Premier Morawiecki: Obrona Jana Pawła II to obrona jedności Polaków!

Mateusz Morawiecki fot. Twitter.com (PiS)

Szczytem bezczelności są sugestie niektórych publicystów opozycyjnych mediów, że obrona Jana Pawła II to część kampanii, w której PiS stawia na podział – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w kolejnym odcinku swojego podcastu.

Materiał opublikowany na facebookowym profilu Prezesa Rady Ministrów w całości dotyczył nagonki na świętego Jana Pawła II, która odbywa się w mediach od kilkunastu dni i jest konsekwencją programu “Franciszkańska 3” wyemitowanego na antenie telewizji TVN.

Premier Morawiecki podkreślił, że obrona dobrego imienia Papieża Polaka, jest obroną jedności Polaków.

Szczytem bezczelności są sugestie niektórych publicystów opozycyjnych mediów, że obrona Jana Pawła II to część kampanii, w której PiS stawia na podział. Jest wręcz odwrotnie. Broniąc Jana Pawła II, bronię jedności Polaków – mówił.

Ta gra jest skazana na porażkę. Dziedzictwo Jana Pawła II jest znacznie silniejsze niż archiwa bezpieki, które mają je unieważnić. Tak jak dobro jest silniejsze od zła – dodał.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego zachowania niektórych polityków i publicystów mogą doprowadzić do bardzo poważnych, negatywnych skutków w naszym kraju.

Nie przyszło mi wtedy do głowy, że w czasie, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się krwawa wojna, która zagraża także nam, ktoś będzie próbował wywołać wojnę wewnętrzną wymierzoną w naszą tradycję i tożsamość – podkreślił.

Tak właśnie odbieram frontalny atak TVN 24 na Jana Pawła II – najwybitniejszego z Polaków, jednego z gigantów przełomu XX i XXI wieku – stwierdził.

 

Źródło: Facebook.com / Mateusz Morawiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *