Z zagranicy

Andrzej Duda: Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja

Publikujemy pełną treść wystąpienia prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas wspólnej konferencji z jego izraelskim odpowiednikiem Reuvenem Rivlinem.

Ekscelencjo, Panie Prezydencie,
Szanowni Państwo Ministrowie,
Wszyscy Dostojni Zgromadzeni Goście,

Przede wszystkim chciałem ogromnie podziękować Panu Prezydentowi za zaproszenie do Izraela i za tę możliwość dzisiejszego spotkania i rozmowy. Bo rzeczywiście ‒ tak jak Pan Prezydent powiedział ‒ więzi łączące nasze narody mają tysiącletnią historię. To jest relacja, która jest opleciona wzajemnymi związkami ‒ i rodzinnymi bardzo często, ale przede wszystkim także i kulturowymi. To jest wielka wartość, która bezsprzecznie łączy nasze narody.

Chciałem w tym miejscu wyrazić radość, Panie Prezydencie, i podziękować jeszcze raz za to, że w 2014 roku był Pan obecny w moim kraju, w Warszawie, na uroczystości otwarcia, inauguracji Muzeum Historii Żydów Polskich. Ten wspaniały obiekt jest właśnie świadectwem i dokumentem tej naszej wspólnej tysiącletniej historii, niezwykle ważnej zwłaszcza dla młodego pokolenia. Niezwykle ważnej dla młodych ludzi w Polsce i niezwykle ważnej dla młodych ludzi tutaj w Izraelu, którzy Polskę odwiedzają ‒ aby właśnie widzieli głębię tych związków, aby widzieli wzajemne więzi kulturowe, aby widzieli wzajemny wpływ, jaki wspólnota żydowska żyjąca w Polsce przez ponad tysiąc lat wniosła do budowy polskiego państwa i jego kultury. Ale także aby widzieli i rozumieli ten wpływ, który Żydzi urodzeni w Polsce wnieśli później do budowy państwa Izrael, przynosząc z sobą z polskich ziem, z tych rodzin, w których urodzili się na terenach Polski, to, co ‒ w moim przekonaniu ‒ najlepsze, to, co między innymi właśnie pozwoliło zbudować silną państwowość i piękne państwo izraelskie, które mam zaszczyt i przyjemność teraz, właśnie w czasie tej mojej podróży podziwiać.

To prawda, Panie Prezydencie, w ostatnich dniach września zeszłego roku byłem tutaj, w Jerozolimie, po to, aby oddać hołd panu premierowi, panu prezydentowi Szimonowi Peresowi w jego ostatniej drodze. A także podziękować mu wraz z wieloma innymi światowymi przywódcami za wszystko, co przez lata swojego życia i działalności politycznej zrobił dla Izraela, ale przede wszystkim dla świata, a także dla polsko-żydowskich relacji, dla relacji pomiędzy naszymi krajami.

Szimon Peres był właśnie jednym z tych, o których mówiłem. Urodził się w małej miejscowości na terenach II Rzeczypospolitej w 1923 roku w Wiszniewie, gdzie mieszkała wspólnota żydowska, o której sam mówił, że miał takie poczucie, jak gdyby urodził się w Izraelu. Albowiem ta właśnie niewielka wspólnota, w której żył i w której się wychowywał w Polsce w II Rzeczypospolitej, miała tam doskonałe warunki do tego, aby się rozwijać i kultywować swoją religię, kultywować swoje zwyczaje, budować swoją kulturę w obrębie polskiej kultury, na którą składało się wtedy wiele nacji – i wszystkie one wnosiły wielki dar do budowy II Rzeczypospolitej. Tak jak i wielu obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, którzy przelewali krew w obronie polskiej niepodległości, dla odzyskania polskiej niepodległości czy dla obrony Rzeczypospolitej przed niemieckim najeźdźcą w 1939 roku. Wielu z nich zapłaciło wtedy w boju za to życiem i my, Polacy, cały czas o tym pamiętamy.

Te więzi historyczne są niezwykle silne. Tak jak Pan Prezydent powiedział, w tej historii był też dramatyczny moment – była nim właśnie niemiecka napaść na Polskę, było to, co później stało się na okupowanych przez Niemcy hitlerowskie polskich ziemiach, były fabryki śmierci, był Holokaust, który w tak straszliwy sposób dotknął naród żydowski, zabierając wielu synów tego narodu, ale który zarazem w pewnym sensie był motorem do tego, aby budować silne i bezpieczne państwo izraelskie, w którego budowie – tak jak powiedziałem – współuczestniczyło także i wielu synów narodu żydowskiego urodzonych na polskiej ziemi.

Dziś, Panie Prezydencie, od wielu, wielu lat Polskę i Izrael łączą serdeczne relacje. Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja. Cieszy mnie rozwijająca się współpraca, zwłaszcza w elementach nowoczesnej gospodarki, w elementach nowoczesnej technologii, gdzie Izrael przoduje na świecie. Cieszę się bardzo z trzecich konsultacji międzyrządowych, które miały miejsce w drugiej połowie listopada zeszłego roku. One rzeczywiście stwarzają doskonałe pole do współpracy. Przyjechała ze mną tutaj, do Izraela, także grupa młodych ludzi z polskich start-upów, którzy chcą rozmawiać ze swoimi izraelskimi kolegami, którzy chcą się dzielić doświadczeniami, którzy chcą także pokazać swoje osiągnięcia. Mam nadzieję, że ta wizyta będzie nie tylko niezwykle pożyteczna dla rozwoju naszych relacji politycznych, ale mam nadzieję, że będzie także pożyteczna dla rozwoju naszych relacji gospodarczych.

Chciałbym jeszcze raz potwierdzić, że Polska przede wszystkim sprzyja z jednej strony Izraelowi, ale z drugiej strony także sprzyja cały czas w bardzo silny sposób procesowi pokojowemu tutaj, na Bliskim Wschodzie. Ogromnie nam zależy, by w tym niezwykle ważnym miejscu świata, gdzie te relacje bardzo często są trudne, układały się one jak najlepiej, z wzajemnym poszanowaniem narodów, ale także przy uwzględnieniu wzajemnych potrzeb, a więc poprzez rozmowę, dialog, poprzez to, aby te relacje były układane – powtarzam – wzajemnie, a więc bez narzucania z zewnątrz jakiejkolwiek woli przez inne państwa.

Będziemy o tym z Panem Prezydentem dzisiaj rozmawiali, będę miał także tę możliwość, aby w ciągu tych kilku dni mojej wizyty w Izraelu rozmawiać o tym również i z przewodniczącym Knesetu, i z Panem Premierem. Mam nadzieję, że ta wizyta będzie dobra i owocna, mam nadzieję, że przyniesie ona owoce nie tylko we wzajemnych polsko-izraelskich i polsko-żydowskich relacjach, ale mam nadzieję, że przyniesie ona także i dobro w tej przestrzeni właśnie budowy pokoju i budowy atmosfery wzajemnego zrozumienia tutaj, w tym miejscu świata, które my, Polacy, nazywamy Bliskim Wschodem.

Panie Prezydencie, jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za niezwykle życzliwe przyjęcie i ogromnie się cieszę, że mogę gościć w Izraelu, w państwie, które jest bliskie Polsce. Dziękuję.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Andrzej Hrechorowicz? KPRP

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

71 komentarzy

71 Komentarzy

 1. hansi

  17 stycznia 2017 at 15:58

  Ta ostentacja zakrawa już…na co ?…
  Za mało mają „antysemitów” i nie mają kogo ścigać ? 🙂
  Muszą koniecznie narobić ich („antysemitów”) narobić koniecznie więcej 🙂 ..
  NIE tylko pośród „prawicowców”, którym oczu otwierać nie trzeba, ale i pośród wytresowanych od trzech pokoleń, lewackich i żydofilnych lewaków TEŻ ??? 😉
  Żeby Owczarnia Gojów polskich się PRZEBUDZIŁA ? Przed czasem ?..
  A może to JUŻ czas ??.. 😉 Już JAWNIE, nawet się tym chwaląc, pali się świece chanukowe w Belwederze i w Sejmie, gdzie niedawno jeszcze tyle aj-waj było w sprawie krzyży ?…
  Czy to rzeczywiście JUŻ ?..
  Bo już armia USrahellska stanęła na straży i..już będziemy odtąd epatowani obszernymi informacjami na temat Israhella i gdzie kto pierdnął koszernie ?..
  Okraszane „kulturą żidowską” z wszelkich mediów ?…

  Ale ja – o czym innym..
  PO KIEGO Pan Duda jeździ do Israhella ?..
  Skoro ma upoważnione persony w jarmułkach NA MIEJSCU ????..
  Albo – jeśli już, to PO CO do Izraela ???..
  Skoro centrum WŁADZY znajduje się NIE w TelAwiwie, ani nie w Jerozolimie, lecz w LONDYNIE ?… I dlaczego Duda ?.. A nie Prezio osobiście ?…
  Cały „rząd warszawski” w komplecie, najpierw Tuska, teraz Prezia – na dywanik do Israhella ?.. Dlaczego nie do Londynu ?..
  ZA WYSOKIE PROGI w Londynie ? 🙂 ..
  I żydki chcą, żeby ich lubić 🙂 ..
  Wystarczy popatrzeć w te niewinne oczka Pana „Bibi” Netanjahu 😀 …
  Shalom, Panie Prezesie ! 🙂
  Kiedy założy Pan już oficjalnie I NA STAŁE, jarmułkę ? 🙂 …

  • hansi

   17 stycznia 2017 at 15:59

   Ach ! Poprawka… Nawet do Bibi – za wysokie progi, dla naszego „Andrzeja” 😀 …
   Spotkał się z Prezydentem 🙂
   Jak równy – z równym ! 😉

  • Robert B.

   17 stycznia 2017 at 21:27

   Teeeesz zachficasz się bogaaaaactweeeem kultiuuuury szitoooooskiej? To tak jak ja… Nie mogę dnia wytrzymać bez booogaaaactwa kultiuuuury szitooooskiej… A do tego oooooniiiii tyyyyleeee przeeecieeeeeeeehpieeeeeeeeeli!

 2. Codreanu

  17 stycznia 2017 at 16:12

  Kiedyś nie lubiłem komunistów. Obecnie przydałby się Gomułka. Nie był on antysemitą, ale przynajmniej nie wchodził też Izraelowi w tyłek.

  • pawciopp

   21 stycznia 2017 at 14:19

   Sporo w tym zdaniu prawdy.

 3. z-k

  17 stycznia 2017 at 16:45

  O!!! To ta ‚ekselencja” co w oficjlalnym przemówieniu na otwarciu centrum żydopropagandy w W-wie mówił o żydowskich hufcach rycerskich i takowych chorągwiach husarskich w służbie polskich królów tudzież, że jego pradziadka karczmarza szlachta chciała wybrać na polskiego króla itp. bzdury ku zachwytowi licznie zgromadzonych współplemieńców i rodzimych zaprzańców.

 4. tomek

  17 stycznia 2017 at 16:49

  Duda to jest pierwsza i ostatnia twoja kadencja ale qwa na kogo tu glosowac nie ma na kogo!

  • Patriota

   17 stycznia 2017 at 21:22

   Polecam na Grzegorza Brauna

   • Faszysta

    18 stycznia 2017 at 21:38

    A ja nie. Geopolityczny blazen.

    • elpiwo

     20 stycznia 2017 at 10:16

     To, że nie masz pojęcia o otaczającym cie świecie, nie upowaznia cie do obelg wobec tych, którzy taka wiedzą dysponują. Proponuje leczyć kompleksy edukacją.

     • Faszysta

      20 stycznia 2017 at 20:47

      @elpiwo, A moze cos na temat? Prosze ujawnic troche swojej wiedzy.
      Od siebie dodam ze kazdy kto propaguje jednostronne ogloszenie neutralnosci przez Polske jest i bedzie blaznem.

  • niema

   19 stycznia 2017 at 11:37

   ale bedzie bo Polacy widza co sie dzieje i sie juz przebudzaja.

  • Andrzej

   23 stycznia 2017 at 20:41

   Jest Grzegorz Braun.

   • Mirek

    24 stycznia 2017 at 00:05

    Kolejny żyd! Co to za różnica? To już w tym kraju nie ma polaków?

 5. Alex

  17 stycznia 2017 at 17:05

  Rozporkowo skolonizowany debil!

 6. m

  17 stycznia 2017 at 17:27

  „… aby widzieli wzajemny wpływ, jaki wspólnota żydowska żyjąca w Polsce przez ponad tysiąc lat wniosła do budowy polskiego państwa i jego kultury.” – czy to o michnikach, hartmannach, urbanach, stolzmanach, morelach, różańskich i im podobnych typach?

 7. frate

  17 stycznia 2017 at 17:30

  duda żydowski pomagierze, dni twoje i twojej pisowskiej sekty są już POliczone!!! Ostatni raz daliśmy się nabrać na wasze gierki!! Więcej na was nie zagłosujemy POdli kłamcy!! PRECZ Z ŻYDOSTWEM I ICH PISOWSKIMI PUCYBUTAMI!! JUŻ MY SIĘ Z WAMI ROZLICZYMY KANALIE I TO SZYBCIEJ NIŻ MYŚLICIE!!

 8. kresowiak

  17 stycznia 2017 at 18:30

  kwaśniewski-żyd kaczyński-żyd komorowski-żona zydówka duda-żona żydówka- pilnują interesu

  • jaro7

   21 stycznia 2017 at 12:49

   Zapomniałeś o żonie Sikorskiego

 9. Robert B.

  17 stycznia 2017 at 18:39

  Rzygać się chce. Aż dziw bierze, że pozwolono mu tam na postawę wyprostowaną, że nie jest cały czas na klęczkach…

  • Faszysta

   18 stycznia 2017 at 21:41

   PADalec jest wyjatkowo utalentowany. Malo kto potrafi kleczec stojac.

 10. Kwal

  17 stycznia 2017 at 20:08

  Obecne ziemie które okupuje Izrael to są rdzenne ziemie Palestyńskie jako że, ten Naród był tam od zawsze. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 11. stan

  17 stycznia 2017 at 22:54

  Żydowskie dziedzictwo kulturowe to: teatrzyki z wyszynkiem, szmoncesy i pornografia. Widać PAD dobrze się tam czuje.

  • cyran6

   18 stycznia 2017 at 00:30

   „Pornografia”???

   • Jendrek

    18 stycznia 2017 at 01:22

    tak,pornografia,którą wprowadzili do szerkiego obiegu aby niszczyć kulturę lacińską

    • Mniejszy

     18 stycznia 2017 at 10:22

     Dokładnie tak. Jak się likwiduje kulturę katolicką – atakuje się rodzinę a dokładnie jej najsilniejszy element -mężczyznę.
     Wiekszość producentów i fundatorów filmów pornograficznych jest narodowosci zydowskiej a najwięcej filmów jest kreconych w enklawie Zydowskiej -Californi.Tam gdzie ilość zydów jest duza -Rosja Stany tam tez produkowana jest pornografia dziecięca (sic!) o to twórczość zydowska

 12. Duda KŁAMIE 1000-letniej wspólnej historii !

  18 stycznia 2017 at 03:04

  Ten naiwny KŁAMCA A.Duda w tym swoim przemówieniu POWTARZA jak GŁUPIA papuga za żydowskimi bezczelnymi kłamliwymi ohydnymi FABRUKACJAMI:
  „. . . Bo rzeczywiście ‒ tak jak Pan Prezydent powiedział ‒ więzi łączące nasze narody mają TYSIĄCLETNIĄ historię. . .”

  NIE MA czegoś takiego jak „tysiąc-letnia” wspólna historia Polaków i żydów !!!! NIE MA i NIE było w faktycznej historii !!!

  Te KŁAMLIMY bełkot A.Dudy w Izraelu o „wspólnym tysiąc-leciu” to jedno z wielu podłych KŁAMSTW ostatnio SFABRYKOWANYCH na poczekaniu w tzw. „muzeum żydów polskich” wybudowanym w Warszawie za UKRADZINE $800 milinów polskiemu podatnikowi, pod który kamień węgielny wmurował ŻYDO-neo-banderowiec kłamliwy SPRZEDWACZYK Lech Kaczyński, który będąc w Izraelu bełkotał:
  „. . . W Izraelu czuję się jak u siebie w domu . . .”

  Otóż PIERWSZE żydostwo PRZYPLĄTAŁO się na tereny Królestwa Polskiego, dopiero wtedy jak ci SPISKOWCY intryganci ŻYDY szowiniści ZŁODZEJE wyjechali z Hiszpanii SZOWINISTÓW tzn. UCIEKLI w 1442 roku z Hiszpanii i Francji, a potem przenieśli się do Niemiec obawiając się poniesienia konsekwencji za SPISKOWANIE przeciwko ówczesnym władcom tych krajów, celowo SKŁUCAJĄC te państwa !
  Jak wiemy z elementarnej historii, że ŻYDZI zamieszkali w Hiszpanii w XV wieku SPISKOWALI z agentami OBCYCH państw jak Francji, Anglii, a także Turkami muzułmanami z poza Hiszpanii przeciwko chrześcijańskiemu Królowi Hiszpanii i z pełnym CYNICZNYM wyrachowaniem działali na SZKODĘ królestwa Hiszpanii.
  Żydzi zamieszkali w Hiszpanii w XV wieku KNULI otwarte INTRYGI polityczne przeciwko Królowi Hiszpanii w XV wieku, aby jego obalić i jego zamordować i też KNULI intrygi we wnętrzu arystokracji Hiszpanii i admiralicji hiszpańskiej, aby ich SKŁUCIĆ, skonfliktować, aby się pobili mędzy sobą.(to samo ZAWSZE robili w Polsce!)
  To SPISKOWANIE żydów miało w zamiarze OSŁABIĆ władzę Króla Hiszpanii, zwłaszcza w aglomeracjach, gdzie były znaczące hiszpańskie porty morskie, a zwłaszcza te w których budowano królewską flotę hiszpańską i porty WOJENNE.
  Żydom chodziło o to, aby osłabić flote wojenną Hiszpanii, która miała być zaatakowana przez przybyłą flotę Królestwa Anglii i Francji, która by przejęła władzę na strategicznymi portami Hiszpanii.
  Dlatego ówczesny król Hiszpanii w XV wieku, gdy się dowiedział jak ŻYDY SPISKUJĄ przeciw Hiszpanii to postawił warunek WSZYSTKIM żydom zamieszkałym w Hiszpanii, że muszą okazać swoją LOJALNOŚĆ wobec Korony Hiszpanii, przestać SPISKOWAĆ przeciwko Królowi Hiszpanii i musza przyjść na wiarę chrześcijańską, a ci żydzi którzy tego nie uczynią do daty 31 marca 1442 roku, będą ZMUSZENI siła do opuszczenia królestwa Hiszpanii.
  Żydzi tą swoją NIE lojalność oraz SPISKOWANIE przeciwko królestwu Hiszpanii, nazwali KŁAMLIWYM terminem żydowskim jakoby: „WYGNANIA żydów z Hiszpanii” w XV wieku.

  • Kiedy SKOŃCZY się BŁAZNOWANIE Polskich Prezydentów?

   18 stycznia 2017 at 03:47

   Oczywiście, jakaś część ŻYDÓW zamieszkałych w Hiszpanii przeszła na wiarę chrześcijańska i pozostała bez problemu w Hiszpanii w XV wieku, a ci którzy NIE chcieli być LOJALNI wobec Korony Hiszpanii, to tej kraj OPUŚCILI. Nikt ich nie wyganiał, oni SAMI opuścili Hiszpanię, gdyż NIE chcieli być LOJALNI wobec Korony Hiszpańskiej.
   Na początku lat 2000-ch, żydowskie CHCIWE KLUBY finansowe, zwłaszcza w USA i szowinistyczne organizacje żydowskie zaczęły nagałaśniąc sprawę swoich ROZCZEŃ finansowych wobec obecnej Hiszpanii, podając się za jedynych spadkobierców(SIĆ!) dóbr, które NIBY pozostawili ci żydzi, którzy opuścili Hiszpanie po 1442 roku czyli z XV wieku…
   Właśnie ta sprawa BZDURNYCH niczym nie uzasadnionych ROZCZEŃ finansowych KLUBÓW żydowskich z New Yorku i Waszyngtonu, zwłaszcza od roku 2002 roku irytuje hiszpańską opinie publiczną.
   Na jednym z meczów międzynarodowych w 2015 roku sprawozdawcy „telewizornii amerykańskiej CNN” zaczęli nagłaśniać dla publiki w USA, że Hiszpania to ANTYSEMICI, gdyż „wygnali” żydów z Hiszpanii w 1442 roku, którzy rzekomo byli „bogaci” i JAKOBY rząd Hiszpanii „pozbierał im majątki” o których oni teraz „przypominają Światu”.
   To był PRETEKST żydowskich CHCIWCÓW z USA, którzy wykorzystali nawet mecz piłkarski do wszczęcia awanturnictwa finansowego wobec Hiszpanii.
   To mędzynarodowe awanturnictwo żydowskie w 2015 roku było i jest rezultatem nie okiełzanej CHCIWOŚCI żydowskiej wobec wszystkich, a teraz dodatkowo Hiszpanów sięgającym, aż do XV wieku.
   Podobno w kuluarach na kwietniowej 2015 roku konwencji żydowskej mafii o nazwie „American Israel Public Affairs Committee”(AIPAC) w USA dyskutowano o tym jak ZMUŚIĆ Hiszpanie do „ZWROTU” posiadłości pozostawonych przez niby „wygnanych” żydów z Hiszpanii w XV wieku co należy uznac za PARANOJĘ chciwców żydowskich.
   To właśnie żydowskie kręgi medialne w USA, które usiłują się MŚCIĆ na Hiszpanii za „wygnanie z XV wieku” podpuszczają i finansując separatystów z tzw. Kraju Basków, aby ci usiłowali ODERWAĆ Katalonię od Hiszpanii, aby dzisiaj SKŁUCIĆ i podzielić Hiszpanię.
   Niestety wykołowani etniczni Polacy zamieszkali w III RP przez dziesiątki lat NIE są w stanie wyselekcjonować AUTENTYCZNEGO POLSKIEGO kandydata na Prezydenta Polski, który by NIE KUCAŁ, nie ślinił się jak imbecyl przed chciwymi żydami w Izraelu, NIE był tak ULEGŁYM pajacem ciemniakiem jakim jest ten dupek Duda ożeniony z żydówką, która jego gimnastykuje, urabia jak PLASTUSIA z plasteliny, który BŁAZNUJE ze szkodą dla Polaków i Polski.

 13. Kwal

  18 stycznia 2017 at 06:19

  Jako obywatel Polski stanowczo protestuję przeciwko odznaczeniu Schewacha Weissa Orderem Orła Białego. Akt ten to naplucie w twarz Narodowi Polskiemu i profanacja tego znamienitego odznaczenia. Rasowy żyd, jakim jest Schewach Weiss nie zasługuje na tak godne potraktowanie. To odwieczny wróg polski w Polsce mieszkający i po polsku mówiący, szerzący antypolonizm i szkalujący Polaków na każdym kroku. Celem jego jego jest bezprawne okradzenie Polski na 65 miliardów dolarów. W dniu dzisiejszym kundel Duda piastujący stanowisko rezydenta polskiego przejdzie do historii jako zdrajca najwyższych Polskich wartości… Obecne ziemie które okupuje Izrael to są rdzenne ziemie Palestyńskie jako że, ten Naród był tam od zawsze. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

  • jaro7

   21 stycznia 2017 at 12:51

   To pikuś,bo może jeszcze się okazać że ten błazen Duda nie tylko nie odbierze orderu Grossowi(a nie odbierze)to jeszcze nada mu kolejny.

 14. Czesław

  18 stycznia 2017 at 06:23

  W sprawie Żydów w Hiszpanii, to według mojej wiedzy byli wypędzeni za to że współpracowali z okupantami arabskimi w okresie reconquisty pod koniec XV w. U nas też powinno się wypędzić tych Żydów którzy wprowadzali w Polsce komunizm współpracując z NKWD. W ogóle to Prezydent Duda „zapomniał” o tym wkładzie w rozwój historii Polski powiedzieć, tzn.jak Żydzi wprowadzali komunizm w Polsce a także jak współpracowali ze Związkiem Radzieckim w prześladowaniu Polaków na Kresach po 17-y września 1939 r.

  • Robert B.

   18 stycznia 2017 at 09:23

   Te wypędzone wówczas niepokalane niewiniątka z Hiszpanii trafiły w większości do Turcji. To, co się działo ostatnio w tym państwie, to następna odsłona ich działalności. Gdy Erdogan powiedział o „państwie równoległym”, od razu wiedziałem, o KOGO chodzi…

 15. George

  18 stycznia 2017 at 10:07

  Nic nie wspomniał o polskiej krwi przelewanej przez Żydów po 1945 roku, którzy tak licznie zapełnili szeregi funkcjonariuszy UB? Wydaje mi się, że te dusery prawione przez Dudę pod adresem Żydów wskazują, że plan zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom opiewającym na 65 mld USD został już uzgodniony. Oj biedna jest ta nasza ojczyzna, biedna.

  • jok

   18 stycznia 2017 at 18:07

   a) Może jednak nie!:) Gdyby to przeszło, tak „na sicher”, to przypuszczam, że D chodziłby może zadumany – czy dobrze że tak się stało (bo nawet chęć przysłużenia się „nacji”, może być przykryta strachem/refleksją pod hasłem: a co teraz będzie dalej?), a oni by mu prawili dusery, a nie wprowadzali go w dość kłopotliwą pijarowsko sytuację. Albo się mylę i jest na odwrót – przekazanie tak nadzwyczajnego datku (65 mld), musi być poprzedzone przekazem, iż obdarowany „odszkodowaniem” (jako nacja) jest kimś absolutnie wyjątkowym.
   b) Nie jestem pewien czy 65 mld nie jest w pewnym zakresie zasłoną dymną. Tak mie się zdaje, że nam każą się podniecać 65 mld, a w tym czasie przysłowiowe kamienice „wracają do właścicieli” aż huczy. Być może na końcu, tym bardziej że symbolem walki z nieprawidłowościami „reprywatyzacji” jest dość swoiste stowarzyszenie o nazwie – nomen omen – „Miasto jest nasze”, kiedy wszystko zostanie „oddane” okaże się, ze … nic nie zostało oddane, że „ograbiono prawowitych właścicieli – Żydów”. Wtedy może trzeba będzie dać z pieniędzy publicznych „odszkodowanie” dla „ograbionych”. A my wciąż będziemy się cieszyć, że „nie oddano 65 mld” :))

 16. Adam

  18 stycznia 2017 at 13:58

  Wystąpienie i zachowanie Dudy to wyjątkowy skandal.Jedyną nadzieją jest Ruch Narodowy.

 17. Piotr

  18 stycznia 2017 at 14:53

  To wszystko co powyżej przeczytałem uważam jest szczerą nie wydumaną sprawdzoną historyczną prawdą My nigdy ich się nie pozbędziemy Naród czysto polski jest przez nich manipulowany i celowo z kłócony bo gdzie dwóch się biję tam trzeci rządzi.Oni są wszędzie za tobą przed tobą przefarbowani.Izrael jest daleko ale ma swój do ugrania w Polsce a Polacy to naród który można okraść oszukać i zniszczyć pozbawić go godności i tożsamości narodowej z globalizować.Przestańmy się poniżać!

  • Faszysta

   18 stycznia 2017 at 21:44

   Nigdy nie mow nigdy…

 18. Gocha

  18 stycznia 2017 at 18:26

  Andrjiu Dudek to głupiego ryja robi rozmawiając z Żydami. Mój wnuk taką minę robił kiedy się zesrał w majtki.

  Wszędzie będę to pisać. Pucz miał za zadanie głównie ochronę dzikich reprywatyzacji. Długi wywiad ale wart przeczytania i wart aby podać go dalej. http://poszukiwania.neon24.pl/post/136453,wstrzasajacy-wywiad

 19. MacGregor

  19 stycznia 2017 at 10:53

  Przeczytałem i się porzygałem – nie wiem zupełnie czemu, może cierpię na antysemitnictwo utajone i powinienem się leczyć?

 20. Psalmista

  20 stycznia 2017 at 00:00

  Polska sprzyjała Izraelowi ZAWSZE, co tak umiejętnie podkreślił PAD (zmieniając się w biało-czerwoną słomiankę – pad właśnie). Małe dzieci wiedzą, że już Mieszko Pierwszy sprzyjał Izraelowi, a B.Chrobry usankcjonował to królewskim prawem. Na tym solidnym fundamencie Kazimierz Wielki posadowił budownictwo murowane w miejsce drewnianego. Jagiełło zwyciężył pod Grunwaldem w obronie Izraela przed Niemcami i wprowadził sprzyjającą Żydom politykę osiedlania Izraela w RP.
  W świetle tego, PAD jest tylko kontynuatorem tej tradycji sprzyjania, a nie pierwszym lizodOOpem i dOOpowłazem, bo nawet związany z masońską lożą Bnai’brith Żyd Kwaśniewski vel Stolcman miał więcej umiaru…
  Panie Pezydencie, JEZUS MARIA!!!

 21. moryc

  20 stycznia 2017 at 01:34

 22. Bartosz1990

  21 stycznia 2017 at 07:00

  Szkoda że Duda nie zapytał się za co nas tak żydzi nienawidzą i czemu wspierają wszystkie nagatywne akcje przeciwko Polsce??

  W XIX w, w okresie miedzy wojennym, w czasie II WŚ zawsze żyliśmy w zgodzie z wyznawcami Judaizmu owszem troche im zazdrościliśmy przedsiębiorczości przez co niektórzy politycy ich obwiniali za różne rzeczy…lecz po II WS za całe zło jakie doświadczyli mniej obwiniają Niemców, Francuzów itd…a właśnie Polaków! Czemu nie mam pojęcia…

  • jok

   21 stycznia 2017 at 16:22

   Widzę, że kolega jak zwykle z filosemityzmem pod pachą… „Zazdrościmy przedsiębiorczości”:).

   A dlaczego na Wschodnim Wybrzeżu USA jest olbrzymia nadreprezentacja Ż wśród zawodów prawniczych? Anglosasi są mało przedsiębiorczy, nie mają tradycji prawniczych, zazdroszczą przedsiębiorczości? Czy wchodzi w grę jakaś umiejętność plemienna do działań czasem półkonspiracyjnych, wynikająca w jakiś sposób z hiperetncentrycznosci?

   Dlaczego jedna z najliczniejszych etniczności tworzących USA, Niemcy amerykańscy czy Amerykanie niemieckiego pochodzenia, znacznie liczniejsi ni Ż w USA, stworzyli lobby silne, ale znacznie znacznie słabsze niż lobby żydowskie. Skąd wynika, Niemcy są mało zorganizowani?:))) Czy może u siebie stworzyli potężne państwa, a „na wyjedzie’ jakoś nie mają aż takich jak ż umiejętności w opanowywaniu gospodarzy?

 23. cayt-london

  21 stycznia 2017 at 09:37

  muzeum sciemy i klamstwa tak jak w waszyngtonie czemu nie ma tam nic o zydowskich mrdrcach z mbp

 24. jok

  21 stycznia 2017 at 16:10

  Qrcze, a ja bym chciał by sprzyjała tylko wtedy gdy jest to zgodnie z polskim interesem narodowym (no fakt, należałoby go jakoś zdefiniować) oraz gdy sprzyjanie jest odwzajemnione

 25. dobre sobie

  23 stycznia 2017 at 12:36

  PAD dziękuje że Zydzi zechcieli łaskawie przyjechać na otwarcie zbudowanego przez Polaków zydowkiego muzeum.
  No dobre sobie !

 26. Andrzej

  23 stycznia 2017 at 20:59

  Jestem kompletnie zdegustowany, że tak powiem, postawą prezydenta Dudy. Aż brak mi słów, aby tą jego „pielgrzymkę” do swych popleczników, właściwie określić. To skandal, że prezydent Polski nazywa Polskę ziemią Polin, a skrót RP tłumaczy, jako Rzeczpospolita Przyjaciół. A ja się pytam jakich przyjaciół? Żyd nigdy nie był przyjacielem Polaka, no chyba, że sam nie był tego świadomy, że jest Żydem, ale w innym przypadku jest to wręcz niemożliwe, gdyż zabrania mu tego Talmud, na którym wychowuje swoje pokolenie. Polak, owszem, przyjacielem nie raz był i Żyda i Greka i nawet Rosjanina, bo mamy to we krwi, że lubimy pomagać potrzebującym. Ale to my zawsze byliśmy czyimiś przyjaciółmi, bo sami przyjaciół nigdy nie mieliśmy. To przerażające do czego doszliśmy. Najpierw Premier Szydło jedzie na „pielgrzymkę” do Izraela, a potem prezydent Duda… A na Intronizację w Łagiewnikach nie dojechali ministrowie i pani Premier – poza Ministrem Szyszko i Ziobro -, a to bardzo dziwna sprawa. Bo przecież w piątek przed Intronizacją wszyscy w Krakowie byli, ale na uroczystości, prezydenta zabrała mamusia, bo żona już miała swoje plany, które nie obejmowały tak wielkiego Aktu, a szkoda. Bardzo to wszystko niepokojąco wygląda, drodzy Polacy – Patrioci.

 27. Mirek

  24 stycznia 2017 at 00:13

  Pytanie, ilu z was tutaj piszących, wybierało go i całe Prawie sprawiedliwość w ostatnich wyborach? Co się zmieniło od tamtego czasu? Przecież kto miał oczy to widział, że to są szmaty żydowskie!

 28. MrKuba65

  24 stycznia 2017 at 10:08

  Szkoda że Izrael nie odwzajemnia tych ” sympatii „. Szkoda że Izrael traktuje Polskę jako teren naturalnego żerowiska swoich chucpiarzy i interpretatorów historii. Szkoda że Izrael wychowuje młodzież w zoologicznej nienawiści do Polski i Polaków szacujac jednostronnie na 14 mln antysemitów w społeczeństwie nad Wisłą( obejrzyj „ZNIESŁAWIENIE” na YT „)

 29. Felton Sheff

  29 stycznia 2017 at 05:24

  iherb coupon

 30. Stephnie Mcnair

  29 stycznia 2017 at 05:28

  Estate agents aldershot Hampshire

 31. Graham Eslava

  29 stycznia 2017 at 10:37

  overseas viagra

 32. Live gay sex cam

  30 stycznia 2017 at 01:48

  Great line up. We will be linking to this great article on our site. Keep up the good writing.

 33. After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 34. Jack Diorio

  30 stycznia 2017 at 19:08

  This site is usually a walk-through its the knowledge you wished concerning this and didn’t know who need to. Glimpse here, and you’ll certainly discover it.

 35. This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 36. Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 37. Fanatics free shipping

  6 lutego 2017 at 04:30

  Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice procedures and we are looking to swap solutions with other folks, be sure to shoot me an e-mail if interested.

 38. There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 39. Erasmo Verbeke

  19 lutego 2017 at 18:22

  buy oxycontin

 40. meme kanseri nasil anlasilir

  9 marca 2017 at 00:06

  There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 41. айфел парфюми

  12 marca 2017 at 16:31

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 42. online shoes for kids

  14 marca 2017 at 11:01

  Extremely great weblog submit. I totally appreciate this site. Keep creating!

 43. top cam sites

  17 marca 2017 at 14:14

  Pretty! This was a really wonderful post. Thank you for your provided information.

 44. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 45. I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 46. online footwear shopping for girls

  21 marca 2017 at 19:44

  Hi, just wished to mention, I loved this site post. It was helpful. Keep on posting! Also go to my internet website; ครีมหน้าขาว

 47. айфел парфюм

  21 marca 2017 at 23:04

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 48. Health

  22 marca 2017 at 02:50

  Apple at present incorporates Rhapsody as an application, which is a superb commence, yet it is at this time hampered through the incapacity in direction of retail store domestically on your iPod, and includes a dismal 64kbps little bit value. If this alterations, then it will rather negate this usefulness for the Zune, yet the Ten tunes for every month will still be a substantial plus within Zune Pass’ favor.

 49. Horace Beauman

  22 marca 2017 at 21:08

  The extremely nice thing with regards to the The best Commenters widget created into the NoFollow Cost-free plugin would be the reality which you can set the volume of commenters who make the checklist. Fly-by single-comment spammers may not be rewarded with do-follow backlinks or regarded, however they do opt in to your newsletter. Your loyal guests are are subsequently rewarded.

 50. silver fascinator asos

  24 marca 2017 at 02:30

  Great blog here! Also your web site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra