Z kraju

Duda: Obronię ziemię przed wykupem przez obcokrajowców!

Kandydat na prezydenta z ramienia PiS, Andrzej Duda, zwrócił się do mieszkańców polskiej wsi ze specjalnym listem, w którym zadeklarował wprowadzenie rozwiązań chroniących polską ziemię przed wykupem przez cudzoziemców.

 

Dziękując za głosy polskich rolników, oddane na swoją kandydaturę w pierwszej turze, Duda wymienił trzy kluczowe obszary dotyczące bezpośrednio rolników, którymi zajmie się jako prezydent, w tym przede wszystkim ochronę polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców i kapitał spekulacyjny.

 

"Prawo i Sprawiedliwość już 2 lata temu wniosło projekt takiej ustawy, uczestniczyłem w pracach nad tym projektem jako poseł i prawnik, wspólnie z posłem Januszem Wojciechowskim. Ten projekt powinien być niezwłocznie uchwalony, niestety blokuje go obecna większość sejmowa" stwierdził Andrzej Duda i zaznaczył, że jako prezydent użyje wszelkich swoich kompetencji i wpływów, żeby ta ustawa została jak najszybciej uchwalona.

 

Drugą, równie istotną sprawą jest wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników. "Jako prezydent doprowadzę do godnego i równego traktowania polskich rolników w Unii Europejskiej. Tu chodzi nie tylko o pieniądze, ale i o godność polskich rolników" zadeklarował, podkreślając, iż zarówno on sam, jak i jego partyjni koledzy już podjęli działania w tej sprawie na arenie międzynarodowej.

 

Trzecia kwestia to ochrona rolników przed nadużyciami i oszustwami ze strony wielkich sieci i pośredników handlowych. "To jest wielka niesprawiedliwość, że mimo wzrostu produkcji i eksportu rolnego w ciągu ostatnich 3 lat o 20 procent, dochody rolników w tym samym czasie spadły o 11 procent" ocenił Duda, dodając, iż polska wieś biednieje, wiele gospodarstw zagrożonych jest upadkiem.

 

"Jako prezydent uczynię wszystko co w mojej mocy, aby sytuacja gospodarcza polskich rolników uległa poprawie. Przede wszystkim będę wywierał stały nacisk na instytucje państwowe, żeby chroniły rolników przed oszustwami i nadużyciami" obiecał kandydat PiS.

 

"Mój konkurent, Pan prezydent Komorowski na trzy dni przed wyborami udaje gwałtowne zainteresowanie wsią, którą dotychczas znał chyba tylko z polowań na chłopskich polach. Prezydent Komorowski, który ma władzę prezydencką od 5 lat, parlamentarną i rządową od 8 lat, nie zrobił nic, absolutnie nic dla ochrony polskiej ziemi, dla wyrównania dopłat rolniczych, ani dla ochrony rolników przed nadużyciami pośredników" ocenił Duda dotychczasowe działania obecnej koalicji rządzącej z prezydentem na czele.

 

"Polska wieś przez pięć lat nie miała prezydenta, który by dbał o jej sprawiedliwe traktowanie, który by jej bronił. Tej oceny nie może zmienić udawana troska, prezentowana tuż przed wyborami. Z przykrością muszę stwierdzić, że jest to polityczna obłuda i cyniczne oszukiwanie polskiej wsi i rolników" skonstatował, zwracając się do mieszkańców wsi, aby to na niego oddali swoje głosy.

 

Julia Nowicka

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra