Lech Wałęsa narzeka na emeryturę! Sprawdziliśmy, ile dostaje

Lech Wałęsa fot. screen Youtube.com

Zbankrutowałem. Ale powoli się podnoszę – twierdzi Lech Wałęsa w rozmowie z “Super Expressem”. Okazuje się jednak, że pieniądze jakie otrzymuje były prezydent trudno nazwać “głodowymi”.

To nie pierwszy raz, gdy Lech Wałęsa w mediach skarży się na swoją sytuację finansową. Tym razem, były prezydent, obecnie komentator polityczny, zaczął głośno narzekać na koszty życia i brak podwyżek świadczeń emerytalnych.

Takie dziury mi się porobiły, a ja mam za dużą rodzinę. I mnie szantażują, i jaki mam wybór? Muszę im dawać pieniądze – mówił.

Mówią do mnie tak: Stary, ty musisz mieć pieniądze, i nie gadaj, że nie masz! Tak mi mówi rodzina. I muszę im dawać. Wszyscy tak robią. A żona to największa pijawa! – dodał.

Naturalne pytanie, które pojawia się po takich wypowiedziach, to ile zatem co miesiąc wpływa na konto Lecha Wałęsy. Okazuje się, że o takiej emeryturze zdecydowana większość mogłaby pomarzyć.

Otrzymuję miesięcznie w zakresie 11-13 tysięcy netto. Od lat emerytura mi nie rośnie, a podwyżki jakoś omijają – mówi, cytowany przez portal o2.pl.

Warto przypomnieć, że średnia emerytura w Polsce w 2022 roku wynosiła około 2700 zł.

Żona zabiera mi wszystko i wydaje na swoje potrzeby. Nie wspomnę już o prezentach dla dzieci. Im też pomagam, muszę, bo tego oczekują. Jak mówi popularne przysłowie: „Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma trud”. Tak to podsumuję – skwitował Wałęsa.

 

Źródło: O2.pl / Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *