez jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli.] Głos decydujący w kwestii wyboru książek zakupywanych do zbiorów czy tytułów prenumerowanych czasopism mają natomiast dyrektorzy [tych] instytucji.”
   .
   Po co nam taki „minister kultury”?
   .
   .

   • GG.

    12 października 2018 at 01:56

    .
    Nie możemy jednak powiedzieć, że minister Gliński był nikomu niepotrzebny.
    .
    W sierpniu 2018 r. dowiedzieliśmy się, że rodząc swoje pierwsze dziecko, chłopca o nazwisku: Liam August Czartoryski de Vasconcelos e Sa („Imię Liam ma pochodzenie celtyckie i jest irlandzką formą imienia William.”), Tamara Czartoryska „przedłużyła linię książąt Czartoryskich” – zob.: Tamara Czartoryska urodziła dziecko. Znamy płeć i imię! kobieta.onet.pl/dziecko/tamara-czartoryska-urodzila-dziecko-znamy-plec-i-imie/qedfwbc
    .
    Dziwne to przedłużenie (po kądzieli) i dziwna to linia, gdyż Tamara Laura Czartoryska jest córką polsko-hiszpańskiego księcia Adama Karola Czartoryskiego i Żydówki Nory Picciotto (urodzonej – według angielskiej i rosyjskiej Wikipedii – w 1942 r. w Kairze w rodzinie włoskiego Żyda Ferdynanda Picciotto i kairskiej Żydówki Edith Rothenberg, która w drzewie genealogicznym Tamary na stronie sejm-wielki.pl/b/ut.1.1.39 występuje jako „Edith N.”), z którą Czartoryski ożenił się w 1977 r. i rozwiódł w dziewięć lat później.
    .
    Strona sejm-wielki.pl tytułuje córkę Czartoryskiego: „Tamara Laura ks. Czartoryska na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Litewska”, a rosyjska Wikipedia nazywa ją „Potomkinią wielkiego księcia litewskiego Giedymina w 18. pokoleniu” i pisze, że „Zgodnie z prawem sukcesji (pierworództwa) ma ona największe szanse objąć tron w przypadku przywrócenia monarchii na Litwie i na Białorusi.”
    .
    Czyż można się dziwić, że p. minister Gliński okazał się pomocny przy załatwianiu księciu Czartoryskiemu zgody na spieniężenie jego własnych dóbr?
    .
    .
    „Sprzedażą kolekcji Fundacji Czartoryskich od kilku miesięcy żyje cała Polska. Kto na tej transakcji zarobił duże pieniądze? Komu bardziej zależało na umowie: ministrowi czy księciu? Kto złamał prawo? Odpowiadamy na 10 najważniejszych pytań o najgłośniejszą transakcję rządu PiS.
    .
    1. Co kupił rząd 29 grudnia 2017 r. od Czartoryskich?
    .
    – Z ogromnym wzruszeniem mogę powiadomić, że od dziś Polska jest właścicielem kolekcji książąt Czartoryskich – mówił podczas uroczystości podpisania umowy pomiędzy skarbem państwa a Fundacją Czartoryskich wicepremier i minister kultury PIOTR GLIŃSKI. Jak dodał, transakcji przyświecała myśl Izabeli Czartoryskiej, która po rozbiorach postanowiła zbierać pamiątki polskie, by je powierzyć kolejnym pokoleniom.
    .
    Uroczystość, o której pisze zagraniczna prasa (m.in. „New York Times”), odbyła się na Wawelu.
    .
    NA PIERWSZYM PLANIE ADAM KAROL CZARTORYSKI I GLIŃSKI, UŚMIECHNIĘCI, WYMIENIAJĄ TEKI I UŚCISKI DŁONI. Minister dziękuje tym, którzy przyczynili się do sukcesu, wymienia Jarosława Kaczyńskiego, Beatę Szydło i Mateusza Morawieckiego, ale też polityków opozycji (bez nazwisk), którzy „nie uczynili z transakcji oręża politycznej walki”. Czartoryski dodaje, że podąża śladami „przodków, którzy działali na rzecz Polski”.
    .
    Za 100 mln euro skarb państwa kupił zbiory, w których znajduje się m.in. „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci i ponad 80 tys. innych cennych obiektów muzealnych, a także zbiory biblioteczne. Do tego nieruchomości: krakowski dawny pałac rodowy wraz z oficyną, w którym mieszczą się remontowane dziś Muzeum Czartoryskich, Arsenał i Klasztorek.”
    .
    Źródło: Mściwa księżniczka, nasze pieniądze i „Dama z łasiczką”. Wszystko, co musicie wiedzieć o aferze wokół Czartoryskich http://wyborcza.pl/7,112588,23299433,msciwa-ksiezniczka-nasze-pieniadze-i-dama-z-lasiczka-wszystko.html (21.04.2018).
    .
    .
    Pomoc ojcu potencjalnej królowej Litwy i Białorusi okazywali także inni:
    .
    „Pałac w Sieniawie na Podkarpaciu został przejęty wraz ziemią na mocy reformy rolnej z 1944 r. Dziś to państwowy, wysokiej klasy hotel z restauracją, kortami tenisowym, parkiem, letnim pałacykiem. Ma 56 pokoi, apartamenty; odbywają się tu konferencje i prywatne imprezy.
    .
    Czartoryski do resortu rolnictwa: zbadajcie pałac w Sieniawie
    .
    Ale pół roku temu Zbigniew Babalski, wiceminister rolnictwa, uznał, że przejęcie pałacu w 1944 r. było niezgodne z prawem. Resort przesłuchał świadków, zbadał dokumentację konserwatorską i doszedł do wniosku, że zespół pałacowo-parkowy m.in. nie służył produkcji rolnej. Po co w ogóle minister to badał? BO CHCIAŁ TEGO ADAM KAROL CZARTORYSKI, KTÓRY JEST SPADKOBIERCĄ PAŁACU.
    .
    Spytaliśmy resort rolnictwa, czy i na jakich warunkach zrzekł się praw do pałacu? Biuro prasowe resortu odpowiedziało, że minister pałacu „nie zwrócił”, ale jedynie uznał, że „zespół pałacowo-parkowy nie podlegał przejęciu na cele reformy rolnej”.
    .
    Czartoryski starał się o zwrot pałacu już za rządów PO-PSL, ale nic nie wskórał. Decyzja PiS-owskiego ministra rolnictwa oznacza, że Czartoryski ma otwarte drzwi, by domagać się od państwa zwrotu wyremontowanej za państwowe pieniądze nieruchomości.”
    .
    Źródło: Resort rolnictwa idzie na rękę księciu Czartoryskiemu. Dał mu zielone światło na odzyskanie pałacu w Sieniawie wyborcza.pl/7,75398,23363065,resort-rolnictwa-idzie-na-reke-ksieciu-czartoryskiemu-dal-mu.html (07.05.2018).
    .
    .
    Wiceminister Babalski 26.06.2018 r. złożył na ręce premiera Morawieckiego rezygnację z funkcji rządowych (została przyjęta), zaś Fundacja Czartoryskich przysłała dziwne oświadczenie do „GW”:
    .
    „W poniedziałkowej „Wyborczej” napisaliśmy, że książę Adam Karol Czartoryski ma otwarte drzwi do reprywatyzacji pałacu w Sieniawie. (…) Otrzymaliśmy oświadczenie Fundacji Czartoryskich, w której członek jej zarządu Maciej Radziwiłł, prywatnie BRAT BYŁEGO MINISTRA ZDROWIA KONSTANTEGO RADZIWIŁŁA, zapewnia „z całą mocą”, że ani fundacja, ani Adam Karol Czartoryski nie zamierzają przejmować pałacu w Sieniawie ani żadnej części tego majątku. Stwierdza, że już wcześniej fundacja i sam Czartoryski zobowiązali się, iż „NAWET W RAZIE REPRYWATYZACJI PAŁAC POZOSTANIE WŁASNOŚCIĄ PUBLICZNĄ”. Decyzja resortu rolnictwa ma pomóc w dokończeniu tej sprawy.”
    .
    Źródło: Czartoryscy odpowiadają na tekst „Wyborczej” o reprywatyzacji pałacu w Sieniawie wyborcza.pl/7,75398,23367404,czartoryscy-odpowiadaja-na-tekst-wyborczej-o-reprywatyzacji.html (07.05.2018).
    .
    Czy oznaczało to, że skarb państwa miał odkupić także zreprywatyzowany pałac w Sieniawie?
    .
    .

    • GG.

     12 października 2018 at 01:58

     .
     Wokół transakcji z księciem Czartoryskim zrobiło się głośno za sprawą publikacji medialnych typu:
     .
     PO chce, żeby prokuratura zbadała transakcję ministra Glińskiego z Fundacją Czartoryskich wyborcza.pl/10,152484,23285969,po-chce-zeby-prokuratura-zbadala-transakcje-ministra-glinskiego.html (18.04.2018).
     .
     „Dwa zawiadomienia: jedno do CBA, drugie do prokuratury, składają dziś posłowie Platformy w sprawie , jak to sami określają „grabieży majątku narodowego”. Chodzi o transfer pieniędzy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do Fundacji Książąt Czartoryskich za przekazanie na rzecz Skarbu Państwa kolekcji Czartoryskich. Dzieła i tak nie mogły opuścić terytorium RP, ale NA PODSTAWIE DECYZJI MINISTRA PIOTRA GLIŃSKIEGO WYPŁACONO ZA NIE 100 MILIONÓW EURO. ŚRODKI TE FUNDACJA CZARTORYSKICH PRZEKAZAŁA FUNDACJI W LIECHTENSTEINIE.”
     .
     .
     Fundacja Czartoryskich pod lupą NIK. Trwa kontrola skarbowa krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23776125,fundacja-czartoryskich-pod-lupa-nik-trwa-kontrola-skarbowa.html (11.08.2018).
     .
     „Czy przekazanie przez Fundację 90 mln euro fundacji w Liechtensteinie było sposobem na uniknięcie podatku w Polsce? Odpowiedzią na to pytanie zajmuje się Najwyższa Izba Kontroli, która zleciła kontrolę skarbową w Fundacji. (…) POD KONIEC 2017 ROKU FUNDACJA KSIĄŻĄT CZARTORYSKICH ZŁOŻYŁA W KRAKOWSKIM SĄDZIE WNIOSEK O LIKWIDACJĘ. POWÓD? BRAK ŚRODKÓW NA KONCIE. Jak się okazało, 90 proc. funduszy ze sprzedaży Kolekcji (w tym „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci) skarbowi państwa trafiło na konto fundacji w Liechtensteinie. Pozostałe środki – do polskich fundacji: Trzy Trąby, XX Lubomirskich oraz im. Feliksa hr. Sobańskiego.”
     .
     Aż w końcu okazało się, że PiS „zmienia front” w tej sprawie:
     .
     „Ministerstwo Kultury zmienia front w sprawie Czartoryskich. Teraz chce, by sąd sprawdził, czy wytransferowanie 90 mln euro do Liechtensteinu było zgodne z prawem i statutem krakowskiej fundacji.
     .
     Ministerstwo Kultury wystąpiło do sądu o stwierdzenie niezgodności działania Fundacji Książąt Czartoryskich z przepisami prawa i statutem – ustaliło Radio Zet. To zwrot, bo jeszcze w marcu resort nie interesował się losami 100 mln euro, jakie skarb państwa przekazał Fundacji za m.in. „Damę z gronostajem” da Vinci.
     .
     Kulisy transakcji
     .
     Przypomnijmy: w grudniu 2016 r. w świetle kamer odtrąbiono sukces, bo państwo za 5 proc. wartości odkupiło kolekcję, której i tak z kraju wywieźć się nie dało. Resort kultury przemilczał zastrzeżenia części prawników, że PODPISANA POD NACISKAMI i nietransparentna umowa nie gwarantuje w przyszłości bezpieczeństwa zbiorów, np. może nie zabezpieczać przed roszczeniami kolejnych pokoleń potomków fundatora.
     .
     W „Wyborczej” opisywaliśmy kulisy tej transakcji. Dotarliśmy m.in. do dokumentów, które pokazują, W JAKI SPOSÓB MINISTER GLIŃSKI WPŁYWAŁ NA PRZYSPIESZENIE ZAKUPU CENNYCH ZBIORÓW. Chodziło o wpływanie na sąd, by ten zatwierdził zmiany w statucie Fundacji Czartoryskich i w składzie jej zarządu. Bez tego transakcji nie udałoby się sfinalizować.”
     .
     Źródło: Działania Fundacji Książąt Czartoryskich niezgodne z prawem? Sąd sprawdzi krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24008422,dzialania-fundacji-ksiazat-czartoryskich-niezgodne-z-prawem.html (05.10.2018).
     .
     .
     Co ciekawe, prezes NIK otrzymał już odpowiedź z Liechtensteinu:
     .
     „Krzysztof Kwiatkowski [PC > AWS > PO] – w ramach prowadzonej współpracy międzynarodowej – zwrócił się do swojego odpowiednika w Najwyższym Urzędzie Kontroli Księstwa Liechtensteinu o rozważenie możliwości przeprowadzenia kontroli Fundacji Le Jour Viendra.
     .
     W odpowiedzi na prośbę NIK o kontrolę Fundacji Le Jour Viendra – jak czytamy na stronie Izby – Najwyższy Urząd Kontroli Księstwa Liechtensteinu poinformował prezesa NIK, że przekazał sprawę kontroli Fundacji do ministra sprawiedliwości Liechtensteinu. „Z kolei Ministerstwo Sprawiedliwości Liechtensteinu m.in. poinformowało, że Fundacja Le Jour Viendra podlega kontroli przez wykwalifikowany podmiot, wybrany przez Trybunał Sprawiedliwości Liechtensteinu, czyli Agencję Nadzoru Fundacji” – podała NIK.
     .
     Dodano, że Agencja w piśmie z 17 września 2018 roku przekazała jednak, że „SPRAWOZDANIA OPRACOWYWANE I DOSTARCZANE PRZEZ ORGANY KONTROLI ZAJMUJĄCE SIĘ FUNDACJAMI, NADZOROWANE PRZEZ AGENCJĘ NADZORU FUNDACJI, NIE SĄ UPUBLICZNIANE ORAZ NIE MOGĄ BYĆ UDOSTĘPNIANE INSTYTUCJOM ZAGRANICZNYM”.”
     .
     Źródło: Ministerstwo Kultury wystąpiło do sądu w sprawie Fundacji Czartoryskich https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/fundacja-czartoryskich-ministerstwo-kultury-wystapilo-do-sadu/96eqz1g (05.10.2018).
     .
     .
     Tak „nasza” arystokracja polskich podatników w konia robi.
     .
     .
     .

     • "Odkupienie" Polskich Kolei Linowych za 524 miliny przez Morawieckiego(PiS), a sprzedane w 2013r za 215 milionów przez ZŁODZEJKĘ Kopcza(PO)??

      12 października 2018 at 07:04

      Prywatyzacja po polsku:
      W 2013 r. sprzedali PKL za 215 mln zł, by teraz odkupić je za 500 mln zł?
      http://niewygodne.info.pl/artykul9/04577-Prywatyzacja-po-polsku-czyli-przypadek-PKL.htm

      Państwowy Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosił wczoraj, że odkupił od prywatnego funduszu Mid Europa Partners 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych SA (PKL). Kwota transakcji nie została ujawniona, choć nieoficjalnie mówi się, że PKL wyceniono na ok. 500 mln zł.
      Wszystko byłoby fajne (nabywana spółka przynosi spore zyski), gdyby nie fakt, iż w 2013 roku państwowe PKP sprzedały PKL funduszowi Mid Europa Partners za kwotę 215 mln zł! Nie dziwne, że Matthew Strassberg (partner współzarządzający funduszem Mid Europa) uznał, iż było to „udane wyjście z inwestycji”.
      Polskie Koleje Linowe (PKL) to operator kolei i wyciągów górskich posiadający siedem ośrodków w Tatrach i Beskidach (w tym Kasprowy Wierch i Gubałówkę w Zakopanem oraz Jaworzynę Krynicką w Krynicy-Zdrój).
      Spółka ta została sprywatyzowana w 2013 roku.
      Wówczas to kontrolowane przez Skarb Państwa Polskie Koleje Państwowe (PKP) podjęły decyzję o sprzedaży PKL za kwotę 215 mln zł. Nowym właścicielem spółki został prywatny fundusz inwestycyjny z siedzibą w Londynie – Mid Europa Partners. Warto odnotować, że spółką PKP zarządzała wówczas ekipa ludzi kojarzonych ze Sławomirem Nowakiem (PO) i Leszkiem Balcerowiczem (UW).
      Prywatyzacja PKL budziła wiele kontrowersji. Na przeprowadzenie tej transakcji zgodę musiał wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a na formalne przejęcie nieruchomości znajdujących się pod infrastrukturą kolejek, wymagana była zgoda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Dodatkowo przeciwnicy prywatyzacji twierdzili, że PKP sprzedają „kurę znoszącą złote jaja” (podobne argumenty padały przy prywatyzacji PKP Energetyki funduszowi private equity CVC Capital Partners). Mimo to uznano, iż sprzedaż PKL to dla państwowego PKP dobry deal.
      Nie wiem czy dla PKP był to dobry deal. Wiem za to, że dobry deal zrobił fundusz Mid Europa Partners. Ze sprawozdania finansowego PKL za rok obrotowy zakończony 30 listopada 2017 r. wynikało, że spółka miała 83,9 mln zł przychodów, 26,3 mln zł zysku operacyjnego i 18,1 mln zł zysku na czysto. To oznacza, że nowi właściciele PKL mogli na tej spółce zarabiać przyzwoite pieniądze. W kontekście jej sprzedaży do PFR najistotniejsza była jednak aktualna wycena spółki. Z racji tej, że kwoty transakcji nie ujawniono możemy bazować na wycenie władz Zakopanego dokonanej na początku czerwca br. Wówczas to Zakopane dostało ofertę zakupu 45 tys. akcji PKL po 30,48 zł każda (wszystkich akcji PKL jest 17,2 mln). – „Gdyby to przeliczyć, to wyceniono PKL na kwotę ponad 524 milionów zł, co jest kwotą ponad dwa razy większą, niż zapłacono w 2013 roku” – zauważył wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk.
      Finalnie nie wiemy za jaką kwotę PKL wróciły pod państwowe władztwo. Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że cena, jaką PFR musi zapłacić funduszowi Mid Europa Partners jest „bardzo dobra”.
      Jeśli obowiązuje wycena zbliżona do tej, którą przeprowadziły władze Zakopanego, to nie powinien nas dziwić optymizm Matthew Strassberga (partnera współzarządzającego funduszem Mid Europa), który w oficjalnym komentarzu w/s sprzedaży PKL do państwowego PFR wspomniał o „udanym wyjściu z inwestycji”.
      Źródło: Polski Fundusz Rozwoju przejmuje Polskie Koleje Linowe (Pap.pl)
      Źródło: Ponad pół miliarda za Polskie Koleje Linowe z wagonikami na Kasprowy (Wyborcza.pl)
      Źródło: PFR myśli o nowych inwestycjach w PKL; rozważy możliwość wprowadzenia spółki na giełdę (Stooq.pl)

     • KARA ŚMIERCI dla zalegalizowanej ZŁODZEJKI Kopacz i CHUYA Komorowskiego za przekupczenie Kasprowego Wierchu

      12 października 2018 at 07:13

      „polskie rząd” czyli zgraja zalegalizowanych złodzeji SQURWYSYNÓW znowuż nas polskich obywateli BEZKARNIE OKRADLI na oczach wykołowanego Narodu Polskiego i się z nas Polaków ŚMIEJĄ te QURWY złodzieje PO-PiS !!!
      Ci gangsterzy PRZEKUPCZYLI jakimś ZAGRANICZNIAKOM NASZ wspólny SKARB Narodowy, nasze WSPÓLNE bogactwo, NASZĄ WSPÓLNA WŁASNOŚĆ czyli POLSKĄ PERŁE krajobrazową, którą jest Górę Kasprowy Wierch razem z Kolejka Linową oraz CAŁYM OKALAJACYM terenem Tatrzańskiego Parku Narodowego, czyli NAJPIEKNIEJSZEGO polskiego Parku Narodowego !!!
      To samo dotyczy KUPCZENIA polskimi kopalniami węgla i innymi POLSKIMI SKARBAMI, wpychając polskich obywateli na pozycje kopanych PARIASZY przez OBCY KOLONIALNY kapitał.
      Zobacz koniecznie:
      “Bogusław Wolniewicz SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa”
      https://www.youtube.com/watch?v=YHHpL2K3DGo&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428

      Dzisiaj inne QURWY ZŁODZEJE czyli gang mafiozów PiS to odkupili, ale NIKT NIE idzie do więzienia za to SQURWYSYŃSKIE złodzejstwo 300 milionów polskiego podatnika!
      Jak DŁUGO te QURWY żydy złodzeje „solidaruchy” z Warszawy będą nas DYMAĆ z miliardów złotych !!!
      Tp jest cykl czasowy ewidentnego złodziejstawa co 5 do 8 lat – ciągle to samo POWATARZA, tylko QURWY ŻYDY złodzeje się zmieniają w „warszawce” i NIKT nikogo nie ROZLICZA za ta ZUCHWAŁE RABUNKI na naszym polskim garbie.
      Jak długo jeszcze będzie trwało to BEZKARNE złodzejstwo tych SQURWYSYNÓW żydów gangsterów PO-PiS ??

 2. Karol

  11 października 2018 at 22:07

  Gliński to szkodnik.

 3. malva

  11 października 2018 at 22:48

  Czy znacie kogoś prawego z Unii Wolności? Ja znam tylko szkodników Polski.

 4. tuszyn

  12 października 2018 at 00:21

  to chodząca obraza Polaków – a cholera – miał być nawet premierem. Echch! Kto nami rządzi? Kto wyciąga z kapelusza takich Glińskich?

 5. ŻYDOSKI bydlak P.Gliński dofinasował kwotą 4 miliony zł paszkfil-filmidło "Kler" z kasy polskiego podatnika !

  12 października 2018 at 05:49

  PYTAM ciebie ŻYDOSKI anty-polski BYDLAKU P.Głiński w imię JAKICH wartości dofinansowałeś kwotą 3.5 miliony złotych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego(w dokumentach jest nawet kwota 4 miliony zł)! po przez krakowski Regionalny Fundusz Filmowy PISF dofinansowałeś ANTY-polskie paszkwilanckie filmidło „Kler” Wojciecha Smarzowskiego ???
  Poczytajcie na ten temat tutaj:
  https://www.gosc.pl/doc/5020031.3-5-mln-zl-od-PISF-dla-filmu-Kler
  lub „googlujcie” hasło:
  dofinansowanie filmu kler
  „Kler” Wojciecha Smarzowskiego to kolejny film, który na wielu podziałał jak płachta na byka.
  Film „Róża” spreparowany przez Smarzewskiego został uznana przez widzów za film wybitnie ANTY-polski.
  Film „Drogówka” nie uczciwie szkalował policjantów w Polsce, wiec irytuje policjantów, jedynie film „Wołyń” był jedynie OBIEKTYWNĄ produkcją filmową Smarzowskiego.

  Okazuje się, że Smarzowski mógł otrzymać dofinansowanie filmu „Wołyń” ale pod WARUNKIEM, że obieca, że jego kolejna produkcja filmowa będzie SZKALOWAŁ Polaków i tym filmidłem jest „Kler” .

  KTO z imienia i nazwiska postawił taki warunek Smarzowskiemu, że otrzyma dofinasowanie z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub jemu podległej instytucji krakowskiego Regionalnego Funduszu Filmowego PISF ??!

  Takie teksty i zapisy o tym „WARUNKU” postawionym Smarzowskiemu są zamieszczone na w miarę wiarogodnych witrynach internetowych.

  Czy to jest PRAWDA ???

  Jeśli takie „WARUNKI-szntaż” postawił Smarzowskiemu sam żyd Gliński lub jego podwładni tego POLSKIEGO ministerstwa to tego SQURWYSYNA należy NATYCHMIAST wyrzucić ze stanowiska POLSKIEGO ministerstwa i niech ten squrwysyn wypierdala do izraela !
  Polska jako państwo i Polacy od 1990 roku do DZISIAJ są bezkarnie OCZERNIANI i SZKALOWANI na całym Świecie, a to szkalowanie i OCZERNIANE w pierwszej kolejności z pełnym cynizmem organizują ŻYDY z polskim obywatelstwem rządzący w III RP, zwłaszcza byłej żydoskiej Unii Wolnosci=SLD=PO=PiS postawieni na najwyższych stołkach centralnej władzy państwowej tej żydo-mafijnej III RP !!!

  Poprzednicy Glińskiego(żydoska Unia Wolności), Małgorzata Omilanowska(PiS), czy ŻYD Bogdan Zdrojewski(PO) który wręcz NIENAWIDZIŁ Polski i Polaków wiec organizował szczególne podłe imprezy szkalujące Polaków za granicą !!

  To „polskie” Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego od momentu jego powstania, gdy władzę po 1989r w III RP przechwycili ŻYDY „solidaruchy” i ŻYDY KOR-cy zwłaszcza ci co byli w żydowskiej Unii Wolności jak Gliński czy Duda(on nazywa Polskę na trybunach zagranicznych jako „Polin”!!) to właśnie ZAWSZE ŻYD był ministrem tego ministerstwa.
  Tak jest do dzisiaj, że ta żydoska mafia PiS=PO=PSL=SLD przy korycie władzy „warszawki” co brała i dalej bierze łapówki od żydowskiego CIA trzęsła Polakami, obsadzała najwyższe stanowiska na piedestałach władzy „warszawki” i Brukseli w UE ale TYLKO ŻYDAMI z polskim obywatelstwem co UDAJĄ „Polaków” właśnie dlatego, że oni NIE nawidzą Państwa Polskiego i Polaków, dlatego organizowali wiele oszczerczych zajadłych podłych akcji oraz anty-polskich intryg w celu SZKALOWANIA Polaków na arenie międzynarodowej !

  Nie zapominać, że Ministrem „polskiego” MSZ w tej III RP też jest ZAWSZE ŻYD(czołowi urzędnicy też same żydy!) z polskim obywatelstwem lub jakiś nawet „ukrainic” z polskim obywatelstwem ale NIGDY NIE etniczny Polak !

  • Panie Żydzie Zdrojewski DLACZEGO tak NIENAWIDZISZ Polski i polskiej kultury ?

   12 października 2018 at 06:49

   Żyd „solidaruch” Bogdan Zdrojewski(nie znam faktycznego nazwiska) był Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, okres 2007-2014r.
   https://wirtualnapolonia.com/2013/05/29/dlaczego-tak-nienawidzi-pan-polski-i-polskiej-kultury/
   Wcześniej był:
   Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PO, okres 2004-2007
   Prezydent miasta Wrocławia, okres 1990-2001 [teraz prezydentem Wrocławia jest kumpel Zdrojewskiego, inny Żyd „solidaruch” – Rafał Dudkiewicz od 2002 do dzisiaj . . . o ZGROZO! – zajadle zwalcza polskość we Wrocławiu]
   Obecnie żyd Bogdan Zdrojewski reprezentuje „polaków” jako Poseł do Parlamentu Europejskiego UE, okres 2014 do dzisiaj . . . o ZGROZO !

 6. Tytus

  12 października 2018 at 13:53

  Smarzowski to Żyd,więc nie ma się co dziwić.

 7. Konrad

  12 października 2018 at 13:56

  Najwyższy czas ,aby ludzie wierzący w naszym kraju mężnie stanęli w obronie Świętej Wiary.Godną postawę wykazał Pan Stanisław Markowski.Polecam jego wypowiedź ,,Stańmy odważnie w obronie wiary i kościoła”

 8. Alina

  12 października 2018 at 14:38

  Hańbiące zachowania lewaków,ludzi niegodnych ,bez sumienia jest karygodne.Konrad ma rację.Trzeba dawać świadectwo i stawać w obronie wiary.

 9. Irena

  12 października 2018 at 20:07

  Można się uśmiać.Gliński jest pośrednio odpowiedzialny za powstanie tego filmu.Film ten częściowo powstał z naszych pieniędzy.Jest wyjątkowo nieudolny.Natychmiast do wymiany.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra