Szef MON: Będziemy najpotężniejszą armią w Unii Europejskiej

Mariusz Błaszczak fot. screen TVP Info

Będziemy najpotężniejszą armią w Unii Europejskiej, ale już możemy przeczytać w prasie zagranicznej, że budujemy najsilniejszą armię w Europie – mówił Mariusz Błaszczak odnosząc się do kolejnych zakupów dokonywanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Szef resortu obrony w programie “Gość Wiadomości” na antenie TVP INFO podkreślił, że realizowane obecnie kontakty spowodują, iż nasz kraj będzie potęgą militarną w Europie.

Będziemy najpotężniejszą armią w Unii Europejskiej, ale już możemy przeczytać w prasie zagranicznej, że budujemy najsilniejszą armię w Europie. Jesteśmy krytykowani przez opozycję. Sądzę, że ci, którzy nas krytykują wystawiają się na pośmiewisko i szkodzą Polsce – podkreślił.

Minister ostro skrytykował także postawę polityków opozycji, którzy często negatywnie odnoszą się do kolejno ogłaszanych kontaktów na sprzęt wojskowy.

Mariusz Błaszczak przypomniał m.in. iż za czasów rządu PO-PSL likwidowano jednostki wojskowe na wschodzie kraju.

Może myśleli, że Niemcy nas obronią? Niemcy, którzy współpracowali z Kremlem, którzy zbudowali siłę Putina. Może dlatego, że byli zapatrzeni we własne kariery, jak w przypadku Donalda Tuska. Bo gdyby był nazywany rusofobem, to przecież nie zrobiłby kariery w Unii Europejskie – ocenił.

 

Źródło: TVP Info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *