Z zagranicy

Andrzej Duda: Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja

Publikujemy pełną treść wystąpienia prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas wspólnej konferencji z jego izraelskim odpowiednikiem Reuvenem Rivlinem.

Ekscelencjo, Panie Prezydencie,
Szanowni Państwo Ministrowie,
Wszyscy Dostojni Zgromadzeni Goście,

Przede wszystkim chciałem ogromnie podziękować Panu Prezydentowi za zaproszenie do Izraela i za tę możliwość dzisiejszego spotkania i rozmowy. Bo rzeczywiście ‒ tak jak Pan Prezydent powiedział ‒ więzi łączące nasze narody mają tysiącletnią historię. To jest relacja, która jest opleciona wzajemnymi związkami ‒ i rodzinnymi bardzo często, ale przede wszystkim także i kulturowymi. To jest wielka wartość, która bezsprzecznie łączy nasze narody.

Chciałem w tym miejscu wyrazić radość, Panie Prezydencie, i podziękować jeszcze raz za to, że w 2014 roku był Pan obecny w moim kraju, w Warszawie, na uroczystości otwarcia, inauguracji Muzeum Historii Żydów Polskich. Ten wspaniały obiekt jest właśnie świadectwem i dokumentem tej naszej wspólnej tysiącletniej historii, niezwykle ważnej zwłaszcza dla młodego pokolenia. Niezwykle ważnej dla młodych ludzi w Polsce i niezwykle ważnej dla młodych ludzi tutaj w Izraelu, którzy Polskę odwiedzają ‒ aby właśnie widzieli głębię tych związków, aby widzieli wzajemne więzi kulturowe, aby widzieli wzajemny wpływ, jaki wspólnota żydowska żyjąca w Polsce przez ponad tysiąc lat wniosła do budowy polskiego państwa i jego kultury. Ale także aby widzieli i rozumieli ten wpływ, który Żydzi urodzeni w Polsce wnieśli później do budowy państwa Izrael, przynosząc z sobą z polskich ziem, z tych rodzin, w których urodzili się na terenach Polski, to, co ‒ w moim przekonaniu ‒ najlepsze, to, co między innymi właśnie pozwoliło zbudować silną państwowość i piękne państwo izraelskie, które mam zaszczyt i przyjemność teraz, właśnie w czasie tej mojej podróży podziwiać.

To prawda, Panie Prezydencie, w ostatnich dniach września zeszłego roku byłem tutaj, w Jerozolimie, po to, aby oddać hołd panu premierowi, panu prezydentowi Szimonowi Peresowi w jego ostatniej drodze. A także podziękować mu wraz z wieloma innymi światowymi przywódcami za wszystko, co przez lata swojego życia i działalności politycznej zrobił dla Izraela, ale przede wszystkim dla świata, a także dla polsko-żydowskich relacji, dla relacji pomiędzy naszymi krajami.

Szimon Peres był właśnie jednym z tych, o których mówiłem. Urodził się w małej miejscowości na terenach II Rzeczypospolitej w 1923 roku w Wiszniewie, gdzie mieszkała wspólnota żydowska, o której sam mówił, że miał takie poczucie, jak gdyby urodził się w Izraelu. Albowiem ta właśnie niewielka wspólnota, w której żył i w której się wychowywał w Polsce w II Rzeczypospolitej, miała tam doskonałe warunki do tego, aby się rozwijać i kultywować swoją religię, kultywować swoje zwyczaje, budować swoją kulturę w obrębie polskiej kultury, na którą składało się wtedy wiele nacji – i wszystkie one wnosiły wielki dar do budowy II Rzeczypospolitej. Tak jak i wielu obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, którzy przelewali krew w obronie polskiej niepodległości, dla odzyskania polskiej niepodległości czy dla obrony Rzeczypospolitej przed niemieckim najeźdźcą w 1939 roku. Wielu z nich zapłaciło wtedy w boju za to życiem i my, Polacy, cały czas o tym pamiętamy.

Te więzi historyczne są niezwykle silne. Tak jak Pan Prezydent powiedział, w tej historii był też dramatyczny moment – była nim właśnie niemiecka napaść na Polskę, było to, co później stało się na okupowanych przez Niemcy hitlerowskie polskich ziemiach, były fabryki śmierci, był Holokaust, który w tak straszliwy sposób dotknął naród żydowski, zabierając wielu synów tego narodu, ale który zarazem w pewnym sensie był motorem do tego, aby budować silne i bezpieczne państwo izraelskie, w którego budowie – tak jak powiedziałem – współuczestniczyło także i wielu synów narodu żydowskiego urodzonych na polskiej ziemi.

Dziś, Panie Prezydencie, od wielu, wielu lat Polskę i Izrael łączą serdeczne relacje. Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja. Cieszy mnie rozwijająca się współpraca, zwłaszcza w elementach nowoczesnej gospodarki, w elementach nowoczesnej technologii, gdzie Izrael przoduje na świecie. Cieszę się bardzo z trzecich konsultacji międzyrządowych, które miały miejsce w drugiej połowie listopada zeszłego roku. One rzeczywiście stwarzają doskonałe pole do współpracy. Przyjechała ze mną tutaj, do Izraela, także grupa młodych ludzi z polskich start-upów, którzy chcą rozmawiać ze swoimi izraelskimi kolegami, którzy chcą się dzielić doświadczeniami, którzy chcą także pokazać swoje osiągnięcia. Mam nadzieję, że ta wizyta będzie nie tylko niezwykle pożyteczna dla rozwoju naszych relacji politycznych, ale mam nadzieję, że będzie także pożyteczna dla rozwoju naszych relacji gospodarczych.

Chciałbym jeszcze raz potwierdzić, że Polska przede wszystkim sprzyja z jednej strony Izraelowi, ale z drugiej strony także sprzyja cały czas w bardzo silny sposób procesowi pokojowemu tutaj, na Bliskim Wschodzie. Ogromnie nam zależy, by w tym niezwykle ważnym miejscu świata, gdzie te relacje bardzo często są trudne, układały się one jak najlepiej, z wzajemnym poszanowaniem narodów, ale także przy uwzględnieniu wzajemnych potrzeb, a więc poprzez rozmowę, dialog, poprzez to, aby te relacje były układane – powtarzam – wzajemnie, a więc bez narzucania z zewnątrz jakiejkolwiek woli przez inne państwa.

Będziemy o tym z Panem Prezydentem dzisiaj rozmawiali, będę miał także tę możliwość, aby w ciągu tych kilku dni mojej wizyty w Izraelu rozmawiać o tym również i z przewodniczącym Knesetu, i z Panem Premierem. Mam nadzieję, że ta wizyta będzie dobra i owocna, mam nadzieję, że przyniesie ona owoce nie tylko we wzajemnych polsko-izraelskich i polsko-żydowskich relacjach, ale mam nadzieję, że przyniesie ona także i dobro w tej przestrzeni właśnie budowy pokoju i budowy atmosfery wzajemnego zrozumienia tutaj, w tym miejscu świata, które my, Polacy, nazywamy Bliskim Wschodem.

Panie Prezydencie, jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za niezwykle życzliwe przyjęcie i ogromnie się cieszę, że mogę gościć w Izraelu, w państwie, które jest bliskie Polsce. Dziękuję.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Andrzej Hrechorowicz? KPRP

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

130 komentarzy

130 Komentarzy

 1. hansi

  17 stycznia 2017 at 15:58

  Ta ostentacja zakrawa już…na co ?…
  Za mało mają „antysemitów” i nie mają kogo ścigać ? 🙂
  Muszą koniecznie narobić ich („antysemitów”) narobić koniecznie więcej 🙂 ..
  NIE tylko pośród „prawicowców”, którym oczu otwierać nie trzeba, ale i pośród wytresowanych od trzech pokoleń, lewackich i żydofilnych lewaków TEŻ ??? 😉
  Żeby Owczarnia Gojów polskich się PRZEBUDZIŁA ? Przed czasem ?..
  A może to JUŻ czas ??.. 😉 Już JAWNIE, nawet się tym chwaląc, pali się świece chanukowe w Belwederze i w Sejmie, gdzie niedawno jeszcze tyle aj-waj było w sprawie krzyży ?…
  Czy to rzeczywiście JUŻ ?..
  Bo już armia USrahellska stanęła na straży i..już będziemy odtąd epatowani obszernymi informacjami na temat Israhella i gdzie kto pierdnął koszernie ?..
  Okraszane „kulturą żidowską” z wszelkich mediów ?…

  Ale ja – o czym innym..
  PO KIEGO Pan Duda jeździ do Israhella ?..
  Skoro ma upoważnione persony w jarmułkach NA MIEJSCU ????..
  Albo – jeśli już, to PO CO do Izraela ???..
  Skoro centrum WŁADZY znajduje się NIE w TelAwiwie, ani nie w Jerozolimie, lecz w LONDYNIE ?… I dlaczego Duda ?.. A nie Prezio osobiście ?…
  Cały „rząd warszawski” w komplecie, najpierw Tuska, teraz Prezia – na dywanik do Israhella ?.. Dlaczego nie do Londynu ?..
  ZA WYSOKIE PROGI w Londynie ? 🙂 ..
  I żydki chcą, żeby ich lubić 🙂 ..
  Wystarczy popatrzeć w te niewinne oczka Pana „Bibi” Netanjahu 😀 …
  Shalom, Panie Prezesie ! 🙂
  Kiedy założy Pan już oficjalnie I NA STAŁE, jarmułkę ? 🙂 …

  • hansi

   17 stycznia 2017 at 15:59

   Ach ! Poprawka… Nawet do Bibi – za wysokie progi, dla naszego „Andrzeja” 😀 …
   Spotkał się z Prezydentem 🙂
   Jak równy – z równym ! 😉

  • Robert B.

   17 stycznia 2017 at 21:27

   Teeeesz zachficasz się bogaaaaactweeeem kultiuuuury szitoooooskiej? To tak jak ja… Nie mogę dnia wytrzymać bez booogaaaactwa kultiuuuury szitooooskiej… A do tego oooooniiiii tyyyyleeee przeeecieeeeeeeehpieeeeeeeeeli!

 2. Codreanu

  17 stycznia 2017 at 16:12

  Kiedyś nie lubiłem komunistów. Obecnie przydałby się Gomułka. Nie był on antysemitą, ale przynajmniej nie wchodził też Izraelowi w tyłek.

  • pawciopp

   21 stycznia 2017 at 14:19

   Sporo w tym zdaniu prawdy.

 3. z-k

  17 stycznia 2017 at 16:45

  O!!! To ta ‚ekselencja” co w oficjlalnym przemówieniu na otwarciu centrum żydopropagandy w W-wie mówił o żydowskich hufcach rycerskich i takowych chorągwiach husarskich w służbie polskich królów tudzież, że jego pradziadka karczmarza szlachta chciała wybrać na polskiego króla itp. bzdury ku zachwytowi licznie zgromadzonych współplemieńców i rodzimych zaprzańców.

 4. tomek

  17 stycznia 2017 at 16:49

  Duda to jest pierwsza i ostatnia twoja kadencja ale qwa na kogo tu glosowac nie ma na kogo!

  • Patriota

   17 stycznia 2017 at 21:22

   Polecam na Grzegorza Brauna

   • Faszysta

    18 stycznia 2017 at 21:38

    A ja nie. Geopolityczny blazen.

    • elpiwo

     20 stycznia 2017 at 10:16

     To, że nie masz pojęcia o otaczającym cie świecie, nie upowaznia cie do obelg wobec tych, którzy taka wiedzą dysponują. Proponuje leczyć kompleksy edukacją.

     • Faszysta

      20 stycznia 2017 at 20:47

      @elpiwo, A moze cos na temat? Prosze ujawnic troche swojej wiedzy.
      Od siebie dodam ze kazdy kto propaguje jednostronne ogloszenie neutralnosci przez Polske jest i bedzie blaznem.

  • niema

   19 stycznia 2017 at 11:37

   ale bedzie bo Polacy widza co sie dzieje i sie juz przebudzaja.

  • Andrzej

   23 stycznia 2017 at 20:41

   Jest Grzegorz Braun.

   • Mirek

    24 stycznia 2017 at 00:05

    Kolejny żyd! Co to za różnica? To już w tym kraju nie ma polaków?

 5. Alex

  17 stycznia 2017 at 17:05

  Rozporkowo skolonizowany debil!

 6. m

  17 stycznia 2017 at 17:27

  „… aby widzieli wzajemny wpływ, jaki wspólnota żydowska żyjąca w Polsce przez ponad tysiąc lat wniosła do budowy polskiego państwa i jego kultury.” – czy to o michnikach, hartmannach, urbanach, stolzmanach, morelach, różańskich i im podobnych typach?

 7. frate

  17 stycznia 2017 at 17:30

  duda żydowski pomagierze, dni twoje i twojej pisowskiej sekty są już POliczone!!! Ostatni raz daliśmy się nabrać na wasze gierki!! Więcej na was nie zagłosujemy POdli kłamcy!! PRECZ Z ŻYDOSTWEM I ICH PISOWSKIMI PUCYBUTAMI!! JUŻ MY SIĘ Z WAMI ROZLICZYMY KANALIE I TO SZYBCIEJ NIŻ MYŚLICIE!!

 8. kresowiak

  17 stycznia 2017 at 18:30

  kwaśniewski-żyd kaczyński-żyd komorowski-żona zydówka duda-żona żydówka- pilnują interesu

  • jaro7

   21 stycznia 2017 at 12:49

   Zapomniałeś o żonie Sikorskiego

 9. Robert B.

  17 stycznia 2017 at 18:39

  Rzygać się chce. Aż dziw bierze, że pozwolono mu tam na postawę wyprostowaną, że nie jest cały czas na klęczkach…

  • Faszysta

   18 stycznia 2017 at 21:41

   PADalec jest wyjatkowo utalentowany. Malo kto potrafi kleczec stojac.

 10. Kwal

  17 stycznia 2017 at 20:08

  Obecne ziemie które okupuje Izrael to są rdzenne ziemie Palestyńskie jako że, ten Naród był tam od zawsze. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 11. stan

  17 stycznia 2017 at 22:54

  Żydowskie dziedzictwo kulturowe to: teatrzyki z wyszynkiem, szmoncesy i pornografia. Widać PAD dobrze się tam czuje.

  • cyran6

   18 stycznia 2017 at 00:30

   „Pornografia”???

   • Jendrek

    18 stycznia 2017 at 01:22

    tak,pornografia,którą wprowadzili do szerkiego obiegu aby niszczyć kulturę lacińską

    • Mniejszy

     18 stycznia 2017 at 10:22

     Dokładnie tak. Jak się likwiduje kulturę katolicką – atakuje się rodzinę a dokładnie jej najsilniejszy element -mężczyznę.
     Wiekszość producentów i fundatorów filmów pornograficznych jest narodowosci zydowskiej a najwięcej filmów jest kreconych w enklawie Zydowskiej -Californi.Tam gdzie ilość zydów jest duza -Rosja Stany tam tez produkowana jest pornografia dziecięca (sic!) o to twórczość zydowska

 12. Duda KŁAMIE 1000-letniej wspólnej historii !

  18 stycznia 2017 at 03:04

  Ten naiwny KŁAMCA A.Duda w tym swoim przemówieniu POWTARZA jak GŁUPIA papuga za żydowskimi bezczelnymi kłamliwymi ohydnymi FABRUKACJAMI:
  „. . . Bo rzeczywiście ‒ tak jak Pan Prezydent powiedział ‒ więzi łączące nasze narody mają TYSIĄCLETNIĄ historię. . .”

  NIE MA czegoś takiego jak „tysiąc-letnia” wspólna historia Polaków i żydów !!!! NIE MA i NIE było w faktycznej historii !!!

  Te KŁAMLIMY bełkot A.Dudy w Izraelu o „wspólnym tysiąc-leciu” to jedno z wielu podłych KŁAMSTW ostatnio SFABRYKOWANYCH na poczekaniu w tzw. „muzeum żydów polskich” wybudowanym w Warszawie za UKRADZINE $800 milinów polskiemu podatnikowi, pod który kamień węgielny wmurował ŻYDO-neo-banderowiec kłamliwy SPRZEDWACZYK Lech Kaczyński, który będąc w Izraelu bełkotał:
  „. . . W Izraelu czuję się jak u siebie w domu . . .”

  Otóż PIERWSZE żydostwo PRZYPLĄTAŁO się na tereny Królestwa Polskiego, dopiero wtedy jak ci SPISKOWCY intryganci ŻYDY szowiniści ZŁODZEJE wyjechali z Hiszpanii SZOWINISTÓW tzn. UCIEKLI w 1442 roku z Hiszpanii i Francji, a potem przenieśli się do Niemiec obawiając się poniesienia konsekwencji za SPISKOWANIE przeciwko ówczesnym władcom tych krajów, celowo SKŁUCAJĄC te państwa !
  Jak wiemy z elementarnej historii, że ŻYDZI zamieszkali w Hiszpanii w XV wieku SPISKOWALI z agentami OBCYCH państw jak Francji, Anglii, a także Turkami muzułmanami z poza Hiszpanii przeciwko chrześcijańskiemu Królowi Hiszpanii i z pełnym CYNICZNYM wyrachowaniem działali na SZKODĘ królestwa Hiszpanii.
  Żydzi zamieszkali w Hiszpanii w XV wieku KNULI otwarte INTRYGI polityczne przeciwko Królowi Hiszpanii w XV wieku, aby jego obalić i jego zamordować i też KNULI intrygi we wnętrzu arystokracji Hiszpanii i admiralicji hiszpańskiej, aby ich SKŁUCIĆ, skonfliktować, aby się pobili mędzy sobą.(to samo ZAWSZE robili w Polsce!)
  To SPISKOWANIE żydów miało w zamiarze OSŁABIĆ władzę Króla Hiszpanii, zwłaszcza w aglomeracjach, gdzie były znaczące hiszpańskie porty morskie, a zwłaszcza te w których budowano królewską flotę hiszpańską i porty WOJENNE.
  Żydom chodziło o to, aby osłabić flote wojenną Hiszpanii, która miała być zaatakowana przez przybyłą flotę Królestwa Anglii i Francji, która by przejęła władzę na strategicznymi portami Hiszpanii.
  Dlatego ówczesny król Hiszpanii w XV wieku, gdy się dowiedział jak ŻYDY SPISKUJĄ przeciw Hiszpanii to postawił warunek WSZYSTKIM żydom zamieszkałym w Hiszpanii, że muszą okazać swoją LOJALNOŚĆ wobec Korony Hiszpanii, przestać SPISKOWAĆ przeciwko Królowi Hiszpanii i musza przyjść na wiarę chrześcijańską, a ci żydzi którzy tego nie uczynią do daty 31 marca 1442 roku, będą ZMUSZENI siła do opuszczenia królestwa Hiszpanii.
  Żydzi tą swoją NIE lojalność oraz SPISKOWANIE przeciwko królestwu Hiszpanii, nazwali KŁAMLIWYM terminem żydowskim jakoby: „WYGNANIA żydów z Hiszpanii” w XV wieku.

  • Kiedy SKOŃCZY się BŁAZNOWANIE Polskich Prezydentów?

   18 stycznia 2017 at 03:47

   Oczywiście, jakaś część ŻYDÓW zamieszkałych w Hiszpanii przeszła na wiarę chrześcijańska i pozostała bez problemu w Hiszpanii w XV wieku, a ci którzy NIE chcieli być LOJALNI wobec Korony Hiszpanii, to tej kraj OPUŚCILI. Nikt ich nie wyganiał, oni SAMI opuścili Hiszpanię, gdyż NIE chcieli być LOJALNI wobec Korony Hiszpańskiej.
   Na początku lat 2000-ch, żydowskie CHCIWE KLUBY finansowe, zwłaszcza w USA i szowinistyczne organizacje żydowskie zaczęły nagałaśniąc sprawę swoich ROZCZEŃ finansowych wobec obecnej Hiszpanii, podając się za jedynych spadkobierców(SIĆ!) dóbr, które NIBY pozostawili ci żydzi, którzy opuścili Hiszpanie po 1442 roku czyli z XV wieku…
   Właśnie ta sprawa BZDURNYCH niczym nie uzasadnionych ROZCZEŃ finansowych KLUBÓW żydowskich z New Yorku i Waszyngtonu, zwłaszcza od roku 2002 roku irytuje hiszpańską opinie publiczną.
   Na jednym z meczów międzynarodowych w 2015 roku sprawozdawcy „telewizornii amerykańskiej CNN” zaczęli nagłaśniać dla publiki w USA, że Hiszpania to ANTYSEMICI, gdyż „wygnali” żydów z Hiszpanii w 1442 roku, którzy rzekomo byli „bogaci” i JAKOBY rząd Hiszpanii „pozbierał im majątki” o których oni teraz „przypominają Światu”.
   To był PRETEKST żydowskich CHCIWCÓW z USA, którzy wykorzystali nawet mecz piłkarski do wszczęcia awanturnictwa finansowego wobec Hiszpanii.
   To mędzynarodowe awanturnictwo żydowskie w 2015 roku było i jest rezultatem nie okiełzanej CHCIWOŚCI żydowskiej wobec wszystkich, a teraz dodatkowo Hiszpanów sięgającym, aż do XV wieku.
   Podobno w kuluarach na kwietniowej 2015 roku konwencji żydowskej mafii o nazwie „American Israel Public Affairs Committee”(AIPAC) w USA dyskutowano o tym jak ZMUŚIĆ Hiszpanie do „ZWROTU” posiadłości pozostawonych przez niby „wygnanych” żydów z Hiszpanii w XV wieku co należy uznac za PARANOJĘ chciwców żydowskich.
   To właśnie żydowskie kręgi medialne w USA, które usiłują się MŚCIĆ na Hiszpanii za „wygnanie z XV wieku” podpuszczają i finansując separatystów z tzw. Kraju Basków, aby ci usiłowali ODERWAĆ Katalonię od Hiszpanii, aby dzisiaj SKŁUCIĆ i podzielić Hiszpanię.
   Niestety wykołowani etniczni Polacy zamieszkali w III RP przez dziesiątki lat NIE są w stanie wyselekcjonować AUTENTYCZNEGO POLSKIEGO kandydata na Prezydenta Polski, który by NIE KUCAŁ, nie ślinił się jak imbecyl przed chciwymi żydami w Izraelu, NIE był tak ULEGŁYM pajacem ciemniakiem jakim jest ten dupek Duda ożeniony z żydówką, która jego gimnastykuje, urabia jak PLASTUSIA z plasteliny, który BŁAZNUJE ze szkodą dla Polaków i Polski.

 13. Kwal

  18 stycznia 2017 at 06:19

  Jako obywatel Polski stanowczo protestuję przeciwko odznaczeniu Schewacha Weissa Orderem Orła Białego. Akt ten to naplucie w twarz Narodowi Polskiemu i profanacja tego znamienitego odznaczenia. Rasowy żyd, jakim jest Schewach Weiss nie zasługuje na tak godne potraktowanie. To odwieczny wróg polski w Polsce mieszkający i po polsku mówiący, szerzący antypolonizm i szkalujący Polaków na każdym kroku. Celem jego jego jest bezprawne okradzenie Polski na 65 miliardów dolarów. W dniu dzisiejszym kundel Duda piastujący stanowisko rezydenta polskiego przejdzie do historii jako zdrajca najwyższych Polskich wartości… Obecne ziemie które okupuje Izrael to są rdzenne ziemie Palestyńskie jako że, ten Naród był tam od zawsze. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

  • jaro7

   21 stycznia 2017 at 12:51

   To pikuś,bo może jeszcze się okazać że ten błazen Duda nie tylko nie odbierze orderu Grossowi(a nie odbierze)to jeszcze nada mu kolejny.

 14. Czesław

  18 stycznia 2017 at 06:23

  W sprawie Żydów w Hiszpanii, to według mojej wiedzy byli wypędzeni za to że współpracowali z okupantami arabskimi w okresie reconquisty pod koniec XV w. U nas też powinno się wypędzić tych Żydów którzy wprowadzali w Polsce komunizm współpracując z NKWD. W ogóle to Prezydent Duda „zapomniał” o tym wkładzie w rozwój historii Polski powiedzieć, tzn.jak Żydzi wprowadzali komunizm w Polsce a także jak współpracowali ze Związkiem Radzieckim w prześladowaniu Polaków na Kresach po 17-y września 1939 r.

  • Robert B.

   18 stycznia 2017 at 09:23

   Te wypędzone wówczas niepokalane niewiniątka z Hiszpanii trafiły w większości do Turcji. To, co się działo ostatnio w tym państwie, to następna odsłona ich działalności. Gdy Erdogan powiedział o „państwie równoległym”, od razu wiedziałem, o KOGO chodzi…

 15. George

  18 stycznia 2017 at 10:07

  Nic nie wspomniał o polskiej krwi przelewanej przez Żydów po 1945 roku, którzy tak licznie zapełnili szeregi funkcjonariuszy UB? Wydaje mi się, że te dusery prawione przez Dudę pod adresem Żydów wskazują, że plan zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom opiewającym na 65 mld USD został już uzgodniony. Oj biedna jest ta nasza ojczyzna, biedna.

  • jok

   18 stycznia 2017 at 18:07

   a) Może jednak nie!:) Gdyby to przeszło, tak „na sicher”, to przypuszczam, że D chodziłby może zadumany – czy dobrze że tak się stało (bo nawet chęć przysłużenia się „nacji”, może być przykryta strachem/refleksją pod hasłem: a co teraz będzie dalej?), a oni by mu prawili dusery, a nie wprowadzali go w dość kłopotliwą pijarowsko sytuację. Albo się mylę i jest na odwrót – przekazanie tak nadzwyczajnego datku (65 mld), musi być poprzedzone przekazem, iż obdarowany „odszkodowaniem” (jako nacja) jest kimś absolutnie wyjątkowym.
   b) Nie jestem pewien czy 65 mld nie jest w pewnym zakresie zasłoną dymną. Tak mie się zdaje, że nam każą się podniecać 65 mld, a w tym czasie przysłowiowe kamienice „wracają do właścicieli” aż huczy. Być może na końcu, tym bardziej że symbolem walki z nieprawidłowościami „reprywatyzacji” jest dość swoiste stowarzyszenie o nazwie – nomen omen – „Miasto jest nasze”, kiedy wszystko zostanie „oddane” okaże się, ze … nic nie zostało oddane, że „ograbiono prawowitych właścicieli – Żydów”. Wtedy może trzeba będzie dać z pieniędzy publicznych „odszkodowanie” dla „ograbionych”. A my wciąż będziemy się cieszyć, że „nie oddano 65 mld” :))

 16. Adam

  18 stycznia 2017 at 13:58

  Wystąpienie i zachowanie Dudy to wyjątkowy skandal.Jedyną nadzieją jest Ruch Narodowy.

 17. Piotr

  18 stycznia 2017 at 14:53

  To wszystko co powyżej przeczytałem uważam jest szczerą nie wydumaną sprawdzoną historyczną prawdą My nigdy ich się nie pozbędziemy Naród czysto polski jest przez nich manipulowany i celowo z kłócony bo gdzie dwóch się biję tam trzeci rządzi.Oni są wszędzie za tobą przed tobą przefarbowani.Izrael jest daleko ale ma swój do ugrania w Polsce a Polacy to naród który można okraść oszukać i zniszczyć pozbawić go godności i tożsamości narodowej z globalizować.Przestańmy się poniżać!

  • Faszysta

   18 stycznia 2017 at 21:44

   Nigdy nie mow nigdy…

 18. Gocha

  18 stycznia 2017 at 18:26

  Andrjiu Dudek to głupiego ryja robi rozmawiając z Żydami. Mój wnuk taką minę robił kiedy się zesrał w majtki.

  Wszędzie będę to pisać. Pucz miał za zadanie głównie ochronę dzikich reprywatyzacji. Długi wywiad ale wart przeczytania i wart aby podać go dalej. http://poszukiwania.neon24.pl/post/136453,wstrzasajacy-wywiad

 19. MacGregor

  19 stycznia 2017 at 10:53

  Przeczytałem i się porzygałem – nie wiem zupełnie czemu, może cierpię na antysemitnictwo utajone i powinienem się leczyć?

 20. Psalmista

  20 stycznia 2017 at 00:00

  Polska sprzyjała Izraelowi ZAWSZE, co tak umiejętnie podkreślił PAD (zmieniając się w biało-czerwoną słomiankę – pad właśnie). Małe dzieci wiedzą, że już Mieszko Pierwszy sprzyjał Izraelowi, a B.Chrobry usankcjonował to królewskim prawem. Na tym solidnym fundamencie Kazimierz Wielki posadowił budownictwo murowane w miejsce drewnianego. Jagiełło zwyciężył pod Grunwaldem w obronie Izraela przed Niemcami i wprowadził sprzyjającą Żydom politykę osiedlania Izraela w RP.
  W świetle tego, PAD jest tylko kontynuatorem tej tradycji sprzyjania, a nie pierwszym lizodOOpem i dOOpowłazem, bo nawet związany z masońską lożą Bnai’brith Żyd Kwaśniewski vel Stolcman miał więcej umiaru…
  Panie Pezydencie, JEZUS MARIA!!!

 21. moryc

  20 stycznia 2017 at 01:34

 22. Bartosz1990

  21 stycznia 2017 at 07:00

  Szkoda że Duda nie zapytał się za co nas tak żydzi nienawidzą i czemu wspierają wszystkie nagatywne akcje przeciwko Polsce??

  W XIX w, w okresie miedzy wojennym, w czasie II WŚ zawsze żyliśmy w zgodzie z wyznawcami Judaizmu owszem troche im zazdrościliśmy przedsiębiorczości przez co niektórzy politycy ich obwiniali za różne rzeczy…lecz po II WS za całe zło jakie doświadczyli mniej obwiniają Niemców, Francuzów itd…a właśnie Polaków! Czemu nie mam pojęcia…

  • jok

   21 stycznia 2017 at 16:22

   Widzę, że kolega jak zwykle z filosemityzmem pod pachą… „Zazdrościmy przedsiębiorczości”:).

   A dlaczego na Wschodnim Wybrzeżu USA jest olbrzymia nadreprezentacja Ż wśród zawodów prawniczych? Anglosasi są mało przedsiębiorczy, nie mają tradycji prawniczych, zazdroszczą przedsiębiorczości? Czy wchodzi w grę jakaś umiejętność plemienna do działań czasem półkonspiracyjnych, wynikająca w jakiś sposób z hiperetncentrycznosci?

   Dlaczego jedna z najliczniejszych etniczności tworzących USA, Niemcy amerykańscy czy Amerykanie niemieckiego pochodzenia, znacznie liczniejsi ni Ż w USA, stworzyli lobby silne, ale znacznie znacznie słabsze niż lobby żydowskie. Skąd wynika, Niemcy są mało zorganizowani?:))) Czy może u siebie stworzyli potężne państwa, a „na wyjedzie’ jakoś nie mają aż takich jak ż umiejętności w opanowywaniu gospodarzy?

 23. cayt-london

  21 stycznia 2017 at 09:37

  muzeum sciemy i klamstwa tak jak w waszyngtonie czemu nie ma tam nic o zydowskich mrdrcach z mbp

 24. jok

  21 stycznia 2017 at 16:10

  Qrcze, a ja bym chciał by sprzyjała tylko wtedy gdy jest to zgodnie z polskim interesem narodowym (no fakt, należałoby go jakoś zdefiniować) oraz gdy sprzyjanie jest odwzajemnione

 25. dobre sobie

  23 stycznia 2017 at 12:36

  PAD dziękuje że Zydzi zechcieli łaskawie przyjechać na otwarcie zbudowanego przez Polaków zydowkiego muzeum.
  No dobre sobie !

 26. Andrzej

  23 stycznia 2017 at 20:59

  Jestem kompletnie zdegustowany, że tak powiem, postawą prezydenta Dudy. Aż brak mi słów, aby tą jego „pielgrzymkę” do swych popleczników, właściwie określić. To skandal, że prezydent Polski nazywa Polskę ziemią Polin, a skrót RP tłumaczy, jako Rzeczpospolita Przyjaciół. A ja się pytam jakich przyjaciół? Żyd nigdy nie był przyjacielem Polaka, no chyba, że sam nie był tego świadomy, że jest Żydem, ale w innym przypadku jest to wręcz niemożliwe, gdyż zabrania mu tego Talmud, na którym wychowuje swoje pokolenie. Polak, owszem, przyjacielem nie raz był i Żyda i Greka i nawet Rosjanina, bo mamy to we krwi, że lubimy pomagać potrzebującym. Ale to my zawsze byliśmy czyimiś przyjaciółmi, bo sami przyjaciół nigdy nie mieliśmy. To przerażające do czego doszliśmy. Najpierw Premier Szydło jedzie na „pielgrzymkę” do Izraela, a potem prezydent Duda… A na Intronizację w Łagiewnikach nie dojechali ministrowie i pani Premier – poza Ministrem Szyszko i Ziobro -, a to bardzo dziwna sprawa. Bo przecież w piątek przed Intronizacją wszyscy w Krakowie byli, ale na uroczystości, prezydenta zabrała mamusia, bo żona już miała swoje plany, które nie obejmowały tak wielkiego Aktu, a szkoda. Bardzo to wszystko niepokojąco wygląda, drodzy Polacy – Patrioci.

 27. Mirek

  24 stycznia 2017 at 00:13

  Pytanie, ilu z was tutaj piszących, wybierało go i całe Prawie sprawiedliwość w ostatnich wyborach? Co się zmieniło od tamtego czasu? Przecież kto miał oczy to widział, że to są szmaty żydowskie!

 28. MrKuba65

  24 stycznia 2017 at 10:08

  Szkoda że Izrael nie odwzajemnia tych ” sympatii „. Szkoda że Izrael traktuje Polskę jako teren naturalnego żerowiska swoich chucpiarzy i interpretatorów historii. Szkoda że Izrael wychowuje młodzież w zoologicznej nienawiści do Polski i Polaków szacujac jednostronnie na 14 mln antysemitów w społeczeństwie nad Wisłą( obejrzyj „ZNIESŁAWIENIE” na YT „)

 29. Felton Sheff

  29 stycznia 2017 at 05:24

  iherb coupon

 30. Stephnie Mcnair

  29 stycznia 2017 at 05:28

  Estate agents aldershot Hampshire

 31. Graham Eslava

  29 stycznia 2017 at 10:37

  overseas viagra

 32. Live gay sex cam

  30 stycznia 2017 at 01:48

  Great line up. We will be linking to this great article on our site. Keep up the good writing.

 33. After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 34. Jack Diorio

  30 stycznia 2017 at 19:08

  This site is usually a walk-through its the knowledge you wished concerning this and didn’t know who need to. Glimpse here, and you’ll certainly discover it.

 35. This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 36. Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 37. Fanatics free shipping

  6 lutego 2017 at 04:30

  Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice procedures and we are looking to swap solutions with other folks, be sure to shoot me an e-mail if interested.

 38. There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 39. Erasmo Verbeke

  19 lutego 2017 at 18:22

  buy oxycontin

 40. meme kanseri nasil anlasilir

  9 marca 2017 at 00:06

  There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 41. айфел парфюми

  12 marca 2017 at 16:31

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 42. online shoes for kids

  14 marca 2017 at 11:01

  Extremely great weblog submit. I totally appreciate this site. Keep creating!

 43. top cam sites

  17 marca 2017 at 14:14

  Pretty! This was a really wonderful post. Thank you for your provided information.

 44. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 45. I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 46. online footwear shopping for girls

  21 marca 2017 at 19:44

  Hi, just wished to mention, I loved this site post. It was helpful. Keep on posting! Also go to my internet website; ครีมหน้าขาว

 47. айфел парфюм

  21 marca 2017 at 23:04

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 48. Health

  22 marca 2017 at 02:50

  Apple at present incorporates Rhapsody as an application, which is a superb commence, yet it is at this time hampered through the incapacity in direction of retail store domestically on your iPod, and includes a dismal 64kbps little bit value. If this alterations, then it will rather negate this usefulness for the Zune, yet the Ten tunes for every month will still be a substantial plus within Zune Pass’ favor.

 49. Horace Beauman

  22 marca 2017 at 21:08

  The extremely nice thing with regards to the The best Commenters widget created into the NoFollow Cost-free plugin would be the reality which you can set the volume of commenters who make the checklist. Fly-by single-comment spammers may not be rewarded with do-follow backlinks or regarded, however they do opt in to your newsletter. Your loyal guests are are subsequently rewarded.

 50. silver fascinator asos

  24 marca 2017 at 02:30

  Great blog here! Also your web site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 51. Carlene Friedel

  25 marca 2017 at 11:51

  business ideas Thank you for the good writeup. It in truth was a entertainment account it. Look complex to more added agreeable from you! By the way, how could we keep in touch?GoBizAp.com

 52. shoes online shop

  27 marca 2017 at 08:45

  Hey, you utilised to create magnificent, but the last handful of posts have been kinda boring… I miss your fantastic writings. Past numerous posts are just a small bit out of track! come on!

 53. computer equipment disposal

  28 marca 2017 at 16:16

  you are actually a excellent webmaster. The site loading speed is amazing. It seems that you’re doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a fantastic job in this subject!

 54. nike outlet

  29 marca 2017 at 12:57

  Thanks for the article. My spouse and i have often seen that the majority of people are wanting to lose weight simply because they wish to look slim and attractive. Even so, they do not constantly realize that there are many benefits to losing weight also. Doctors claim that fat people come across a variety of health conditions that can be perfectely attributed to their own excess weight. Fortunately that people who are overweight along with suffering from various diseases can reduce the severity of their illnesses through losing weight. It is easy to see a continuous but noted improvement with health when even a small amount of weight reduction is achieved.

 55. weee disposal

  31 marca 2017 at 00:03

  I truly appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thx again!

 56. it recycling

  31 marca 2017 at 00:03

  great points altogether, you just gained a emblem new reader. What would you suggest in regards to your submit that you made a few days ago? Any positive?

 57. weee disposal

  2 kwietnia 2017 at 11:43

  Dead written subject material, thank you for selective information. „The last time I saw him he was walking down Lover’s Lane holding his own hand.” by Fred Allen.

 58. projection travel sailing

  3 kwietnia 2017 at 02:51

  If you are even now on the fence: get your favourite earphones, thoughts down towards a Best Invest in and request towards plug them into a Zune then an iPod and see which just one sounds superior in direction of your self, and which interface will make by yourself smile added. Then you can expect to recognize which is right for you.

 59. Noble Krage

  4 kwietnia 2017 at 09:50

  online shopping clothes

 60. weee disposal

  6 kwietnia 2017 at 04:48

  Usually I do not read article on blogs, however I wish to say that this write-up very compelled me to take a look at and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, very great article.

 61. travel and sailing

  6 kwietnia 2017 at 14:56

  Involving me and my spouse we’ve owned further MP3 avid gamers over the several years than I can count, like Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and so on. But, the previous couple of many years I have fixed down towards a single line of avid gamers. Why? Since I was content in the direction of check out how well-designed and exciting towards use the underappreciated (and widely mocked) Zunes are.

 62. computer recycling companies

  9 kwietnia 2017 at 22:32

  I genuinely enjoy examining on this web site, it has good posts. „A short saying oft contains much wisdom.” by Sophocles.

 63. oakley sunglasses|cheap oakleys}

  14 kwietnia 2017 at 13:38

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve really enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 64. server recycling

  16 kwietnia 2017 at 03:13

  I really like your writing style, fantastic info, regards for posting :D. „Faith is a continuation of reason.” by William Adams.

 65. jerseys china

  17 kwietnia 2017 at 15:06

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve really enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 66. Zachary Savas

  18 kwietnia 2017 at 22:45

  I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 67. Domenic Luper

  19 kwietnia 2017 at 03:38

  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative. I am going to watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!

 68. limo rentals limousines

  20 kwietnia 2017 at 02:55

  Zune and iPod: Greatest people today compare the Zune in the direction of the Touch, nevertheless after viewing how thin and astonishingly little and light-weight it is, I take into account it to be a instead one of a kind hybrid that combines features of both equally the Touch and the Nano. It truly is amazingly vibrant and magnificent OLED exhibit is a bit more compact than the touch screen, still the participant alone feels Really a little bit smaller and lighter. It weighs more than 2/3 as much, and is appreciably smaller sized inside of width and height, whilst becoming only a hair thicker.

 69. Gus Kramer

  20 kwietnia 2017 at 08:00

  Nice post. I be taught one thing more difficult on different blogs everyday. It can always be stimulating to read content material from other writers and apply a bit of something from their store. I’d desire to make use of some with the content on my weblog whether or not you don’t mind. Natually I’ll offer you a hyperlink in your web blog. Thanks for sharing.

 70. Gus Kramer

  20 kwietnia 2017 at 11:56

  I have really noticed that credit repair activity needs to be conducted with tactics. If not, it’s possible you’ll find yourself destroying your standing. In order to be successful in fixing your credit rating you have to take care that from this second you pay all of your monthly dues promptly prior to their booked date. It’s really significant since by not really accomplishing that area, all other measures that you will decide on to improve your credit standing will not be effective. Thanks for discussing your ideas.

 71. online defensive driving course.

  21 kwietnia 2017 at 09:21

  I wish to voice my affection for your kindness for folks who must have help with this important study. Your real dedication to getting the solution all through appeared to be quite advantageous and has allowed workers like me to achieve their goals. Your amazing warm and friendly guideline entails much a person like me and much more to my mates. Warm regards; from all of us.

 72. Frederick Baptiste

  21 kwietnia 2017 at 15:15

  cheap flats pumps boots sneakers sandals sale online

 73. Click the Following Link

  21 kwietnia 2017 at 19:32

  Attractive section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 74. web hosting us and canada

  21 kwietnia 2017 at 22:31

  Zune and iPod: Most people evaluate the Zune toward the Touch, yet just after viewing how thin and amazingly minimal and light it is, I think about it in direction of be a fairly unique hybrid that brings together attributes of both of those the Contact and the Nano. It is unbelievably vibrant and attractive OLED show is slightly scaled-down than the touch screen, still the player by itself feels Incredibly a little bit lesser and lighter. It weighs with regards to 2/3 as a great deal, and is drastically smaller sized within width and peak, even though becoming basically a hair thicker.

 75. Jenee Jaskolka

  22 kwietnia 2017 at 06:25

  boots for sale online

 76. the travel and leisure

  22 kwietnia 2017 at 09:33

  I’ll tools this overview toward Two patterns of americans: present Zune householders who are thinking of an up grade, and These seeking toward make your mind up in between a Zune and an iPod. (There are other gamers significance looking at out there, including the Sony Walkman X, still I anticipate this provides oneself more than enough information and facts to produce an mindful final decision of the Zune vs gamers other than the iPod line as well.)

 77. Martina Zentz

  22 kwietnia 2017 at 22:06

  online shoes for kids

 78. Check This Out

  22 kwietnia 2017 at 22:53

  Excellent post. I was checking continuously this weblog and I’m impressed! Extremely helpful information specially the ultimate section 🙂 I take care of such info much. I was looking for this particular information for a long time. Thanks and good luck.

 79. Noella Maloch

  23 kwietnia 2017 at 15:39

  peep toe shoes

 80. computer equipment recycling

  24 kwietnia 2017 at 06:30

  Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll certainly return.

 81. Mimi Bankes

  24 kwietnia 2017 at 11:09

  sandals

 82. айфел парфюм

  24 kwietnia 2017 at 11:26

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 83. Hollis Yozamp

  25 kwietnia 2017 at 03:49

  womens shoes cheap online

 84. navy blue headband fascinator

  25 kwietnia 2017 at 10:03

  As soon as I discovered this website I went on reddit to share some of the love with them.

 85. Alla Dequattro

  1 maja 2017 at 18:32

  Lots of fantastic info here. Thank you.

 86. Body Mechanic

  1 maja 2017 at 21:31

  certainly like your website however you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to inform the reality nevertheless I’ll definitely come again again.

 87. Lowell Blazer

  2 maja 2017 at 06:47

  Hi, Neat post. There is a problem with your site in internet explorer, would test this… IE still is the market leader and a good portion of people will miss your fantastic writing because of this problem.

 88. Saundra Callas

  4 maja 2017 at 22:13

  shoes womens online

 89. Quinn Dinco

  5 maja 2017 at 22:07

  online shoe websites

 90. Frankly I am still impressed from this webpage, which you guys try todiscuss in this website figured out the solution at the end here we go click now: https://sites.google.com/view/hospitalmanagementsoftware/home

 91. Hunter Bushaw

  7 maja 2017 at 16:39

  cheap shoes for men online

 92. 论文代写

  7 maja 2017 at 21:06

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 93. your personal

  8 maja 2017 at 14:46

  Apple already consists of Rhapsody as an application, which is a superb start off, yet it is already hampered as a result of the inability in direction of store regionally on your iPod, and is made up of a dismal 64kbps bit selling price. If this adjustments, then it will fairly negate this advantage for the Zune, nonetheless the 10 new music for each month will nevertheless be a large furthermore inside Zune Pass’ desire.

 94. Maximo Rioux

  9 maja 2017 at 07:15

  sandals shopping

 95. http://mobsex.mobi

  9 maja 2017 at 19:43

  I do agree with all the ideas you have introduced to your post. They are really convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are very short for newbies. May you please lengthen them a bit from subsequent time? Thank you for the post.

 96. best communications

  10 maja 2017 at 17:10

  Apple at the moment incorporates Rhapsody as an application, which is a Good commence, still it is previously hampered by means of the incapability in the direction of shop regionally on your iPod, and incorporates a dismal 64kbps little bit price. If this alterations, then it will fairly negate this advantage for the Zune, however the 10 music for every month will continue to be a substantial furthermore in just Zune Pass’ want.

 97. gadgets reviews

  10 maja 2017 at 22:52

  Apple already is made up of Rhapsody as an app, which is a perfect get started, yet it is by now hampered by way of the lack of ability to keep regionally on your iPod, and is made up of a dismal 64kbps bit cost. If this modifications, then it will to some degree negate this convenience for the Zune, but the 10 songs for each month will nonetheless be a big additionally inside of Zune Pass’ desire.

 98. photography tips

  10 maja 2017 at 23:43

  If you might be however on the fence: get your preferred earphones, brain down toward a Easiest Get and question to plug them into a Zune then an iPod and look at which 1 sounds much better in the direction of on your own, and which interface will make by yourself smile further. Then you’ll know which is right for your self.

 99. Shayne Vanson

  11 maja 2017 at 23:34

  silver shoes

 100. college writing

  12 maja 2017 at 03:42

  If you happen to be even now on the fence: grab your favored earphones, mind down in direction of a Easiest Order and request in direction of plug them into a Zune then an iPod and see which a person appears much better toward your self, and which interface helps make your self smile added. Then you’ll understand which is straight for oneself.

 101. business now

  12 maja 2017 at 17:41

  Involving me and my spouse we’ve owned excess MP3 gamers more than the yrs than I can rely, which include Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and many others. But, the very last couple years I’ve settled down to just one line of gamers. Why? Due to the fact I was pleased in direction of find how well-designed and entertaining to employ the service of the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 102. Douglas Windley

  12 maja 2017 at 20:25

  boots for sale online

 103. adult romance

  13 maja 2017 at 05:18

  Sorry for the significant research, however I’m definitely loving the new Zune, and hope this, as properly as the suitable opinions some other persons incorporate created, will guidance on your own make your mind up if it’s the directly selection for on your own.

 104. the music reviews

  14 maja 2017 at 01:57

  Apple now contains Rhapsody as an app, which is a perfect get started, yet it is at this time hampered by the incapacity in direction of retailer locally on your iPod, and incorporates a dismal 64kbps little bit selling price. If this modifications, then it will to some degree negate this usefulness for the Zune, nonetheless the Ten audio for every month will continue to be a significant as well as within just Zune Pass’ desire.

 105. career works

  14 maja 2017 at 09:51

  I’ll products this assessment toward Two layouts of folks: present-day Zune house owners who are looking at an enhance, and people in america making an attempt to make your mind up involving a Zune and an iPod. (There are other gamers truly worth contemplating out there, together with the Sony Walkman X, but I hope this offers your self adequate information and facts in the direction of deliver an informed selection of the Zune vs gamers other than the iPod line as perfectly.)

 106. mobile porn

  16 maja 2017 at 00:40

  Only wanna comment that you have a very nice internet site, I like the design it really stands out.

 107. business now

  16 maja 2017 at 15:49

  The fresh Zune browser is shockingly Excellent, yet not as Excellent as the iPod’s. It works well, nonetheless isn’t really as instantaneous as Safari, and contains a clunkier interface. If your self at times system on having the web browser that’s not an issue, nonetheless if you might be coming up with toward go through the web alot against your PMP then the iPod’s greater screen and far better browser may well be important.

 108. Exie Tabone

  20 maja 2017 at 09:58

  The very core of your writing while appearing reasonable at first, did not sit very well with me personally after some time. Someplace within the paragraphs you actually were able to make me a believer but just for a while. I nevertheless have got a problem with your leaps in logic and one might do well to fill in those breaks. If you actually can accomplish that, I will certainly be fascinated.

 109. Eli Leyrer

  23 maja 2017 at 21:00

  I believe that a foreclosures can have a major effect on the client’s life. Foreclosures can have a 8 to decade negative affect on a debtor’s credit report. The borrower who has applied for a mortgage or just about any loans as an example, knows that your worse credit rating is usually, the more difficult it is for any decent personal loan. In addition, it can affect a new borrower’s chance to find a respectable place to let or hire, if that turns into the alternative property solution. Good blog post.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra