Ivan Komarenko wprost o ataku na Jana Pawła II! “Jest unikalną postacią spajającą Polaków na całym świecie”

Ivan Komarenko fot. screen Youtube.com

Jan Paweł II jest unikalną postacią spajającą Polaków na całym świecie. Nie tylko tych wierzących. Przypomnę tylko, że dzięki duchowemu przewodnictwu papieża zostałem w 2010 polski obywatelem – napisał Ivan Komarenko odnosząc się do medialnych ataków na świętego Jana Pawła II.

Przebywający obecnie w Federacji Rosyjskiej popularny muzyk nie powstrzymuje się od komentowania bieżących wydarzeń politycznych i społecznych. Tym razem artysta blisko związany m.in. z ruchem “antyszczepionkowym” postanowił odnieść się do nagonki wobec osoby Jana Pawła II i rzekomego ukrywania przypadków pedofilii w kościele.

Przebywając w Rosji, siłą rzeczy rzadziej śledzę wydarzenia w Polsce. Jeśli już śledzę, to gustuję w dziennikarzach niezależnych, którym – mimo rozlicznych prób – jeszcze nie zdołano zamknąć ust. Z najnowszego „Komentarza Tygodnia” Witolda Gadowskiego dowiedziałem się o bezprecedensowym ataku środowisk lewicowo-liberalnych na osobę Papieża Jana Pawła II. Zgadzam się w pełni z redaktorem Gadowskim co do faktu, iż Jan Paweł II jest unikalną postacią spajającą Polaków na całym świecie. Nie tylko tych wierzących. Przypomnę tylko, że dzięki duchowemu przewodnictwu Papieża zostałem w roku 2010 polskim obywatelem – napisał.

Wiele razy publicznie wyrażałem wdzięczność wobec Ojca Świętego tak, jak umiałem: jako artysta za pomocą piosenki. W wersji polskiej śpiewałem „Tak mówił Papież” w towarzystwie dzieci z chóru „Tintilo”, w wersji angielskiej – w towarzystwie dzieci z RPA, które następnie zaprosiłem do Polski na Światowe Dni Młodzieży 2016. Filmową relację załączam z niniejszym komunikatem. Gdybyśmy dziś obsmarowali błotem Jana Pawła II na podstawie świadectw szemranych współpracowników komunistycznej bezpieki, byłoby to naszą narodową tragedią – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *