Jest decyzja sądu ws. Stowarzyszenia Marsz Niepodległości! R. Bąkiewicz: “Przykro mi, jako narodowcowi, za sytuację…”

Robert Bąkiewicz fot. screen Youtube.com

Mam nadzieję, że ta sytuacja pozwoli ten nieprzyjemny obraz wewnętrznego konfliktu, który wypłynął na zewnątrz, łagodzić czy doprowadzić do pojednawczych dyskusji, bo idea, która stoi za Marszem Niepodległości, to jest idea łącząca Polaków – mówił Robert Bąkiewicz, odnosząc się do wyroku Sądu Rejonowego w Warszawie.

Przypomnijmy, że w czwartek 16 marca, Bąkiewicz poinformował, iż sąd rozstrzygnął spór o legalności władz w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości.

Wykluczenie Panów Winnickiego i Bosaka oraz ich współpracowników było wiążące. Osoby, które destabilizowały prace Stowarzyszenia, łamały Statut oraz regulaminy poniosły konsekwencje. Bardzo mi przykro, że to musiało się wydarzyć, jest mi niezwykle smutno, że tak cenna inicjatywa i sprawy z nią związane stały się elementem debaty publicznej. Przykro mi, jako narodowcowi, za sytuację, która przypominała bratobójczą wojnę. Serdecznie zapraszam na Marsz Niepodległości 11 listopada, który należy do wszystkich Polaków, również sympatyków Ruchu Narodowego czy Młodzieży Wszechpolskiej – napisał.

W rozmowie z Radio Maryja, przedstawiciel stowarzyszenia odniósł się do sporu z Robertem Winnickim i jego współpracownikami. Jak podkreślił, ich celem było wprowadzenie polityki do organizacji i upolitycznienie Marszu Niepodległości.

To oni chcieli upolitycznić niestety ten marsz. My staliśmy jednak na pozycji tego, żeby ten marsz nie miał partyjnej twarzy, bo politycznie odnosiliśmy się do cywilizacji łacińskiej, do niepodległego państwa polskiego, ale nie do tego, że chcemy jakąkolwiek z partii afirmować w przestrzeni publicznej (…) Chciałbym razem ze słuchaczami Radia Maryja i widzami TV Trwam oraz innymi polskimi patriotami, katolikami móc się spotkać 11 listopada na Marszu Niepodległości, który będzie łączył, a nie dzielił – zaznaczył.

Źródło: Radio Maryja / Twitter @RBakiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *