Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący kandydat w Prawie i Sprawiedliwości

Andrzej Duda fot. screen Youtube.com

Wybory prezydenckie 2025 to ostatni etap maratonu wyborczego w Polsce. Wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie mogło wystawić w nich Andrzeja Dudy. Kto zatem będzie kandydatem partii rządzącej?

Głos w sprawie zabrał politolog prof. Rafał Chwedoruk. W rozmowie z Super Expressem wskazał kandydatów, którzy jego zdaniem mają największe szansę startu.

Zdaniem eksperta, choć w kontekście wyborów często wspomina się o Beacie Szydło, to jednak najprawdopodobniej Prawo i Sprawiedliwość postawi na inną osobę.

Myślę, że PiS będzie dążyło do wystawienia mężczyzny. Mówiąc banalnie ze w pierwszej kolejności będzie szukany mężczyzna w wieku średnim – podkreślił.

Kto zatem może się liczyć w wyścigu?

Myślę, że tak naprawdę musielibyśmy pozostawać w kręgu trzech postaci: obecnego szefa MON Mariusza Błaszczaka (..), po drugie mógłby to być premier Mateusz Morawiecki (…), po trzecie to może być postać z pogranicza polityki, taka która wykorzystałaby antypolityczny odruch obecny w Polsce, jeden z popularnych dziennikarzy, potem ambasador: pan Marek Magierowski – stwierdził prof. Chwedoruk.

One thought on “Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący kandydat w Prawie i Sprawiedliwości

  1. panie chwedoruk , niech Pan nie robi sobie jej. Mariusz nadaje się jedynie do “Ucha Prezesa” i nic więcej. Największe szanse ma Beata ale chyba jej wrogiem są wg pewnego felietonisty – stare kiejkuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *