Z kraju

Waldemar Pawlak ostro o jednym z portali!

Waldemar Pawlak ostro wypowiedział się o portalu Onet.pl! 

Waldemar Pawlak, polski polityk wypowiedział się na temat portalu onet. Jego zdaniem to Niemcy kupili Onet, by móc wpływać na opinię publiczną.

„Bardzo dobrze pan na to patrzy, otóż ja bym powiedział dalej, że można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN. Niemcy sobie kupili, przez inwestycję w Axel Springer, „Fakt”, „Newsweek”, Onet.” – dodał.

Stwierdził, że oddziaływanie mediów jest dziś bardzo silne.

„To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej. (…) Dzisiaj oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych.” – zaznaczył.

Ma rację?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. GG.

  17 października 2018 at 22:41

  .
  „Rzeczpospolita” wskazuje NA GŁÓWNĄ PRZYCZYNĘ ATAKÓW APARATU PROPAGANDOWEGO PiS-u (i jego mediów satelickich) NA PSL:
  .
  „Wtorek [16.10] w kampanii stał pod znakiem dwóch tematów: dyskusji o dopisywaniu się wyborców do rejestru – zwłaszcza w Warszawie – oraz kolejnego ataku PiS na PSL. (…)
  .
  Bez osłabienia wyniku PSL może zrealizować się bowiem najgorszy dla PiS scenariusz w tej kampanii. Zwłaszcza, jeśli potwierdzą się informacje i dane o silnej mobilizacji rdzeniowego elektoratu opozycji, który – zgodnie z intencjami Schetyny – wkurzony po 3 latach rządów PiS będzie chciał w niedzielę w masowy sposób pokazać władzy żółtą kartkę.
  .
  (…) politycy PiS od dawna powtarzali, że duże miasta będą bardzo trudne. Nic nie wskazuje na to, by w niedzielę miało stać się inaczej. Pozostają sejmiki. Bez demobilizacji wyborców PSL i uderzenia w wiarygodność Kosiniaka-Kamysza w niedzielę może okazać się, że PiS nie ma ani szczególnie dobrego wyniku procentowego, ani dobrych wyników w miastach, ani perspektyw na władzę w dużej liczbie sejmików.
  (…)
  Słaby wynik PiS wobec nadmiernych oczekiwań uruchomi zaś reakcję łańcuchową rozliczeń w obozie władzy z nieobliczalnymi konsekwencjami.”
  .
  Źródło: Kolanko: Pięć dni do wyborów. Najgorszy scenariusz dla PiS https://www.rp.pl/Wybory-samorzadowe/181019365-Kolanko-Piec-dni-do-wyborow-Najgorszy-scenariusz-dla-PiS.html (16.10.2018).
  .
  .
  NO I MAMY TU ROZWIĄZANIE ZAGADKI NIEDAWNEJ NAGŁEJ KRYTYKI PSL NA PORTALU PRAWY.PL .
  .
  .

  • GG.

   17 października 2018 at 22:45

   .
   Zob.:
   .
   Nowy spot PiS mocno uderza w PSL
   https://www.rp.pl/Wybory-samorzadowe/181019406-Nowy-spot-PiS-mocno-uderza-w-PSL.html (16.10.2018).
   .
   .

   • GG.

    17 października 2018 at 23:00

    .
    Zob. także:
    .
    Taśmy TVP Info. „Do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN”
    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/tasmy-opublikowane-przez-tvp-info-waldemar-pawlak-i-michal-solowow-o-mediach-w-polsce/mlw4snm (17.10.2018).
    .
    „TVP Info opublikowało dziś nagrania z rozmowy byłego premiera i byłego lidera PSL, ministra gospodarki w rządzie Donalda Tuska, Waldemara Pawlaka z biznesmenem Michałem Sołowowem. Dotyczą m.in. oddziaływania na polską politykę mediów o zagranicznym kapitale (…)
    .
    – Można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN. Niemcy sobie kupili – przez inwestycję w Axel Springer – „Fakt”, „Newsweek”, Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej. (…) Dzisiaj oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd, niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych – mówił Pawlak. [PYTANIA OD KOGO NIEMCY KUPILI „FAKT”, DZIENNIKARZE TVP INFO SOBIE NIE ZADAJĄ – RED.].”
    .
    .

    • GG.

     17 października 2018 at 23:56

     .
     Zob. także:
     .
     Kto wydymał media w Polsce. 98 % właścicieli prasy to Niemcy http://ohsisi.pl/kto-wydymal-media-w-polsce-98-procent-kapitalu-mediow-w-rekach-zagranicznych/ (24.01.2016).
     .
     „98 % kapitału mediów jest w rękach zagranicznych (głównie niemieckich). (…) Tylko 2 % całej prasy polskiej (bez dzienników) w przeliczeniu na ilość wydań jest w rękach polskich. (…) Należy, również pamiętać, że nawet TZW. POLSKIE MEDIA MAJĄ CZĘSTO BARDZO MĘTNE POWIĄZANIA I TRUDNO JASNO I JEDNOZNACZNIE POWIEDZIEĆ, KTO JEST ICH PRAWDZIWYM WŁAŚCICIELEM.”
     .
     I cenna rada autora:
     .
     „… osobiście NIE UFAM POLSKIM MEDIOM RÓWNIEŻ. DZIĘKI TEMU MOGĘ PRZYGLĄDAĆ SIĘ WSZYSTKIM WIADOMOŚCIOM Z BOKU, ANALIZUJĄC JAKI SKUTEK CHCIAŁ WYWOŁAĆ DANY AUTOR I DLACZEGO.
     .
     Np. czytając ten artykuł, zastanów się: Kto go pisze i dlaczego? Robiąc tak za każdym razem, [także gdy] oglądasz filmy, wiadomości – będziesz niezależną myślącą jednostką i nie dasz się tak łatwo zbałamucić.”
     .
     Na przykład, „niezależnym” i „patriotycznym” satelickim mediom POPiS-u.
     .
     .

  • GG.

   17 października 2018 at 23:13

   .
   Przedwyborcze stanowisko Zarządu Głównego LPR z dn. 13.10.2018 r.:
   .
   .
   „ZG LPR O DWÓCH WAŻNYCH KROKACH WYBORCZYCH
   .
   Z autentyczną radością i wielką nadzieją obserwujemy narastającą przedwyborczą kampanię pod hasłem: „NIE GŁOSUJEMY NA PiS”. Wyraża ona postępującą i słuszną dezaprobatę Polaków dla działań partii rządzącej stawiającej się ponad prawem, nawet tym rangi konstytucyjnej, zawłaszczającej Państwo dla partii, co jest cechą cywilizacji wschodniej (turańskiej), obniżającej rangę i znaczenie Polski w świecie.
   .
   W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
   .
   Zwracamy jednocześnie uwagę, że takie zachowanie się przy urnach wyborczych, jest tylko pierwszym krokiem, połową słusznej drogi, wiodącej do PATRIOTYCZNEGO CELU, JAKIM JEST OBRONA SAMORZĄDÓW PRZED CENTRALIZMEM, A NASTĘPNIE ODEBRANIE WŁADZY PIS W POLSCE.
   .
   Ale to nie wszystko!
   .
   NIE ZAGŁOSOWANIE NA PIS, Z JEDNOCZESNYM ROZBICIEM, ROZPROSZENIEM GŁOSÓW, SPOWODUJE MIANOWICIE TEN SAM SKUTEK – TAKŻE ZWYCIĘSTWO PiS!
   .
   FAKT TEN WZMACNIA DODATKOWO ORDYNACJA WYBORCZA, KTÓRA PROMUJE UGRUPOWANIE ZWYCIĘSKIE.
   .
   Zwracamy się, zatem z bardzo ważnym apelem do wszystkich Polaków dobrej woli, przede wszystkim do członków i sympatyków Ligi Polskich Rodzin, o dokonanie także drugiego wyborczego kroku skutkującego wykonaniem założonego i postulowanego zadania, to znaczy poparciem w wyborach tych, którzy PiS są w stanie pokonać.
   .
   GORĄCO APELUJEMY ZATEM O GŁOSOWANIE W WYBORACH DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZKICH NA KANDYDATÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ Z LISTY NR 4 – KOALICJA OBYWATELSKA, których najlepiej znamy i cenimy.
   .
   W wyborach do rad gmin i powiatów oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast APELUJEMY O ANALOGICZNE ZACHOWANIA, pamiętając o centralistycznej i antysamorządowej polityce PiS, oficjalnie i bezczelnie sięgającej nawet po karygodne próby szantażowania brakiem finansowania niepokornych i pogardliwie traktowanych mieszkańców polskich gmin, powiatów, województw i miast.
   .
   GŁOSUJMY NA TYCH, KTÓRZY MOGĄ WYGRAĆ, WEDŁUG LOKALNEGO ROZEZNANIA, BYLE NIE NA PiS.
   .
   Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin
   .
   Warszawa, 13 października 2018 r.”
   .
   Źródło: http://www.lpr.pl/pl/2018/10/15/zg-lpr-o-dwoch-waznych-krokach-wyborczych/ (15.10.2018).
   .
   .
   .

   • GG.

    18 października 2018 at 11:05

    .
    Tworzenie i popieranie mało znaczących, marginalnych komitetów wyborczych jest działaniem utrudniającym PSL-owi uzyskanie miejsc w sejmikach i prowincjonalnych radach miejskich i gminnych, a więc w istocie działaniem na korzyść POPiS-owego duumwiratu.
    .
    W tych wyborach samorządowych Polacy-Słowianie powinni dążyć do:
    .
    a/ uniemożliwienia zmonopolizowania polityki przez PiS,
    .
    b/ uniemożliwienia zmonopolizowania polityki przez POPiS.
    .
    Stąd tak szkodliwą jest publicystyka antypeeselowska i tworzenie PSL-owi sztucznej konkurencji, zwłaszcza w sytuacji przypuszczenia na PSL bezpardonowego ataku przez PiS-owski aparat propagandowy (i jego media satelickie), o czym pisze też „prorosyjski” narodowiec Jan Engelgard:
    .
    .
    „BITWA O POLSKĄ PROWINCJĘ
    .
    Na tydzień przed wyborami samorządowymi PREZES PIS JAROSŁAW KACZYŃSKI WYZNACZYŁ GŁÓWNY KIERUNEK ATAKU – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE. Wybrał Kielce nieprzypadkowo, bo jest to województwo, w którym ludowcy mają wyjątkowo silną pozycję.
    .
    Zaczął od przypomnienia Przemysława Gosiewskiego, który co prawda z Kielcami nie miał nic wspólnego, ale „zdołał to województwo kiedyś, jak to się mówiło w sensie politycznym, czerwone, zmienić w niebieskie – na nasze kolory” (dodajmy przy pomocy postkomunistycznego elektoratu). Teraz, kontynuował, chodzi o to, żeby Świętokrzyskie „przemalować z zielonego na niebieskie”. „To nie jest łatwe zadanie, bo PSL jest tutaj mocno osadzony, ale to jest zadanie wykonalne” – dodał. SAMO PSL ODMALOWAŁ CZARNĄ BARWĄ, ZRESZTĄ ZGODNIE Z RETORYKĄ UPRAWNIANĄ OD KILKU TYGODNIU PRZEZ PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO: „Ich rządy nic dobrego polskiej wsi nie przyniosły. Cała ta polityka, która tak bardzo, szczególnie w latach 90. uderzała w wieś, ale też później – to jest polityka PSL. Jeśli czymś się odróżniali szczególnie, to prorosyjskością, nawet przebijali tutaj SLD i dlatego nie powinni tutaj dłużej rządzić”.
    .
    Kropkę nad „i” postawił obecny także w Kielcach Mateusz Morawiecki, mówiąc: „PiS reprezentuje te najlepsze tradycje ruchu ludowego i walk o niepodległość Polski; natomiast ci inni, którzy mienią się ruchem ludowym, takich tradycji nie reprezentują, są tutaj osadzeni”. Co ciekawe mówią to przedstawiciele formacji, która konsekwentnie głosuje w Sejmie przeciwko skasowaniu sanacyjnych wyroków na Wincentego Witosa.
    .
    Konwencja PiS w Kielcach jest zwieńczeniem całej kampanii tej partii przed wyborami samorządowymi – potwierdza ona wcześniejsze obserwacje – W TYCH WYBORACH CHODZI O OSTATECZNE ZDOBYCIE PROWINCJI I LIKWIDACJĘ BĄDŹ MAKSYMALNE OSŁABIENIE PSL. W ATAKU PROPAGANDOWYM NA TO UGRUPOWANIE PRZEWAŻA DOSYĆ PRYMITYWNA DEMAGOGIA A CZĘSTO ZWYCZAJNE KŁAMSTWA. PSL urasta do jakiejś złowieszczej siły, która odpowiada za wszelkie zło, jakie działo się w Polsce po 1989 roku, chociaż wszyscy wiedzą, że prawie wyłączną odpowiedzialność za to ponoszą wielkie ugrupowania postsolidarnościowe, w tym przede wszystkim Unia Wolności i AWS (posłowie tego ugrupowania są obecnie licznie reprezentowani w PiS).
    .
    PSL było po 1989 roku po prostu za słabe, że mieć wpływ na kwestie o zasadniczym dla Polski znaczeniu. Jarosław Kaczyński dobrze o tym wie, ale nie ma to dla niego większego znaczenia – LICZY SIĘ TU I TERAZ, A TERAZ CHODZI O WYKOŃCZENIE PSL. TAKTYKA TEJ WALKI PRZYPOMINA WALKĘ SANACJI Z PSL „PIAST” – W INNYCH CO PRAWDA WARUNKACH, ALE JAKŻE PODOBNYMI METODAMI. Za tydzień zobaczymy w jakiej mierze kolejny „genialny” plan Naczelnika Państwa zostanie zrealizowany.
    .
    Jan Engelgard
    .
    Źródło: „Myśl Polska” nr 43-44 (21-28.10.2018) http://mysl-polska.pl/1695
    .
    .
    Szkoda, że w tą PiS-owską „neosanacyjną” taktykę wpisali się ostatnio także niektórzy redaktorzy prawy.pl.
    .
    .
    .

 2. m

  18 października 2018 at 09:44

  Jak trza bedzie, to – jak w raju –
  Babie ziobro też wykroję,
  Bo nieważne, czyje co je,
  Ważne to je, co je moje!

  https://www.youtube.com/watch?v=82HzNBTGxoA

 3. Czy zarz portalu prawy.pl jest AGENTURĄ żydo-komuny ?

  18 października 2018 at 10:23

  Wszyscy przeciętni obywatele oraz te SQURWYSYNY mega-złodzieje z anty-polskich gangów PiS=PO=PSL=SLD już DAWNO, od co najmniej 15 lat dokładnie wiedzą jak powstał i jaki sabotaż prowadzi ten żydo- niemiecki „onet-pl” !
  To ONI razem przekupczyli Niemcom za ŁAPÓWKI w ramach „prywatyzacj” wielką polską firme medialną o nazwie:
  „Książka-Prasa-Ruch” która była wydawcą prawie wszystkich drukowanych dzienników, czasopism tygodniówek i miesięczników wszystkich „kolorówek” wydawanych w PRL-u.
  Tak Niemcy przejęli rynek medialny w III RP, a w tym przekręcie też uczestniczył ten ŁACHUDRA OSZUST Waldemar Pawlak, a dzisiaj ten GNÓJ udaje „obrońcę” Polski, sqyrwysyn pier*olony !
  Tym czasem ta GŁUPIA Agnieszka Malinowska już kompletnie OSZALAŁA pisząc, że coś tam powiedział taki MEGA-ZŁODZIEJ kryminalista jak ten SQURWYSYN Waldemar Pawlak, który powinien siedzieć w więzieniu razem z bandytą Tuskiem, za to, że wzieli oni ŁAPÓWKI za podpisanie z Rosją kontraktu na dostawy gazu do Polski z Rosji, przez co my Polacy płaciliśmy 1 miliard dolarów WIECEJ co roku niż inne Kraje w Europie czyli NAJWYŻSZĄ cenę w Europie.
  To Waldemar Pawlak i Tusk podpisali taki „kontrakat” i powinni już dawno ODSIADYWAĆ wyroki w więzienia za to przestępstwo, bo tylko ŁAPÓWKARZ mógł podpisać taki „kontrakt”!
  Tymczasem ta PROŚCIARA Agnieszka Malinowska wstawia zdięcie na witrynie prawy.pl tego SQURWYSYNA złodzieja Waldemara Pawlaka, robi jemu REKLAMĘ pisząc , ze to jakoby „polski polityk” a to jest autentyczna QURWA ZŁODZIEJ łapówkarz!
  Wy naiwne PROSTAKI z witryny prawy.pl czy wy naprawdę kompletnie NIE wiecie KTO jest KTO w tej złodziejskiej III RP ?
  DLACZEGO popieracie swoimi felietonami takie skrajne skorumpowane KANALIE mega-złodzieje jak SPRZEDAJNEGO suqinsyna Pawalaka z gangu PSL, która jest organizacją PRZESTEPCZĄ identycznie jak gangi PO=PiS=SLD !!!
  Czy wy jesteście ŚLEPI i nie widzicie, że od 1989r do dzisiaj NIKT nie idzie do węzenia w Polsce za branie ŁAPÓWEK i organizowanie MEGA-ZŁODZIEJSTWA polskich obywateli, a te bydlaki ZŁODZEJE gangsterzy Kaczynski, Duda, Morawicki, Macierewicz, Schetyna . . . itp. UDAJĄ że nie wiedzą KTO jest mega-złodzej i ich NIE rozliczają, bo oni WSZYSCY z PiS=PO=PSL=SLD to jedna zgraja MEGA SUPER złodzeji, których trzeba się POZBYĆ z Polski !
  NIE wolno o tych złodziejach pisać i NIE wolno na nich głosować w wolnych wyborach, bo to jest rozwydrzona bezkarna ZŁODZIEJSKA MAFIA, największe ANTY-polskie QURWY MEGA-ZŁODZIEJE do kwadratu !
  Kapuś UB Władysław Pawlak też odegrał poważną rolę obok płatnego KAPUSIA UB, TW lecha wałęsy w OBALENIU rządu Jana Olszewskiego, za to że Olszewski chciał ZDECYDOWANIE odsunąć w czerwcu 1992r wszystkich UB-ków i ich TW-TAJNYCH Współpracowników reżimu komunistycznego PRL-u czyli żydów”solidaruchów” oszustów od centralnej władzy, gdy powstało to III RP, a to teraz jest dalej mutacją czegoś o wiele gorszego niż PRL-u !!!

  Nocna zmiana Wałęsa Tusk Platforma Obywatelska i Pawlak:
  https://www.youtube.com/watch?v=2TvS9PIXBdI
  Ta witryna PROMUJE post-komuchów i ich agentów i najgorsze KANALIE w Polsce, którzy faktycznie zasłużyli na kary ŚMIERCI, więc skoro prokuratura nie funkcjonuje, bo tak to ustawił OSZUST żyd A.Duda, chociaż należy USUNĄĆ raz i na ZAWSZE z polskiego życia publicznego i politycznego i nie głosować na tą złodzejską szarańczę PiS=PO=PSL=SLD, gdyż oni narobili STRASZNE szkody i dalej organizują RABUNEK polskich obywateli oraz Państwa Polskiego !

  KAPUŚ UB Pawalak niech będzie na ZAWSZE PRZEKLĘTY !

  Czy tych spraw NIE kapuje też księżulek Hałwa, bo jest taki ciemniak ???

  • Kwal

   18 października 2018 at 10:39

   1000/1000…popieram !

   • Notariusz

    18 października 2018 at 20:23

    Tak to prawda, że ten wyjątkowy łapownik gangster Waldemar Pawlak to wyjątkowa kanalia żydo-komunistycznej warszawki.

    Ta kanalia usiłuje wypłynąć na powierzchnię jak gówno w szambie mówiąc oczywiste prawdy np. o niemieckim kłamliwym Onecie ale dopiero dzisiaj kanalia Pawlak bełkocze, tylko dlatego, aby się o nim mówiło i aby się sztucznie przypodobać takiemu głupiemu motłochowi jak ta naiwna Malinowska.
    Ta głupia Agnieszka Malinowska, którą nie ma zielonego pojęcia o polskim bagnie politycznym, wiec wypisuje kompletne bzdury zasłyszane w żydo-mediach „warszawki”.
    Ta prościara Agnieszka Malinowska nagle się pojawiła n tej witrynie prawy jak Halwa wyrzucił z tej witryny dobrego analityka politycznego, jakim była i jest redaktor Anna Wiejak.
    Halwa i spółka „prawy” wyrzucili z tej witryny Annę Wiejak na zamówienie ukrainca naziola banderowca Petro Tymy pogrobowca UPA z nazistowskiego banderowskiego Związku Ukrainców w Polsce i banderowskiej sitwy. złodzeji PO-PiS.
    Wyrzucili redaktor Annę Wiejak z tej witryna, gdyż ona pisała prawdę o finansowaniu przez mafiozów gangu PO-PiS panoszących się banderowców pogrobowców UPA w III RP na czele z UPO-cem Petro Tyma.
    Zobaczcie: „Piotr Tyma prezes Związku Ukraińców – Spadkobierca ukraińskich morderców z UPA i OUN” :
    https://www.youtube.com/watch?v=crRYWwT9-wE&t=5s

    • GG.

     19 października 2018 at 01:00

     .
     Notariusz: „Wyrzucili redaktor Annę Wiejak”.
     .
     Czyżby?
     .
     Przecież według KRS jest ona wiceprezesem zarządu Fundacji Edukacja przez Media, która jest „Wydawcą portalu Prawy.pl”: https://www.guideweb.pl/krs/id/449137/ („Data ostatniej aktualizacji 2018-08-30”).
     .
     .
     A może pan się zupełnie myli i p. Wiejak po prostu awansowała?
     .
     .

 4. Sarmata

  18 października 2018 at 22:26

  Waldemar Pawlak. Mało kto wie, że Waldi był pionierem gospodarki rynkowej i komputeryzacji. Oto bowiem w roku 1984 zaczyna robić „karierę” biznesmena i jako działacz Związku Młodzieży Wiejskiej wraz z kolegami z Wojskowej Akademii Technicznej zakłada pierwszą spółkę nomenklaturową pod nazwą „Agrotechnika”. Wbrew jej nazwie, nie zajmuje się ona handlem dojarkami czy maszynami rolniczymi. Ciekawostką jest to, iż Wojskowa Akademia Techniczna była „oczkiem w głowie” Wojskowej Służby Informacyjnej. Fakt ten daje dużo do myślenia, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się temu, czym się owa spółka zajmowała.
  Otóż spółka „Agrotechnika” importowała z Zachodu duże ilości komputerów, tzw. III generacji, których w latach ‘80 nie można było sprowadzać do Krajów Demokracji Ludowej w obawie przed ich wykorzystaniem przeciw wojsku i służbom specjalnym. Pawlak korzystał z kredytów Banku Światowego przeznaczonych na modernizację sektora rolniczego. Komputeryzował polskie wsie i nie tylko wsie. Powiązania personalne z ludźmi z „wojskówki” i służb specjalnych pozwoliły jemu eksportować komputery do… ZSRR. Jest sprawą oczywistą, iż w owych czasach transakcje ze Wschodem odbywały się tylko i wyłącznie za pośrednictwem służb specjalnych nie tylko polskich, ale także sowieckich.
  Jego początek kariery politycznej datuje się na rok 1985, kiedy to wstąpił w szeregi Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego (ZSL), będącego „satelitą” PZPR-u. To z listy tej partii został posłem Sejmu kontraktowego. Po rozwiązaniu ZSL-u został członkiem PSL „Odrodzenie”. W każdych kolejnych wyborach do Sejmu w latach: 1991, 1993, 1997, 2001, 2005, 2007 i 2011 skutecznie ubiegał się o reelekcję. W roku 1991 został prezesem PSL-u. Funkcję tę pełnił przez 13 lat do roku 2012, wyłączając 8-letni okres w latach 1997-2005. Ponad 20 lat jest prezesem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 1990 należy do połączonego Polskiego Stronnictwa Ludowego, a od 29 czerwca 1991 do 11 października 1997 pełnił funkcję prezesa Naczelnego Komitetu Wykonawczego tej partii.
  Źródło: //niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-13-waldemar-pawlak-0

 5. Piotrx

  18 października 2018 at 22:46

  Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2011/01/19/zachodnie-banki-wywoza-z-polski-milijardy/

  Archiwalne dane do 2008 roku

  …..Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989. Rządził 16 m-cy, przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija naród i gospodarkę Polską.

  Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991. Rządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.

  Rząd Olszewskiego ROP od 23.12.1991. Rządził 6 m-cy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację. Został odwołany.

  Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993. Rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.

  Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.

  Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995. Rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.

  Rząd Cimoszewicza SLD 7.02.1996. Rrządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.

  Rząd Buzka AWS od 31.10.1997. Rządził 47 m-cy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.

  Rząd Milera SLD od 19.10.2001. Rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.

  Rząd Belki SLD od 2.04.2004. Rządził 17 m-cy i 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.

  Rzad Marcinkiewicza PIS 31.10.2005. Rządził 8 m-cy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów

  Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006. Rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.

  Rząd Tuska PO rządzi od 7.11.2007. Sprzedał 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów.

  ……

  ZADŁUŻENIE POLSKI JEST 35 RAZY WIĘKSZE NIŻ ZA GIERKA
  ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY

  Oni i ich poprzednicy budowali Polskę po 1918 i 1945 roku.
  1956-1970 rok nadwyżka +3.5mld $ Władysław Gomułka PZPR
  1970-1980 rok zadłużenie 20.7 mld $ Edward Gierek PZPR

  Oni zadłużyli Polskę, która zapłaciła wysoką cenę wejściem do UE
  1989 rok zadłużenie 35.0 mld $ Gen. Woj. Jaruzelski WRON
  1995 rok zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
  2000 rok zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Bużek AWS
  2003 rok zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
  2005 rok zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
  2006 rok zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS-
  2007 rok zadłużenie na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  2008 rok zadłużenie około 500.0 mld $ Donald Tusk, PO (kiedyś Unia Wolności).

  Źródło Tygodnik „Nasza Polska” nr 1/668 z 6.01.2009

 6. Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej jest PRZYWDCĄ polskich rolników !

  19 października 2018 at 06:02

  Michal Kolodziejczak to bardzo rozsadny , młody ROLNIK, broniący interesów POLSKIEGO rolnictwa.
  Na takich ambitnych rolników jak Michal Kolodziejczak my Polacy możemy liczyć, aby polskie rolnictwo NIE było LIKWIDOWANE przez tych IZRAELITÓW Kaczynskiego, Morawieckego czy tego podłego ŻYDA Schetynę.

  DLACZEGO ty pusta GŁUPIA donico Agnieszka Malinowska nie zrobisz wywiadu z Michalem Kolodziejczak:
  „Prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej: Ukraina nakładała embarga tylko na Polskę. Nie na inne kraje UE” :

  https://www.youtube.com/watch?v=Bf2osKUNLDU
  Ty leniwa DUPO Agnieszka Malinowska promać trzeba takich ludzi rolników i działaczy rolniczych jak Michal Kolodziejczak, a ty prosciaro podpychasz nam tutaj taką anty-polska KANALĘ żydo-komunistyczną jak to gówno „Pawlak” !
  bedzie was prowadzic w zamierzonym kierunku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra