Z zagranicy

Banki uciekają z Wielkiej Brytanii

Niemiecki potentat na rynku bankowym Deutsche Bank zamierza wycofać znaczną część operacji z Wielkiej Brytanii do Niemiec ze względu na możliwość opuszczenia przez Brytyjczyków Unii Europejskiej – poinformował we wtorek rzecznik prasowy tego niemieckiego banku.

 

Obecnie zarząd instytucji stara się ocenić ryzyka i wypracować optymalną dla banku strategię. Decyzja o znaczącym ograniczeniu funkcjonowania na brytyjskim rynku finansowym niewątpliwie robi wrażenie, jako że Deutsche Bank był obecny w Wielkiej Brytanii od 1873 r. i zatrudnia obecnie około 9 tys. pracowników w 16 różnych lokalizacjach.

 

– W przeciwieństwie do innych banków, rewizja naszej polityki nie jest oparta na nakładanych przez Wielką Brytanię opłatach, ale o "Brexit" [wyjście Wielkiej Brytanii z UE – przyp. red.] – przekonują przedstawiciele banku, zauważając, iż podatki od prowadzonej działalności wzrosły w 2010 r. ośmiokrotnie, ostatnio zaś w kwietniu.
Wprawdzie eksperci są zgodni, że w zaplanowanym w 2017 r. referendum Brytyjczycy opowiedzą się za pozostaniem w strukturach wspólnoty, jednakże nie oznacza to, że bezpośrednio zainteresowani nie będą wywierali presji, aby w rzeczywistości tak się stało.

 

Zapowiedzi Deutsche Banku nie sposób bowiem odczytać inaczej, jak tylko próbę szantażu, sposób wywierania wpływu, aby zapobiec ewentualnym stratom.

 

Do opuszczenia UE nie palą się zresztą nawet sami politycy – David Cameron powtarza, że Wielka Brytania pragnie pozostać w gronie krajów członkowskich unii, jedyne zaś, czego się domaga to zmiany w polityce migracyjnej, ograniczenie praw imigrantów oraz przywrócenie rządowi w Londynie niektórych wcześniej przekazanych Brukseli prerogatyw państwa.

 

Karolina Maria Koter

 

Źródło: EUbusiness

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

81 komentarzy

81 Komentarzy

  1. Research foreman Financial Officer things at list.

  2. chief operating officer jobs atlanta

    13 listopada 2017 at 01:02

    Be aware that character three impressive chief using policemans?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra