Z kraju

To ten chłopak pokazał środowy palec w stronę lubelskiego Majdanka

„Przepraszam wszystkich Polaków za to zdjęcie pod Majdankiem. Nie mam nic do Polaków, a zdjęcie zrobiłem, bo nie lubię Żydów” – napisał, prawdopodobnie autor mocno żenującego zdjęcia, jakie od kilku dni jest dostępne w internecie.

 

Całe zamieszanie przez młodego Ukraińca, który nazywa się Vlad Kucher. Zrobił sobie fotografię ze środkowym palcem na tle pomnika Walki i Męczeństwa na Majdanku. Okazało się, że Vlad jest uczniem technikum, uczy się w Polsce i zamierza też tu studiować. Nie posiada karty Polaka.

 

 

Na jednym z opublikowanych zdjęć pozuje z wyeksponowaną ręką, na której ma wytatuowany herb Ukrainy, i obraźliwym gestem na tle pomnika Walki i Męczeństwa upamiętniającego ofiary niemieckiego obozu śmierci Majdanek.

 

Na profilu młodego Ukraińca można było znaleźć również wiele odwołań i pochwał dla nazizmu a także wpisy pełne nienawiści skierowane do Polaków.

Sprawa została wyjaśniona? Przeprosiny padły. Czy potrzebne zadośćuczynienie?

 

Michał Polak

fot. wykop.pl

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra