Felieton

Komorowski z wizytą we Lwowie

1917183_790234994455925_3763950293264407560_nJak informuje lwowski portal zaxid.net Bronisław Komorowski kończy dziś swoją dwudniową wizytę we Lwowie. Dzieje się to w tym samym czasie, kiedy w Warszawie przebywa Petro Poroszenko. W swoim przemówieniu były prezydent RP podkreślił, iż Lwów to miasto w którym spotkała się historia Polski i Ukrainy.

Od władz miasta Komorowski otrzymał egzemplarz „Bukwara” – pierwszego wschodniosłowiańskiego elementarza wydanego przez Iwana Fedorowicza słynnego wschodniosłowiańskiego drukarza, który ma swój pomnik we Lwowie i w Moskwie. Właśnie to zaskakujące, że władzom Lwowa chorym na wszystko co rosyjskie nie przeszkadzało to, że Fedorowicz cieszy się niesamowitym poważaniem zwłaszcza w Rosji. Komorowski ulitował się na losem Ukraińców twierdząc że widział długie kolejki na granicy z Polską. Na takie stwierdzenie tylko czekał Andrij Sadowy burmistrz Lwowa, który wyraził swój żal z powodu tego w jaki sposób UE traktuje obywateli Ukrainy, którzy muszą korzystać z wiz w przeciwieństwie do obywateli Hondurasu czy Gwatemali. Bronisław Komorowski zarzuty te podsumował stwierdzeniem, iż Polska jest zainteresowana bezwizowym ruchem dla Ukrainy na terenie UE. Jak na razie brak doniesień o trafieniu Komorowskiego jajem  tak jak to miało miejsce podczas jego oficjalnej wizyty państwowej kiedy był niestety naszym prezydentem.

Pozostając przy temacie portalu zaxid.net kilka spostrzeżeń co do innych artykułów tego portalu dotyczących relacji polsko-ukraińskich. I tak w artykule pt. „Jak żyje się Ukraińcom w Przemyślu” autor artykułu stwierdza, iż na początku nienawiść do Ukrainćów pojawiła się w internecie a potem przeniosła na ulice. To nawiązanie do przemarszu Ukraińców przez Przemyśl upamiętniającego banderowskich „bohaterów” zatrzymanego przez Młodzież Wszechpolską. Przypomnijmy że podczas tego marszu jeden z Ukraińców krzyczał: „Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi”. Ukraiński mieszkaniec Przemyśla stwierdza, że Ukraińcy nie mogą pozwolić na ograniczenie ich w propagowaniu kultu OUN-UPA gdyż to jest część ich historii, część ich tożsamości. Jedna z ukraińskich działaczek żali się z kolei na postawę polskich władz i policji w związku z planowaną przez Ukraińców próbą bicia rekordu Guinnessa, w narodowym ukraińskim tańcu Hopok, który miał być bity na zamku w Krasiczynie. Polacy wydzieli im do bicia rekordu zaledwie część placu i dodatkowo zażądali wzięcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo podczas tej imprezy. Działaczka skwitowała to stwierdzeniem że jakoś mecze w Polsce są zabezpieczane przez policję a za ukraińską imprezę odpowiedzialność mają ponosić sami Ukraińcy. Artykuł, który jest stekiem wydumanych problemów i manipulacji kończy się stwierdzeniem, autorstwa Pawła Striełki bohatera Gazety Wyborczej, który stwierdza, że Polacy chcą Ukraińców albo pozabijać albo asymilować.

W kolejnym artykule pt. „Za prawdę będziecie ofiarami” opatrzonym koszulką z polskim napisami z przekreśloną postacią Bandery dowiedzieć się możemy, że my Polacy mamy czelność krytykować Banderę a przecież u nas był Dmowski, światowej sławy szowinista, który mówił o Ukrainie i Ukraińcach, że albo wybiją się na niepodległość albo wchłonie ich pierwiastek polski. No właśnie jak widać Ukraińcy nie widzą różnicy między rozkazem do brutalnego mordu na tysiącach ludzi kilku narodowości a stwierdzeniem Dmowskiego iż Ukraińcy mają prawo do walki o własną niepodległość, tylko zgodnie z prawami dziejowymi albo ją sobie wywalczą albo rozmyją się w strukturach innych nacji i państw. Dmowski nigdy nie nawoływał do fizycznej eliminacji ani Ukraińców ani jakiejkolwiek innej nacji. To jest zasadnicza różnica między nim i Banderą ale Ukraińcy po filmie „Wołyń” chwytają się już najbardziej niedorzecznych argumentów byle tylko obronić własny chory punkt widzenia.

Artykułów i komentarzy w podobnym duchu jest znacznie więcej. Pod jednym z nich w którym Ukraińcy próbowali tłumaczyć mordy na Polakach rzekomym morzem krzywd wyrządzanych przez stronę polską, dodałem swój komentarz który został przez Facebooka usunięty z adnotacją że szerzy rasizm itd., to dziwne bo w komentarzu grzecznie i kulturalnie zwróciłem uwagę tylko na fakt, iż skoro to Polacy byli aż tak źli, że zasługiwali tylko na bestialską śmierć to po co w takim razie Ukraińcy wymordowali również Czechów, Żydów, Ormian czy Węgrów? Dziwne, stanąłem w obronie pamięci ofiar kilku nacji a zostałem uznany za rasistę. Przypuszczam, że to Ukraińcy zgłosili mój komentarz za rasistowski a facebook nie weryfikując tych zarzutów usunął mój komentarz.

Po zapoznaniu się ze światopoglądem lwowskiego portalu, który i tak należy do tych mniej antypolskich wiem, utwierdzam się w przekonaniu, że pomoc dla Ukrainy ze strony Polski jest totalnym nieporozumieniem a nacja ta w sposób chory postrzega świat, historię i rzeczywistość.

Arkadiusz Miksa

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Rafał Karkosz

  3 grudnia 2016 at 17:20

  Petycja- citizengo.org/pl/signit/37375/view

  Zwracam się z prośbą o zmianę patrona Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Wołkowyckiego.

  Jak wiadomo z akt IPN, Aleksander Wołkowycki był niemieckim i sowieckim agentem, a także donosicielem. Wydał matkę polskiej bohaterki „Inki” Eugenię, zamordowaną później przez gestapo w 1943 r. Współpracował z NKWD i gestapo. IPN wyraźnie stwierdził, że utrzymanie nazwy Szkoły Podstawowej w Narewce im. Aleksandra Wołkowyckiego oraz ulicy Aleksandra Wołkowyckiego w tej miejscowości w ich obecnym brzmieniu jest sprzeczne z polskim porządkiem prawnym (art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz art. 256 kodeksu karnego).

  P.S. 1 – Kopiujcie i wklejajcie, gdzie się da.
  P.S. 2 – youtube.com/watch?v=lfxJDKqxQIs – gorąco polecam!!!*
  *Dla osób o mocnych nerwach- 16+, jeśli nie wyżej.

 2. Czesław

  3 grudnia 2016 at 18:04

  Jeżeli Ukraińcy skarżą się na dyskryminowanie w Przemyślu lub działania nienawistne w stosunku do nich to niech podadzą: ilu Ukraińców zasiada w Radzie miasta Przemyśla a ilu Polaków we Lwowie, jakie dostają dotację na ukraińskie szkoły a jakie dostają polskie w Przemyślu a także we Lwowie, to samo dotyczy studentów, ile budynków w tym kościołów i terenów otrzymali Ukraińcy w Przemyślu a ile Polacy we Lwowie. Dlaczego na ten temat nie rozmawiał z Poroszenko Jarosław Kaczyński i Prezydent Duda. J.Kaczyński chwalił się (wiadomość dla głupich), że odważył się mówić o banderyżmie ale żadnych warunków nie postawił.

 3. eliza

  3 grudnia 2016 at 20:28

  Ukraińcy dostali od nas 510 mln zł i jeszcze się szykuje dla nich, bezplatne studia .stypendia …..Jeszcze im źle? zero wdzięczności ! Tylko napaść i groźne pretensje terytorialne- słyszałam sama od Ukraińca- a kiedy oddacie nam Przemyśl? Niech jadą bronić granic przed Rosjanami a nie tańczą w Przemyślu- Ja się ich boję.

 4. panda

  4 grudnia 2016 at 19:40

  Bukwar akurat Komor. się przyda, a jeszcze bardziej przydałby się elementara Falskiego, niechby sobie chłopina przypomniał.

 5. Rafał Karkosz

  4 grudnia 2016 at 21:25

  Z innej beczki:
  Towarzyszu Grzegorzu Braun! Tak bardzo pragnie Pan ogłosić neutralność? „W takim razie proszę opuścić spodnie, wypiąć się i poprosić kacapów, żeby tylko za mocno nie bolało.”
  Panie Braun, Twoje środowisko, tzw. „sumienie narodu” (nie wiem tylko którego?), a także wszystkich ich zwolenników, zapraszam na program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” z dnia 17-11-2016. (On też jest agentem :)) W sprawie Grzegorza Brauna ze środowiska „sumienie narodu” (na pewno nie polskiego). „Dobrze zbudowany” 🙂 pan Mossakowski, który jest mocno zaangażowany w działalność i promowanie przebierańca Olszańskiego vel. Jablonowski, którego promotorem jest Rafał Mossakowski, który był prawą ręką Grzegorza Brauna podczas poprzednich wyborów prezydenckich. Nie!!! To musi być teoria spiskowa, a Ci panowie w ogóle się nie znają! Mossakowski przeprowadził w pojedynkę demonstrację przeciwko żołnierzom amerykańskim w Lublinie (jest na YT). Proszę sobie przeczytać artykuł Grzegorza Brauna pt:” Patriotyczne samozaoranie”. Pod tym artykułem także zamieściłem swój komentarz. Braun i Mossakowski nie tylko się bardzo dobrze znają, ale także mówią to samo. Przypadek? Nie sądzę. Prawda jest taka, że sam oglądałem wiele filmów dokumentalnych, antysowieckich Brauna. Z perspektywy czasu zrozumiałem, że miał on pociągnąć za sobą wielu młodych patriotów, uwiarygodniając swoją osobę antybolszewizmem. Zagospodarował w ten sposób sporą część prawicy, TYLKO po to, by teraz obnażyć swoją prawdziwą śmierdzącą ruskimi onucami twarz. W ostatnim programie Pospieszalskiego dokładnie o tym mówili. Dobrze, że późno niż wcale. Ja o tym trąbię od paru lat i do tej pory byłem wyśmiewany, a nawet opluwany. Na zakończenie. Braun jest związany z Mossakowskim. Mossakowski jest powiązany z Jabłonowskim vel. Olszańskim, który prawdopodobnie ukrywa lewacki kucyk pod furażerką (nawet podczas hymnu nie zdjął jej z głowy- coś jest na rzeczy!). Dlatego przestrzegam młodych patriotycznie nastawionych ludzi, przed wpływem tej cholernej ruskiej propagandy. Podchodźcie z dużym dystansem do tekstów Brauna. 9/10 artykułów opublikuje w narracji konserwatywno-chrześcijańskiej („Szczęść Boże”), a 10-tym sprowadzi Was na boczne tory. Najpierw wzbudzi w Was zaufanie, po czym przywali tekstem o neutralności- „Samozaoranie prawicy”. Prosty przykład. Swego czasu Ukraina była w posiadaniu broni atmowowej. W zamian za papierowe gwarancje zachodu, zdecydowała się pozbyć tej broni. Ogłosiła tzw. neutralność jądrową. Skutek? Putin najechał ten kraj, a zachód wypiął się na gwarancje bezpieczeństwa Ukrainy. Biała flaga! To samo głosi środowisko Brauna. Wszystko w temacie.

  • Arkadiusz Miksa

   5 grudnia 2016 at 02:33

   Rafale Karkosz twoją przypadłość da się leczyć 🙂 czasem wystaczą same tabletki innym razem jest to zakłada zamknięty ale naprawdę warto spróbować 🙂

 6. Janek

  5 grudnia 2016 at 12:48

  Niech ten szkodnik i pozyteczny dla Ukraincow idiota tam juz lepiej niejezdzi, bo nie ma zielonego pojecia o rel. polsko-ukrainakich i tylko osmiesza siwbie, ale i Polske

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra