Korupcyjny skandal w warszawskim ratuszu! B. Rogalski: Trzaskowski powinien odejść

Bogusław Rogalski

Podejrzany o korupcję Włodzimierz Karpiński – sekretarz m.st. Warszawy, b. prezes miejskiej spółki MPO i b. minister skarbu w rządzie PO, trafi na najbliższe 90 dni do aresztu – zdecydował we wtorek Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, uwzględniając wniosek prokuratury w tej sprawie.

To krok słuszny, ale daleko niewystarczający. Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy ponosi odpowiedzialność za swoich urzędników. Włodzimierz Karpiński przez lata był ważnym politykiem i wraz z Rafałem Trzaskowskim zasiadał w jednym rządzie. W takiej sytuacji prezydent Warszawy powinien ogłosić swoją dymisję. Nie panował bowiem nad oczyszczaniem miasta ani w czasie, gdy funkcję sekretarza m.st. Warszawy pełnił partyjny kolega, ani w czasie awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”. Trzaskowski powinien odejść, bo ponosi pełną polityczną odpowiedzialność za działania Karpińskiego – powiedział w środę w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

W wyniku ustaleń o charakterze korupcyjnym zainteresowane spółki grupy kapitałowej uzyskały znaczące zamówienia z MPO w Warszawie. Następnie w latach 2021-2022 roku spółki te zagospodarowały odpady z Miasta Stołecznego Warszawa, uzyskując w MPO Warszawa zamówienia na łączną kwotę prawie 600 milionów złotych – podała Prokuratura Krajowa.

Według Prokuratury Krajowej, ostatnia transza łapówki w wysokości 300 tys. zł w gotówce została przekazana B. w grudniu 2022 r., natomiast łącznie od stycznia 2021 r. do grudnia 2022 r. on i współdziałające z nim osoby miały uzyskać korzyści majątkowe „o wartości nie mniejszej niż 4 miliony 990 tysięcy złotych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *