Z zagranicy

Rok 2017 ma zostać ogłoszony rokiem UPA!

dobromil_upa5To nie ponury żart, ale smutna rzeczywistość Lwowszczyzny, której władze obwodowe chcą w ten sposób uczcić 75. rocznicę powstania tej zbrodniczej organizacji. Jakby tego było mało, analogiczne wnioski złożono na poziomie ogólnokrajowym, w ukraińskim parlamencie.

Zgodnie z projektem przedłożonym przez przewodniczącego Lwowskiej Rady Obwodowej Ołeha Syniutka od 1 lutego ma powstać pod jego auspicjami komitet organizacyjny, który opracuje plan obchodów.

Dwa analogiczne projekty uchwał zostały przedłożone w ukraińskim parlamencie, a dotyczą one upamiętnienia rocznicy powstania UPA na poziomie państwowym. Jeden projekt złożył członek frakcji Front Ludowy, Ołeh Medynec, a drugi- grupa deputowanych z Bloku Petra Poroszenki, Batkiwszczyny, której szefową jest Julia Tymoszenko, a także Frontu Ludowego. Oba projekty zarejestrowano 18 listopada br.

Więcej na stronie portalu Kresy.pl

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. wars

  21 grudnia 2016 at 17:05

  W jednej kwestii Polska coraz bardziej przypomina USA…i tu i tam ogon psem macha.

 2. stan

  21 grudnia 2016 at 19:55

  A nasz parlament nie dołączy do tej inicjatywy? Niech zrzucą maski!

 3. Janusz

  21 grudnia 2016 at 21:15

  No to się można wkurwić, nieprawdaż? I o to właśnie chodzi debilnemu żydostwu, żebyśmy się pospołu wkurwili, a wtedy poszczują nas na siebie i Nowa Jerozolima na wschód od Wisły gotowa. Lokalne czarnoziemy zlane słowiańską krwią, uprawiane przez polsko-ukraińskie niedobitki z obozów koncentracyjnych będą żydowskiej rasie panów uber alles rodziły pięć razy w roku.

 4. ninika

  22 grudnia 2016 at 08:27

  @ jaro7, LSED: A o „bezwarunkowo wspierającym” prezydencie nie zapomnieliście?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra