Kościół

Kościoły kontra meczety

Od dłuższego czasu w Europie Zachodniej odbywa się desakralizacja albo wewnętrzna sekularyzacja kościołów. Katolickie świątynie są opuszczone, nierzadko przeznaczane do rozbiórki, zamieniane w lokale użyteczności publicznej. Otwierane są w nich restauracje, biblioteki, kluby, muzea, lub przerabiane są na domy mieszkalne. Jeden z nowych właścicieli kościoła zamienił go w rezydencję. Sam określa się jako katolik i mówi, że początkowo głupio mu było jeść i biesiadować w miejscu, w którym do niedawna stał ołtarz, a na nim odbywała się konsekracja hostii. Szybko się jednak z tym uporał, tłumacząc to zmianą czasów. „lepiej abym to ja teraz tu mieszkał ze swoją rodziną, bo kościół mógł trafić w ręce właściciela jakiegoś podejrzanego klubu”.

W czynnych jeszcze kościołach za pozwoleniem władz kościelnych szerzą się dziwne obyczaje.W 2017 roku w kościele w Marcellise niedaleko Werony proboszcz urządził bal sylwestrowy. On sam przebrany za klauna fikał koziołki. W katedrze  w Hildesheim bp Norbert Trelle ugościł robotników pracujących przy remoncie świątyni. Serwowano pieczonego  na rożnie na środku kościoła prosiaka i popijano go 140 litrami piwa.

Ten zwyczaj stał się popularny, gdy papież Franciszek 1 października 2017 roku wyprawił w bazylice bolońskiej św. Petroniusza ucztę dla bezdomnych, biednych i uchodźców. Nie wiadomo dlaczego poczęstunku nie można było przenieść w inne miejsce, tylko wewnątrz kościoła zorganizowano stołówkę. Odtąd ugaszczanie biednych obiadami czy kolacjami we wnętrzu kościołów stało się akceptowalne.  W katedrze w Neapolu bp Francesco Lambiasi i kard. Crecenzio Sepe przepasani czerwonymi fartuchami podawali bezdomnym pizzę z mozzarellą.

Kościoły stały się także miejscem świeckich wystaw i uroczystości.  W ubiegłym roku w diecezji Hasselt w Belgii w kościele św. Jana Chrzciciela w Kottekoven prezentowana była wystawa  flamandzkiego artysty Toma Hercka. Na środku kościoła umieścił on krowę przybitą do krzyża i spryskaną silikonem. Było to sprzeciwem przeciwko marnotrawstwu jedzenia. Kuria wprawdzie potępiła wystawę, ale nic nie zrobiła aby „dzieło” zniknęło z kościoła. Dokonał tego nieznany sprawca, który zakradł się nocą do kościoła, przewrócił krowę i oblał ją kwasem solnym.

W Wiedniu w 2008 roku w przykatedralnym muzeum odbyła się wystawa „Religia. Ciało. Siła” Alfreda Hrydickiego zagorzałego ateisty i komunisty. Prezentowany był tam obraz „Biczowanie”, na którym Jezus jest okładany pejczem, a jednocześnie żołnierz trzyma go za genitalia.

Teraz zachodnie kościoły, które w wiekach XI-XIII w. szerzyły kulturę chrześcijańską, tracą swoje funkcje. W miejsce powstałej z tego powodu pustki wchodzą meczety, które w XXI w. są coraz bardziej ekspansywne w szerzeniu islamu.

Niedawno prezydent Turcji Recep Erdogan otworzył w Kolonii największy meczet w Europie. Budowany był przez dziewięć lat i kosztował ok. 150 mln zł.i w większej części finansowany był przez Turcję. Zajmuje on 4,5 tys. mkw. I może pomieścić 4 tys. wiernych. Jego kopuła góruje nad miastem i ma 37 metrów wysokości. Nasza kopuła Świątyni Opatrzności wynosi zaledwie 30 metrów.  Nowy meczet w Kolonii to nie jedyny o tak ogromnych rozmiarach kult islamu.  W Rotterdamie meczet Essalam ma kopułę wysokości 25 metrów i mieści 3 tys. wiernych. W 2008 roku otwarto w Duisburgu meczet dla 1,2 tys. osób o wysokości 35 metrów. Niedługo islam zdominuje chrześcijaństwo w Europie Zachodniej.

Emigranci islamscy, którzy od kilku pokoleń mieszkają w Europie nie chcą się asymilować. Tworzą zwartą grupę kulturowo-religijną wrogo nastawioną do społeczności chrześcijańskiej. To islamiści zaczynają dominować w wielu państwach Europy Zachodniej, skutecznie wypierając z niej chrześcijaństwo.

Islamizacji Europy ochoczo przyklaskują ruchy lewicowe, które największe dla siebie zagrożenie widzą w religii chrześcijańskiej, w tradycyjnym modelu rodziny. Promowaliby samego diabła, byle by tylko wykrzewić z tych terenów chrześcijaństwo.  Tylko na tej swojej polityce zawiodą się już wkrótce.  Islam jest bardzo ekspansywny, radykalny i nie zamierza wchodzić w alianse z ruchami lewicowymi. Ma swoich gorących wyznawców, którzy życie oddają za Mahometa. W szerzeniu swojej ortodoksyjnej kultury są zagorzali, a ateistów traktują jako największe zło, szerzące rozwiązłość i wszelkiego rodzaju poróbstwo. Z instrumentalnego traktowania islamistów przez ruchy lewicowe nic nie wyjdzie. Lewactwo obudzi się już wkrótce w bardzo nieprzyjemnej dla siebie rzeczywistości.

fot. MedinaRiza, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  12 października 2018 at 12:44

  W obronie AI
  motto: „W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych.” (prof. Monika Płatek)

  Amnestia Międzynarodowa
  Jest wykpiwana wciąż za słowa:
  „Aborcji mogą potrzebować
  Transpłciowcy.“ Będą jajeczkować!
  Czyni nauka wciąż postępy…
  Tego nie pojmie Polak tępy:

  Artur Stelmasiak zatweetował,
  Że jakże będzie potrzebował
  Aborcji chłopiec i mężczyzna?
  A jednak tweecie swym się przyzna:
  „W nowej biologii się nie łapię”.
  (Jak się nie łapie, po co kłapie?!)

  Sam jednak słusznie zauważa,
  Że dziecko, kiedy się przydarza,
  Wedle „głębokiej ekologii”
  Planecie czyni problem mnogi!
  (Zamiast korników w Białowierzy
  Bachor na desce z drewna leży!!!)

  Wanda Kapica, też tweeterka,
  Na wiersze Szpotańskiego zerka.
  A po co jej Szpotański, który
  Zbyty przez szkolne jest lektury?
  „Przewidział absurd.” I co z tego?
  (Moje wierszyki czytaj, prego!!!)

  John Mullins ćwierka: „Lewe lenie
  Chcą kasy. Pracy zakończenie
  Planują wcześniej. Chłopobaby
  Seksu z chłopami chcą! Trans słaby
  Jest na budowę?” Ale pieprzy!
  (Jest słabszy, lecz ma gender lepszy!!!)

  Ale Cezary Polakiewicz
  Orzeka godnie, jak królewicz:
  „Moja macica, moja sprawa“
  I za to ma ode mnie brawa!
  (Czy ma macicę – niech odpowie! –
  W swej dupie, czy wciąż tylko w głowie?)

  Pan Michnigremek – co za pseudo! –
  Tweetera ze staroci giełdą
  Pomylił. (Może przewielebny?)
  I bredzi, „kto tu jest potrzebny…”,
  Jakby przesadził z piwem Tatra:
  „…Nie ginekolog, a psychiatra.”

  Podsumowując: hejt Amnestia
  Znosi. (To przyszłej władzy kwestia
  Ukrócić takie zbrodniosłowy,
  Które stanowią gwałt zbiorowy
  Na genderowej świadomości!)
  I drugi problem dla ludzkości:

  Artur Stelmasiak, winowajca
  Całej dyskusji, nie wie, jajca
  Mają cis-chłopy, czy cis-baby?
  (To intelektualnie słaby
  Polski osobnik wręcz typowy.)
  Bo co nie przyszło mu do głowy?

  Jako się rzekło wciąż nauka
  Czyni postępy, hybryd szuka.
  Hybrydy są w motoryzacji
  I lada moment w ubikacji
  Też będą! Choć dokladnie nie wiem,
  Kiedy się homo zmiesza z drzewem.

  https://twitter.com/PolakiewiczC/status/1050638257623457793

 2. Marian

  12 października 2018 at 17:56

  „Emigranci islamscy, którzy od kilku pokoleń mieszkają w Europie nie chcą się asymilować. ” – i mądrze czynią. Lepiej być nawet ludożercą niż pedałem.

  • banita

   12 października 2018 at 18:19

   Nooo nieee wiem czy mają rację. Wiem natomiast, że wszystkie cywilizacje które dotarły na swój szczyt z lenistwa i dla zabicia nudów zaczęły głosić równość i tolerancje dla wszelkich odchyleń i dewiacji przestały istnieć zniszczone przez prymitywnych, brudnych często, chociaż nie zawsze zacofanych, ale za to, walecznych barbarzyńców.

 3. was

  30 października 2018 at 16:12

  co to za redaktorzyna?
  ” to nie jedyny o tak ogromnych rozmiarach kult islamu”
  chyba obiekt kultu………………

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra