Felieton

Przewodniczący Schetyna jawnie kwestionuje wyniki wyborów w Polsce

Przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna przed wczorajszym wyjazdem do Parlamentu Europejskiego zamieścił wpis na jednym z portali społecznościowych „Platforma wobec braku zaufania w UE do Prawa i Sprawiedliwości przejmuje obowiązek reprezentowania Polaków w PE”.

 

Jest to jawne potwierdzenie tego, że Platforma nie pogodziła się z przegraną w ostatnich wyborach parlamentarnych i uważa, że to właśnie ona ma mandat do reprezentowania Polski na europejskich salonach.

 

Schetyna i przewodniczący klubu PO w Sejmie Sławomir Neumann spotkali się wczoraj z przewodniczącym PE Martinem Schulzem i przywództwem EPL partii, do której należy Platforma i PSL z przesłaniem, że styczniowa debata w PE poświęcona Polsce, nie może zamknąć dyskusji na ten temat.

 

Po spotkaniu z Schulzem na konferencji prasowej stwierdził, „że nie poddamy się PIS-owskiemu szantażowi, żeby nie rozmawiać w Europie o sprawach polskich”, a towarzyszący mu europoseł Janusz Lewandowski posunął się do insynuacji, „że rządzący będą psuli wizerunek Polski i rujnowali naszą pozycję w Europie, a my opozycja – będziemy go reperowali”.

 

Przypomnijmy, że niedawno na posiedzeniu Rady Europy w Strasburgu posłowie Platformy (między innymi Andrzej Halicki, Agnieszka Pomaska), głosowali za przeprowadzeniem na tym forum debaty o sytuacji w Polsce.

 

Taką propozycję przedstawiło Biuro Zgromadzenia Narodowego ale mimo poparcia dla tego wniosku ze strony europejskiej chadecji (do której należy Platforma i PSL), nie udało się uzyskać 2/3 głosów i wniosek upadł.

 

A więc Platformie mimo dużych starań (przeforsowała poparcie dla tego wniosku na forum Europejskiej Partii Ludowej do której należy), nie udało się wprowadzić debaty o sytuacji w Polsce, na agendę kolejnej instytucji europejskiej.

 

Przypomnimy także, że Platforma, która 2 tygodnie temu, poparła debatę o sprawach Polski w Parlamencie Europejskim, w wyniku takiego a nie innego jej przebiegu, poniosła spektakularną klęskę.

 

Przyznawali to nawet najbardziej zagorzali jej zwolennicy czego chyba najdobitniejszym przykładem był wpis Waldemara Kuczyńskiego (byłego ministra w rządzie Tadeusza Mazowieckiego) na jednym z portali społecznościowych Platforma.org „Daliście ciała tchórzliwa bez klasy. Mówią, że nawet zwialiście z sali”.

 

Kuczyński umieścił także kolejny wpis nie pozostawiający złudzeń „Mocne końcowe przemówienie B. Szydło. Wygrała, a tchórzliwa PO na łopatkach” na co Leszek Miller napisał na tym samym portalu „Waldemarze, co prawda, to prawda”.

 

Generalnie w internecie dominuje narracja o klęsce Platformy w związku z debatą w PE poświęconą Polsce, a niektórzy komentatorzy posuwają się nawet do wpisów „że Platforma tak nie lubi Polski, że nawet pogrzeb urządziła sobie w Strasburgu”.

 

Mimo tej klęski nowy przewodniczący PO Grzegorz Schetyna forsuje kolejne debaty w PE z nadzieją, że w ten sposób Platforma wróci na drugie miejsce w sondażach i w ten sposób z powrotem będzie liderem opozycji wyprzedzając Nowoczesną Ryszarda Petru.

 

Ale Petru też nie próżnuje, spotyka się co i rusz z szefem liberałów w PE Guy Verhofstadtem i także go inspiruje do zgłaszania kolejnych wniosków o debaty i rezolucje w sprawie Polski.

 

Tak więc wojna pomiędzy dwoma partiami Platformą i Nowoczesną o przywództwo w opozycji, odbywa się bez żadnych zahamowań kosztem polskich interesów w Unii Europejskiej.

 

Miejmy nadzieję, że Polacy to widzą i obydwa ugrupowania zamiast zyskiwać potencjalnych wyborców, będą ich jednak tracić.

 

Dr Zbigniew Kuźmiuk

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Robert B.

  4 lutego 2016 at 07:54

  Jestem ciekawy, panie Kuźmiuk, kiedy wy wreszcie przestaniecie tak owijać w bawełnę. Grzegorz Braun wykonał dla was tytaniczną pracę na temat przeszłości tego typka spod ciemnej gwiazdy Schetyny. I nic. Wojciech Sumliński wykonał dla was pracę w sprawie Komorowskiego. I nic. Już nie będę się rozwodził o Izraelu, który głosi wszem i wobec, że chce nas okraść, a wy ogon chowacie pod siebie i udajecie, że naszego największego wroga „nie ma”… Może pora we wrogów uderzyć, zanim oni uderzą w nas?

 2. maria

  4 lutego 2016 at 17:36

  re-Robert B-Pan sumliński oddał sprawę dotyczącą komorowskiego w ręce prokuratury w warszawie .Zgłoszenie o dokonaniu przestępstwa przez byłego prezydenta zostało przyjete!!Obecnie prokuratura bada sprawę!Pan Sumliński został UNIEWINNIONY A PAN ALEKSANDER L-SKAZANY!tYLKO O JEGO UNIEWINNIENIU A BYŁO TI JESZCZE W GRUDNIU -PRZED WPROWADZENIEM USTAWY O MEDIACH I NAWET NIE WSPOMNIANO O UNIWINNENIU PANA SUMLIŃSKIEGO W TYCH WIELCE SZACOWNYCH I WOLNYCH PO-SKICH MEDIACH!JEDYNIE NA TYM PORTALU PISANO I NA PORTALU REPUBLIKA NO I OCZYWIŚCIE W GAZECIE POLSKIEJ!!!SIC!

 3. Robert B.

  5 lutego 2016 at 08:52

  [quote name=”maria”]re-Robert B-Pan sumliński oddał sprawę dotyczącą komorowskiego w ręce prokuratury w warszawie .Zgłoszenie o dokonaniu przestępstwa przez byłego prezydenta zostało przyjete!!Obecnie prokuratura bada sprawę!Pan Sumliński został UNIEWINNIONY A PAN ALEKSANDER L-SKAZANY!tYLKO O JEGO UNIEWINNIENIU A BYŁO TI JESZCZE W GRUDNIU -PRZED WPROWADZENIEM USTAWY O MEDIACH I NAWET NIE WSPOMNIANO O UNIWINNENIU PANA SUMLIŃSKIEGO W TYCH WIELCE SZACOWNYCH I WOLNYCH PO-SKICH MEDIACH!JEDYNIE NA TYM PORTALU PISANO I NA PORTALU REPUBLIKA NO I OCZYWIŚCIE W GAZECIE POLSKIEJ!!!SIC![/quote]

  Prokuratura nic z tym nie zrobi. Mnie ciekawi, dlaczego PiS nie zrobił z tej bomby użytku w czasie kampanii. Najwyraźniej są jeszcze jakieś zależności z WSI. Podobnie jest ze Schetyną. Mogliby w tego typka spod ciemnej gwiazdy tak uderzyć, że by się nogami zawinął. Nie robią tego. A ten ryje pod Polską.

 4. Jerzy Kleban

  5 lutego 2016 at 14:32

  [quote name=”Robert B.”]Jestem ciekawy, panie Kuźmiuk, kiedy wy wreszcie przestaniecie tak owijać w bawełnę. Grzegorz Braun wykonał dla was tytaniczną pracę na temat przeszłości tego typka spod ciemnej gwiazdy Schetyny. I nic. Wojciech Sumliński wykonał dla was pracę w sprawie Komorowskiego. I nic. Już nie będę się rozwodził o Izraelu, który głosi wszem i wobec, że chce nas okraść, a wy ogon chowacie pod siebie i udajecie, że naszego największego wroga „nie ma”… Może pora we wrogów uderzyć, zanim oni uderzą w nas?[/quote]

  Otóz to-nic dodać, nic ując.
  Ale PiS też wykonał „tytaniczną pracę” nad ustawą”o ziemi” , przy której pilnie ślęczył sam Autor.
  Oczywiście w ustawie roi się od idiotyzmów, np.: „nowe przepisy wykluczają utworzenie gospodarstwa powyżej 300 ha.” – piękny przykład doktrynerskiego, marksistowskiego podejścia do rolników. Są i inne „kwiatki”
  Schetyna to pestka-szczur i tyle.Ale czy „Nowa Klasa” jest lepsza?

 5. Jerzy Kleban

  6 lutego 2016 at 13:00

  P. Kuźmiuk czy jakoś inaczej..:
  „Góra urodziła mysz” – Pańska obecność przy opracowywaniu ustawy „o ziemi”, jej sformułowania są najlepszym dowodem na to, że PIS de facto nic nie zrobił.
  Możemy obalić każde Pańskie słowo.

  Dokładnie to samo zrobił w rozdawnictwie „zboża”-500 zł.

  Nie ma Pan prawa krytykować tego „Schetyny” (podejrzewam, że jest przybrane nazwisko) skoro PIS robi dokładnie to samo.

  Gdy Pan z trybuny poselskiej oświadczy, że należy zlikwidować biurokrację, to Panu uwierzymy.
  Albo i nie-jest przecież ta ustawa „o ziemi Polaków”, przy którejopracowywaniu brał Pan czynny udział….

  Jak to mówił p. Prezydent, A. Duda? Czy nie tak: „ziemia jest dla nas najważniejsza”….

 6. Egzorcysta

  7 lutego 2016 at 01:07

  Panie Kuzmiuk, na Prawym jak cos sie pisze o Shetynie to nalezy zapoznac sie i czytelnikow Prawego z zyciorysem Shetyny,czyli jego Wroclawski uklad, AWF,i jego oficerow prowadzacych z Brzegu, ukladach STASI, i prowadzeniu jego kariery przez sluzby az do dzis.Shetyna to TW „Bolek” nr 2.I o tym powinni ludzie wiedziec.Moge wymienic conajmniej 10ciu jego kolegow ktorzy wiedza kim jest Shetyna.Politycy robia w swoim zyciu bledy,usuwajac ze swojego zycia ludzi ktorym zawdzeczali wiele bedac na „dole”,a tacy wiedza najwiecej.
  „Prawy” i prawosc czlowieka ,zobowiazuje.
  Dlatego uwazam ,ze Shetyna jako temat tu to strata czasu na jego reklame.
  Robert B. @ to „nic”, wynika z czgos,sa ludzie na swiecie ktorym mozna pluc w twarz a oni mysla, ze deszcz pada.Na prawym jest kilku pismakow zeslanych przez ich oficerow prowadzacych jak wszedzie odeslanych na front walki z wrgami systemu.TWcownicy stojacy na strazy lewackiej choloty i trzymajacy reke na pulsie,kiedy faszyzm podniesie glowe

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra