Kościół

Uratuj świętego: 17-25 marca 2011

Trzecia edycja akcji Uratuj świętego rusza już 17 marca. Osoby przystępujące do niej przez kolejne dni, do 25 marca, czyli Dnia świętości Życia, będą modlić się za dzieci zagrożone aborcją.

Organizatorzy proponują by osoby przystępujące do nowenny, codziennie odmawiały koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można też wybrać inną modlitwę. Pomocne, w jak najpełniejszym przeżyciu modlitwy, będą rozważania na każdy dzień.

W tym roku opierają się one na nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II o życiu. Do pierwszej edycji akcji firmowanej hasłem „Otoczmy troską życie” (2009) przystąpiło prawie 1000 osób z całego świata. Przez kolejnych dziewięć dni do Boga płynęły modlitwy oparte o rozważania dotyczące świętości życia ludzkiego.

Ponad pół miliona osób wypowiadało słowa: "miej miłosierdzie dla nas i świata całego" po polsku, włosku, angielsku, francusku i niemiecku.

Z roku na roku coraz więcej osób włącza się by uratować świętego. Nowennę można odmawiać indywidualnie jak i wspólnotowo. Szczegółowe informacje: schemat modlitwy, formularz zgłoszeniowy dostępny  jest na  stronie  www.uratujswietego.pl.

Agata Bruchwald, fot. kuria.zg.pl

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

377 komentarzy

377 Komentarzy

  1. Manhattan Beach Marketing

    5 grudnia 2017 at 12:03

    I like Sheldon Cooper but I have always been a supporter of analytics. Such a deep answer!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra