Bez kategorii

Czy Węgry w konstytucji zakażą osiedlania obcej ludności?

kosa_orbanPremier Węgier Viktor Orban oświadczył, że liczy na poparcie wszystkich posłów w sprawie poprawki do konstytucji zakazującej osiedlania na Węgrzech obcej ludności, którą złoży w poniedziałek w parlamencie.

Premier Węgier stwierdził, że poprawka będzie zawierać zapis, iż prawo do zamieszkania na Węgrzech będzie mogła uzyskać tylko osoba, której indywidualny wniosek został rozpatrzony zgodnie z procedurą zatwierdzoną przez węgierski parlament. Tak, żeby nie było ani grupowego, ani pojedynczego osiedlania z zewnątrz. W poprawce znajdzie się również zapis, iż ustrój państwowy, a także terytorium i ludność kraju należą do konstytucyjnej tożsamości narodu węgierskiego i nie może tego zmienić żadna zewnętrzna norma prawna.

Zeszłotygodniowe referendum niestety nie jest ważne, ponieważ nie było ponad 50 proc. frekwencji tylko 41,32 proc. Jednak aż 98,36 proc. osób, które oddały ważny głos, było przeciwnych osiedlaniu obcokrajowców bez zgody parlamentu.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Stephane Abella

    22 lutego 2017 at 07:14

    ecigarette review

  2. Joseph Kilday

    22 lutego 2017 at 07:14

    Fedora Hats for Men

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra