Plaga szczurów w polskich miastach! “Zaczynają wchodzić do mieszkań”

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Wikimedia Commons

W mieście jest tyle szczurów, że gryzonie wchodzą już do mieszkań przez ubikacje – informuje na twitterze dziennikarz “Super Expressu” Marcin Torz. Okazuje się, że problem jest naprawdę poważny.

O sprawie informowano już kilka tygodni temu, kiedy w sieci zaczęły pojawiać się informacje o ogromnej ilości szczurów widzianych na ulicach Wrocławia i Poznania.

Lokalne media wielokrotnie przekazywały opinie spółdzielni mieszkaniowych, które zgłaszały problem władzom miast. Niestety, bez reakcji.

Głównym powodem występowania szczurów jest nadal nierozwiązany problem migracji tych zwierząt przez sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej należącej do Miasta Poznania, a także sprawa nielegalnego koczowiska znajdującego się przy ul. Lechickiej, gdzie gryzonie mają nieograniczony dostęp do pokarmu – czymy na portalu epoznan.pl

Szokujące zdjęcie na twitterze pokazał dziennikarz Marcin Torz. Współpracownik redakcji “Super Expressu” upublicznił widom szczura znajdującego się wewnątrz toalety.

W mieście jest tyle szczurów, że gryzonie wchodzą już do mieszkań przez ubikacje. Ten na zdjęciu, na szczęście dla przerażonej lokatorki, utopił się w kanalizacji. Ale niektóre szczury się nie topią. Ohyda. Mieszkańcy są przestraszeni. Czy w tym mieście musi tak być? – napisał.

Plaga szczurów to nie tylko problem wspomnianego Poznania i Wrocławia. Podobna sytuacja jest także w innych miejscach naszego kraju. Zaledwie kilka tygodnii temu o gryzioniach musiło się m.in. w kontekście Lublina.

Źródło: Super Express / Twitter / ePoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *