Z zagranicy

Para prezydencka odwiedziła sierociniec Dom Pokoju- Prezydent odznaczył siostrę Szczepanę

Prezydent Andrzej Duda odznaczył w środę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej s. Szczepanę Hrechorowicz, jedną z misjonarek prowadzących w Betlejem sierociniec Dom Pokoju dla dzieci palestyńskich. Misjonarka został odznaczona „za wybitne zasługi w działalności edukacyjnej, wychowawczej, za niesienie pomocy dzieciom osieroconym, wymagającym opieki”.

Misjonarka został odznaczona „za wybitne zasługi w działalności edukacyjnej, wychowawczej, za niesienie pomocy dzieciom osieroconym, wymagającym opieki”.

Prezydent wyraził satysfakcję, że mógł wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzić miejsce, gdzie polskie siostry elżbietanki niosą dobro. – Daleko od Polski, w miejscu, gdzie to dobro jest tak bardzo potrzebne. Na trudnym terenie, gdzie wciąż jest wiele niepokojów, gdzie giną ludzie, gdzie, mam nadzieję, że dzięki Bożej pomocy, pokój zawita. Daj Boże już niedługo. Ale gdzie cały czas jest wielu potrzebujących – oświadczył.

– Za to wspaniałe niesienie dobra, miłosierdzia, ciepła, serca, ale też mądrości, wiary z całego serca chciałem siostrom podziękować – zaznaczył. Podziękował siostrom również za „budowanie wspólnoty – polskiej, ale też wspólnoty ludzi wierzących, a przede wszystkim wspólnoty niosącej dobro”.

– Poczytuję to sobie za zaszczyt, siostro Szczepano, że mogłem siostrze to odznaczenie wręczyć w imieniu Rzeczypospolitej, w podziękowaniu za tę służbę ludziom – mówił prezydent.

Prosił siostry elżbietanki, by „były ambasadorami Rzeczpospolitej i ambasadorami nas Polaków tutaj daleko od Polski, gdzie to dobro jest tak bardzo potrzebne”.

S. Szczepana podkreśliła, że jest wzruszona odznaczeniem i traktuje je jako podziękowanie dla wszystkich sióstr elżbietanek, które w Ziemi Świętej pracują już od 1931 roku.

– Order będzie w Domu Prowincjalnym, bo każda siostra jest we wspólnocie. Razem pracujemy i robimy wszystko, by ludziom z nami było dobrze, by dzieci były jak najlepiej wychowane, a także uczymy je kochać Polskę. Polska jest im krajem bardzo bliskim dlatego, że wielu Polaków nam pomaga – oznajmiła s. Szczepana.

 

Pełna treść wystąpienia Prezydenta RP podczas ceremonii odznaczenia siostry Szczepany

Szanowni Państwo Ministrowie,

Szanowni Państwo,

ale przede wszystkim Czcigodna Siostro Szczepano,

Bardzo serdecznie dziękujemy za to zaproszenie tutaj, do Domu Pokoju, bardzo serdecznie dziękujemy za tę możliwość spotkania i dziękujemy, że Państwo zechcieli też na to spotkanie przybyć.

To niezwykle miłe dla mnie, jako Prezydenta Rzeczypospolitej, dla mojej żony, że możemy być z Państwem i że możemy zobaczyć, jak nasze polskie siostry elżbietanki niosą dobro. Tutaj, daleko od Polski, ale w miejscu, gdzie to dobro jest tak bardzo potrzebne ‒ potrzebne, ludziom, potrzebne dzieciom – na trudnym terenie, gdzie wciąż jest wiele niepokojów, gdzie giną ludzie, gdzie, mam nadzieję, dzięki Bożej pomocy pokój zawita. Daj Boże, już niedługo! Ale cały czas jest bardzo wielu potrzebujących.

Za to wspaniałe niesienie tutaj miłosierdzia, dobra, ciepła, serca, ale również i mądrości, wiary, z całego serca chciałem Siostrom podziękować. Za to budowanie tutaj wspólnoty – wspólnoty polskiej, ale też wspólnoty ludzi wierzących, a przede wszystkim tego, co powiedziałem: wspólnoty dobra. Niosącej dobro na zewnątrz, wspólnoty, do której wielu ludzi przychodzi, do której – jak widać – przychodzi też chętnie wielu naszych rodaków.

Bardzo serdecznie za to dziękuję i poczytuję sobie to za zaszczyt, Siostro Szczepano, że mogłem to odznaczenie Siostrze w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w podziękowaniu za tę służbę ludziom – służbę życiem przecież, bo to jest taka służba, która zajmuje Siostrze i Siostrom cały czas – z całego serca podziękować. Jestem za to ogromnie wdzięczny i proszę o jeszcze. Proszę, żeby Siostry były takimi ambasadorami Rzeczypospolitej i ambasadorami nas, Polaków, tutaj, daleko od Polski, ale tam, gdzie to dobro jest tak bardzo potrzebne.

Jeszcze raz z całego serca dziękuję.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 2. Pingback: Obat Tradisional Penyakit Kondiloma

 3. Pingback: obat kutil yang efektif

 4. Pingback: obat kutil kelamin pria}

 5. Pingback: obat kutil kelamin tradisional}

 6. Pingback: Gejala Ketuat Kemaluan

 7. Pingback: Beli Obat Jengger Ayam DiDogiyai

 8. Pingback: Kutil Lubang Anus

 9. Pingback: Gambar Penyakit Hpv DiButon Utara

 10. Pingback: cara menghilangkan kutil di vagina

 11. Pingback: Getah Obat Kutil

 12. Pingback: obat berak darah

 13. Pingback: Krim Untuk Kutil Kelamin DiBarito Selatan

 14. Pingback: Penyakit Kutil Kelamin Apakah Berbahaya DiBogor

 15. Pingback: obat wasir herbal

 16. Pingback: obat kutil di vagina

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra