Z zagranicy

Rok 2017 ma zostać ogłoszony rokiem UPA!

dobromil_upa5To nie ponury żart, ale smutna rzeczywistość Lwowszczyzny, której władze obwodowe chcą w ten sposób uczcić 75. rocznicę powstania tej zbrodniczej organizacji. Jakby tego było mało, analogiczne wnioski złożono na poziomie ogólnokrajowym, w ukraińskim parlamencie.

Zgodnie z projektem przedłożonym przez przewodniczącego Lwowskiej Rady Obwodowej Ołeha Syniutka od 1 lutego ma powstać pod jego auspicjami komitet organizacyjny, który opracuje plan obchodów.

Dwa analogiczne projekty uchwał zostały przedłożone w ukraińskim parlamencie, a dotyczą one upamiętnienia rocznicy powstania UPA na poziomie państwowym. Jeden projekt złożył członek frakcji Front Ludowy, Ołeh Medynec, a drugi- grupa deputowanych z Bloku Petra Poroszenki, Batkiwszczyny, której szefową jest Julia Tymoszenko, a także Frontu Ludowego. Oba projekty zarejestrowano 18 listopada br.

Więcej na stronie portalu Kresy.pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. wars

  21 grudnia 2016 at 17:05

  W jednej kwestii Polska coraz bardziej przypomina USA…i tu i tam ogon psem macha.

 2. stan

  21 grudnia 2016 at 19:55

  A nasz parlament nie dołączy do tej inicjatywy? Niech zrzucą maski!

 3. Janusz

  21 grudnia 2016 at 21:15

  No to się można wkurwić, nieprawdaż? I o to właśnie chodzi debilnemu żydostwu, żebyśmy się pospołu wkurwili, a wtedy poszczują nas na siebie i Nowa Jerozolima na wschód od Wisły gotowa. Lokalne czarnoziemy zlane słowiańską krwią, uprawiane przez polsko-ukraińskie niedobitki z obozów koncentracyjnych będą żydowskiej rasie panów uber alles rodziły pięć razy w roku.

 4. ninika

  22 grudnia 2016 at 08:27

  @ jaro7, LSED: A o „bezwarunkowo wspierającym” prezydencie nie zapomnieliście?

 5. pokrzywa

  22 grudnia 2016 at 17:51

  Już dziś owe projekty ustaw gloryfikujące UPA przesłać „na gwiazdkę” panu prezydentowi Dudzie żeby mógł oprawić je w ramkę i postawić na biurku aby co dzień cieszyły jego wzrok.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra