Polska wejdzie do wojny na Ukrainie! Szokujące słowa ambasadora

Jan Emeryk Rościszewski fot. Wikimedia Commons

Jeśli Ukraina nie obroni swojej niepodległości, nie będziemy mieli innego wyjścia, jak przystąpić do wojny – stwierdził ambasador Polski we Francji, Jan Emeryk Rościszewski.

Zaskakujące słowa dyplomaty padły w trakcie programu politycznego na antenie telewizji LCI. W trakcie dyskusji na temat rozwoju sytuacji na Ukrainie, ambasador Rościszewski stwierdził, że Polska może zostać zmuszona do militarnego zaangażowania się w wojnę.

Jeśli Ukraina nie obroni swojej niepodległości, nie będziemy mieli wyboru, nie będziemy mieli innego wyjścia, jak przystąpić do wojny – stwierdził.

W trakcie programu jednym z tematów była kwestia pomocy militarnej udzielanej przez Polskę ukraińskiej armii. Mowa między innymi o zapowiedzi wysłania samolotów MiG-29. Decyzję ogłosił prezydent Andrzej Duda.

 

6 thoughts on “Polska wejdzie do wojny na Ukrainie! Szokujące słowa ambasadora

    1. Uważam ze prezydent i premier tak uważają. Skąd by ambasador o tym wiedział. Ja nie wierzę ani Dudzie ani Morawieckiemu.

      1. też tak myślę, prezydent i premier mogą sobie gadać a i tak ani jeden żołnierz nie będzie brał udziału w głupich pomysłach obydwu. Jak rząd chce iść na wojnę to nich poprowadzi ich prezydent i premier. Ale na poważnie obawiam się , że obecni władcy Polski maja w d…. Polaków i mogą nam zgotować niewyobrażalną katastrofę. Już doprowadzili do katastrofy ekonomicznej. Kto podpisał ze strony polskiej Monitor Polski nr 50 z 2019 roku ???

  1. Rościszewski! Ubieraj buraku wojskowe gacie i marsz na ukraiński front! Dlaczego jeszcze pierdzisz w stołek w Paryżu, zamiast dać przykład?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *