Będziemy jeść robaki? Makłowicz wprost: Taka sama głupota jak prostowanie bananów!

Robert Makłowicz fot. screen Youtube.com

Panie Mateuszu, czemu pan takie bzdury powtarza i to jeszcze publicznie się z nimi dzieli? To jest nieprawdziwy przekaz – grzmiał Robert Makłowicz w trakcie odcinka z serii “pytań i odpowiedzi”.

Popularny kucharz, krytyk kulinarny a obecnie Youtuber w swoim najnowszym odcinku odpowiadał na pytania widzów kanału. Jedno z nich dotyczyło wprowadzenia na terenie Unii Europejskiej produktów, które mogą zawierać “robaki”.

Zdaniem Roberta Makłowicza, nie należy robić z tego ogromnej afery, a przede wszystkim nakręcać atmosfery strachu.

Panie Mateuszu, czemu pan takie bzdury powtarza i to jeszcze publicznie się z nimi dzieli? To jest nieprawdziwy przekaz. Czy pan naprawdę uważa, że Unia chce pana zmusić, żeby pan jadł robaki? Jak ona pana do tego zmusi, jakiś komisarz będzie u pana nocował i będzie panu łyżeczką wprowadzał robaki do ust? W sklepie będą pana pilnować? – kpił krytyk kulinarny.

To jest taka sama głupota, jak to, że Unia każe prostować banany. To jest propaganda. To, że Unia dopuściła do obrotu wyroby, w których mogą być robaki np. mąka, to jest inna sprawa. Ale czy ktoś pana zmusi do kupowania tego? No błagam – dodał Makłowicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *