Wycofano niebezpieczny produkt! Masz go w domu?

niebezpieczny produkt

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja o tym, że wycofano niebezpieczny produkt. Zobacz koniecznie czy masz go w domu!

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowało właśnie, że wycofano niebezpieczny produkt. Mowa tutaj o kroplach do oczu, po których u kilkudziesięciu pacjentów odnotowano liczne skutki uboczne oraz problemy. Zdiagnozowano u nich m.in  Pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej).

Jak zaznaczyło BBC aż osiem osób po zastosowaniu kropli straciło wzrok, z kolei u czterech osób potrzebny był pilny zabieg chirurgiczny.

Na początku roku Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzegało przed używaniem sztucznych łez producentów: EzriCare i Delsam Pharma. W następnym miesiącu firma będąca właścicielem marek – Global Pharma – dobrowolnie wycofała produkt na podstawie oficjalnej rekomendacji Agencji ds. Żywności i Leków (FDA)

-czytamy na portalu RMF.FM.

Jak dodaje portal Planeta.pl bakteria w kr0plach odpowiada za ” zakażenia układu oddechowego, ran oparzeniowych, ale też kości czy tkanek miękkich”.

2 thoughts on “Wycofano niebezpieczny produkt! Masz go w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *