Z kraju

Marek Jakubiak w PiS? „Droga do współpracy jest otwarta”

Poseł Marek Jakubiak opuścił ruch Kukiz’15 zaznaczając, że nie chciał, by wybierano między nim a Pawłem Kukizem. Jednocześnie zaznaczał, że nie chce zakładać nowej partii a raczej byłby skłonny budować porozumienie, które pozwoli antysystemowym ugrupowaniom zasiąść w ławach sejmowych. W Polskim Radiu 24 poseł Horała powiedział, że widziałby posła Jakubiaka w szeregach Prawa i Sprawiedliwości.

– Nie mogłem dopuścić do sytuacji, że bliscy mi ludzie, będą mieli łamane sumienia. Dlatego zdecydowałem się odejść. Opuszczam Kukiz’15 z wielkim bólem serca, bo współtworzyłem tę formację i długo w nią wierzyłem. Ale odejście to najlepszy ruch, jaki mogę zrobić w tej sytuacji. Mam nadzieję, że Pawłowi Kukizowi teraz ulży

– mówił poseł Marek Jakubiak ogłaszając decyzję.

W trakcie transmisji na żywo na Facebooku długo tłumaczył sytuację, a jednocześnie podkreślał, że środowisko szeroko pojętej prawicy powinno iść razem do wyborów, ponieważ pojedynczo nie ma szans przekroczyć progu wyborczego.

– Polityka to nie jest piłka nożna, gdzie w okienku transferowym trzeba kupić jak najwięcej zawodników. (…) Z drugiej strony Prawo i Sprawiedliwość jest formacją otwartą, chętną do współpracy, więc jeśli ktoś akceptuje nasze wartości, nie ma w swoim życiorysie jakichś czarnych plam, a w tym przypadku nic mi na ten temat nie wiadomo, to droga do współpracy jest otwarta

– mówił Marcin Horała z PiS.

polskieradio.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. JARO

  6 listopada 2018 at 11:14

  PiS otwarte na współpracę? od kiedy? bo jak słyszym, to stara gwardia nie chciała i nie chce przyjmować nowych członków do partii, a zwłaszcza młodych, chcących coś robić, działać – vide info jak działali w Warszawce i innych mieścinach w Polsce przed wyborami samorządowymi; czyżby uwierzyli, że kto wygrywa wybory samorządowe, ten przegrywa kolejne wybory do sejmu i senatu? to teraz rozumiem, że jedni i drudzy uważają się za wygranych (taka ustawka między nami magdalenkowcami), bo głupio byłoby się spierać w okienku telewizorni, przed ogłupianą i ogłupiałą widownią, o to kto przegrał (mając na uwadze wcześniejszą prawidłowość); teraz wszystko robi się jasne i klarowne; i kto w takie gusła wierzy? – sam pan prezes i drugi giguś polityczny – przewodniczący (co by te tytuły nie znaczyły)? no ładne kwiatki – wodzowie są szamanami-wróżbitami? no to teraz wszystko jest zrozumiałe – ten cały obciach na cały świat; teraz wszystko zaczyna się wyjaśniać, czemu nas tak postrzegają; toż to rządzą nami, a raczej nie rządzą nami mężowie stanu, tylko …; no właśnie kto? jak to nazwać? a co do pana posła Marka Jakubiaka, to już pisalim – jemu też tak do końca nie wierzym i już; musi jeszcze sporo popracować dla Polski i Polaków, aby zyskać poklask; to, że zerwał z „nałogiem” poczytujem mu za dobry ruch;

 2. 1408

  6 listopada 2018 at 15:57

  Jeden z bardziej znanych w świecie socjologów stwierdził, że silne państwa rządzą słabymi państwami poprzez wybieranie rządów dla słabych państw. „Patrioci” w Polsce nader często okazują się być wykonawcami woli mocarstw, ale o tym dowiadujemy się dopiero po wyborach. Zresztą gdyby chcieli się usamodzielnić nie porządzili by długo i dlatego szacunek dla małych Węgier, które na razie utrzymują niezależny kurs.

 3. tuszyn

  6 listopada 2018 at 21:58

  Pan Marek Jakubiak sprawia wrażenie człowieka przytomnego, szanującego własne nazwisko i nie sądzę by tak ochoczo wlazł w g… partii interesów syjonistycznych. Po co mu to?

 4. hania

  6 listopada 2018 at 22:07

  Pan Marek przechadzający się po Sejmie RP ze spinką
  ” Endecja”
  Dzisiaj oznajmił
  „Żadnych napisów na Marszu Niepodległości. Tylko biel i czerwień”

  Ciekawe czy na jego wybornym piwku nie ma etykiet z nazwą producenta 🙂
  Panie Jakubiak
  – żadnych nazw pańskiego towaru
  – tylko czysta buteleczka z bąbelkami

  ( kpię bo pan Jakubiak zdaje się, że objawił się kolejny patryjota, a i ciężar gatunkowy inny)

  • Marian

   7 listopada 2018 at 04:33

   Obawiam się, że ten spirytus do spryskiwania szyb w samolotach spijany w hangarze zostawił jednak głębokie ślady i jego umysł nie jest tak lotny, jak mu się wydaje.

 5. PM

  7 listopada 2018 at 11:23

  Jaki jest sens wkraczania w ich szeregi człowieka, który chciałby rzeczywistych zmian? Takich jak wyjście z UE, usunięcie imigrantów, nie płaszczenie się przed Żydami, czy zmiany polityki gospodarczej. Chyba że tak naprawdę chodzi znowu o kasę, a całe to gadanie o ideach to tylko gadanie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra