Z kraju

„Pan lepi drzwi, a on chodzi z konkretami”. Olejnik do Trzaskowskiego o spadających sondażach

21 października warszawiacy staną przed wyborem prezydenta stolicy. Według sondaży, kandydat Zjednoczonej Prawicy po bardzo pracowitej kampanii zrównał się z Rafałem Trzaskowskim, popieranym przez Koalicję Obywatelską, złożoną z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Irytacji z faktu, że po raz pierwszy od dawna, pozycja elit skupionych wokół sił liberalnych jest poważnie zagrożona, nie kryje już nikt. Po apelu Grzegorza Schetyny, który na jednej z konferencji podkreślał, że „zrobi wszystko, aby nie oddać Warszawy PiS-owi”, na alarm biją już wszyscy. Trzaskowskiego wsparli już nawet celebryci. Nerwowość wkradła się także w szeregi przychylnych mediów i dziennikarzy, czego dowodem mógł być dzisiejszy program „Kropka nad i”.

– Dlaczego mam przegrać? Wygramy te wybory. Mówiłem od 8 miesięcy i mówię to dalej. Będzie bardzo blisko, krew się będzie lała do ostatniej chwili. Trzeba będzie walczyć o każdy głos, każdej warszawianki i każdego warszawiaka. Nic nie jest przesądzone, ale jestem przekonany, że wygram te wybory

– mówił w TVN24 w rozmowie z Moniką Olejnik kandydat Platformy.

– Pan mówi, że komisja weryfikacyjna to jego wielki kapitał (o Patryku Jakim – przyp. red.) i dzięki temu, jesteście tak równo w sondażach. A może przez to, że pan siedzi na ławce, a on siedzi w kawiarni? Pan lepi drzwi, a on chodzi z konkretami? Ale siedzi pan na tej ławce cały czas?

– pytała poirytowana Monika Olejnik.

Najwyraźniej obawy o sytuację z batalii Andrzeja Dudy z Bronisławem Komorowskim nie są na wyrost. Nie da się też uciec od wrażenia, że kampania Trzaskowskiego jest prowadzona w dosłownie identycznym stylu, jak przegranego w 2005 roku kandydata na najważniejszy urząd w państwie.

Źródło: tvn24.pl
Fot. Rafał Trzaskowski/oficjalny profil polityka na Facebooku

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. GG.

  12 października 2018 at 12:44

  .
  Naprawdę nie macie w Warszawie jakiegoś autentycznego Polaka-Słowianina na prezydenta stolicy?
  .
  TO PO CO BYŁO WAM ROBIĆ POWSTANIE WARSZAWSKIE ??!
  .
  .

  • Marian

   12 października 2018 at 18:36

   „nie macie w Warszawie jakiegoś autentycznego Polaka” – Zapytaj o to swoich kolegów z KGB, co robili z najlepszymi polskimi patriotami po wojnie. Nie mówiąc o Popiełuszce…

   • GG.

    12 października 2018 at 21:39

    .
    Już w czerwcu pisałem:
    .
    „@ Marian
    .
    NIE OPOWIADAJ TYCH GŁUPOT, CZŁOWIEKU, bo one świadczą, że albo sam jesteś gorzej niż niemądry, albo nas masz za głupków. (…) Twoja „zawoalowana” sugestia, że to Putin dosypywał coś niedobrego naszym piłkarzom do zupy KOMPROMITUJE CIEBIE również. Jak cierpisz na nieuleczalną chorobę „na Moskala”, TO SIĘ NIE ODZYWAJ !”
    .
    Zob.: GG. 25 czerwca 2018 at 09:21 prawy.pl/73792-przed-meczem-o-wszystko/#comment-6695303
    .
    A we wrześniu okazało się, że p. Marian to człowiek, który na pytanie: „JEST PAN UPOWAŻNIONY PRZEZ BOGA DO UDZIELANIA ODPOWIEDZI W JEGO IMIENIU?” – odpowiada bez zająknięcia:
    .
    „TAK MAM TAKIE UPOWAŻNIENIE. – Czytam Pismo Święte i znam historię Kościoła.”
    .
    Zob.: Marian 29 września 2018 at 08:03 http://prawy.pl/80229-jan-bodakowski-kler-jak-nazistowska-propaganda/
    .
    W tym samym wątku p. Marian napisał, że przeanalizował swoje kontakty z „kilkuset księżmi” („w tym kilkunastu biskupów”), których „spotkał w życiu” i doszedł do wniosku, że „wielu spośród nich to byli typowi rozbijacze Kościoła. Albo agenci (nieważne czy kgb, mosadu, bnd czy cia)”.
    .
    Zob.: Marian 28 września 2018 at 16:20 prawy.pl/80229-jan-bodakowski-kler-jak-nazistowska-propaganda/
    .
    .
    Diagnoza jest prosta: rusofobia i szpiegomania (w nieświeżym sosie słabo skrywanych sympatii prounijno-proniemieckich).
    .
    .

    • Marian

     13 października 2018 at 08:12

     GG, nie rozumiesz takich pojęć jak: ironia, metafora, parafraza – wiem, „polska jenzyk, trudna jenzyk”.
     Ani mnie to grzeje, ani ziębi, gdy mnie chwalisz lub ganisz. Mam swojego własnego „oficera prowadzącego” – nazywa się Anioł Stróż.

 2. 12

  12 października 2018 at 14:47

  Słowianie to bawoły na sawannie, a dookoła pełno lwów i innych kotowatych. Zero solidarności, jak nie ma płotu to wlezie w szkode, mało pomyślunku, wyobrażni. Słowianie to inna rasa, słabsza fizycznie, mało wytrzymała na trudy, dziecinnie ufna. Ta słynna historyczna tolerancja, to w rzeczy samej otepiała obojetnośc. Słowiańskie banialuki promował Lew Tołstoj, ale i jemu prali mózg różni socjaliści i inni wysłannicy szatana ze świata tzw, Zachodu. Trzeba zapoznac sie z dziennikami jego i żony Zofii

 3. MAREK

  12 października 2018 at 22:02

  Jak to jest, że najpoważniejsi kandydaci na urząd Prezydenta największego miasta w Polsce pochodzą z Katowic czy Opola?! – czy już naprawdę nie ma Warszawiaków? Gdzie są warszawscy kandydaci Ruchu Narodowego?…

  • GG.

   13 października 2018 at 00:40

   .
   No, jak to? – Przecież jest Marek Jakubiak (ur. 30 kwietnia 1959 w Warszawie).
   .
   A propos, czy to p. Jakubiak stoi z prawej strony ś.p. A. Leppera na zdjęciu z Kobylańskim? http://senat.blox.pl/resource/lepper.jpg
   .
   Podpis oryginalny: „Na zdjęciu Marszałek Sejmu Andrzej Lepper; od prawej: Jerzy Skoryna (Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, Meksyk), Zdzisław Podkański (b. Minister Kultury, PSL), Jan Kobylański (USOPAŁ, Uruguay)”.
   .
   .

   • GG.

    13 października 2018 at 01:14

    .
    Pan Trzaskowski (też urodzony w Warszawie) miał przed wyborami jedną piękną myśl:
    .
    „[Opłaty za wjazd do centrum] Na pewno dla samochodów spoza miasta. Codziennie do Warszawy wjeżdża pół miliona samochodów spoza miasta i nie ulega wątpliwości, że ten ruch trzeba ograniczyć.”
    .
    Źródło: Reprywatyzacja nie będzie najważniejsza w kampanii, „Kultura Liberalna” nr 7/2018 https://kulturaliberalna.pl/2018/02/13/rafal-trzaskowski-wywiad-warszawa-wybory/
    .
    .
    I to się nawet świetnie składa, bo gdy p. Trzaskowski zostanie już prezydentem stolicy, to ograniczy wjazd pojazdów „spoza miasta” w ten sposób, że kierowcy spoza Warszawy chcący wjechać do Warszawy będą po prostu kierowani do nowozbudowanego przez rząd PiS (POPiS-?) Centralnego Portu Komunikacyjnego im. Stanisława Barei w Stanisławowie gm. Baranów pow. Grodzisk Maz., gdzie zostawią samochody na ogromnym parkingu i przesiądą się do pociągu do Warszawy, względnie (ci bogatsi) dolecą tam specjalnym samolotem linii Stanisławów-Okęcie.
    .
    .
    „Słuszną ma linię nasza władza.”
    .
    .

   • Marian

    13 października 2018 at 18:09

    GG, jak już jesteś tak oblatany i gromadzisz teczki na każdego, to wytłumacz mi proszę ten prosty tekst z Wikipedii:
    Marek Jakubiak: „Z pierwszego związku małżeńskiego ma dwoje dzieci. Z drugiego związku z Irminą Ochenkowską ma syna. Deklaruje się jako niewierzący[17]. ”
    I proszę o odpowiedź na dwa proste pytania:
    1) Czy Marek Jakubiak ma ślub kościelny z Irminą?
    2) Czy Marek Jakubiak jest katolikiem?
    Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na te pytania, a Ty wiesz na pewno lepiej.

 4. www.webroot.com/safe

  16 października 2018 at 12:01

  Webroot is a protection software solution that communicates with the cloud avoiding the hassle to manage the signature updates to deploy. for office setup visit office.com/setup

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra