Poseł Lewicy przyznaje się do przestępstwa! “Pomagam w aborcjach”

Joanna Scheuring-Wielgus fot. screen Youtube.com

Szokujące wyznanie poseł Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus! Jak poinformowała polityk, bierze udział w procederze pomocnictwa w aborcji.

Przypomnijmy, temat stał się głośny w związku z decyzją Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, który skazał Justynę Wydrzyńską właśnie za pomocnictwo w aborcji. Aktywistka Aborcyjnego Dream Teamu usłyszała zarzuty “pomocy w aborcji” i “posiadania leków bez zezwolenia w celu wprowadzenia ich do obrotu”.

Winna: udzielenia pomocy Annie, przez przekazanie paczkomatem mizoprostolu, art. 152 par. 2 KK. Uniewinniona za posiadanie leków z zamiarem wprowadzenia do obrotu. Osiem miesięcy ograniczenia wolności przez wykonywanie nieodpłatnej pracy przez 30h/msc. Uzasadnienie wyroku będzie utajnione – przekazano w mediach społecznościowych.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl poseł Scheuring-Wielgus skomentowała wyrok, jednocześnie przyznając się, iż także bierze udział w procederze przestępczym.

Szanuję decyzję sądu, ale się z nią nie zgadzam. To wynik hańbiący. Liczę, że w kolejnej instancji będzie inny. Aborcja farmakologiczna jest w Polsce legalna. My jako posłanki Lewicy pomagamy w aborcjach – stwierdziła.

Pomaganie w aborcji nie powinno być karalne. Ta sprawa musi zostać zmieniona. Każemy za coś, co powinno być normalnym aktem wsparcia, siostrzeństwa. 82 proc. Polaków chce liberalizacji prawa aborcyjnego – dodała.

Co warto podkreślić polityk, pomimo decyzji sądu i jasnego wskazania, iż jest to przestępstwo, nie zamierza zmieniać swojego zachowania.

Jeśli kobiety się do mnie zgłoszą, to im pomogę. Ta pomoc objawia się w najróżniejszy sposób, jest to pomoc w kontakcie z organizacjami pozarządowymi, to wsparcie farmakologiczne. Działam w ten sposób, bo sprzeciwiam się restrykcyjnemu prawu w Polsce. Nie jestem jedyna – podkreśliła.

 

Źródło: Twitter.com / Gazeta.pl

One thought on “Poseł Lewicy przyznaje się do przestępstwa! “Pomagam w aborcjach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *