SZOK! Lekarz nie wiedział, że uprawiał seks z 14-latką? Zaskakująca decyzja sądu

Lekarz. Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay.com

Ta sprawa wstrząsnęła Białą Podlaską! W 2018 roku miejscowy pediatra Maciej T. został oskarżony o wykorzystanie seksualne 14-letniej dziewczyny. Teraz sąd stwierdził, że mężczyzna jest niewinny.

Co warto podkreślić, w lutym 2020 roku sąd skazał lekarza na dwa lata więzienia i skierował go na terapię psychologiczną. Maciej T. miał także zakaz wykonywania zawodu przez trzy lata.

Obrońcy oskarżonego nie zgadzali się z wyrokiem i wnieśli kasację. Ich zdaniem sąd nie rozpatrzył cech fizycznych pokrzywdzonej m.in. budowy ciała, wagi, wzrostu. To zaś mogłoby wskazywać, że mężczyzna nie miał świadomości, iż współżyje z osobą poniżej 15 roku życia, co jest przestępstwem.

Po kolejnym rozpatrzeniu sprawy sędzia przyznał rację takiej linii obrony i uznał, iż nastolatka wprowadziła w błąd mężczyznę.

Sąd Okręgowy w Lublinie po rozpoznaniu sprawy (…) zmienia zaskarżony wyrok w ten sposób, że uniewinnia oskarżonego Maciej T. od dokonania zarzucanego mu czynu. Wydatkami poniesionymi w sprawie obciąża Skarb Państwa  – powiedział w czwartek (24.11) sędzia Jacek Janiszek.

Uzasadnienie wyroku było niejawne. Sam wyrok jest prawomocny.

Źródło: Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *