Z kraju

Kłamstwa teorii ewolucji

Ukazała się książka profesora Macieja Giertycha „Ewolucja, dewolucja, nauka”. Ta niezwykle bogato ilustrowana, wydana w stylu podręcznika dla dzieci praca znanego dendrologa i polityka jest kompendium wiedzy o sprzeczności teorii ewolucji z nauką.

 

Zdaniem profesora Macieja Giertycha bardzo wielu naukowców przedstawiło dowody na nieprawdziwość teorii ewolucji. Jednym z dowodów naukowych sprzecznych z teorią ewolucji są skały osadowe, które mają się układać nie latami, a zgodnie z ciężarem materii, z której się składają. Według autora publikacji katastrofy naturalne, świadkami jakich byli współcześnie ludzie, pokazują, że skały osadowe mogły się układać w przeciągu kilkudziesięciu godzin trwania katastrofy, a nie w ciągu milionów lat. Dodatkowo datowanie skał osadowym może być błędne, bo składają się one z materiałów starszych od nich o miliony lat.

 

Innym dowodem na nieprawdziwość teorii ewolucji jest zapis kopalny, który nie zawiera skamielin ogniw pośrednich (między jednymi gatunkami zwierząt i roślin, a innymi gatunkami zwierząt i roślin), będących podstawą teorii ewolucji. Dodatkowo ogniwa pośrednie nie mogłyby żyć ze względu niewykształcone w pełni organy.

 

Nauka wskazuje na istnienie odmiennego od ewolucji procesu dewolucji czyli procesu wymierania istniejących gatunków. Na ziemi jest coraz mniejsza różnorodność gatunków.

 

Teoria ewolucji błędnie zakłada istnienie jednego wspólnego przodka wszystkich zwierząt i roślin, nieustanne powstawanie nowych gatunków na drodze doboru naturalnego, zmiany wynikające z dziedziczenia przypadkowych pozytywnych mutacji.

 

W rzeczywistości dowody naukowe wskazują, że zwierzęta i rośliny nie miały jednego przodka, nie występują pozytywne mutacje genetyczne (tylko negatywne), czasowe adaptacje do nowych wpływów środowiskowych zanikają, gdy zanikają takie wpływy.

 

W procesie hodowli ludzie mogą wykorzystywać niektóre korzystne z punktu widzenia człowieka cechy z puli genetycznej zwierzęcia lub rośliny. Tak zaadaptowane rośliny i zwierzęta, by przetrwać, muszą korzystać w izolacji z nieustannej pomocy ludzi, inaczej dziczeją. Zwierzęta i rośliny dzikie mają o wiele większą pulę genetyczną niż udomowione i dla tego należy dbać o ich przetrwanie.

 

Według profesora Macieja Giertycha zabytki kultury materialnej (np. kamienie z Ica z Peru, czy reliefy z świątyni Ta Prohm z Kambodży) wskazują że dinozaury i ludzie żyli w tych samych czasach. Nie jest to zbyt szokujące, gdy uświadomimy sobie, że zidentyfikowano kilkaset gatunków zwierząt dziś żyjących, które żyły już kilka milionów lat temu.

 

W pracy profesora Macieja Giertycha czytelnicy znajdą też wiele ciekawych informacji o analogiach między konstrukcją komputerów a życia na ziemi, zasad rządzących genetyką, krytyce ewolucji ze strony noblistów, konsekwencjach etycznych i społecznych teorii ewolucji (od eugeniki, przez nazizm, komunizm, do koncepcji Dawkinsa i Singera), autorach krytycznych prac o ewolucji, stosunku Kościoła katolickiego do ewolucji i faktach świadczących o dewolucji.

 

W książce są też i inne ciekawe informacje. Można dowiedzieć się z niej, że wirusy dokują transferu genetycznego najczęściej z jednego mikroorganizmu na drugi. Żebropławy natomiast mają odmienny od wszystkich innych zwierząt system nerwowy (nie stosują neuroprzekaźników).

 

Jan Bodakowski

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

85 komentarzy

85 Komentarzy

 1. Soroka

  15 lutego 2016 at 12:50

  Nazwisko autora odstrasza mnie od sięgnięcia po tą książkę.

 2. A L A N

  15 lutego 2016 at 13:11

  Czy p. prof. wspomina w tej książce o tym, jak to przed laty wykreował pewnego podskakującego dziś adwokata? Nie dziwi chyba fakt, że p. prof. nie jest zwolennikiem ewolucji.

 3. Jerzy Kleban

  15 lutego 2016 at 13:14

  [quote name=”Soroka”]Nazwisko autora odstrasza mnie od sięgnięcia po tą książkę.[/quote]

  Niepotrzebnie.
  Można zapoznać się z bardzo ciekawymi artykułami(bogata bibliografia) w tym linku:

  http://www.creationism.org.pl/

  Rzecz prosta ta strona jest dla ludzi myślących – nie można być ateistą czy agnostykiem.

 4. Jerzy Kleban

  15 lutego 2016 at 13:15

  [quote name=”A L A N”]Czy p. prof. wspomina w tej książce o tym, jak to przed laty wykreował pewnego podskakującego dziś adwokata? Nie dziwi chyba fakt, że p. prof. nie jest zwolennikiem ewolucji.[/quote]

  Bąłwan!

 5. SN

  15 lutego 2016 at 23:17

  [quote name=”Jerzy Kleban”][quote name=”A L A N”]Czy p. prof. wspomina w tej książce o tym, jak to przed laty wykreował pewnego podskakującego dziś adwokata? Nie dziwi chyba fakt, że p. prof. nie jest zwolennikiem ewolucji.[/quote]

  Bąłwan![/quote]
  Ten lakoniczny komentarz to przejaw samokrytycyzmu, czy w pełni zasłużona opinia o debilu, który nie zna elementarza kalendarza paleontologii, a ma czelność podawać się za profesora nauk biologicznych?

 6. gieptil

  16 lutego 2016 at 08:31

  Nie wiem co jest w książce. Autor jak autor, niczym specjalnie się nie wyróżnił, a z powodu syna nie myślę źle oceniać książki.
  Temat jest bardzo ciekawy, kilka lat temu trafiłem na te kwestie w internecie ( nawet jest co nieco po polsku ) i dowiedziałem się że jakoby żelazne dowody na ewolucję są zazwyczaj fałszywkami, zmyśleniami i manipulacjami. Że brak takich dowodów do dzisiaj mimo że już półtora wieku trwają intensywne poszukiwania. Że tak naprawdę niemal wszystko co uczą dzieci, młodzież i dorosłych o powstaniu świata, to są niczym nie poparte fantazje. Na straży szerzenia tych bredni karnie stoją liczne krajowe akademie nauk, sytuacja jest w istocie żenująca i kompromituje czołówkę świata nauki. Bo są oczywiście w świecie nauki „odszczepieńcy” którzy mówią jak jest naprawdę, którzy wyciągają różne „smaczki” czyli oszustwa naukowców od ewolucji, ale ich los jest podły, jak to się mówi „mają przechlapane”.

 7. gieptil

  16 lutego 2016 at 08:51

  Kiedyś cały wieczór szukałem kości. O co chodzi? Pewnie każdy widział takie ładne obrazki, najpierw małpa, później taka bardziej wyprostowana małpa, aż dochodzimy do człowieka. ładne obrazki, ale to efekt zdolności i fantazji plastyka, a co wykopano naprawdę. Kiedyś cały wieczór przeszukiwałem sieć, aby znaleźć zdjęcie tego co w rzeczywistości wykopano, a nie malunki lepszych lub gorszych artystów. W końcu znalazłem … na rosyjskim portalu (tam jest mniejsza cenzura niż na zachodzie). Okazało się że najbardziej kompletny okaz pośredniego ogniwa między małpą a człowiekiem ( sławna Lucy ) miał zachowanych zaledwie 40% kości, inne miały mniej. Jakoś pechowo do dzisiaj nie udało się wykopać nawet jednego kompletnego okazu. Coś tu nie gra, jeżeli tzw. naukowiec z kupki pogruchotanych kości coś sobie składa, jak mu fantazja podpowiada. Bo oni tak odkładnie robią i jeszcze się oburzają, gdy im ktoś powie że są zwykłymi oszustami.

 8. gieptil

  16 lutego 2016 at 09:12

  A a dopiero ostatnio domyśliłem się dlaczego od lat kilkudziesięciu trwa uporczywe poszukiwanie śladów życia na Marsie? Ponieważ naukowcy wiedzą, że nie mogło ono powstać na Ziemi, wiedzą że nie było odpowiednich warunków. Więc pozostał im Mars. Tyle że każdy chyba wyczuwa, że ten pomysł z Marsem jest mocno przekombinowany. Najpierw powstało życie na Marsie, przeniosło się na Ziemię, a na Marsie wyginęło, bardzo zawiła składanka. A jeszcze trzeba by mieć dowody że tak było, a nie kolejne fantazje, że tak być mogło.
  Jak na razie z czołem miedzianym naukowcy uczą dzieci, młodzież i dorosłych teorii o której wiedzą że jest nieprawdziwa, teorii że życie powstało na Ziemi.

 9. Jerzy Kleban

  16 lutego 2016 at 10:43

  [quote name=”gieptil”]
  Jak na razie z czołem miedzianym naukowcy uczą dzieci, młodzież i dorosłych teorii o której wiedzą że jest nieprawdziwa, teorii że życie powstało na Ziemi.[/quote]

  Tak właśnie jest-teoria goni teorie. Pamiętam, że przed laty wbijano nam na lekcjach chemii „znaczenie eksperymentu Millera”, mającego rzekomo z mieszaniny związków nieorganicznych(a więc… abiogeneza)otrzymać aminokwasy-„cegiełki życia”.
  Propaganda komunistyczna nagłaśniała „eksperyment Millera”(otrzymał tylko sladowe ilosci …4 z 23 wymaganych) jako „epokowy przełom”, jako „dowód na ewolucyjne powstanie życia”. Cała lewica piała unisono, a z Millera zrobiono geniusza biochemii i stał się sławny-został guru ewolucjonistów.
  Ale w 1978 r. tenże Miller,stale eksperymentując nic więcej nie otrzymał i oświadczył, że „zagadka powstania życia jest zbyt trudna do rozwiązania”.
  Tak wiec Mars (z braku laku i z g..) jest b.prawdopodobny…

  Ale w 1978 r. tenże

 10. anna

  16 lutego 2016 at 14:48

  A następna książka prof. będzie nosiła tytuł: „Moje wielkie dzieło: Roman. Ewolucja czy kreacja?”

 11. Maciuś

  17 lutego 2016 at 15:59

  [quote name=”Jerzy Kleban”]

  Propaganda komunistyczna nagłaśniała „eksperyment Millera”(otrzymał tylko sladowe ilosci …4 z 23 wymaganych) [/quote]

  Tylko ,że tutaj można zastosować podobny do ulubionego argumentu kreacjonistów . Że przecież retora ,generator iskier i chłodnica ma się do kuli ziemskiej jak konstruowanie jambojeta przy wykorzystaniu środków z epoki kamienia łupanego . No tak ,przy pomocy siekierki krzemiennej można wyciosać jakąś pomniejszoną bryłę przypominającą kształtem ten samolot ,ale nic więcej . Osobiście uważam ,że dokładnie z tego samego powodu z jakiego ,nie da się UDOWODNIĆ istnienia Boga (zawsze skazani będziemy na wiarę) nie da się obalić teorii ewolucji . Próby dosłownego (nie alegorycznego) odczytywania Księgi Genesis skazane są na porażkę . Natomiast nawet prawdziwość teorii ewolucji nie UDOWADNIA nieistniena Boga . Zawsze można powiedzieć ,że Bóg stworzył świat posługując się ewolucją .

 12. bdsm lovers

  6 marca 2017 at 08:46

  nGCMq0 Post writing is also a excitement, if you know after that you can write if not it is complicated to write.

 13. replacement windows direct

  7 marca 2017 at 00:21

  Just wanna remark that you have a very decent internet site , I love the design it really stands out.

 14. tsx performance this week

  7 marca 2017 at 06:42

  Looking around While I was browsing today I saw a great post about

 15. gmail account

  7 marca 2017 at 08:54

  Major thanks for the blog article.Really thank you! Fantastic.

 16. www.homes.con

  7 marca 2017 at 10:00

  Modular Kitchens have changed the idea of kitchen nowadays since it has provided household ladies with a comfortable yet a classy area through which they can spend their quality time and space.

 17. optician uk

  7 marca 2017 at 10:13

  Great article.Really thank you! Want more.

 18. sports betting hot picks

  7 marca 2017 at 12:11

  Spot on with this write-up, I genuinely assume this site wants way a lot more consideration. IaаАа’б‚Т€ТšаЂаŒаАа’б‚Т€ТžаБТžll probably be once far more to read far much more, thanks for that info.

 19. secrets to dog training

  7 marca 2017 at 16:40

  Muchos Gracias for your article.Thanks Again. Fantastic.

 20. professional seo company

  7 marca 2017 at 18:53

  Thank you for your blog article. Fantastic.

 21. buy nikon dslr gurgaon

  8 marca 2017 at 00:25

  you ave got a great weblog right here! would you prefer to make some invite posts on my weblog?

 22. ar condicionado sp

  8 marca 2017 at 15:51

  You, my friend, ROCK! I found exactly the info I already searched everywhere and just could not find it. What a perfect site.

 23. car insurance quick quote ireland

  8 marca 2017 at 18:10

  Positive Momentum Encouraging the Role of the US Dollar

 24. agilawood

  8 marca 2017 at 19:18

  Looking forward to reading more. Great blog post.Much thanks again. Really Cool.

 25. glass dildo review

  10 marca 2017 at 09:27

  Looking forward to reading more. Great blog.Much thanks again. Keep writing.

 26. talent

  10 marca 2017 at 11:08

  just beneath, are many completely not associated sites to ours, proceeding the further worker, they are absolutely value going over

 27. Jasa Like Instagram

  10 marca 2017 at 12:17

  scar treatment massage scar treatment melbourne scar treatment

 28. app download for windows 7

  11 marca 2017 at 01:15

  I really liked your blog article.Really thank you! Awesome.

 29. Entertainment news and music

  11 marca 2017 at 02:24

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is great, let alone the content!. Thanks For Your article about sex.

 30. dang ky logo

  11 marca 2017 at 03:43

  There may be noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure good points in options also.

 31. www.bestteareviews.com

  11 marca 2017 at 12:02

  Really informative article.Thanks Again. Really Cool.

 32. economics tuition

  11 marca 2017 at 18:17

  32814 727590Just a smiling visitant here to share the love (:, btw outstanding style . 821434

 33. playboy slot malaysia

  11 marca 2017 at 19:35

  636103 396732As I web site owner I believe the content material here is extremely superb, thanks for your efforts. 88247

 34. facebook promotions

  13 marca 2017 at 09:08

  Say, you got a nice article.Much thanks again.

 35. global trade

  13 marca 2017 at 15:03

  Recent Blogroll Additions I saw this really great post today.

 36. Real Estate Lenders

  13 marca 2017 at 17:28

  I value the post.Thanks Again. Much obliged.

 37. small luxury hotels

  14 marca 2017 at 09:37

  Great article.Much thanks again. Great.

 38. window cleaners cda

  14 marca 2017 at 20:21

  Thank you for your article.Really looking forward to read more. Really Cool.

 39. Jasa Like Facebook

  14 marca 2017 at 22:39

  very nice submit, i actually love this web site, carry on it

 40. 485206 754600Hi there! Excellent post! Please do tell us when I could see a follow up! 347703

 41. vinhomeshcm

  15 marca 2017 at 12:48

  It as hard to find knowledgeable people about this topic, but you sound like you know what you are talking about! Thanks

 42. Sabine Schenk Betrug

  15 marca 2017 at 15:13

  You have brought up a very great points , thankyou for the post.

 43. WebTipster Dropshipping Tool

  15 marca 2017 at 18:58

  Thanks again for the article post.Thanks Again. Much obliged.

 44. Michelle

  16 marca 2017 at 11:14

  Say, you got a nice blog post.Really looking forward to read more. Will read on

 45. Σετ κρεββατοκάμαρας

  16 marca 2017 at 13:45

  Wow, marvelous blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, as well as the content!

 46. maid

  16 marca 2017 at 23:38

  Say, you got a nice article.Really thank you! Really Cool.

 47. แม่บ้าน

  17 marca 2017 at 02:07

  It as hard to find educated people in this particular subject, however, you seem like you know what you are talking about! Thanks

 48. the stock exchange

  17 marca 2017 at 04:36

  Very good article post.Really thank you! Keep writing.

 49. Streichen Berlin

  17 marca 2017 at 07:07

  Very interesting subject , regards for posting. What passes for optimism is most often the effect of an intellectual error. by Raymond Claud Ferdinan Aron.

 50. one day film

  17 marca 2017 at 12:05

  This very blog is without a doubt cool and also informative. I have discovered many handy things out of this amazing blog. I ad love to visit it over and over again. Thanks!

 51. Free Adult Chat

  18 marca 2017 at 18:46

  155882 825150Just what I was looking for, appreciate it for posting . 968942

 52. Pingback: c39wym64xve6ccyetmcw45t4tno4t

 53. the betting site com

  20 marca 2017 at 19:20

  Right now it appears like WordPress is the top blogging platform out there right now. (from what I ave read) Is that what you are using on your blog?

 54. you could try here

  20 marca 2017 at 21:29

  I loved your article.Much thanks again.

 55. try this site

  21 marca 2017 at 02:15

  Great article.Really looking forward to read more. Much obliged.

 56. check out here

  21 marca 2017 at 03:22

  I think this is a real great article post.Thanks Again. Great.

 57. he said

  21 marca 2017 at 03:22

  I really liked your blog post.Thanks Again. Want more.

 58. helpful resources

  21 marca 2017 at 07:54

  Im grateful for the article post.Really looking forward to read more. Fantastic.

 59. war and order hack apk

  21 marca 2017 at 09:04

  Great blog post.Thanks Again. Really Great.

 60. Instagram views

  21 marca 2017 at 23:06

  This is very interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I have shared your site in my social networks!

 61. rinofot

  22 marca 2017 at 00:26

  Very nice info and right to the point. I am not sure if this is truly the best place to ask but do you guys have any ideea where to hire some professional writers? Thank you

 62. whatsapp status

  23 marca 2017 at 12:33

  Really appreciate you sharing this post.Really looking forward to read more. Will read on

 63. Happy wheels

  23 marca 2017 at 13:56

  Im obliged for the blog.Much thanks again. Cool.

 64. arcadia real estate agent

  23 marca 2017 at 18:05

  Thanks a lot for the post.Much thanks again. Will read on

 65. promotional products

  23 marca 2017 at 22:15

  Very neat post.Much thanks again. Want more.

 66. buy a home in southern utah

  24 marca 2017 at 22:07

  Really enjoyed this article.Much thanks again. Great.

 67. Los Angeles Personal Injury Attorneys

  25 marca 2017 at 02:21

  I?ll right away clutch your rss as I can at to find your e-mail subscription link or newsletter service. Do you ave any? Please allow me know in order that I may subscribe. Thanks.

 68. acupuncture muscle strain

  25 marca 2017 at 03:46

  Major thankies for the blog.Really looking forward to read more. Really Great.

 69. survivalist apps

  25 marca 2017 at 05:11

  to this fantastic blog! I guess for now i all settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.

 70. russische djs

  25 marca 2017 at 08:00

  Major thanks for the blog article. Great.

 71. russische djs

  25 marca 2017 at 09:24

  Thank you for that high-quality content. I like your blog and I hope you will keep posting so often in soon future.

 72. nike air max sale It is actually fully understood that she can be looking at a great offer you with the British team.

 73. Electronics

  25 marca 2017 at 12:14

  Whats Happening i am new to this, I stumbled upon this I ave discovered It positively useful and it has aided me out loads. I hope to contribute & help different users like its aided me. Good job.

 74. make money today

  25 marca 2017 at 13:39

  This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I have shared your site in my social networks!

 75. Pretty! This was an extremely wonderful article. Thank you for providing this info.

 76. explore

  25 marca 2017 at 22:06

  You, my pal, ROCK! I found exactly the info I already searched all over the place and just could not locate it. What an ideal web site.

 77. 3D Intro

  25 marca 2017 at 23:32

  Real wonderful information can be found on web blog.

 78. havahart

  27 marca 2017 at 09:06

  Really appreciate you sharing this blog.Thanks Again. Fantastic.

 79. stainless steel bathroom accessories

  27 marca 2017 at 12:26

  This is one awesome blog post. Much obliged.

 80. red baby blanket

  27 marca 2017 at 13:18

  pretty valuable stuff, overall I think this is well worth a bookmark, thanks

 81. Universal life insurance

  27 marca 2017 at 16:42

  Warsaw store offers wine tours without the travel

 82. Fashion Handbags

  27 marca 2017 at 18:09

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your site is great, as well as the content!

 83. cheap linux vps cloud

  28 marca 2017 at 05:56

  mаА аБТ•rаА аЂа• than ?ust your artiаАааАТƒles?

 84. for more info

  28 marca 2017 at 08:50

  Thanks for the auspicious writeup. It in fact was a enjoyment account

 85. Please let me know if this alright with you. Regards!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra