Z zagranicy

Andrzej Duda: Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja

Publikujemy pełną treść wystąpienia prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas wspólnej konferencji z jego izraelskim odpowiednikiem Reuvenem Rivlinem.

Ekscelencjo, Panie Prezydencie,
Szanowni Państwo Ministrowie,
Wszyscy Dostojni Zgromadzeni Goście,

Przede wszystkim chciałem ogromnie podziękować Panu Prezydentowi za zaproszenie do Izraela i za tę możliwość dzisiejszego spotkania i rozmowy. Bo rzeczywiście ‒ tak jak Pan Prezydent powiedział ‒ więzi łączące nasze narody mają tysiącletnią historię. To jest relacja, która jest opleciona wzajemnymi związkami ‒ i rodzinnymi bardzo często, ale przede wszystkim także i kulturowymi. To jest wielka wartość, która bezsprzecznie łączy nasze narody.

Chciałem w tym miejscu wyrazić radość, Panie Prezydencie, i podziękować jeszcze raz za to, że w 2014 roku był Pan obecny w moim kraju, w Warszawie, na uroczystości otwarcia, inauguracji Muzeum Historii Żydów Polskich. Ten wspaniały obiekt jest właśnie świadectwem i dokumentem tej naszej wspólnej tysiącletniej historii, niezwykle ważnej zwłaszcza dla młodego pokolenia. Niezwykle ważnej dla młodych ludzi w Polsce i niezwykle ważnej dla młodych ludzi tutaj w Izraelu, którzy Polskę odwiedzają ‒ aby właśnie widzieli głębię tych związków, aby widzieli wzajemne więzi kulturowe, aby widzieli wzajemny wpływ, jaki wspólnota żydowska żyjąca w Polsce przez ponad tysiąc lat wniosła do budowy polskiego państwa i jego kultury. Ale także aby widzieli i rozumieli ten wpływ, który Żydzi urodzeni w Polsce wnieśli później do budowy państwa Izrael, przynosząc z sobą z polskich ziem, z tych rodzin, w których urodzili się na terenach Polski, to, co ‒ w moim przekonaniu ‒ najlepsze, to, co między innymi właśnie pozwoliło zbudować silną państwowość i piękne państwo izraelskie, które mam zaszczyt i przyjemność teraz, właśnie w czasie tej mojej podróży podziwiać.

To prawda, Panie Prezydencie, w ostatnich dniach września zeszłego roku byłem tutaj, w Jerozolimie, po to, aby oddać hołd panu premierowi, panu prezydentowi Szimonowi Peresowi w jego ostatniej drodze. A także podziękować mu wraz z wieloma innymi światowymi przywódcami za wszystko, co przez lata swojego życia i działalności politycznej zrobił dla Izraela, ale przede wszystkim dla świata, a także dla polsko-żydowskich relacji, dla relacji pomiędzy naszymi krajami.

Szimon Peres był właśnie jednym z tych, o których mówiłem. Urodził się w małej miejscowości na terenach II Rzeczypospolitej w 1923 roku w Wiszniewie, gdzie mieszkała wspólnota żydowska, o której sam mówił, że miał takie poczucie, jak gdyby urodził się w Izraelu. Albowiem ta właśnie niewielka wspólnota, w której żył i w której się wychowywał w Polsce w II Rzeczypospolitej, miała tam doskonałe warunki do tego, aby się rozwijać i kultywować swoją religię, kultywować swoje zwyczaje, budować swoją kulturę w obrębie polskiej kultury, na którą składało się wtedy wiele nacji – i wszystkie one wnosiły wielki dar do budowy II Rzeczypospolitej. Tak jak i wielu obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, którzy przelewali krew w obronie polskiej niepodległości, dla odzyskania polskiej niepodległości czy dla obrony Rzeczypospolitej przed niemieckim najeźdźcą w 1939 roku. Wielu z nich zapłaciło wtedy w boju za to życiem i my, Polacy, cały czas o tym pamiętamy.

Te więzi historyczne są niezwykle silne. Tak jak Pan Prezydent powiedział, w tej historii był też dramatyczny moment – była nim właśnie niemiecka napaść na Polskę, było to, co później stało się na okupowanych przez Niemcy hitlerowskie polskich ziemiach, były fabryki śmierci, był Holokaust, który w tak straszliwy sposób dotknął naród żydowski, zabierając wielu synów tego narodu, ale który zarazem w pewnym sensie był motorem do tego, aby budować silne i bezpieczne państwo izraelskie, w którego budowie – tak jak powiedziałem – współuczestniczyło także i wielu synów narodu żydowskiego urodzonych na polskiej ziemi.

Dziś, Panie Prezydencie, od wielu, wielu lat Polskę i Izrael łączą serdeczne relacje. Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja. Cieszy mnie rozwijająca się współpraca, zwłaszcza w elementach nowoczesnej gospodarki, w elementach nowoczesnej technologii, gdzie Izrael przoduje na świecie. Cieszę się bardzo z trzecich konsultacji międzyrządowych, które miały miejsce w drugiej połowie listopada zeszłego roku. One rzeczywiście stwarzają doskonałe pole do współpracy. Przyjechała ze mną tutaj, do Izraela, także grupa młodych ludzi z polskich start-upów, którzy chcą rozmawiać ze swoimi izraelskimi kolegami, którzy chcą się dzielić doświadczeniami, którzy chcą także pokazać swoje osiągnięcia. Mam nadzieję, że ta wizyta będzie nie tylko niezwykle pożyteczna dla rozwoju naszych relacji politycznych, ale mam nadzieję, że będzie także pożyteczna dla rozwoju naszych relacji gospodarczych.

Chciałbym jeszcze raz potwierdzić, że Polska przede wszystkim sprzyja z jednej strony Izraelowi, ale z drugiej strony także sprzyja cały czas w bardzo silny sposób procesowi pokojowemu tutaj, na Bliskim Wschodzie. Ogromnie nam zależy, by w tym niezwykle ważnym miejscu świata, gdzie te relacje bardzo często są trudne, układały się one jak najlepiej, z wzajemnym poszanowaniem narodów, ale także przy uwzględnieniu wzajemnych potrzeb, a więc poprzez rozmowę, dialog, poprzez to, aby te relacje były układane – powtarzam – wzajemnie, a więc bez narzucania z zewnątrz jakiejkolwiek woli przez inne państwa.

Będziemy o tym z Panem Prezydentem dzisiaj rozmawiali, będę miał także tę możliwość, aby w ciągu tych kilku dni mojej wizyty w Izraelu rozmawiać o tym również i z przewodniczącym Knesetu, i z Panem Premierem. Mam nadzieję, że ta wizyta będzie dobra i owocna, mam nadzieję, że przyniesie ona owoce nie tylko we wzajemnych polsko-izraelskich i polsko-żydowskich relacjach, ale mam nadzieję, że przyniesie ona także i dobro w tej przestrzeni właśnie budowy pokoju i budowy atmosfery wzajemnego zrozumienia tutaj, w tym miejscu świata, które my, Polacy, nazywamy Bliskim Wschodem.

Panie Prezydencie, jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za niezwykle życzliwe przyjęcie i ogromnie się cieszę, że mogę gościć w Izraelu, w państwie, które jest bliskie Polsce. Dziękuję.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Andrzej Hrechorowicz? KPRP

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

166 komentarzy

166 Komentarzy

 1. hansi

  17 stycznia 2017 at 15:58

  Ta ostentacja zakrawa już…na co ?…
  Za mało mają „antysemitów” i nie mają kogo ścigać ? 🙂
  Muszą koniecznie narobić ich („antysemitów”) narobić koniecznie więcej 🙂 ..
  NIE tylko pośród „prawicowców”, którym oczu otwierać nie trzeba, ale i pośród wytresowanych od trzech pokoleń, lewackich i żydofilnych lewaków TEŻ ??? 😉
  Żeby Owczarnia Gojów polskich się PRZEBUDZIŁA ? Przed czasem ?..
  A może to JUŻ czas ??.. 😉 Już JAWNIE, nawet się tym chwaląc, pali się świece chanukowe w Belwederze i w Sejmie, gdzie niedawno jeszcze tyle aj-waj było w sprawie krzyży ?…
  Czy to rzeczywiście JUŻ ?..
  Bo już armia USrahellska stanęła na straży i..już będziemy odtąd epatowani obszernymi informacjami na temat Israhella i gdzie kto pierdnął koszernie ?..
  Okraszane „kulturą żidowską” z wszelkich mediów ?…

  Ale ja – o czym innym..
  PO KIEGO Pan Duda jeździ do Israhella ?..
  Skoro ma upoważnione persony w jarmułkach NA MIEJSCU ????..
  Albo – jeśli już, to PO CO do Izraela ???..
  Skoro centrum WŁADZY znajduje się NIE w TelAwiwie, ani nie w Jerozolimie, lecz w LONDYNIE ?… I dlaczego Duda ?.. A nie Prezio osobiście ?…
  Cały „rząd warszawski” w komplecie, najpierw Tuska, teraz Prezia – na dywanik do Israhella ?.. Dlaczego nie do Londynu ?..
  ZA WYSOKIE PROGI w Londynie ? 🙂 ..
  I żydki chcą, żeby ich lubić 🙂 ..
  Wystarczy popatrzeć w te niewinne oczka Pana „Bibi” Netanjahu 😀 …
  Shalom, Panie Prezesie ! 🙂
  Kiedy założy Pan już oficjalnie I NA STAŁE, jarmułkę ? 🙂 …

  • hansi

   17 stycznia 2017 at 15:59

   Ach ! Poprawka… Nawet do Bibi – za wysokie progi, dla naszego „Andrzeja” 😀 …
   Spotkał się z Prezydentem 🙂
   Jak równy – z równym ! 😉

  • Robert B.

   17 stycznia 2017 at 21:27

   Teeeesz zachficasz się bogaaaaactweeeem kultiuuuury szitoooooskiej? To tak jak ja… Nie mogę dnia wytrzymać bez booogaaaactwa kultiuuuury szitooooskiej… A do tego oooooniiiii tyyyyleeee przeeecieeeeeeeehpieeeeeeeeeli!

 2. Codreanu

  17 stycznia 2017 at 16:12

  Kiedyś nie lubiłem komunistów. Obecnie przydałby się Gomułka. Nie był on antysemitą, ale przynajmniej nie wchodził też Izraelowi w tyłek.

  • pawciopp

   21 stycznia 2017 at 14:19

   Sporo w tym zdaniu prawdy.

 3. z-k

  17 stycznia 2017 at 16:45

  O!!! To ta ‚ekselencja” co w oficjlalnym przemówieniu na otwarciu centrum żydopropagandy w W-wie mówił o żydowskich hufcach rycerskich i takowych chorągwiach husarskich w służbie polskich królów tudzież, że jego pradziadka karczmarza szlachta chciała wybrać na polskiego króla itp. bzdury ku zachwytowi licznie zgromadzonych współplemieńców i rodzimych zaprzańców.

 4. tomek

  17 stycznia 2017 at 16:49

  Duda to jest pierwsza i ostatnia twoja kadencja ale qwa na kogo tu glosowac nie ma na kogo!

  • Patriota

   17 stycznia 2017 at 21:22

   Polecam na Grzegorza Brauna

   • Faszysta

    18 stycznia 2017 at 21:38

    A ja nie. Geopolityczny blazen.

    • elpiwo

     20 stycznia 2017 at 10:16

     To, że nie masz pojęcia o otaczającym cie świecie, nie upowaznia cie do obelg wobec tych, którzy taka wiedzą dysponują. Proponuje leczyć kompleksy edukacją.

     • Faszysta

      20 stycznia 2017 at 20:47

      @elpiwo, A moze cos na temat? Prosze ujawnic troche swojej wiedzy.
      Od siebie dodam ze kazdy kto propaguje jednostronne ogloszenie neutralnosci przez Polske jest i bedzie blaznem.

  • niema

   19 stycznia 2017 at 11:37

   ale bedzie bo Polacy widza co sie dzieje i sie juz przebudzaja.

  • Andrzej

   23 stycznia 2017 at 20:41

   Jest Grzegorz Braun.

   • Mirek

    24 stycznia 2017 at 00:05

    Kolejny żyd! Co to za różnica? To już w tym kraju nie ma polaków?

 5. Alex

  17 stycznia 2017 at 17:05

  Rozporkowo skolonizowany debil!

 6. m

  17 stycznia 2017 at 17:27

  „… aby widzieli wzajemny wpływ, jaki wspólnota żydowska żyjąca w Polsce przez ponad tysiąc lat wniosła do budowy polskiego państwa i jego kultury.” – czy to o michnikach, hartmannach, urbanach, stolzmanach, morelach, różańskich i im podobnych typach?

 7. frate

  17 stycznia 2017 at 17:30

  duda żydowski pomagierze, dni twoje i twojej pisowskiej sekty są już POliczone!!! Ostatni raz daliśmy się nabrać na wasze gierki!! Więcej na was nie zagłosujemy POdli kłamcy!! PRECZ Z ŻYDOSTWEM I ICH PISOWSKIMI PUCYBUTAMI!! JUŻ MY SIĘ Z WAMI ROZLICZYMY KANALIE I TO SZYBCIEJ NIŻ MYŚLICIE!!

 8. kresowiak

  17 stycznia 2017 at 18:30

  kwaśniewski-żyd kaczyński-żyd komorowski-żona zydówka duda-żona żydówka- pilnują interesu

  • jaro7

   21 stycznia 2017 at 12:49

   Zapomniałeś o żonie Sikorskiego

 9. Robert B.

  17 stycznia 2017 at 18:39

  Rzygać się chce. Aż dziw bierze, że pozwolono mu tam na postawę wyprostowaną, że nie jest cały czas na klęczkach…

  • Faszysta

   18 stycznia 2017 at 21:41

   PADalec jest wyjatkowo utalentowany. Malo kto potrafi kleczec stojac.

 10. Kwal

  17 stycznia 2017 at 20:08

  Obecne ziemie które okupuje Izrael to są rdzenne ziemie Palestyńskie jako że, ten Naród był tam od zawsze. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 11. stan

  17 stycznia 2017 at 22:54

  Żydowskie dziedzictwo kulturowe to: teatrzyki z wyszynkiem, szmoncesy i pornografia. Widać PAD dobrze się tam czuje.

  • cyran6

   18 stycznia 2017 at 00:30

   „Pornografia”???

   • Jendrek

    18 stycznia 2017 at 01:22

    tak,pornografia,którą wprowadzili do szerkiego obiegu aby niszczyć kulturę lacińską

    • Mniejszy

     18 stycznia 2017 at 10:22

     Dokładnie tak. Jak się likwiduje kulturę katolicką – atakuje się rodzinę a dokładnie jej najsilniejszy element -mężczyznę.
     Wiekszość producentów i fundatorów filmów pornograficznych jest narodowosci zydowskiej a najwięcej filmów jest kreconych w enklawie Zydowskiej -Californi.Tam gdzie ilość zydów jest duza -Rosja Stany tam tez produkowana jest pornografia dziecięca (sic!) o to twórczość zydowska

 12. Duda KŁAMIE 1000-letniej wspólnej historii !

  18 stycznia 2017 at 03:04

  Ten naiwny KŁAMCA A.Duda w tym swoim przemówieniu POWTARZA jak GŁUPIA papuga za żydowskimi bezczelnymi kłamliwymi ohydnymi FABRUKACJAMI:
  „. . . Bo rzeczywiście ‒ tak jak Pan Prezydent powiedział ‒ więzi łączące nasze narody mają TYSIĄCLETNIĄ historię. . .”

  NIE MA czegoś takiego jak „tysiąc-letnia” wspólna historia Polaków i żydów !!!! NIE MA i NIE było w faktycznej historii !!!

  Te KŁAMLIMY bełkot A.Dudy w Izraelu o „wspólnym tysiąc-leciu” to jedno z wielu podłych KŁAMSTW ostatnio SFABRYKOWANYCH na poczekaniu w tzw. „muzeum żydów polskich” wybudowanym w Warszawie za UKRADZINE $800 milinów polskiemu podatnikowi, pod który kamień węgielny wmurował ŻYDO-neo-banderowiec kłamliwy SPRZEDWACZYK Lech Kaczyński, który będąc w Izraelu bełkotał:
  „. . . W Izraelu czuję się jak u siebie w domu . . .”

  Otóż PIERWSZE żydostwo PRZYPLĄTAŁO się na tereny Królestwa Polskiego, dopiero wtedy jak ci SPISKOWCY intryganci ŻYDY szowiniści ZŁODZEJE wyjechali z Hiszpanii SZOWINISTÓW tzn. UCIEKLI w 1442 roku z Hiszpanii i Francji, a potem przenieśli się do Niemiec obawiając się poniesienia konsekwencji za SPISKOWANIE przeciwko ówczesnym władcom tych krajów, celowo SKŁUCAJĄC te państwa !
  Jak wiemy z elementarnej historii, że ŻYDZI zamieszkali w Hiszpanii w XV wieku SPISKOWALI z agentami OBCYCH państw jak Francji, Anglii, a także Turkami muzułmanami z poza Hiszpanii przeciwko chrześcijańskiemu Królowi Hiszpanii i z pełnym CYNICZNYM wyrachowaniem działali na SZKODĘ królestwa Hiszpanii.
  Żydzi zamieszkali w Hiszpanii w XV wieku KNULI otwarte INTRYGI polityczne przeciwko Królowi Hiszpanii w XV wieku, aby jego obalić i jego zamordować i też KNULI intrygi we wnętrzu arystokracji Hiszpanii i admiralicji hiszpańskiej, aby ich SKŁUCIĆ, skonfliktować, aby się pobili mędzy sobą.(to samo ZAWSZE robili w Polsce!)
  To SPISKOWANIE żydów miało w zamiarze OSŁABIĆ władzę Króla Hiszpanii, zwłaszcza w aglomeracjach, gdzie były znaczące hiszpańskie porty morskie, a zwłaszcza te w których budowano królewską flotę hiszpańską i porty WOJENNE.
  Żydom chodziło o to, aby osłabić flote wojenną Hiszpanii, która miała być zaatakowana przez przybyłą flotę Królestwa Anglii i Francji, która by przejęła władzę na strategicznymi portami Hiszpanii.
  Dlatego ówczesny król Hiszpanii w XV wieku, gdy się dowiedział jak ŻYDY SPISKUJĄ przeciw Hiszpanii to postawił warunek WSZYSTKIM żydom zamieszkałym w Hiszpanii, że muszą okazać swoją LOJALNOŚĆ wobec Korony Hiszpanii, przestać SPISKOWAĆ przeciwko Królowi Hiszpanii i musza przyjść na wiarę chrześcijańską, a ci żydzi którzy tego nie uczynią do daty 31 marca 1442 roku, będą ZMUSZENI siła do opuszczenia królestwa Hiszpanii.
  Żydzi tą swoją NIE lojalność oraz SPISKOWANIE przeciwko królestwu Hiszpanii, nazwali KŁAMLIWYM terminem żydowskim jakoby: „WYGNANIA żydów z Hiszpanii” w XV wieku.

  • Kiedy SKOŃCZY się BŁAZNOWANIE Polskich Prezydentów?

   18 stycznia 2017 at 03:47

   Oczywiście, jakaś część ŻYDÓW zamieszkałych w Hiszpanii przeszła na wiarę chrześcijańska i pozostała bez problemu w Hiszpanii w XV wieku, a ci którzy NIE chcieli być LOJALNI wobec Korony Hiszpanii, to tej kraj OPUŚCILI. Nikt ich nie wyganiał, oni SAMI opuścili Hiszpanię, gdyż NIE chcieli być LOJALNI wobec Korony Hiszpańskiej.
   Na początku lat 2000-ch, żydowskie CHCIWE KLUBY finansowe, zwłaszcza w USA i szowinistyczne organizacje żydowskie zaczęły nagałaśniąc sprawę swoich ROZCZEŃ finansowych wobec obecnej Hiszpanii, podając się za jedynych spadkobierców(SIĆ!) dóbr, które NIBY pozostawili ci żydzi, którzy opuścili Hiszpanie po 1442 roku czyli z XV wieku…
   Właśnie ta sprawa BZDURNYCH niczym nie uzasadnionych ROZCZEŃ finansowych KLUBÓW żydowskich z New Yorku i Waszyngtonu, zwłaszcza od roku 2002 roku irytuje hiszpańską opinie publiczną.
   Na jednym z meczów międzynarodowych w 2015 roku sprawozdawcy „telewizornii amerykańskiej CNN” zaczęli nagłaśniać dla publiki w USA, że Hiszpania to ANTYSEMICI, gdyż „wygnali” żydów z Hiszpanii w 1442 roku, którzy rzekomo byli „bogaci” i JAKOBY rząd Hiszpanii „pozbierał im majątki” o których oni teraz „przypominają Światu”.
   To był PRETEKST żydowskich CHCIWCÓW z USA, którzy wykorzystali nawet mecz piłkarski do wszczęcia awanturnictwa finansowego wobec Hiszpanii.
   To mędzynarodowe awanturnictwo żydowskie w 2015 roku było i jest rezultatem nie okiełzanej CHCIWOŚCI żydowskiej wobec wszystkich, a teraz dodatkowo Hiszpanów sięgającym, aż do XV wieku.
   Podobno w kuluarach na kwietniowej 2015 roku konwencji żydowskej mafii o nazwie „American Israel Public Affairs Committee”(AIPAC) w USA dyskutowano o tym jak ZMUŚIĆ Hiszpanie do „ZWROTU” posiadłości pozostawonych przez niby „wygnanych” żydów z Hiszpanii w XV wieku co należy uznac za PARANOJĘ chciwców żydowskich.
   To właśnie żydowskie kręgi medialne w USA, które usiłują się MŚCIĆ na Hiszpanii za „wygnanie z XV wieku” podpuszczają i finansując separatystów z tzw. Kraju Basków, aby ci usiłowali ODERWAĆ Katalonię od Hiszpanii, aby dzisiaj SKŁUCIĆ i podzielić Hiszpanię.
   Niestety wykołowani etniczni Polacy zamieszkali w III RP przez dziesiątki lat NIE są w stanie wyselekcjonować AUTENTYCZNEGO POLSKIEGO kandydata na Prezydenta Polski, który by NIE KUCAŁ, nie ślinił się jak imbecyl przed chciwymi żydami w Izraelu, NIE był tak ULEGŁYM pajacem ciemniakiem jakim jest ten dupek Duda ożeniony z żydówką, która jego gimnastykuje, urabia jak PLASTUSIA z plasteliny, który BŁAZNUJE ze szkodą dla Polaków i Polski.

 13. Kwal

  18 stycznia 2017 at 06:19

  Jako obywatel Polski stanowczo protestuję przeciwko odznaczeniu Schewacha Weissa Orderem Orła Białego. Akt ten to naplucie w twarz Narodowi Polskiemu i profanacja tego znamienitego odznaczenia. Rasowy żyd, jakim jest Schewach Weiss nie zasługuje na tak godne potraktowanie. To odwieczny wróg polski w Polsce mieszkający i po polsku mówiący, szerzący antypolonizm i szkalujący Polaków na każdym kroku. Celem jego jego jest bezprawne okradzenie Polski na 65 miliardów dolarów. W dniu dzisiejszym kundel Duda piastujący stanowisko rezydenta polskiego przejdzie do historii jako zdrajca najwyższych Polskich wartości… Obecne ziemie które okupuje Izrael to są rdzenne ziemie Palestyńskie jako że, ten Naród był tam od zawsze. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

  • jaro7

   21 stycznia 2017 at 12:51

   To pikuś,bo może jeszcze się okazać że ten błazen Duda nie tylko nie odbierze orderu Grossowi(a nie odbierze)to jeszcze nada mu kolejny.

 14. Czesław

  18 stycznia 2017 at 06:23

  W sprawie Żydów w Hiszpanii, to według mojej wiedzy byli wypędzeni za to że współpracowali z okupantami arabskimi w okresie reconquisty pod koniec XV w. U nas też powinno się wypędzić tych Żydów którzy wprowadzali w Polsce komunizm współpracując z NKWD. W ogóle to Prezydent Duda „zapomniał” o tym wkładzie w rozwój historii Polski powiedzieć, tzn.jak Żydzi wprowadzali komunizm w Polsce a także jak współpracowali ze Związkiem Radzieckim w prześladowaniu Polaków na Kresach po 17-y września 1939 r.

  • Robert B.

   18 stycznia 2017 at 09:23

   Te wypędzone wówczas niepokalane niewiniątka z Hiszpanii trafiły w większości do Turcji. To, co się działo ostatnio w tym państwie, to następna odsłona ich działalności. Gdy Erdogan powiedział o „państwie równoległym”, od razu wiedziałem, o KOGO chodzi…

 15. George

  18 stycznia 2017 at 10:07

  Nic nie wspomniał o polskiej krwi przelewanej przez Żydów po 1945 roku, którzy tak licznie zapełnili szeregi funkcjonariuszy UB? Wydaje mi się, że te dusery prawione przez Dudę pod adresem Żydów wskazują, że plan zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom opiewającym na 65 mld USD został już uzgodniony. Oj biedna jest ta nasza ojczyzna, biedna.

  • jok

   18 stycznia 2017 at 18:07

   a) Może jednak nie!:) Gdyby to przeszło, tak „na sicher”, to przypuszczam, że D chodziłby może zadumany – czy dobrze że tak się stało (bo nawet chęć przysłużenia się „nacji”, może być przykryta strachem/refleksją pod hasłem: a co teraz będzie dalej?), a oni by mu prawili dusery, a nie wprowadzali go w dość kłopotliwą pijarowsko sytuację. Albo się mylę i jest na odwrót – przekazanie tak nadzwyczajnego datku (65 mld), musi być poprzedzone przekazem, iż obdarowany „odszkodowaniem” (jako nacja) jest kimś absolutnie wyjątkowym.
   b) Nie jestem pewien czy 65 mld nie jest w pewnym zakresie zasłoną dymną. Tak mie się zdaje, że nam każą się podniecać 65 mld, a w tym czasie przysłowiowe kamienice „wracają do właścicieli” aż huczy. Być może na końcu, tym bardziej że symbolem walki z nieprawidłowościami „reprywatyzacji” jest dość swoiste stowarzyszenie o nazwie – nomen omen – „Miasto jest nasze”, kiedy wszystko zostanie „oddane” okaże się, ze … nic nie zostało oddane, że „ograbiono prawowitych właścicieli – Żydów”. Wtedy może trzeba będzie dać z pieniędzy publicznych „odszkodowanie” dla „ograbionych”. A my wciąż będziemy się cieszyć, że „nie oddano 65 mld” :))

 16. Adam

  18 stycznia 2017 at 13:58

  Wystąpienie i zachowanie Dudy to wyjątkowy skandal.Jedyną nadzieją jest Ruch Narodowy.

 17. Piotr

  18 stycznia 2017 at 14:53

  To wszystko co powyżej przeczytałem uważam jest szczerą nie wydumaną sprawdzoną historyczną prawdą My nigdy ich się nie pozbędziemy Naród czysto polski jest przez nich manipulowany i celowo z kłócony bo gdzie dwóch się biję tam trzeci rządzi.Oni są wszędzie za tobą przed tobą przefarbowani.Izrael jest daleko ale ma swój do ugrania w Polsce a Polacy to naród który można okraść oszukać i zniszczyć pozbawić go godności i tożsamości narodowej z globalizować.Przestańmy się poniżać!

  • Faszysta

   18 stycznia 2017 at 21:44

   Nigdy nie mow nigdy…

 18. Gocha

  18 stycznia 2017 at 18:26

  Andrjiu Dudek to głupiego ryja robi rozmawiając z Żydami. Mój wnuk taką minę robił kiedy się zesrał w majtki.

  Wszędzie będę to pisać. Pucz miał za zadanie głównie ochronę dzikich reprywatyzacji. Długi wywiad ale wart przeczytania i wart aby podać go dalej. http://poszukiwania.neon24.pl/post/136453,wstrzasajacy-wywiad

 19. MacGregor

  19 stycznia 2017 at 10:53

  Przeczytałem i się porzygałem – nie wiem zupełnie czemu, może cierpię na antysemitnictwo utajone i powinienem się leczyć?

 20. Psalmista

  20 stycznia 2017 at 00:00

  Polska sprzyjała Izraelowi ZAWSZE, co tak umiejętnie podkreślił PAD (zmieniając się w biało-czerwoną słomiankę – pad właśnie). Małe dzieci wiedzą, że już Mieszko Pierwszy sprzyjał Izraelowi, a B.Chrobry usankcjonował to królewskim prawem. Na tym solidnym fundamencie Kazimierz Wielki posadowił budownictwo murowane w miejsce drewnianego. Jagiełło zwyciężył pod Grunwaldem w obronie Izraela przed Niemcami i wprowadził sprzyjającą Żydom politykę osiedlania Izraela w RP.
  W świetle tego, PAD jest tylko kontynuatorem tej tradycji sprzyjania, a nie pierwszym lizodOOpem i dOOpowłazem, bo nawet związany z masońską lożą Bnai’brith Żyd Kwaśniewski vel Stolcman miał więcej umiaru…
  Panie Pezydencie, JEZUS MARIA!!!

 21. moryc

  20 stycznia 2017 at 01:34

 22. Bartosz1990

  21 stycznia 2017 at 07:00

  Szkoda że Duda nie zapytał się za co nas tak żydzi nienawidzą i czemu wspierają wszystkie nagatywne akcje przeciwko Polsce??

  W XIX w, w okresie miedzy wojennym, w czasie II WŚ zawsze żyliśmy w zgodzie z wyznawcami Judaizmu owszem troche im zazdrościliśmy przedsiębiorczości przez co niektórzy politycy ich obwiniali za różne rzeczy…lecz po II WS za całe zło jakie doświadczyli mniej obwiniają Niemców, Francuzów itd…a właśnie Polaków! Czemu nie mam pojęcia…

  • jok

   21 stycznia 2017 at 16:22

   Widzę, że kolega jak zwykle z filosemityzmem pod pachą… „Zazdrościmy przedsiębiorczości”:).

   A dlaczego na Wschodnim Wybrzeżu USA jest olbrzymia nadreprezentacja Ż wśród zawodów prawniczych? Anglosasi są mało przedsiębiorczy, nie mają tradycji prawniczych, zazdroszczą przedsiębiorczości? Czy wchodzi w grę jakaś umiejętność plemienna do działań czasem półkonspiracyjnych, wynikająca w jakiś sposób z hiperetncentrycznosci?

   Dlaczego jedna z najliczniejszych etniczności tworzących USA, Niemcy amerykańscy czy Amerykanie niemieckiego pochodzenia, znacznie liczniejsi ni Ż w USA, stworzyli lobby silne, ale znacznie znacznie słabsze niż lobby żydowskie. Skąd wynika, Niemcy są mało zorganizowani?:))) Czy może u siebie stworzyli potężne państwa, a „na wyjedzie’ jakoś nie mają aż takich jak ż umiejętności w opanowywaniu gospodarzy?

 23. cayt-london

  21 stycznia 2017 at 09:37

  muzeum sciemy i klamstwa tak jak w waszyngtonie czemu nie ma tam nic o zydowskich mrdrcach z mbp

 24. jok

  21 stycznia 2017 at 16:10

  Qrcze, a ja bym chciał by sprzyjała tylko wtedy gdy jest to zgodnie z polskim interesem narodowym (no fakt, należałoby go jakoś zdefiniować) oraz gdy sprzyjanie jest odwzajemnione

 25. dobre sobie

  23 stycznia 2017 at 12:36

  PAD dziękuje że Zydzi zechcieli łaskawie przyjechać na otwarcie zbudowanego przez Polaków zydowkiego muzeum.
  No dobre sobie !

 26. Andrzej

  23 stycznia 2017 at 20:59

  Jestem kompletnie zdegustowany, że tak powiem, postawą prezydenta Dudy. Aż brak mi słów, aby tą jego „pielgrzymkę” do swych popleczników, właściwie określić. To skandal, że prezydent Polski nazywa Polskę ziemią Polin, a skrót RP tłumaczy, jako Rzeczpospolita Przyjaciół. A ja się pytam jakich przyjaciół? Żyd nigdy nie był przyjacielem Polaka, no chyba, że sam nie był tego świadomy, że jest Żydem, ale w innym przypadku jest to wręcz niemożliwe, gdyż zabrania mu tego Talmud, na którym wychowuje swoje pokolenie. Polak, owszem, przyjacielem nie raz był i Żyda i Greka i nawet Rosjanina, bo mamy to we krwi, że lubimy pomagać potrzebującym. Ale to my zawsze byliśmy czyimiś przyjaciółmi, bo sami przyjaciół nigdy nie mieliśmy. To przerażające do czego doszliśmy. Najpierw Premier Szydło jedzie na „pielgrzymkę” do Izraela, a potem prezydent Duda… A na Intronizację w Łagiewnikach nie dojechali ministrowie i pani Premier – poza Ministrem Szyszko i Ziobro -, a to bardzo dziwna sprawa. Bo przecież w piątek przed Intronizacją wszyscy w Krakowie byli, ale na uroczystości, prezydenta zabrała mamusia, bo żona już miała swoje plany, które nie obejmowały tak wielkiego Aktu, a szkoda. Bardzo to wszystko niepokojąco wygląda, drodzy Polacy – Patrioci.

 27. Mirek

  24 stycznia 2017 at 00:13

  Pytanie, ilu z was tutaj piszących, wybierało go i całe Prawie sprawiedliwość w ostatnich wyborach? Co się zmieniło od tamtego czasu? Przecież kto miał oczy to widział, że to są szmaty żydowskie!

 28. MrKuba65

  24 stycznia 2017 at 10:08

  Szkoda że Izrael nie odwzajemnia tych ” sympatii „. Szkoda że Izrael traktuje Polskę jako teren naturalnego żerowiska swoich chucpiarzy i interpretatorów historii. Szkoda że Izrael wychowuje młodzież w zoologicznej nienawiści do Polski i Polaków szacujac jednostronnie na 14 mln antysemitów w społeczeństwie nad Wisłą( obejrzyj „ZNIESŁAWIENIE” na YT „)

 29. Felton Sheff

  29 stycznia 2017 at 05:24

  iherb coupon

 30. Stephnie Mcnair

  29 stycznia 2017 at 05:28

  Estate agents aldershot Hampshire

 31. Graham Eslava

  29 stycznia 2017 at 10:37

  overseas viagra

 32. Live gay sex cam

  30 stycznia 2017 at 01:48

  Great line up. We will be linking to this great article on our site. Keep up the good writing.

 33. After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 34. Jack Diorio

  30 stycznia 2017 at 19:08

  This site is usually a walk-through its the knowledge you wished concerning this and didn’t know who need to. Glimpse here, and you’ll certainly discover it.

 35. This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 36. Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 37. Fanatics free shipping

  6 lutego 2017 at 04:30

  Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice procedures and we are looking to swap solutions with other folks, be sure to shoot me an e-mail if interested.

 38. There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 39. Erasmo Verbeke

  19 lutego 2017 at 18:22

  buy oxycontin

 40. meme kanseri nasil anlasilir

  9 marca 2017 at 00:06

  There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 41. айфел парфюми

  12 marca 2017 at 16:31

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 42. online shoes for kids

  14 marca 2017 at 11:01

  Extremely great weblog submit. I totally appreciate this site. Keep creating!

 43. top cam sites

  17 marca 2017 at 14:14

  Pretty! This was a really wonderful post. Thank you for your provided information.

 44. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 45. I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 46. online footwear shopping for girls

  21 marca 2017 at 19:44

  Hi, just wished to mention, I loved this site post. It was helpful. Keep on posting! Also go to my internet website; ครีมหน้าขาว

 47. айфел парфюм

  21 marca 2017 at 23:04

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 48. Health

  22 marca 2017 at 02:50

  Apple at present incorporates Rhapsody as an application, which is a superb commence, yet it is at this time hampered through the incapacity in direction of retail store domestically on your iPod, and includes a dismal 64kbps little bit value. If this alterations, then it will rather negate this usefulness for the Zune, yet the Ten tunes for every month will still be a substantial plus within Zune Pass’ favor.

 49. Horace Beauman

  22 marca 2017 at 21:08

  The extremely nice thing with regards to the The best Commenters widget created into the NoFollow Cost-free plugin would be the reality which you can set the volume of commenters who make the checklist. Fly-by single-comment spammers may not be rewarded with do-follow backlinks or regarded, however they do opt in to your newsletter. Your loyal guests are are subsequently rewarded.

 50. silver fascinator asos

  24 marca 2017 at 02:30

  Great blog here! Also your web site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 51. Carlene Friedel

  25 marca 2017 at 11:51

  business ideas Thank you for the good writeup. It in truth was a entertainment account it. Look complex to more added agreeable from you! By the way, how could we keep in touch?GoBizAp.com

 52. shoes online shop

  27 marca 2017 at 08:45

  Hey, you utilised to create magnificent, but the last handful of posts have been kinda boring… I miss your fantastic writings. Past numerous posts are just a small bit out of track! come on!

 53. computer equipment disposal

  28 marca 2017 at 16:16

  you are actually a excellent webmaster. The site loading speed is amazing. It seems that you’re doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a fantastic job in this subject!

 54. nike outlet

  29 marca 2017 at 12:57

  Thanks for the article. My spouse and i have often seen that the majority of people are wanting to lose weight simply because they wish to look slim and attractive. Even so, they do not constantly realize that there are many benefits to losing weight also. Doctors claim that fat people come across a variety of health conditions that can be perfectely attributed to their own excess weight. Fortunately that people who are overweight along with suffering from various diseases can reduce the severity of their illnesses through losing weight. It is easy to see a continuous but noted improvement with health when even a small amount of weight reduction is achieved.

 55. weee disposal

  31 marca 2017 at 00:03

  I truly appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thx again!

 56. it recycling

  31 marca 2017 at 00:03

  great points altogether, you just gained a emblem new reader. What would you suggest in regards to your submit that you made a few days ago? Any positive?

 57. weee disposal

  2 kwietnia 2017 at 11:43

  Dead written subject material, thank you for selective information. „The last time I saw him he was walking down Lover’s Lane holding his own hand.” by Fred Allen.

 58. projection travel sailing

  3 kwietnia 2017 at 02:51

  If you are even now on the fence: get your favourite earphones, thoughts down towards a Best Invest in and request towards plug them into a Zune then an iPod and see which just one sounds superior in direction of your self, and which interface will make by yourself smile added. Then you can expect to recognize which is right for you.

 59. Noble Krage

  4 kwietnia 2017 at 09:50

  online shopping clothes

 60. weee disposal

  6 kwietnia 2017 at 04:48

  Usually I do not read article on blogs, however I wish to say that this write-up very compelled me to take a look at and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, very great article.

 61. travel and sailing

  6 kwietnia 2017 at 14:56

  Involving me and my spouse we’ve owned further MP3 avid gamers over the several years than I can count, like Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and so on. But, the previous couple of many years I have fixed down towards a single line of avid gamers. Why? Since I was content in the direction of check out how well-designed and exciting towards use the underappreciated (and widely mocked) Zunes are.

 62. computer recycling companies

  9 kwietnia 2017 at 22:32

  I genuinely enjoy examining on this web site, it has good posts. „A short saying oft contains much wisdom.” by Sophocles.

 63. oakley sunglasses|cheap oakleys}

  14 kwietnia 2017 at 13:38

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve really enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 64. server recycling

  16 kwietnia 2017 at 03:13

  I really like your writing style, fantastic info, regards for posting :D. „Faith is a continuation of reason.” by William Adams.

 65. jerseys china

  17 kwietnia 2017 at 15:06

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve really enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 66. Zachary Savas

  18 kwietnia 2017 at 22:45

  I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 67. Domenic Luper

  19 kwietnia 2017 at 03:38

  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative. I am going to watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!

 68. limo rentals limousines

  20 kwietnia 2017 at 02:55

  Zune and iPod: Greatest people today compare the Zune in the direction of the Touch, nevertheless after viewing how thin and astonishingly little and light-weight it is, I take into account it to be a instead one of a kind hybrid that combines features of both equally the Touch and the Nano. It truly is amazingly vibrant and magnificent OLED exhibit is a bit more compact than the touch screen, still the participant alone feels Really a little bit smaller and lighter. It weighs more than 2/3 as much, and is appreciably smaller sized inside of width and height, whilst becoming only a hair thicker.

 69. Gus Kramer

  20 kwietnia 2017 at 08:00

  Nice post. I be taught one thing more difficult on different blogs everyday. It can always be stimulating to read content material from other writers and apply a bit of something from their store. I’d desire to make use of some with the content on my weblog whether or not you don’t mind. Natually I’ll offer you a hyperlink in your web blog. Thanks for sharing.

 70. Gus Kramer

  20 kwietnia 2017 at 11:56

  I have really noticed that credit repair activity needs to be conducted with tactics. If not, it’s possible you’ll find yourself destroying your standing. In order to be successful in fixing your credit rating you have to take care that from this second you pay all of your monthly dues promptly prior to their booked date. It’s really significant since by not really accomplishing that area, all other measures that you will decide on to improve your credit standing will not be effective. Thanks for discussing your ideas.

 71. online defensive driving course.

  21 kwietnia 2017 at 09:21

  I wish to voice my affection for your kindness for folks who must have help with this important study. Your real dedication to getting the solution all through appeared to be quite advantageous and has allowed workers like me to achieve their goals. Your amazing warm and friendly guideline entails much a person like me and much more to my mates. Warm regards; from all of us.

 72. Frederick Baptiste

  21 kwietnia 2017 at 15:15

  cheap flats pumps boots sneakers sandals sale online

 73. Click the Following Link

  21 kwietnia 2017 at 19:32

  Attractive section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 74. web hosting us and canada

  21 kwietnia 2017 at 22:31

  Zune and iPod: Most people evaluate the Zune toward the Touch, yet just after viewing how thin and amazingly minimal and light it is, I think about it in direction of be a fairly unique hybrid that brings together attributes of both of those the Contact and the Nano. It is unbelievably vibrant and attractive OLED show is slightly scaled-down than the touch screen, still the player by itself feels Incredibly a little bit lesser and lighter. It weighs with regards to 2/3 as a great deal, and is drastically smaller sized within width and peak, even though becoming basically a hair thicker.

 75. Jenee Jaskolka

  22 kwietnia 2017 at 06:25

  boots for sale online

 76. the travel and leisure

  22 kwietnia 2017 at 09:33

  I’ll tools this overview toward Two patterns of americans: present Zune householders who are thinking of an up grade, and These seeking toward make your mind up in between a Zune and an iPod. (There are other gamers significance looking at out there, including the Sony Walkman X, still I anticipate this provides oneself more than enough information and facts to produce an mindful final decision of the Zune vs gamers other than the iPod line as well.)

 77. Martina Zentz

  22 kwietnia 2017 at 22:06

  online shoes for kids

 78. Check This Out

  22 kwietnia 2017 at 22:53

  Excellent post. I was checking continuously this weblog and I’m impressed! Extremely helpful information specially the ultimate section 🙂 I take care of such info much. I was looking for this particular information for a long time. Thanks and good luck.

 79. Noella Maloch

  23 kwietnia 2017 at 15:39

  peep toe shoes

 80. computer equipment recycling

  24 kwietnia 2017 at 06:30

  Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll certainly return.

 81. Mimi Bankes

  24 kwietnia 2017 at 11:09

  sandals

 82. айфел парфюм

  24 kwietnia 2017 at 11:26

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 83. Hollis Yozamp

  25 kwietnia 2017 at 03:49

  womens shoes cheap online

 84. navy blue headband fascinator

  25 kwietnia 2017 at 10:03

  As soon as I discovered this website I went on reddit to share some of the love with them.

 85. Alla Dequattro

  1 maja 2017 at 18:32

  Lots of fantastic info here. Thank you.

 86. Body Mechanic

  1 maja 2017 at 21:31

  certainly like your website however you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to inform the reality nevertheless I’ll definitely come again again.

 87. Lowell Blazer

  2 maja 2017 at 06:47

  Hi, Neat post. There is a problem with your site in internet explorer, would test this… IE still is the market leader and a good portion of people will miss your fantastic writing because of this problem.

 88. Saundra Callas

  4 maja 2017 at 22:13

  shoes womens online

 89. Quinn Dinco

  5 maja 2017 at 22:07

  online shoe websites

 90. Frankly I am still impressed from this webpage, which you guys try todiscuss in this website figured out the solution at the end here we go click now: https://sites.google.com/view/hospitalmanagementsoftware/home

 91. Hunter Bushaw

  7 maja 2017 at 16:39

  cheap shoes for men online

 92. 论文代写

  7 maja 2017 at 21:06

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 93. your personal

  8 maja 2017 at 14:46

  Apple already consists of Rhapsody as an application, which is a superb start off, yet it is already hampered as a result of the inability in direction of store regionally on your iPod, and is made up of a dismal 64kbps bit selling price. If this adjustments, then it will fairly negate this advantage for the Zune, nonetheless the 10 new music for each month will nevertheless be a large furthermore inside Zune Pass’ desire.

 94. Maximo Rioux

  9 maja 2017 at 07:15

  sandals shopping

 95. http://mobsex.mobi

  9 maja 2017 at 19:43

  I do agree with all the ideas you have introduced to your post. They are really convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are very short for newbies. May you please lengthen them a bit from subsequent time? Thank you for the post.

 96. best communications

  10 maja 2017 at 17:10

  Apple at the moment incorporates Rhapsody as an application, which is a Good commence, still it is previously hampered by means of the incapability in the direction of shop regionally on your iPod, and incorporates a dismal 64kbps little bit price. If this alterations, then it will fairly negate this advantage for the Zune, however the 10 music for every month will continue to be a substantial furthermore in just Zune Pass’ want.

 97. gadgets reviews

  10 maja 2017 at 22:52

  Apple already is made up of Rhapsody as an app, which is a perfect get started, yet it is by now hampered by way of the lack of ability to keep regionally on your iPod, and is made up of a dismal 64kbps bit cost. If this modifications, then it will to some degree negate this convenience for the Zune, but the 10 songs for each month will nonetheless be a big additionally inside of Zune Pass’ desire.

 98. photography tips

  10 maja 2017 at 23:43

  If you might be however on the fence: get your preferred earphones, brain down toward a Easiest Get and question to plug them into a Zune then an iPod and look at which 1 sounds much better in the direction of on your own, and which interface will make by yourself smile further. Then you’ll know which is right for your self.

 99. Shayne Vanson

  11 maja 2017 at 23:34

  silver shoes

 100. college writing

  12 maja 2017 at 03:42

  If you happen to be even now on the fence: grab your favored earphones, mind down in direction of a Easiest Order and request in direction of plug them into a Zune then an iPod and see which a person appears much better toward your self, and which interface helps make your self smile added. Then you’ll understand which is straight for oneself.

 101. business now

  12 maja 2017 at 17:41

  Involving me and my spouse we’ve owned excess MP3 gamers more than the yrs than I can rely, which include Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and many others. But, the very last couple years I’ve settled down to just one line of gamers. Why? Due to the fact I was pleased in direction of find how well-designed and entertaining to employ the service of the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 102. Douglas Windley

  12 maja 2017 at 20:25

  boots for sale online

 103. adult romance

  13 maja 2017 at 05:18

  Sorry for the significant research, however I’m definitely loving the new Zune, and hope this, as properly as the suitable opinions some other persons incorporate created, will guidance on your own make your mind up if it’s the directly selection for on your own.

 104. the music reviews

  14 maja 2017 at 01:57

  Apple now contains Rhapsody as an app, which is a perfect get started, yet it is at this time hampered by the incapacity in direction of retailer locally on your iPod, and incorporates a dismal 64kbps little bit selling price. If this modifications, then it will to some degree negate this usefulness for the Zune, nonetheless the Ten audio for every month will continue to be a significant as well as within just Zune Pass’ desire.

 105. career works

  14 maja 2017 at 09:51

  I’ll products this assessment toward Two layouts of folks: present-day Zune house owners who are looking at an enhance, and people in america making an attempt to make your mind up involving a Zune and an iPod. (There are other gamers truly worth contemplating out there, together with the Sony Walkman X, but I hope this offers your self adequate information and facts in the direction of deliver an informed selection of the Zune vs gamers other than the iPod line as perfectly.)

 106. mobile porn

  16 maja 2017 at 00:40

  Only wanna comment that you have a very nice internet site, I like the design it really stands out.

 107. business now

  16 maja 2017 at 15:49

  The fresh Zune browser is shockingly Excellent, yet not as Excellent as the iPod’s. It works well, nonetheless isn’t really as instantaneous as Safari, and contains a clunkier interface. If your self at times system on having the web browser that’s not an issue, nonetheless if you might be coming up with toward go through the web alot against your PMP then the iPod’s greater screen and far better browser may well be important.

 108. Exie Tabone

  20 maja 2017 at 09:58

  The very core of your writing while appearing reasonable at first, did not sit very well with me personally after some time. Someplace within the paragraphs you actually were able to make me a believer but just for a while. I nevertheless have got a problem with your leaps in logic and one might do well to fill in those breaks. If you actually can accomplish that, I will certainly be fascinated.

 109. Eli Leyrer

  23 maja 2017 at 21:00

  I believe that a foreclosures can have a major effect on the client’s life. Foreclosures can have a 8 to decade negative affect on a debtor’s credit report. The borrower who has applied for a mortgage or just about any loans as an example, knows that your worse credit rating is usually, the more difficult it is for any decent personal loan. In addition, it can affect a new borrower’s chance to find a respectable place to let or hire, if that turns into the alternative property solution. Good blog post.

 110. chappals online shopping

  25 maja 2017 at 13:46

  The sole requirements to tread the fine line in between becoming supple and however be supportive at the exact same time.|Shoe goods in our web site is usually updated with the newest footwear product that is a trend today.

 111. Emmanuel Intihar

  25 maja 2017 at 19:37

  I am sure this articlepostpiece of writingparagraph has touched all the internet userspeopleviewersvisitors, its really really nicepleasantgoodfastidious articlepostpiece of writingparagraph on building up new blogweblogwebpagewebsiteweb site.

 112. silver hats for weddings

  26 maja 2017 at 23:32

  Hello, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I am trying to find things to enhance my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 113. Shanita Iams

  27 maja 2017 at 17:15

  Great awesome issues here. I am very happy to look your article. Thank you a lot and i’m looking ahead to contact you. Will you please drop me a e-mail?

 114. tantalum polymer capacitor

  28 maja 2017 at 13:09

  I’ve been exploring for a bit for any high-quality articles or blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Reading this information So i am happy to convey that I’ve a very good uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I most certainly will make certain to don’t forget this site and give it a look on a constant basis.

 115. any domain

  5 czerwca 2017 at 09:14

  The new Zune browser is incredibly superior, nevertheless not as constructive as the iPod’s. It works properly, nonetheless isn’t as instant as Safari, and consists of a clunkier interface. If you once in a while application on having the website browser which is not an issue, nevertheless if you are developing in the direction of read the world-wide-web alot in opposition to your PMP then the iPod’s greater display and much better browser might be important.

 116. the domain

  5 czerwca 2017 at 15:41

  Apple previously incorporates Rhapsody as an app, which is a outstanding start out, nevertheless it is previously hampered by way of the lack of ability to retail store locally on your iPod, and contains a dismal 64kbps bit selling price. If this variations, then it will relatively negate this usefulness for the Zune, but the 10 audio for each month will still be a significant as well as within Zune Pass’ prefer.

 117. Best Ticino

  6 czerwca 2017 at 08:29

  Just a quick note to express my appreciation. Take care

 118. There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as wellyou have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 119. married cheating

  8 czerwca 2017 at 11:27

  We’re a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your site offered us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our entire community will be thankful to you.|

 120. the page

  8 czerwca 2017 at 21:13

  If you happen to be continue to on the fence: get your favourite earphones, mind down towards a Most straightforward Buy and request toward plug them into a Zune then an iPod and perspective which one seems far better towards by yourself, and which interface generates on your own smile added. Then you may realize which is straight for oneself.

 121. any blog

  8 czerwca 2017 at 23:43

  The Zune concentrates upon being a Moveable Media Player. Not a website browser. Not a activity machine. Possibly within the long run it will do even much better within people areas, nevertheless for presently it really is a extraordinary direction to arrange and hear in direction of your music and flicks, and is with no peer within that respect. The iPod’s benefits are its website browsing and applications. If these sound more compelling, potentially it is your least difficult option.

 122. online shopping clothes

  9 czerwca 2017 at 03:25

  You require to decide who your goal marketplace will be and how you are heading to give the goods to the customers.|Many of the online shopping Eire web sites that sell men’s garments have numerous clothes brands on provide. Buying women’s attire can variety from ladies’s energetic put on to business fits to the personal lingerie.|When you buy your males’s clothing on-line, you conserve a great deal on your money. The car went and the holidays curtailed but most worryingly, we’ve experienced to view what we spend on food.|1 of the most popular is the Target Credit Card. When you purchase your men’s clothes on-line, you save a lot on your cash. You can select different colors, specifications in accordance to your option and choice.|I quickly signed up to an on-line buying web site and soon received some wonderful offers. Now, individuals do not prefer going to the standard shops to buy the item. If they don’t, leave it and go shopping someplace else.|Also, the referee will get Rs. 250 voucher initially. Handbags that you can just dream about are on show for you and becoming offered at very reasonable prices. But don’t use them without the recommendation of physicians.|Few LED mild for bike function from battery, few function from the power of paddles. At that time, they try to have this cool attire. Also, the discounts on different brand names are different.|Males’s Two Piece Suit is versatile and wide in variety to wear on any occasion. Just imagine, by just voicing your opinion, you will be get paid out no matter what your viewpoint is.|Hard disks permit us to enrich our coffers of information everyday. You also need to determine whether or not to place your product on the listings. Just be careful to steer clear of double posting to your web page.|There is no secret, but instead, it’s just knowing what to do. Sure, only the very best leading quality pearl jewellery! Constant Get in touch with or Mailchimp- Use either of these programs to develop your mailing list.|Are you looking for a comfy nightgown or attractive ladies’s intimate lingerie? Yellow color is effortlessly noticeable via the mist and fog occasions. You think that it’s okay; you may have been simply fooled.|Nicely if that’s the case, right here is the best and the most effective internet advertising technique for you. This will save you cash if there happens to be a very great sale at one particular retailer.|Constant Contact or Mailchimp- Use either of these programs to develop your mailing list. Check whether the seller has a score as a vendor and not just as purchaser. There are some vitamin capsules and tablets as nicely.|The store experienced everything needed from children’s shop bought candy to mother’s prepared produced gown. Now let us arrive to the point that how it is possible. You will obtain your order inside assigned time at your doorway.|The web browser now could interact with a company’s data base. With online paid out surveys, you will have enjoyable and at the same time, make some extra money. People have gone insane about Online style.|Sharing „what you know” on the web can get you severe Money Back! But after introduction of PPC, the strategists are now getting a new outlook of earning hits. PPC marketing is most advantageous for you for the beneath reasons.|Ensure that your shopping web site is extremely user friendly for people shopping online. The subsequent major evolution was to air condition the entire buying shopping mall. I don’t keep in mind how I found this retail store.|We talked about my monetary fears and our discussion proved to be truly advantageous. But don’t use them with out the recommendation of doctors. There are only two extremely simple methods you can see the genie tool.|So pls select carefully thatw hat all off page activity you require. It’s great apply to remove your cookies frequently. With the down economic climate, I hope Chadwicks survives and continues to sell their wonderful clothes.|It is tough to verify the authenticity of the seller. If you discover some bug in any website or in any product hop to the next website immediately. There are various websites from exactly where you can buy those goods.|Snatching away a geek’s hard disk can direct to a homicide. Are you looking for a comfy nightgown or sexy ladies’s personal lingerie? You don’t want them to give or promote your info to other businesses.|1 way link means that you do not give link back to your web site b ut to some other web site. Jpearls is a one quit shop for all your accessories requirements. The simplest way to do so is to narrow down your options.|It truly is mainly worn by folks for telling time. Usually, these tees will be reduce nearer to the physique so that they give the wearer a slimmer look. You can make use of the break for on-line shopping for handbags.|You’d be very difficult-pressed to discover better offers in genuine life shops. Only buy that factor which you believe might be helpful in near future. Incentives might also vary from the kinds of survey you take.|You can verify out numerous colours and even check new colors on him/her. An energetic and responsible netizen by no means strays off from the righteous route. An optical monitor pad is positioned just below the display.|I adore sitting down in an armchair and buying from the ease and comfort of my personal house.

 123. many sites

  9 czerwca 2017 at 09:02

  The refreshing Zune browser is shockingly Terrific, still not as constructive as the iPod’s. It functions effectively, however isn’t as instant as Safari, and is made up of a clunkier interface. If you occasionally method on working with the net browser that’s not an issue, however if you are creating to read through the net alot against your PMP then the iPod’s bigger display and greater browser could possibly be essential.

 124. the domain

  9 czerwca 2017 at 09:47

  The Zune concentrates upon being a Transportable Media Player. Not a web browser. Not a video game machine. Possibly within just the potential it’ll do even much better inside all those areas, nonetheless for already it truly is a very good course toward set up and pay attention to your music and movies, and is without the need of peer within just that regard. The iPod’s benefits are its world wide web visiting and purposes. If individuals good far more persuasive, possibly it is your perfect alternative.

 125. site tips

  10 czerwca 2017 at 07:30

  Fingers down, Apple’s app shop wins via a mile. It can be a massive alternative of all styles of purposes vs a as an alternative unhappy final decision of a handful for Zune. Microsoft has applications, particularly within the realm of online games, still I am not certain I would require in direction of wager upon the long run if this feature is important towards on your own. The iPod is a substantially improved choice inside that situation.

 126. the url

  10 czerwca 2017 at 12:34

  Apple at present is made up of Rhapsody as an app, which is a outstanding start out, nonetheless it is already hampered by means of the incapability towards retailer regionally on your iPod, and contains a dismal 64kbps little bit value. If this adjustments, then it will considerably negate this usefulness for the Zune, nevertheless the 10 audio per month will even now be a substantial in addition in just Zune Pass’ desire.

 127. With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement? My website has a lot of completely unique content I’ve either created myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my agreement. Do you know any techniques to help stop content from being stolen? I’d really appreciate it.

 128. pain after shingles

  13 czerwca 2017 at 15:43

  Just desire to say your article is as astounding. The clarity to your put up is simply cool and i can suppose you’re knowledgeable on this subject. Fine with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with drawing close post. Thanks 1,000,000 and please continue the enjoyable work.

 129. Brett

  14 czerwca 2017 at 16:35

  Después de ver este post, lo recomendaré, porque es coherente y muy informativo. Ojalá continues escribiendo más material relacionado con este tema.

 130. Restaurant in San Jose

  14 czerwca 2017 at 18:40

  Our local network of agencies has found your research so helpful.

 131. KelChalkhic

  15 czerwca 2017 at 15:00

  Orlando Cialis Buy Kamagra Online Use Propecia Finasteride

 132. самолетни билети сащ

  18 czerwca 2017 at 13:34

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 133. Pingback: 4cyn5et4m5t94c5t9m4vn54cx65

 134. internet

  20 czerwca 2017 at 04:21

  I simply want to say I am just beginner to blogging and site-building and seriously savored your web-site. More than likely I’m likely to bookmark your site . You really have really good stories. Appreciate it for sharing with us your website page.

 135. Diorio International Reality

  20 czerwca 2017 at 09:52

  When are you going to take this to a full book?

 136. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 137. katies

  22 czerwca 2017 at 07:35

  prescription diet pills qsymia reviews

 138. 620 Jones

  24 czerwca 2017 at 15:37

  you may have an ideal blog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 139. KelChalkhic

  24 czerwca 2017 at 23:08

  Cialis Meccanismo D’Azione cialis Tadalafil Generic 40 Mg India

 140. Pier 70 Partners

  25 czerwca 2017 at 08:23

  Hello. Great job. I did not expect this on a Wednesday. This is a great story. Thanks!

 141. Palace of Fine Arts

  25 czerwca 2017 at 10:28

  I like your quality that you put into your writing . Please do continue with more like this.

 142. videographer australia

  25 czerwca 2017 at 16:25

  I Am Going To have to come back again when my course load lets up – however I am taking your Rss feed so i can go through your site offline. Thanks.

 143. Eliquid Aruhaz

  26 czerwca 2017 at 07:17

  I like what you have to offer. Keep up the good work!

 144. The Midway

  26 czerwca 2017 at 11:11

  Amazing article, cheers, I will bookmark you now.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra