Czy atak na Jana Pawła II scementuje współpracę ugrupowań prawicowych?

9 marca z inicjatywy Zjednoczonej Prawicy Sejm RP przyjął uchwałę w obronie Jana Pawła II. Atak lewicowych mediów na dobre imię najwybitniejszego Polaka XX wieku na podstawie materiałów Urzędu Bezpieczeństwa PRL spotkał się z lawinową reakcją tysięcy Polaków oburzonych materiałem wyemitowanym przez TVN.

Pierwsze pokolenie UB/SB walczyło z kard. Stefanem Wyszyńskim, drugie pokolenie z ks. Jerzym Popiełuszką, a trzecie walczy z Janem Pawłem II – tak nagonkę na Jana Pawła II skomentował nam w ostatni wtorek nagonkę na Kościół katolicki prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. – W mojej ocenie stacja TVN nienawidzi Polski. Nienawidzi katolików, polskiego DNA. – oświadczył w rozmowie z DoRzeczy.pl wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Podobieństwo w reakcji formacji współrządzącej i ZChR – największej partii pozaparlamentarnej konstruktywnej opozycji – rodzi uzasadnione pytanie, czy akcja TVN doprowadzi do powstania nowej sytuacji politycznej? – Potwierdzam, że przesłaliśmy do wszystkich szesnastu sejmików wojewódzkich petycję w sprawie przyjęcia przez nie uchwał intencjonalnych w obronie Jana Pawła II. Petycje w zasadzie w całości przywołują uchwałę Sejmu RP z 9 marca. Warto, aby polskie samorządy również stanęły w obronie Wielkiego Polaka. Jeśli we wszystkich sejmikach radni Zjednoczonej Prawicy zagłosują za naszym przedłożeniem, to będzie sygnał, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska są otwarte na współpracę z ZChR. Co istotne, osoba i obrona Jana Pawła II może doprowadzić do poważnych zmian na scenie politycznej. W naszej opinii można zbudować koalicję, która zdobędzie w wyborach większość nie tylko dla powołania rządu prawicy po wyborach parlamentarnych, ale i większość konstytucyjną. – powiedział nam w niedzielę Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Uderzenie w Jana Pawła II „na rękę” Putinowi?

„Warto dodać, że uderzenie w Kościół katolicki jest wyraźnie na rękę Władimirowi Putinowi. Już w 1917 roku, czyli zaraz po olbrzymich stratach w małżeństwach i rodzinach narodu rosyjskiego i w pozostałych narodach, spowodowanych zniszczeniami rewolucji bolszewickiej w carskiej Rosji, Lenin był dumny ze „zniszczenia porządku” rodzinnego o tradycjach chrześcijańskich wielu stuleci i mówił do młodzieży komunistycznej w Rosji: „To, co stare”, czyli chrześcijańskie, „jest zniszczone […]; jest cmentarzyskiem, co zresztą zasłużyło, by być przemienionym w cmentarzysko”. Zatem dzisiaj postkomunistyczna hydra podnosi łeb dzięki temu, że nadal nie przeprowadzono realnej lustracji i dekomunizacji” – powiedział nam niedawno w rozmowie prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

„Stefan Niesiołowski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdził, że należy znieść pomniki Jana Pawła II. Tymczasem występowaliśmy w lutym 2022 roku wielokrotnie o likwidację monumentów chwały Armii Czerwonej, np. w Olsztynie. 25 maja 2022 roku Rada Miasta Olsztyna głosami m.in. radnych Platformy Obywatelskiej odrzuciła naszą petycję w sprawie zniesienia totalitarnego monumentu. W tej głośnej sprawie na wspólnej konferencji prasowej wypowiedzieli się prezes ZChR dr Bogusław Rogalski i minister Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. To oznacza, że sporo łączy nasze środowiska. Możemy zatem się porozumieć w interesie Polski i Polaków” – mówi nam Paweł Czyż z ZChR.

One thought on “Czy atak na Jana Pawła II scementuje współpracę ugrupowań prawicowych?

  1. Ta końcówka o rzekomej winie Putina to vżenada i wiem, że na takie głupiutkie i zdradzieckie partie głosować uczciwy patriota polski nie powinien. Włacie sobie w dupy banderowcom i Jankesom dalej. To z zachodu przychodzi wszelaka demoralizacja i walka z katolicyzmem a wy popierając Zachow (zwłaszcza Anglosasów) przyczynacie się do niszczenia katolicyzmu w Polsce. Zdrajcy żałośni karierowicze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *