Z zagranicy

Rok 2017 ma zostać ogłoszony rokiem UPA!

dobromil_upa5To nie ponury żart, ale smutna rzeczywistość Lwowszczyzny, której władze obwodowe chcą w ten sposób uczcić 75. rocznicę powstania tej zbrodniczej organizacji. Jakby tego było mało, analogiczne wnioski złożono na poziomie ogólnokrajowym, w ukraińskim parlamencie.

Zgodnie z projektem przedłożonym przez przewodniczącego Lwowskiej Rady Obwodowej Ołeha Syniutka od 1 lutego ma powstać pod jego auspicjami komitet organizacyjny, który opracuje plan obchodów.

Dwa analogiczne projekty uchwał zostały przedłożone w ukraińskim parlamencie, a dotyczą one upamiętnienia rocznicy powstania UPA na poziomie państwowym. Jeden projekt złożył członek frakcji Front Ludowy, Ołeh Medynec, a drugi- grupa deputowanych z Bloku Petra Poroszenki, Batkiwszczyny, której szefową jest Julia Tymoszenko, a także Frontu Ludowego. Oba projekty zarejestrowano 18 listopada br.

Więcej na stronie portalu Kresy.pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. witek

  21 grudnia 2016 at 16:49

  A nasz rząd na spółkę z PPAD włażą bandytom do d*y i to bez mydła. Wstyd mi za durną politykę PiS wobec wschodnich sąsiadów. Po co ładować nasze ciężko oddawane podatki w ukrowskich oligarchów? PPJK skanduje Sława Ukrainie Smert Lacham, PPAD rozdaje miliardy ukrowskim bandziorom i nic z tego nie mamy. Za PPAD stoi ukrofil, niejaki Żurawski vel Grajewski czy jakoś tak i podpuszcza go przeciwko ruskim. Wywalić tych Żurawskich, Kowalów i innych utajonych ukrów bo będzie naprawdę ciężko!

  • Jan

   3 stycznia 2017 at 07:15

   Polski rząd”, stosuje „terror poprawności politycznej” wobec obywateli RP. Nic dobrego, to nie przyniesie. Nie kiedy, tylko czy kiedykolwiek otworzą się oczy probanderowcom w Sejmie RP, wobec banderowskiej Ukrainy. Jest późno, ale nigdy za późno. Oby …..? Zdrajców powinniśmy odsunąć od władzy w wyborach (Kuchciński,Terlecki,Gosiewska,Święcicki,Żurawski,Karczewski,Przełomiec,Sakiewicz,Jurasz,Romaszewska i inni)

 2. wars

  21 grudnia 2016 at 17:05

  W jednej kwestii Polska coraz bardziej przypomina USA…i tu i tam ogon psem macha.

 3. stan

  21 grudnia 2016 at 19:55

  A nasz parlament nie dołączy do tej inicjatywy? Niech zrzucą maski!

 4. F/X

  21 grudnia 2016 at 20:25

  Co bardziej roztropni Ukraińcy orentują się, że usilna propagacja banderyzmu wiedzie Ukrainę do katastrofy, a wraz z nią i Polskę. Jednak muszą milczeć tak jak roztropni Niemcy w czasie nakręcania hitleryzmu. Ktoś na siłę chce rozniecić tu wojnę.

 5. Janusz

  21 grudnia 2016 at 21:15

  No to się można wkurwić, nieprawdaż? I o to właśnie chodzi debilnemu żydostwu, żebyśmy się pospołu wkurwili, a wtedy poszczują nas na siebie i Nowa Jerozolima na wschód od Wisły gotowa. Lokalne czarnoziemy zlane słowiańską krwią, uprawiane przez polsko-ukraińskie niedobitki z obozów koncentracyjnych będą żydowskiej rasie panów uber alles rodziły pięć razy w roku.

 6. jaro7

  21 grudnia 2016 at 23:05

  To na uroczystości pojada pewnie miłośnicy Banderolandu czyli:Kuchciński,Terlecki,Gosiewska,Swięcicki,Żurawski vel Banderowski,Karczewski,Przełomiec,Sakiewicz,Jurasz,Romaszewska i jeszcze sporo wszelkiej maści kolaborantów i zaprzańców.

  • LSED

   21 grudnia 2016 at 23:30

   Zapomniał Pan o resortowym trockiście Targalskim, obu Wildsteinach (II i III pokolenie KPP), Szmulku Pereirze, krakowskiej Musze, i solidarnościowej kanalii Adamie Borowskim, co to wspierałby UPAdlinę, nawet gdyby zażądała Przemyśla i połowy Chełmszczyzny…

   • jaro7

    22 grudnia 2016 at 09:25

    Zdaję sobie sprawę że lista jest dłuższa,ująłem to w ostatnim zdaniu.Bo Banderoland(jakoś kwitnący tam faszyzm im nie przeszkadza,nawet lewakom i liberałom z GW czy TVN)wspieraja media ‚gównego”nurtu typu TVPiS,TVN,”GW”,”GP”,”GPC’,TVRepublika,wspierają politycy PiS,PO,i .N czyli jak widać V kolumna banderowska jest rozbudowana.A zapomniałbym o pani Lichockiej(PiS)

 7. ninika

  22 grudnia 2016 at 08:27

  @ jaro7, LSED: A o „bezwarunkowo wspierającym” prezydencie nie zapomnieliście?

  • LSED

   22 grudnia 2016 at 23:13

   Ma Pani rację. Zapomniałem o tym politycznym ZERZE – rezydencie Dudzie (którym kręci jak chce inny miłośnik UPAdliny i wahabickich terrorystów Antoni „ruscy kupili Mistrale za 1#” Macierewicz) oraz o jego poprzedniku i koledze z Unii Wolności – Komorowskim. Zapomniałem także o AWueSowsko- platformianym szkodniku Buzku, który razem z żoliborskim Karakanem raźnie hajlował z banderowcami na majdanie w towarzystwie Protasiewiczów, Czarneckich, Kurskich i Kowalów.

 8. pokrzywa

  22 grudnia 2016 at 17:51

  Już dziś owe projekty ustaw gloryfikujące UPA przesłać „na gwiazdkę” panu prezydentowi Dudzie żeby mógł oprawić je w ramkę i postawić na biurku aby co dzień cieszyły jego wzrok.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra