Michalkiewicz ujawnia! Chodzi o wysyłanie sprzętu na Ukrainę. “Nie ma żadnej górnej granicy tej pomocy”

Stanisław Michalkiewicz fot. screen Youtube.com

Amerykanie zareagowali, że o tym nie ma mowy, żeby przekazywać, żeby Polska suwerenną decyzją przekazywała Ukrainie myśliwce F-16 – mówił Stanisław Michalkiewicz, odnosząc się do kwestii przekazania nowoczesnych myśliwców na Ukrainę.

W kolejnym filmie na antenie TV Asme, popularny publicysta odnosił się do kolejnych zapowiedzi pakietów pomocowych dla Ukrainy.

Amerykanie zareagowali, że o tym nie ma mowy, żeby przekazywać, żeby Polska suwerenną decyzją przekazywała Ukrainie myśliwce F-16. Na otarcie łez proponują, że im przekażą rakiety dalekiego zasięgu, co oczywiście doprowadziłoby do rozszerzenia wojny poza granice Ukrainy. No a w tym momencie tylko krok od tego, żeby ta wojna rozszerzyła się również na inne terytoria. Ale nie uprzedzajmy faktów – stwierdził Stanisław Michalkiewicz.

Według Stanisława Michalkiewicza, znany jest powód dla którego Polska odpowiada na praktycznie każdą prośbę Ukrainy i wysyła kolejne dziesiątki sprzętu wojskowego.

Niedawno tutaj postulowałem, żeby wyjaśnić urzędowo – że tak powiem – w Sejmie, jaki charakter ma pomoc Polski świadczona Ukrainie. Otóż, wszystko się wyjaśniło – podkreślił.

Okazuje się, że 2 grudnia 2016 roku, a więc ładnych kilka lat przed rosyjską inwazją na Ukrainę, rząd polski zawarł z rządem ukraińskim umowę, która została dlaczegoś opublikowana w Monitorze Polskim trzy lata później – dopiero w 2019 roku, pod pozycją 50. Polska się zobowiązała do dostarczenia Ukrainie właściwie wszelkich zasobów, jakimi dysponuje, bo nie ma żadnej górnej granicy tej pomocy – dodał.

Zdaniem publicysty, taka polityka prowadzi do absolutnego rozbrojenia naszego kraju i pozbawienia możliwości obronnych.

Jak tak dalej pójdzie, to będziemy liczyć tylko, w razie czego, na Matkę Boską, że nas tutaj obroni, bo – jak wiadomo – w Polsce są takie warianty zwyczajne i cudowne. Zwyczajny wariant to jest taki, że Matka Boska nas tam uchroni przed nieszczęściami. No a cudowny – to nie śmiem sobie aż tego wyobrażać – skwitował Michalkiewicz.

 

Źródło: Youtube / TV Asme

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *