Z kraju

Bosak: Toczą się rozmowy z rządem ws. wspólnych obchodów 11 listopada

Krzysztof Bosak był gościem programu „Onet Opinie”. W rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem poinformował, że rząd zmienił negocjatorów i trwają rozmowy na temat wypracowania kompromisu dotyczącego wspólnych obchodów 11 listopada. Podkreślił również, że organizatorzy Marszu Niepodległości nie życzą sobie banerów z rasistowskimi hasłami.

– Rząd zmienił negocjatorów, toczą się rozmowy w sprawie wypracowania kompromisu dotyczącego wspólnych obchodów 11 listopada

– poinformował w programie Onet Opinie Krzysztof Bosak.

– Jeżeli tacy ludzie pojawią się na marszu, mogą mieć problemy ze służbami, a także ze strażą marszu – stwierdził.

Bosak powiedział, że organizatorzy nie chcą również haseł o charakterze faszystowskim, które nie są bliskie środowiskom narodowym.

– Z naszego punktu widzenia, jako katolików, jest tragedią, że ktoś próbuję tę granicę zacierać (…) Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ONR jest bardzo mocno przeciwny takim rzeczom. Jest organizacją narodowo-radykalną, ale też katolicką

– przekonywał wiceprezes RN.

– Jestem pewien, że zostanie wypracowane porozumienie, umożliwiające wszystkim świętowanie niepodległości

– powiedział.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. piotr p

  9 listopada 2018 at 11:04

  „Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości” Dudy nie jest Marszem Niepodległości jak sama nazwa wskazuje. Marsz Niepodległości jest imprezą narodową czyli Polaków i tych, którzy z Rzeczypospolitą Polską się utożsamiają. Tegoroczne hasło „Bóg Honor Ojczyzna” nawiązuje do Boga jako Ojca Narodów. „Biało-Czerwony Marsz” czyli marsz kolorowy (marsze zboczeńców też są kolorowe ale ich marsze są marszami satanistycznymi) jest marszem ku czci szatana.
  Ze zdrajcami Boga i Ojczyzny się nie dyskutuje.

 2. TZ.

  9 listopada 2018 at 11:44

  Porozumienie, czyli w praktyce udział przedstawicieli państwa w Marszu Niepodległości bez przejmowania go jako własnego, byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.
  Może choć przez godzinę Duda i Morawiecki poczuliby się Polakami.

 3. marek

  9 listopada 2018 at 11:54

  co to znaczy „raistowskie” hasła? czy jak napiszę na transparencie, że jestem biały, to jest to rasizm? poprawność polityczna i lewactwo życie czyni absurdalnym i w niedalekiej perspektywie nie do zniesienia.

  • finka

   9 listopada 2018 at 16:07

   To nie jest poprawność tylko rozsądek, PiS i PO i całe lewactwo chcą zniszczyc narodowców i nie kryją sie z tym, zwlaszcza, że sa naciskani przdez Danielsa i jemu podobnych, więc p.Bosak dobrze mówi, zeby nie dawać pretekstu do uderzeznia w patriotów.

 4. Kwal

  9 listopada 2018 at 12:22

  Mam nadzieję, że Środowiska Narodowe nie sprzedadzą Marszu Niepodległości żydokomunie i takim fiutom jak Duda. Jeżeli to nastąpi – nie jadę do Warszawy…

  • Soplica

   9 listopada 2018 at 13:12

   „Fiut” kojarzy się jednoznacznie i jest chamskim zwrotem rodem z meliny pijackiej. Można kogoś nie lubić ale obrzucać chamskimi zwrotami? Lepiej człowieku nie przyjeżdżaj do Warszawy siedź w swoim zadupiu i nie rób nam tu wiochy. Bo przez takich jak ty znowu będziemy okrzyknięci „faszystami”, Hasło Bóg, Honor, Ojczyzna nie współgra z twoimi „fiutami”.

 5. fedcb

  9 listopada 2018 at 13:22

  Wczoraj trafnie skomentował sprawę rasizmu i seksizmu Wojciech Cejrowski. Ci, co mówią o rasizmie i seksizmie, to są rasistami i seksistami, bo właśnie oni dzielą społeczeństwo na rasy i dyskryminują ze względu na płeć. Dla ludzi prawych i uczciwych nie ma podziału na rasy i płeć, tylko są wszyscy równi. Dlatego, jak chcecie wiedzieć kto jest faszystą, to posłuchajcie, kto mówi o faszystach i oskarża innych o faszyzm. Ten jest faszystą!

 6. Art

  9 listopada 2018 at 13:56

  Z powyższego wynika,że jest możliwość aby do Dudy,Romaszewskiej (można posłuchać co ta stara,chciwa klempa myśli o Polakach.To samo myśli zatrudniający ją.)premiera dołączy również p.Bosak.Sprzedawczyki zorientowali się,że tym swym „genialnym”posunięciem,do dołującego Dudy dołączy również PiS.I wymienili negocjatorów.Ot zagrywka godna sprzedawczyków.
  Moim zdaniem Polacy powinni w niedzielę przywitać sprzedawczyków godnym 100-tysięcznym gwizdem.Żeby było jasne-głosowałem na Dudę i na PiS,ale nigdy więcej.Dają nam ochłapy i miskę ryżu,a Daniels z Azari i ich Magierowskim wydają rozkazy.A my odpowiedzmy im dumnie,że zacytuję Łupaszkę-Jerzego Dąmbrowskiego: wysoki rządzie i prezydencie,job waszu mać!
  zubenelgubenupi 08.11.2018 10:44
  Reputacja:
  Reakcja prezydenta i premiera??? Jaka? Tchórzliwe wymyślenie wyjścia zastępczego zamiast twardego pójścia na zwarcie, czyli anulowanie jej decyzji i zakaz zakłócania marszu przez podległe jej służby. Nakazanie policji, by rozbrajała i aresztował straż miejską w razie prób powstrzymywania marszu, a w ostateczności nakazanie wojewodzie usunięcie babska ze stanowiska i wprowadzenie zarządu komisarycznego, który by wyczyścił ratusz z komunistów i złodziei.
  Źródło: http://niezalezna.pl/244631-ha

  • boruta

   9 listopada 2018 at 22:00

   I kto tu jest sprzedawczykiem skoro głosowałeś na Dudę i na PiS ?! Z braku Ruchu Narodowego jako odrębnej siły w wyborach należało głosować na Mariana Kowalskiego (wtedy jeszcze nie było wiadomo,że zrobi z siebie wiadomo co u rabina Ch*jeckiego) i na Kukiz’15 w którym kandydowali również niektórzy narodowcy (może nie radykalni,ale narodowcy – czego o PiSowcach powiedzieć nigdy nie można było !)

   Rząd – sprzedawczyki i syjoniści,wiadomo od dawna.Bosak i inni robią te negocjacje dla ratowania nam skóry – bo jak nie będzie choć udawanej zgody to tak naprawdę zyskają na tym „liberałowie” i lewacy co patriotyzm zrównują z faszyzmem i gotowi spróbować zakazać nawet biało-czerwonej flagi.Którą swego czasu już w TVNie nurzali w gównie. A jak będzie rozpierducha to kompromitacja na całego i woda na młyn delegalizacji narodowców. PiS chce tego po cichu, PO i lewacy gardłują za tym otwarcie. Te komusze świnie tylko zacierają racice w nadziei,że na marszu coś będzie odwalone,przecież lewacy docelowo „faszystów” chcą wysłać do obozów koncentracyjnych i dołów z wapnem,a delegalizacja to pierwszy krok (Razem i KPP nie zdelegalizowano,ale komunistów sądy syjonistyczno-Ubywatelskie nie ruszą,patrioci i Polacy co innego)

 7. Tomasz

  9 listopada 2018 at 13:59

  NIE BĘDĄ KOMUNISTY ROBIĆ ZE MNIE FASZYSTY „

  • boruta

   9 listopada 2018 at 22:13

   Nie nakręcajmy atmosfery,a co do „kresy.pl” to podobnie jak „partia zmiana” (mix „nacjonalistów” i komunistów) oraz xportal – oni mogą być sterowani przez Ruski wywiad.Coś za dużo tam piszą o Ukrainie… Przypominam wam – destabilizacja Polski jest w Rosyjskim interesie.

   Oczywiście rzecz możliwa,po rządzie syjonistów PiSowskich należy spodziewać się każdej podłości. Wojsko Polskie to jednak Wojsko Polskie – nawet jeśli jest zawodowe,to na Boga – jeśli nawet do czegoś takiego dojdzie mam nadzieję,że nie będzie idiotów albo prowokatorów co podniosą rękę na mundur Polskiego Żołnierza !

 8. gość

  9 listopada 2018 at 15:49

  Romaszewska chwali decyzję Gronkiewicz-Waltz. „Szaleństwo, którego należało zakazać”

  Uważam, że to było słuszne – w ten sposób doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy oceniła decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazaniu organizacji Marszu Niepodległości.

  https://dorzeczy.pl/kraj/83235/Romaszewska-chwali-decyzje-Gronkiewicz-Waltz-Szalenstwo-ktorego-nalezalo-zakazac.html

  • Art

   9 listopada 2018 at 17:51

   Link nie działa.

 9. ares

  9 listopada 2018 at 16:39

  ten chłopczyk potrafi się uśmiechać? od razu ładniejszy!

 10. Przebudzcie sie!!!

  9 listopada 2018 at 17:06

  Zapraszam na trzeci Marsz o godzinie 10.30 Pana Michnika i Gazete Wyborcza. W marszu bedzie mozna niesc tylko flagi z Gwiazda Dawida.

 11. m

  9 listopada 2018 at 17:37

  Może wpierw trochę porównań. Czym partie polityczne działające na polskim poletku różnią się od dawnej, komunistycznej partii politycznej, jakim była Polska Zjednoczona Partia Robotnicza? Ano w zasadzie niczym, choć nazewnictwo uległo troszkę modyfikacjom. Zawsze jest lider, dawniej nazywany Pierwszym Sekretarzem, obecnie nazywany Prezesem Partii. Jest stado klakierów…koledzy partyjni czyli dawniej towarzysze. Są konwencje partyjne, dawniej nazywane zjazdami. Są oklaski jak i dawniej były. I co najważniejsze, są, jak i dawniej były gęby pełne frazesów o budowaniu dobrobytu Polaków i silnego, dostatniego Państwa miodem i mlekiem płynącego.
  http://trybeus.blogspot.com/2018/11/krytyka-pis-u-czyli-efekt-posanca-zych.html#more

 12. logic

  9 listopada 2018 at 17:47

  Islam to faszyzm !

 13. Adam

  16 listopada 2018 at 09:09

  W przyszłym roku też będziecie rozmawiać na warunkach przyjaciół Danielsa ? https://www.youtube.com/watch?time_continue=71&v=5MtFQ8WPoeg

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra