Poważny problem Zełenskiego! Kandydat na Prezydenta USA przeciwny pomocy Ukrainie

Ron DeSantis fot. screen Youtube.com

Wplątywanie się w spór terytorialny między Ukrainą i Rosją nie leży w żywotnym interesie narodowym – twierdzi gubernator Florydy, Ron DeSantis.

Jeden z prawdopodobnych kandydatów w wyborach na prezydenta USA w 2024 roku w rozmowie z Tuckerem Carlsonem odpowiadał na pytania m.in. dotyczące polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych.

Jak podkreślił polityk, obecnie jest wiele poważnych problemów do rozwiązania, a jednym z nich jest wycofanie się z zaangażowania na Ukrainie.

USA mają wiele żywotnych interesów narodowych. Zabezpieczenie naszych granic, zajęcie się kryzysem gotowości w naszym wojsku, osiąganie bezpieczeństwa energetycznego i ograniczanie gospodarczej, kulturowej i wojskowej siły Chińskiej Partii Komunistycznej. Dalsze wplątywanie się w spór terytorialny między Ukrainą i Rosją nie jest jednym z nich – stwierdził.

Co warto podkreślić, Ron DeSantis jasno wskazał, iż nie podziela koncepcji dostarczenia Ukraińcom samolotów F-16 oraz rakiet dalekiego zasięgu. Tłumaczył to poważnym ryzykiem bezpośredniego zaangażowania Stanów Zjednoczonych w wojnę.

Źródło: Fox News / NYTimes.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *