Z zagranicy

Poseł PiS tworzy izraelskie lobby w polskim parlamencie?

The Jerusalem Post, angielskojęzyczna gazeta codzienna z Izraela, wydawana od 1932 roku, w swoim artykule z 31 maja 2015 ujawniła, że lobby pro izraelskie powstanie w polskim parlamencie. Celem lobby będzie wspieranie polityki Izraela pod gasłem wspólnych wartości judeo-chrześcijańskich.

 

Według The Jerusalem Post, organizatorem lobby w polskim parlamencie będzie The Israel Allies Foundation współpracująca z Światowym Kongresem Żydów. Fundacja na całym świecie stara się wykorzystywać judeochrześcijaństwo do wspierania polityki państwa żydowskiego, w tym poprzez rozwój kontaktów polityków izraelskich z politykami w innych krajach. Lobby ma być też instrumentem w walce rosnącym według Żydów antysemityzmem w Polsce i Europie.

 

Według izraelskiego dziennika na czele lobby izraelskiego w polskim parlamencie ma stanąć poseł PiS Jan Dziedziczak. W skład lobby mają wchodzić posłowie koalicji i opozycji.

 

Poseł Jan Dziedziczak działał w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, był rzecznikiem prasowym tej organizacji. Pracował jako asystent prasowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a potem jako rzecznik prasowy jego rządu.

 

Dzięki nieżyjącemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, w czasach gdy był prezydentem Warszawy, powstało Muzeum Historii Żydów Polskich. Ogromny budynek Muzeum sfinansowany został pieniędzmi mieszkańców Warszawy. Decyzję o przekazaniu 40 mln zł podjął Lech Kaczyński.

 

W 2007 roku Lech Kaczyński wmurował aktu erekcyjny Muzeum. W swoim przemówieniu wyrażał radość z powodu budowy takiej instytucji.

 

Wiceprzewodniczący Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego David Harris publicznie stwierdził, że Lechowi Kaczyńskiemu zależało „na odnowie żydowskiego życia w Polsce. Czuł więź z Żydami, których postrzegał jako integralną część polskiej tkanki społecznej. Powiedział, że nie można zrozumieć Polski bez zrozumienia roli Żydów w jej życiu. Z tego względu wspierał Muzeum Historii Żydów Polskich, walnie przyczyniając się do rozpoczęcia jego budowy. Prezydent był przyjacielem Izraela. Lubił go i rozumiał. Instynktownie pojmował problemy dotyczące jego bezpieczeństwa (…) Ganił też tych, którzy zbyt łatwo osądzali Izrael”.

 

Kondolencje po śmierci Lecha Kaczyńskiego wystosowała też żydowska masoneria B'nai B'rith. W swych wyrazach współczucia Bnai Brith stwierdziła, że „Kaczyński był niezawodny przyjaciel społeczności żydowskiej i zwolennikiem edukacji i upamiętnienia Holokaustu. Jako prezydent Warszawy, był instrumentalny w układaniu podstawy dla Muzeum Historii Żydów Polskich, którego otwarcie planowane jest w roku 2012. W czasie jego prezydentury, odwiedził Izrael”.

 

Jan Bodakowski

fot. boston9/wikimedia.com, CC BY-SA 3.0 pl

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra