Tysiące żołnierzy odeszło z Wojska Polskiego! Poseł Tuduj wprost: “Propaganda jeszcze przed żadnym wrogiem nie obroniła”

Wojsko Polskie fot. MON.gov.pl

Mamy falę odejść z wojska, a propaganda jeszcze przed żadnym wrogiem nie obroniła, więc żądamy na najbliższym posiedzeniu Sejmu wyjaśnień od premiera i szefa MON ws. faktycznego stanu naszej armii – twierdzi poseł Krzysztof Tuduj, odnosząc się do bardzo niepokojących informacji dotyczących Wojska Polskiego.

Z dostępnych danych wynika, że armię w 2022 roku opuściło od 16 do 17 tysięcy żołnierzy.

Polityk przypomniał, iż z deklaracji MON wynika, że obecne polskie siły zbrojne liczą 164 tys. żołnierzy, a plany są „ambitne”, bo liczba ta ma wzrosnąć do 300 tys. żołnierzy. Zwrócił uwagę, że w związku z tym zostały wyciągnięte z budżetu duże środki poza kontrolą parlamentarną. Uznał tez, że plany te wydają się mało realistyczne.

Rodzi się podstawowe pytanie, jak sprawa ma się naprawdę? Chcielibyśmy, żeby kwestia polskiego bezpieczeństwa nie była oparta o propagandę partyjną, tylko żeby Polacy mogli zapoznawać się z faktycznym stanem naszego bezpieczeństwa. Bo propaganda jeszcze przed żadnym wrogiem nigdy nie obroniła – powiedział.

Tuduj podkreślił jednocześnie, że musimy mieć silne wojsko, silne wszystkie służby, żeby w razie potrzeby zabezpieczyć polskie ziemie i życie Polaków.

Dlatego uważamy, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier Morawiecki oraz premier Błaszczak powinni wyjaśnić tę sytuację w szczegółach – oświadczył poseł.

 

Źródło: Kanał Polityczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *